Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Milyen a magyar közlekedési morál? fórum

Milyen a magyar közlekedési morál? (tudásbázis kérdés)

❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
296. sz.agi
2007. jún. 28. 12:42
rossz
295. win (válaszként erre: 292. - Dogiz)
2007. jún. 27. 14:12

Ha rendőr van a láthatáron, akkor jön a másik véglet: 90 helyett 70-nel megy, aki előtte 120-szal száguldpozott! Persze 90-nel mehetne! Ki a fene érti!

És néznek rám bután, amikor a kétsávos úton szépen elhúzok mellettük 90-nel, hogy dehát kint vana rendőr, ho va megy ez a hülye nő?

Még sosem trafiztak le ilyenkor. :))) (meg máskor sem:PP)

294. win (válaszként erre: 281. - DODICA)
2007. jún. 27. 14:06
Ilyesmikre fecséreled el a drága energiádat 3 gyerkőc mellett, mint indexelés??? Hihetetlen felelőtlenség! ;))))))))
293. 4726e582cf (válaszként erre: 291. - Akkor van)
2007. jún. 27. 13:46
Karikás-nak hívom őket, nekik valószínű a rózsaszín kreszkönyvből kellett tanulni :DD
292. dogiz
2007. jún. 27. 13:42

Katasztrófális! szörnyű! mind egytől - egyik így közlekedünk.

Sajnos a táblákat figyelmen kívül hagyjuk, tisztelet a kivételnek (100 -ból 1), esetleg ha rendőrt látunk akkor figyelünk jobban. Minden nap levezetek oda - vissza 30 - 30 km -t minimum, de pár évvel ezelőtt nem mentem volna bele ilyen előzésekbe mint amit reggel is csináltam. Mondtam is magamnak (egyedül járok) ejnye - benje:( sajnos szomorú!

2007. jún. 27. 13:37
Új tapasztalat: 2 millió feletti autónak nem kell irányjelzőzni. Az annyáját neki! :-o Majdnem így koccoltunk egyet.
290. 4726e582cf (válaszként erre: 288. - Emagdi)
2007. jún. 27. 13:27
Az a másik halálom... kisgyerekkel és babakocsival is szem rebbenés nélkül megcsinálják...
289. 4726e582cf (válaszként erre: 287. - Emagdi)
2007. jún. 27. 13:26

Ezt tudjuk páran... de a többség :-O...


Én majdnem így gázoltam el egy biciklist... úgy tűnt nézelődik, álldogál, különösebben nem mutatta jelét, hogy át akrna menni, én kanyarodtam ki főútra balra... mikor indul el? Sehol nem jött senki egyáltalán... természetesen akkor, amikor kanyarodok. Persze bocsánatot kért, de ha csak nézelődik a járdán, nem fogom úgy gondolni, hogy át akar menni, pláne bicajon ücsörögve, és nem is a zebra felé fordulva... tudtommal, ha nincs bicajos út, akkor gyalogosként, tolva a bicajt mehet át... Na mindegy, szerencse, hogy nem mentem olyan hévvel...

288. emagdi (válaszként erre: 287. - Emagdi)
2007. jún. 27. 12:14
ugyanez igaz azokra az okosokra is, akik a 4-6 sávos utakon próbálnak áthaladni (nem zebrán, hanem pár méterrel előtte v utána), és ugrálnak a sávok között.
287. emagdi (válaszként erre: 286. - 4726e582cf)
2007. jún. 27. 12:11

az a vicces,hogy igazából az autósnak is jobb, ha elengedi a gyalogost, mert akkor nincs az a veszély, hogy váratlanul kiugrik elé, és már esetleg nem tud megállni.

(elég sok ember van, aki hezitál egy darabig, hogy elinduljon-e, olyan mintha nem indulna el, aztán a legrosszabb pillanatban mégis leugrik a járdáról). na, ha ilyet látok, akkor inkább megállok, hadd menjen, ne billegjen ott az út szélén:))

286. 4726e582cf (válaszként erre: 285. - 'szti)
2007. jún. 27. 11:10

Jah biztos úgy érezte, hogy hírtelen mentél :-OOO, amúgy hiába van járda sziget, az már zebrának számít, így elsőbbséged lett volna.

Amúgy sokszor látok én is ilyet, hogy rádudál a gyalogosra, mert az merészelt elindulni... :-OOO a zebrán...


Egy időben direkt csináltam, ha gyalogost láttam átengedtem... Láttál még felháborodott autósokat mögöttem. Ez igazán veszélyes a gyalogosra nézve, mert vannak olyan kamikázék, akik, ha meglátják, hogy lassítok azonnal kikerülnek, ez kétsávos útnál elég gáz, ha a gyalogos elindult. Láttam már ilyen balesetet, hogy a második autós nem állt meg a már álló kocsi mellett, a gyalogost nem látta és elütötte, bár nem én voltam az álló kocsi (sem a tovahajtó), éppen szemben voltam velük a zebra folytatásánál. Néha felháborít nagyon, mivel ha kiszáll a kocsiból, akkor azt hiszi, mint gyalogos, neki van mindenhol elsőbbsége... aha, de ha így van, akkor mikor kocsiban ül miért nem adja meg az elsőbbséget a gyalogosnak? :(((

285. 'szti (válaszként erre: 284. - 4726e582cf)
2007. jún. 27. 11:04

Ez nagyon érdekes, valószínűleg az autós szerint, aki rámdudált, ha én a zebra közepén tartok (van egy járdasziget benne), akkor ott szeretnék letáborozni és nem átmenni. Mert én ugye haladtam volna tovább, ő meg kicsit fékezni volt kénytelen miattam, hát rátenyerelni a dudára könnyebb, mint lelépni a gázról.

Amúgy azt is szeretem, hogy 50 méter múlva piros lesz a lámpa, de juszt se enged át, pedig meg fog ott állni, csak lassítania kéne, hogy én átbotorkáljak.


Hollandiában tényleg olyan vicces volt, hogy nem szabad a járda szélét megközelíteni, mert azonnal megállnak. Csak az volt kicsit húzós, mikor félév múlva hazajöttem ;-)

284. 4726e582cf (válaszként erre: 280. - Reenee)
2007. jún. 27. 10:54

Ez csak külföldön szokás...

Amúgy, ha nem lép le a gyalogos (egy lámpátlan zebránál), akkor nem kell megállnia az autónak, bár ahogy olvasom a szabályt, ez nem jön le belőle, de tisztán emlékszem, hogy ha nem lép le, nem kell megállni, mivel a zebrán áthaladó gyalogosnak van elsőbbsége. Tehát ott szobrozhat napestig. De ki az, aki el mer indulni? hogy megállítsa a kocsikat??? Senki, mivel 50-nél is minimum 70-nel tépnek...

A másik, ha merészelnék lassítani, ha áll egy vagy több gyalogos a zebrán, akkor fix, hogy belémjönnének, vagy ledudálnának stb.


Néhány szabály a gyaolgosokra nézve:

- A gyalogos az úttestre akkor léphet, ha meggyőződött annak veszélytelenségéről. Az úttestre váratlanul nem léphet, köteles az úttesten késedelem nélkül átmenni és tartózkodni minden olyan magatartástól, amely a járművek vezetőit megzavarhatja vagy megtévesztheti.

- A kijelölt gyalogosátkelőhelyen <b>áthaladó</b> gyalogosnak a járművekkel szemben elsőbbsége van. Ugyancsak elsőbbsége van - kijelölt gyalogosátkelőhely hiányában is - az útkereszteződésnél áthaladó gyalogosnak azokkal a járművekkel szemben, amelyek arra az útra kanyarodnak be, amelyen a gyalogos áthalad. A megkülönböztető jelzéseket használó gépjárművekkel szemben azonban a gyalogosnak elsőbbsége ezeken a helyeken sincs.

283. emagdi (válaszként erre: 280. - Reenee)
2007. jún. 27. 09:08

igen.

még az is vicces szokott lenni, amikor a naív külföldi turisták itt Magyarországon azt hiszik, hogy övék a zebra, lelépnek, aztán hirtelen ugranak is vissza, mert ezerrel tép feléjük az autó, és eszében sincs lassítani, vagy elengedni őket.

282. DODICA (válaszként erre: 278. - Reenee)
2007. jún. 27. 08:54
Ez nagyon tetszik!! :))))
281. DODICA (válaszként erre: 277. - Win)
2007. jún. 27. 08:53
Nyúlkálni??? Hol van az az indexkar? Enyém mindig kéznél, s kisujjal pöccintek, ha kell! :PPPP :)))
280. Reenee
2007. jún. 27. 07:55

Gyalogosan közlekedtem és az egyik zebránál ácsorogtam. Egyszer csak megállt egy autó a zebra előtt..azt hittem elromlott...de csak átakart engedni...

Megnéztem a rendszámát...nem magyar volt.

279. emagdi (válaszként erre: 277. - Win)
2007. jún. 27. 07:23
lassan én már azon csodálkozom, ha valaki használja az irányjelzőt.... :(
278. Reenee
2007. jún. 27. 07:01

Abban az utcában, ahol lakom,hetente többször kiáll az egyik sarokra egy trafipaxos autó rendörrel együtt.

Nevetséges, hogy az autósok mit művelnek ilyenkor. Átlagban havi egy embert elütnek a zebrán!!!!!!!

Ha kint van a trafipax mindenki jelez mindenkinek.

Kilépek a lépcsőházból és nem értem mi van...

Nem hallok fékcsikorgást,motor hangot és minden autós lábujhegyen autózik...

Na, ekkor megvilágosodom :)

Hihetetlen, hogy ha valakit figyelmeztetnek mi mindenre képes egyszerre. Egy időben fékez,köti be a biztonsági övet és dobja el a mobilt.

Én most már azt szoktam csinálni a környékünkön,ha autóval vagyok,hogy villogok mint az örült, ha nincs kint trafipax.:DD Ha már 10-15 autóst lelassítok,nekem már megérte....

Ha meg kint vannak,akkor meg lapulok,mint sz.r a gazban :))) Senkinek nem jelzek.... :DD

277. win
2007. jún. 27. 06:53

Képzeljétek, szereztem egy új ismeretet a KRESZ szabályok köréből: BMW-knek nem kell irányjelzővel jelezni a kanyarodási, sávváltási szándékukat!

Azt hiszem,javasolni fogom a férjemnek, cseréljük mi is BMWre a kocsit. Komoly energiákat fogunk megtakarítani azzal, ha nem kell az indexkar után nyúlkálni állandóan!:PPPPPP


Most komolyan! Enniyre bonyolult és nehéz dolog lenyomni vagy feltolni azt a nyomorult kart??? Én ezt nem igazán értem!

276. emily (válaszként erre: 275. - Szanád)
2007. jún. 27. 06:42
Jajj, hát biztos a feleségét vitte szülni a kórházba, azért volt neki ilyen sietős... :-DDD
275. szanád (válaszként erre: 273. - Emily)
2007. jún. 27. 05:49

Ezt én is tapasztaltam már,és olyan kellemetlen hogy bár én elengedtem volna-de nem figyel- közben meg lehet hogy azt mondja ,hogy ...na ez a csajvezető milyen bunkó ,mert nem engedett el

bár nálam a jószándék megvolt.


Nemrég történt velem hogy a zebrán elengedtem valakit,a mögöttem autozó meg rámdudált,vajon miért ?

274. emily (válaszként erre: 273. - Emily)
2007. jún. 26. 22:41

könyörgöm

elkezdtem

megálltam


bocsi, már késő van... :-D

273. emily (válaszként erre: 263. - Sollima)
2007. jún. 26. 22:37

Igen ez így van! Velem is történt már ilyesmi, az egyik hsz-omban meg is találod pontosan. Ma is álltam egy darabig a babakocsival a zebra egyharmadánál, mire valaki szíveskedett átengedni...


Viszont ha én ülök az autóban szintén nehéz helyzetben vagyok. Átengedném én, de nem is keresi a kontaktus, nézelődik, telefonál, smst ír...Künyörgöm, aki gyalog jár, nézzen már rá arra a nyomorult autósra, hogy észrevette-e!!! Mikor elkezdet itthon vezetni,megáltam boldognak-boldogtalannak, (mint kint) aki a másik oldalról jött és még le sem lépett. Most kezdem lassan megszokni, hogy nem éri meg. Egyszerűen nem veszik észre, hogy megálltam... :-(

2007. jún. 26. 20:23
Az én férjem tartja magát a tanultakhoz és megáll a zebra előtt, de félő, hogy a mögöttünk lévő nem áll meg. Az eredmény gondolom ismeretes, ebből van a sok koccanásos baleset. Egyébként mint autósok sem vagyunk meg elégedve a közlekedési morállal. Nem jelzik, ha le akarnak fordulni, Ők tudják merre tartanak.
2007. jún. 26. 18:05

Hogy milyen a magyar közlekedési morál? Borzalmas. Ha gyalogosként közlekedsz érdemes mindig körülnézni még a zebrán is, hátha valamely balfék honfitársunk nem veszi figyelembe a piros lámpát. Autósként sem jobb a helyzet, a kölcsönös anyázás mindennapos.

Amikor kint jártam a barátaimmal Bécsben, néztek ránk furcsán, hogy miért nem lépünk le a zebrára - hiszem ott megállnak az autósok. Na nálunk ez nem divat.

270. Csibe78 (válaszként erre: 269. - DODICA)
2007. jún. 26. 15:47
Borzasztó, hogy mik vannak. Én ahogy magamat ismerem, biztos leüvöltöttem volna a fejét a gyalogosok helyében. Főleg, ha babakocsival vagyok. Mostanság nem szoktam leplezni a véleményemet. Néhányan érdekesen néznek csak, de néhányan azonnal cselekszenek, és próbálják rendbehozni a balf***ságukat. Ez azért már valami :)
269. DODICA (válaszként erre: 268. - 'szti)
2007. jún. 26. 15:39

Én ugyanezt láttam már Trabanttal is! :)))

Avagy inkább :(((

268. 'szti
2007. jún. 26. 14:36
Ma reggel, lámpás kereszteződés, zebrával. BMW vígan belehajt a pirosba, majd megáll a zebrán és nézi, jönnek-e a másik irányból. Gyalogosokat meg sem látja. Amint a kersztirányú forgalom elfogy, BMW tovasuhan. Még mindig pirosban. No comment.
267. Alexx (válaszként erre: 257. - Win)
2007. jún. 26. 11:32

Mert ez a haver-bratyi országa, a következmények nélküli ország, vagy ahogy nagyon találóan a Homár-on nevezte valaki:

ABSZURDISZTÁN.....

❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook