Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Milyen a magyar közlekedési morál? fórum

Milyen a magyar közlekedési morál? (tudásbázis kérdés)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2010. jan. 5. 10:36
Éljene a Kresz módosítás! Ma reggel láttam: egyirányú utcába mostantól szabad behajtani a bicajosnak szemből, ugye. A középső sáv közepén be! Szembe meg jött kifelé egy busz... Hajszál... És ha a sofőrök nem néznek az egyirányú utcába ellenkező oldalról? Már hajszál sem lesz, ami megmentse. NORMÁLSI???
2008. dec. 25. 04:16
Érdekelnek a friss hírek, de lassan ott is ki lehet tenni a 12-es, karikát, annyi balesetet okoznak naponta a vezetők! Bosszantó, hogy mennyi ártatlan ember életébe kerül a közlekedési morál hiánya! Az pedig önmagáért beszél, hogy még a józan vezetést reklámozó fiatalok is ittasan szenvednek balesetet! Mikor kezdi már a Rendőrség, vagy a Minisztérium ezt komolyabban venni? Nem lehet csak a (valóban) rossz utakra, öreg gépparkra fogni mindent! Üdv!
2008. dec. 11. 02:48
Hát.. lehetne "odafigyelőbb" a MÁSIK FELÉ!
2008. dec. 10. 23:53
Katasztrófa a köbön! Szinte egy hét leforgása alatt két gázolás is történt kijelölt gyalogátkelőhelyen! Normális ez? A többit már nem is említem, a nagyon sok ún. "diszkóbaleset", a vasúti átjárókon történt sorozatos balesetek, a sok gyorshajtás... Soroljam még? :(
562. cikicakk (válaszként erre: 561. - 0cec113ec4)
2008. dec. 10. 23:53
így van,igazad van.
2008. dec. 10. 23:47
Sz@r!
560. Yulcsy
2008. dec. 10. 12:25
Szerinted?Milyen?Csak 1 napot kell rászánnod,gyalog,kerékpárral vagy autóval az teljesen mindegy.Estére lesz egy csomó tapasztalatod.:-(
2008. dec. 9. 22:53
Ebből az országból csak nyugatra tartva vagyok hajlandó autóba ülni, ha visznek akkor is. Ezért voltunk Olaszországban, mert akkor nem kell végigmenni ezen az országon. Külföldön is van idióta, de ott egészen más minden. Az autóm még nem is látott magyar autópályát, odaát viszont csak ott közlekedem, ott nem tol le az útról a sötétített merci sem! Idehaza kis hazánkban bevezethetnék már az aszfaltos út vége táblát, biztos sokat látnánk belőle! Nem irigylem azokat, akiknek naponta ezeken az "ösvényeken" kell közlekedni.Egyik nap volt egy remek esetem: egyenrangú kereszteződés, jobbról jött egy autó, aki megállt, én is, mögöttem emberünk hatalmas mercivel index nélkül kikerült. Ezekhez az autókhoz már csak gázpedált és dudát adnak, a többi minek?
558. 'szti (válaszként erre: 557. - Jay néni)
2008. szept. 5. 13:06
valahogy nekem is ez az érzésem :-)
557. Jay néni (válaszként erre: 556. - 'szti)
2008. szept. 5. 13:02
Akkor fogják kötelezőnek venni, ha a rendőr is ott áll.
556. 'szti
2008. szept. 5. 12:53

irtó kíváncsi leszek, hogy fog-e változni az autósok hozzáállása, ha szeptember végén kötelezően meg kell állniuk a zebránál

mert ugye a 70%-uk még csak nem is lassít, mostanában direkt figyelem

ma 6 gyalogos állt a zebránál és az autósok vígan mentek tova...

2008. ápr. 20. 06:05
Hát lehetne jobb is!!
2008. ápr. 20. 03:42

15 éve vezetek napi rendszerességgel (kb 4-500 000 km balesetmentesen)és azt mondom, hogy nem az igazi, de lehetne rosszabb is.(Jártam már néhány déli országban, és ott nem mernék vezetni)Ha valaki betartja a kreszen kívül a helyi íratlan szabályokat, sztem sok baja nem lehet.

Pl: gyalogos a zöld jelzésnél is nézzen szét, a fém karosszéria erősebb, mint a csont:)

Lehorgasztott fejű nyugdíjas bármikor, bárhol feltűnhet, erre figyelni kell, bár neki fog fájni..:)

Kivilágítatlan részeg biciklis bárhol feltűnhet, ha találkozunk vele, próbáljuk elkerülni az ütközést, majd álljunk meg, menjünk oda és keverjünk le neki egy iszonytos erejű pofont- nekem bevált, bár borotválkozhatott volna előtte, mert még másnap is éreztem a tenyeremen a borostáját:)))

A hétvége kritikus: az egyébként hétközben BKV-val utazó hobbisofőr előveszi a hitelből vett Suzukit és azt hiszi a piacig meg vissza ő az utak császára.Ismertető jegyei: zöld lámpánál erősen fékez, nem akar hinni a szemének. Kanyarodáskor sebessége konvergál a nullához,ez neki már bonyolult manőver (tolatást, parkolást inkább hagyjuk).Lámpánál percekig keresi az 1-est, ha megvan rögtön lefullasztja a motort.(persze ha kérdőn ránézek, neki áll feljebb)

Országúton 90 helyett max 70-nel megy, mert az biztonságos, villogni, anyázni felesleges, ahhoz hülye, hogy felfogja: így nagyobb a balesetveszély, mert valaki úgyis megunja és rizikós helyzetben kezdi előzni...néhány perc múlva az árokban füstölgő Suzuki tetején ülve pedig csak azt hajtogatja, hogy ő szabályosan ment, és nem érti ezeket a száguldozó állatokat:)

És mégegy megtörtént eset: hiába megyek szabályosan az országúton, ha szemben egy kamion előzi a másikat, az nem fog visszamenni, úgyhogy irány a padka, vagy szerencsétlenebb esetben az árok. Én így tettem és most be tudom ezt ide írni, a volt főnököm magát és a fél családját kiirtotta,pedig ő szabályosan közlekedett.A morál olyan amilyen, az lassan változik, a gyors helyzetfelismerés és cselekvés azonban néha sokat tud segíteni az egészségmegőrzésben:)

553. Magdi8
2008. ápr. 19. 17:27
Röviden: kritikán aluli. Amikor a zebrán a motoros elgázolt egy gyalogost, és még neki állt feljebb, hogy minek közlekedik arra a "nyanya". Vagy a kerékpár út mellett közlekednek a biciklivel, világítás nélkül sötétben. De a gyalogosok is össze-vissza szaladgálnak, mint a mérgezett egerek. 50 m-en belül 2 zebra, természetesen a kettő között kell átmenni az úton, akkor sem a legrövidebb úton, hanem átlósan.
552. DODICA
2008. febr. 21. 18:19

Tegnapi esetem:

Egyenrangú útkereszteződés, jobbkéz-szabálynak illene működni. Tiszta a terep, kanyarodok balra, s honnan, honnan nem, irtózatos sebességgel jön egy autó, majd fékez ezerrel, miközben én elkapom a kormányt. Annak, aki mögöttem jött, s kanyarodott volna utánam (már bent volt ő is a kereszteződésben), volt annyi esze, hogy gázt adott, s áthúzott egyenesen. Visszapillantóban láttam, őrült autósunk is kénytelen volt elkapni a kormányt, hogy ne szaladjon bele a mögöttem levőbe.

Mindeközben a hirtelen fellépő pánikhangulatomban mondtam(felkiáltva, ez kétségtelen) valami cifrát (de nem káromkodást, hiszen gyerekeim hátul) a kocsiban, gondolom, ezt láthatta meg a muki, aki csak úgy előtűnt a semmiből, majd csikorgatva fékezett, de a kiövetkező pillanatban már bőgette is a motort...


Na jó, gondoltam, ezzel vége, megúsztuk, senkinek semmi baja, nem lett baleset...


Következő piciny utcába bekanyarodtam, álltam volna be a házunk kapuján, de egyszer csak iszonyatos autóbőgés, nagy fékezés (2 centire az autómtól), majd letekert ablak mögül roma embertársunk "szépen" megválogatott szavakkal ordítva tudakolta tőlem, mi a bajom vele. Képes volt megfordulni s követni engem hazáig. A vér elhűlt bennem.... Majd kaptam egy fenyegetést, hogy tudja, hol lakok.

Ez a morál. :((( Nem elég, hogy xy veszélyezteti mások életét eszméletlen felelőtlen vezetésével, ahelyett, hogy örülne, nem okozott végzetes balesetet (ja, 3 év körüli gyerek bekötés nélkül mellette az első ülésen!!), még neki áll feljebb, s fenyeget!

551. Csibe78
2008. febr. 20. 17:44

Egy szóval jellemezve: SZ*R!!!!

És ilyen nincs is itt az országban sajnos :((((

550. 5bastya
2008. febr. 18. 22:07
Borzalmas!!!!
549. lufi
2008. febr. 13. 13:13
Katasztrófa. Amikor már a stop táblánál is rád dudálnak, mert megállsz.
548. kaaskopje (válaszként erre: 547. - Gyopárka)
2008. febr. 13. 13:05

Sziasztok!


Gyopárka, nem tudom te merre jártál külföldön, biztosan vannak országok, ahol még a magyarországinál is rosszabb a helyzet :) Minden esetre én tavaly nyáron, mikor autóval mentünk haza Hollandiából, azt tapasztaltam, hogy nagyon sok magyar hihetetlenül agresszívan vezet. A sebességkorlátozást semmibe veszik, és olyan helyeken elõznek, hogy a hajam égnek állt tõle. Nem azt mondom, hogy mindenki így vezet, de minden esetre feltünõen sokan.

2008. febr. 13. 11:34
Külföldi országokat megjárva azt mondom elég jó.
2008. jan. 19. 14:19
Mihez képest? Eddig én is szörnyülködtem, Romániát megjárva inkább azt mondom egész türhető...
2008. jan. 17. 14:05
ISZONYÚÚÚÚÚÚÚÚ
2008. jan. 13. 17:18
Kimaradt a szótárból: közlekedési kultura
543. Laryan
2008. jan. 11. 20:13
Tragikus és elszomorító
2007. nov. 27. 15:45
borzalmas és elszomorító
541. 8a897208fc (válaszként erre: 540. - Szép szájú)
2007. nov. 24. 22:31
a morálnak nincs előjele
2007. nov. 24. 17:52
Bocs, lemaradt. Ez morálnak nevezhető egyáltalán?
2007. nov. 24. 17:51
Ez morál nevezhető egyáltalán?
2007. nov. 24. 00:57
NÉHA SEMMI EMBERI NINCSEN BENNÜK,CSAK A ROHANÁS.
537. 8a897208fc (válaszként erre: 535. - Erikpipi)
2007. nov. 24. 00:05

Egy barátomat, aki babakocsit tolt a Széna téren egy zebrán majdnem elgázolta egy rendőrautó. Amikor mérgében a mobiltelefonjával lefényképezte a rendőröket, azok megálltak a 6-os villamos megállójánál az úttest közepén, kipattantak, és igazoltatták bosszúbol a barátomat. Ezzel próbálták "megbüntetni". javasolta, hogy állítsák elő a gyerekkel és a babakocsival együtt.

Ameddig ezek így viselkednek, nem kell itt semmire sem számítani.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook