Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Milyen a magyar közlekedési morál? fórum

Milyen a magyar közlekedési morál? (tudásbázis kérdés)

2007. febr. 1. 14:30
Katasztrófális. Hogyha autóval vagyok szídom a gyalogosokat, hogyha meg én vagyok a gyalogos akkor ki vagyok borúlva az agresszív autósoktól akik jó, hogy nem ütnek el a zebrán, amikor át merek menni a zöld jelzésen.
25. 4c35511f0b (válaszként erre: 20. - DODICA)
2007. febr. 1. 13:56
Milyen igaz:)!
24. anitus
2007. jan. 31. 13:56
elég durva itt-ott, de a romániainál nincs rosszabb.
2007. jan. 31. 13:28
Nyomorusagos,agressziv.
22. cxcxc
2007. jan. 30. 22:43
Szerintem nincs.Például a napokban történt velem,hogy nem lehetett belátni egy kereszteződést egy munkagép miatt és kifordultam egy autó elé de nem lett volna amúgy sem baj.Letekertem az ablakot hogy elnézést kérjek de nem volt időm mert a hölgy első szava sem volt nyomdafestéket tűrő.Mondanom sem kell én sem hagytam magam.
21. Ancika (válaszként erre: 20. - DODICA)
2007. jan. 21. 10:35

Na a számból vetted ki :)

..magyar közlekedési morál...olyan van?????

20. DODICA
2007. jan. 21. 00:33
Közlekedési morál??? Mi az? :))Én olyat nem ismerek!:(( Örülök, ha naponta élve hazakerülök, miután gyalogoltam/autóztam. Rémes, mennyire szabálytalan a nagy többség.
19. eva1229 (válaszként erre: 10. - Gyopár)
2007. jan. 20. 18:55
Szerintem sem biztos, hogy vidéken jobb a helyzet. Ma már nagyjából egyforma. Én jelenleg Győrben közlekedek a legtöbbet, de sokat utazom Pesten át pl Miskolcra is. Nem mondanám, hogy egyik rosszabb lenne mint a másik. Mindenhol lehet találni egy-két "idiótát". Meg aztán ez olyan dolog, hogy biztos van olyan is amikor engem szidnak. A baj az, hogy nincs toleranciája az embereknek, a nagy rohanásba már "elfogyott"...
18. eva1229 (válaszként erre: 9. - Zsuzsi13)
2007. jan. 20. 18:48
Én pl közlekedek gyalogosan is és autóval is, éppan ezért mindig megfontoltan megyek át a zebrán. Azokata a gyalogosokat pl nagyon nem bírom, aki még a zebrától 10 méterre jár és fut az autó alá....... Azért ilyenkor nem csak az autós a hülye véleményem szerint.
17. Belana (válaszként erre: 16. - Szusztuzs)
2007. jan. 20. 12:14
Nem könnyű kérdés. Valahol elfogadom, hogy mindenki ideges, zaklatott, fáradt, elcsigázott stb. De amikor autóba ülünk azért csak oda kéne figyelni. Mert, hgoy a Tv előtt elalszunk vagy a rádió mellett, mert unalmas, érdektelen, és még szidjuk is időnként az ott szereplőket. De egy autóval felvágni, kihaénnem alapon közlekedni. Milyen emberek azok? Mondjuk, tisztelet a kivételnek, az is számít,hogy már nem szükséges 8 általános sem a jogsihoz. Aztán ott van gazdagék hülyegyereke, aki unatkozik, apucitól kapott 10 millással száguldozik..... De gondolom szakemberek órákat tudnának erről beszélni.
16. Szusztuzs (válaszként erre: 15. - Belana)
2007. jan. 20. 10:50

Szia! Nem tudtad, hogy a legjobb reklám a NEGATÍV REKLÁM ?!? Ezért igyekszünk, és nagyon jól haladunk!!! :o) - Sajnos!

Amúgy teljesen egyetértek veled ! Nagyon agresszívak és türelmetlenek vagyunk. Miért?

15. Belana
2007. jan. 14. 15:56
Sziasztk! De jó, ezek szerint nem vagyok egyedül, amikor kiakadok azon, ami nálunk folyik közlekedés terén. Magyarországon nincs közlekedési kultúra, mindenki azt gondolja, hgoy Ő van az úton egyedül. Ha ez mégsem így van, akkor majd a többiek igazodnak. Számtalan esetünk volt már, amikor a mi lélekjelenlétünk és reflexünk miatt nem lettünk baleset részesei, pedig mi mindig jól megyünk. És sajnos mindig azok halnak meg, akik ártatlanok egy balesetben. Én szégyenlem magam mások helyett is. Lassan már semmi pozotívumról nem vagyunk híresek, csak az ilyenekről. Én még olyanra is odafigyelek, hogyha kisgyermek áll velem szemben, vagy mellettem, nem rohanok át a piroson (pedig ha minden okés szoktam), hogy a felnőttől, ne a marhaságokat tanulja meg.
14. Venes
2007. jan. 14. 08:29

Nem olyan durvás, mint mondjuk a jordánoknál volt, az nagyon agresszívnak tűnik, de velehogy mégsem érzem őket olyan tuskónak, mint a magyarokat, akik azért figyelembe veszik általában a pirost, ha már fél perce az van, meg a behajtani tilos táblát is.

Csak amagyarok olyan mérgezettek és képtelenek szabadon gondolkodni, mindig feszültek és bemutogatnak egymásnak. Ott kint mókásan beszoltak, de olyan felhőtlenek voltak és még nem szentségeltek az eset utána 1 óráig.

13. BaloghneAdri (válaszként erre: 12. - Gyopár)
2007. jan. 13. 19:31

Jól írod, SAJNOS.

Csak az a kérdés miért nem lehet ezen változtatni?

Csak egy kicsi emberség kellene mindenkibe.

12. gyopár (válaszként erre: 11. - BaloghneAdri)
2007. jan. 12. 17:31

Megértelek. Lehet hogy tényleg nem mindenütt így van.


Viszont az eset amit leírtál, az Budapesten sajnos (legalábbis amerre én járok nap mint nap) teljesen hétköznapi.

11. BaloghneAdri (válaszként erre: 10. - Gyopár)
2007. jan. 12. 13:40

Azért nem minden vidéki városban van így. Kaposváron dolgozom, sokat járok gyalog és kocsival is.

Velem történt, hogy át akartam menni a zebrán (nem lámpás), ami egy olyan sáv mellett van, ami egyenesen is megy, de jobbra is le lehet kanyarodni, nos elnéztem balra láttam, hogy nincs kint az irányjelző leléptem... hát úgy tudtam csak megállni, hogy a kocsira támaszkodta, tehát elért, és a ráadás, ennek az idiótának állt feljebb elmondott engem és a családfámat mindennek, és hiába mondtam neki, hogy dehát nem volt irányjelző, meg ugyebár zebra és leléptem, az eléggé kifejezi a szándékomat, hogy át szeretnék menni, én voltam az idióta, hülye nő (van jogsim) aki ilyenbe ne szóljon bele.

Ennyit vidékről.

2006. dec. 30. 08:00

Szerintem vidéken sokkal jobb a helyzet. Mikor a férjem először járt Szegeden nem értette, hogy miért áll meg a akár a forgalmasabb útnál is az autós, ha egy átkelésre várakozó gyalogost lát (ő budapesti).


Pesten meg még a lámpánál is körül kell néznem, mert sok autós még azért átmegy azon az éppen piroson, hiába zöld már a gyalogosnak. Sokszor meg az embernek - lámpátlan helyeken - muszáj elindulnia a nagy forgalom ellenére, mert másképp soha az életben nem jut át.

2006. dec. 29. 09:31
Itthon kétfajta gyalogos létezik: kamikaze és az öngyilkosjelölt. De milyenek az autósok? Néha ők is kitehetnék a lábukat a járdára vagy a zebrára.
2006. dec. 21. 16:25

Hát én is nagyon fel vagyok háborodva,azért is kérdeztem a ti véleményeteket.

A bevásárlóközpontok parkolói tömve vannak,a minap összeverekedtek a hely miatt.Az autónkat meghúzták,persze azt sem tudjuk ki.A kanyarodó,vásárolni siető autós majdnem elgázolt minket a parkolóban,amikor a csomagtartóba pakolásztunk.

Naponta sajnos többször is megtapasztalom a családdal,hogy milyen türelmetlenek,idegesek és felelőtlenek az emberek (tisztelet a kivételnek!!),különösen így Karácsony előtt.

Úgy hallottam,Németországban az autópályákon sokkal nagyobb a megengedett max.sebesség,mint nálunk,mégsem történik ennyi baleset,mint MO-n.

Tegnap este kivilágítatlanul előzgetett egy autó,lavírozott a kocsisorok és a sávok között,mások biztonságát is veszélyeztetve ezzel.Alig mentünk néhány száz métert,elénk kanyarodott egy szabálytalanul közlekedő autó,semmi index.Majd mikor már ezek után majd szívinfarktust kaptam,még tetézték azzal,hogy egy utcán végighaladva többször is előttünk szaladtak át a buszhoz igyekezve,vagy éppen kutyát pisiltetni.(Még az sem rettenti el az embereket,hogy a buszmegállótól kb.2 m-re van egy kereszt,mivel már gázoltak el halálra ott embert.)

Persze gyalogosként sem jobb a helyzet.....

Nem egyszer volt rá példa,hogy zöld lámpánál elindultunk,hogy átkeljünk a túloldalra,és ahányan voltunk,annyifelé ugrottunk,mert az autósnak túl sietős volt,és közénk hajtott.Még szerencse,hogy nem lett senkinek sem baja.Évekkel ezelőtt egy ismerősünket is elgázolták a gyalogos átkelőhelyen (zöld lámpánál),két gyerekkel (az egyik még akkor babakocsis volt),és megúszta az illető pénzbírsággal,pedig a másik sérült hölgy le is bénult a baleset következtében.

A minap történ szörnyű balesetet okozó ittas személyt is kiengedték,pedig egy négy éves kisfiú és annak nagymamája halálát okozta.Már megfelelő büntetés sem jár az ilyen tettekért????

Ezek mind-mind elkerülhetőek,megelőzhetőek lettek volna,ha egy kicsit jobban odafigyelnének az emberek,előzékenyebbek,megértőbbek,türelmesebbek lennének embertársaikkal,és használnák a biztonsági övet.Az alkoholt pedig legalább akkor mellőznék,amikor vezetnek,hogy ne kockáztassák sem a maguk,de főleg más ártatlan emberek életét.

Hát ennyi!!!

2006. dec. 20. 20:34
Borzasztó! A minap 2-3 másodpercen múlott, hogy kb. 80-as sebességgel el ne gázoljanak.Nekem zöld volt, az autósoknak piros. A külső sávban egy nagy teherautó állt, ami mögül nem láttam ki, s éppen az úttestre akartam lelépni, amikor a belső sávban elhúzott egy személyautó.Ha pár másodperccel hamarabb lépek az útra, simán elgázol.
2006. dec. 20. 17:45
SZAR!!!!Bocsi de ez a véleményem.
2006. dec. 20. 14:52
Nem figyelnek az emberek egymásra.Szóval förtelmes:(
4. bry
2006. dec. 20. 12:58
Elvagyok az úton. Mosolygok a sok hülyére, és figyelem, megkapom-e az elsőbbségem, pl. Nem szeretném a sirkövemen tudni: Elsőbbsége volt...
2006. dec. 20. 11:27
Kritikán aluli!
2006. dec. 20. 09:40
pocsék, förtelmes, felháborító, undorító, visszataszító...
2006. dec. 20. 07:50
Milyen a magyar közlekedési morál?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook