Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Budapesti helyi közlekedés ingyenes 14 éves kor alatt? Napijegy milyen járműre érvényes? fórum

Budapesti helyi közlekedés ingyenes 14 éves kor alatt? Napijegy milyen járműre érvényes? (tudásbázis kérdés)


12. Borian (válaszként erre: 7. - Channa*)
2023. máj. 10. 16:21
A lányom pedig sokat vonatozott a barátnőivel diákkal...
11. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 9. - Nilem023)
2023. máj. 10. 16:16
Nem
10. gabbbicica (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
2023. máj. 10. 15:57

Kelenfoldrol, 1es villamos, nem kell atszallni se, a Lurdynal trsz le.


Vsgy ha megall a vonat Ferencvaros vasutallomason, onnan kb 3 perc seta a Lurdy.

9. nilem023 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. máj. 10. 15:21
Simontornya???? Ott laktok?
2023. máj. 10. 15:17
Budapesten belül a 14 éven aluliaknak a tömegközlekedés ingyenes. A Kajla útlevél szerintem csak a tanítási szünetekben érvényes a 4.osztály befejezését követő nyári szünet végéig.
2023. máj. 10. 15:01

Azta!

Ezt nem is tudtam!

Ezelőtt 6 éven felülieknek kellett jegyet érvényesíteni, de 2021-től már nem!

Ezeken a fővárosi vonalakon vehető igénybe a kedvezmény


A 14 éven aluli tanulók díjmentes utazására Budapest közigazgatási határán belül a BKK járatain, a környéki buszokon (Budapest közigazgatási határáig), valamint a HÉV-vonalakon (Budapest közigazgatási határáig), tételesen az 1-69 jelzésű villamoson, a 70-83 jelzésű trolibuszon, az 1-299 és a 900-999 jelzésű autóbuszon, a H5-ös, a H6-os, a H7-es, a H8-as, a H9-es HÉV-en, az M1-es, az M2-es, az M3-as és az M4-es metróvonalon, továbbá a D14-es hajójáraton van lehetőség.


Nem vonatkozik az ingyenesség a MÁV-START és a VOLÁNBUSZ azon elővárosi járataira, amelyeken a Budapest-bérleteket elfogadják. Ezért a távolsági vonatokra és buszokra ennek figyelembevételével kell megvenni a jegyet, bérletet, nem csak az agglomerációs határszakasztól a lakóhelyig.

2023. máj. 10. 14:50

Köszönöm szépen mindenkinek


Akkor a vármegye bérlet sima személyvonatra érvényes?

Kelenföld vagy Keleti pályaudvarról könnyebb eljutni a Lurdy házba?

5. elbb (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. máj. 10. 14:46
Igen, ingyenes. Az iskolás gyermeknek diákigazolvánnyal vagy az azt helyettesítő iskola által kiállított igazolással kell igazolni az tanulói jogviszonyt, óvodás gyermeknél pedig személyi igazolvánnyal lehet igazolni az életkort. Tehát bemondásra nem fogadják el, még ha totál egyértelmű is ránézésre az életkor.
2023. máj. 10. 14:43
2023. máj. 10. 14:32

A napijegy mindenre ervenyes Budapesten (metro, troli, villamos, hév Budapesten beluli szakasza)


Kajla szerintem csak a szünetekben ingyenes, de ebben nem vagyok biztos.


A varmegye berlet a normal ic-re nem jo, akkor se ha vennel helyjegyet. Az olyan IC-re jo, amin van gyorsvonati kocsi is.

2. aszparagusz (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. máj. 10. 14:29
Igen, Budapesten a helyi közlekedés 14 év alattiaknak ingyenes.
2023. máj. 10. 14:20

Budapesti helyi közlekedés ingyenes 14 éves kor alatt? Napijegy milyen járműre érvényes Budapesten? Kajla útlevél érvényes most? Fejér Vármegyei bèrlet érvényes IC vonatokon megyehatáron belül?


Szombati nap utazunk Budapestre a Lurdy házba a játszóházba. Simontornyáról utazunk.


Kisfiam 8 éves általános iskolás. Iskolába való közlekedés miatt van Fejér Vármegyei bèrlete.


Lányom 3 éves lesz nyáron.


Hallottam azt hogy 14 éves kor alatt nem kell a budapesti helyi közlekedésre sehol jegyet venni

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook