Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Miért nem tudja elsős gyermekem a számokat? fórum

Miért nem tudja elsős gyermekem a számokat? (tudásbázis kérdés)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
276. babszibobó (válaszként erre: 273. - Kicsinikol)
2013. febr. 28. 18:19

Mert ha valóban gyakori, tehát kirívóan sokszor van felsőléguti megbetegedése, akkor ki szokták venni.


Nagyobbik fimanak kirívóan sokat volt, 3 és fél évesen kivették neki, azóta talán megfázva volt párszor.

275. kicsinikol (válaszként erre: 274. - Kszb)
2013. febr. 28. 18:15
immunológus még nem.
274. kszb (válaszként erre: 270. - Kicsinikol)
2013. febr. 28. 18:07
milyen orvosoknál jártatok már? Immunológus látta?
273. kicsinikol (válaszként erre: 272. - Babszibobó)
2013. febr. 28. 18:05
Igen megvan még a mandulája.Miért?
272. babszibobó (válaszként erre: 270. - Kicsinikol)
2013. febr. 28. 18:02
És van még mandulája?
271. babszibobó (válaszként erre: 269. - Kicsinikol)
2013. febr. 28. 18:02
Ne, ne vedd fel, hanem ne annak vedd, a kettő között különbség van...
270. kicsinikol (válaszként erre: 267. - Kszb)
2013. febr. 28. 18:02
Mindíg elkap valamit az osztályban.Náthás gyakran és felső légúti problémai vannak sűrűn.
269. kicsinikol (válaszként erre: 266. - Kszb)
2013. febr. 28. 18:00
Dehogyis!nem veszem fel.Évek alatt én már annyi mindent hallottam hogy ne tudd meg....
268. kicsinikol (válaszként erre: 263. - Zebracsikó)
2013. febr. 28. 17:59
Általános grafomotoros és gyógypedagógus is jár hozzá gyakorolni.Nem hiszem hogy mond neked valamit de Konya Mónika és Mariann néni akivel gyakorol.Meg jómagam.
267. kszb
2013. febr. 28. 17:56
amúgy, mivel betegeskedik a kislány gyakran?
266. kszb (válaszként erre: 261. - Kicsinikol)
2013. febr. 28. 17:55
nehogy azt gondold, h bántani akart vki is! Senki nem úgy állt a dologhoz... uhogy cinikusnak se vegyél hsz-at! Sztem senki nem annak szánta!
265. babszibobó (válaszként erre: 264. - Kicsinikol)
2013. febr. 28. 17:54
értem.
264. kicsinikol (válaszként erre: 262. - Babszibobó)
2013. febr. 28. 17:52
A "cinikusabb" megnyilvánulásokból...:-)))
263. zebracsikó (válaszként erre: 261. - Kicsinikol)
2013. febr. 28. 17:30

Köszi, hogy bekörmölted, így már tisztább a kép.

Ki fgolalkozik a kislánnyal? Milyen fejlesztésekre jár?

262. babszibobó (válaszként erre: 261. - Kicsinikol)
2013. febr. 28. 17:28

Szerintem senki nem volt cinikus, csak próbáltunk esélyeket latolgatni és a kisebb infókból képet alkotni. (ezt más fórumozó jól látta)


Mert amiket most pl leírtál sokat segített volna...elindítottál egy fórumot és mi fórumozók felvetettünk lehetőségeket, mint írtam azért, mert kevés információnk volt, beszélgettünk, véleményeztük egymást és szerintem ritka tisztelettudóan...


Minél vártál többet??....

2013. febr. 28. 17:14

Szép délutánt mindenkinek!Rengeteg hozzászólás,tanács vélemény és "cinikus" megnyilvánulást írtatok!Köszönöm mindenkinek!Tegnap "felszívódtam" mert lázas a picikém...

Valaki írta itt, hogy nevelési hiba van és könnyebb másra "kenni" a dolgot mint beismerni, hogy hibáztunk! Részben igaza van.Nagyon el lett kényesztetve a lányom.Nagyon!De válltoztattam már rajta és folyamatosan válltoztatok is.Az iskolában tudják hogy tanulási nehézség veszélyeztetett hisz így is vettek fel.A szakvéleményeket is átnyújtottam kérte is a fejlesztő pedagógusuk.Sok helyen voltunk nemcsak emiatt hanem mert nagyon sokat beteg a lányom ami szintén nem normális és senki nem mond semmit, hogy mi a konkrét baja.Ebben viszont hibáztatok mindenkit mert én mint anyuka laikus kell, hogy az internetten olvasgassak keresgéljek, hogy mikor mi lehet a gyerekem baja?Vicc az egész.Ugyanez a nevelési is.Adnak nagy kegyesen egy időpontot mondjuk 10re.Majd 3 óra múlva be is hívnak.Persze hogy akkor már fáradt és türelmetlen a gyerek.Még én felnőtt is az vagyok nem egy 8 éves gyerek!MINDENT amit lehet... igen... nem tettem meg.A vadaskertbe nem vittem el.Lehet hogy az megoldás lenne ki tudja.Nem vittem magán úton minden nap fejlesztésre mert 4000/alkalom pedig lehet, hogy az is megoldás lenne...

Páran voltatok akik kérdezték a szakvéleményt mivel 4 A4-es oldal kiragadom amit kérdeztél zebracsikó talán te.státusz: 000.0

A kapott információk és elvégzett komplex vizsgálatunk alapján megállapítható, hogy a gyermek értelmi fejlettségi szintje életkorának megfelelő.Tanulási képesség veszélyeztetett.

Írom azokat a sorokat ami negatív a véleménybe:

Nagymozgása kissé inkoordináltnak tűnik.Időben gyengébben tájékozódik.Testén jobb bal irányokat keveri.Beszéde kissé pontatlanartikulációjú.Egy történetben sorrendiség nem jelenik meg.Főfogalom alá csoportosít de főfogalom alkotás alapszinten is nehézkes.Számképet még nem ismeri felMennyiségeggyeztetéssel számlál.Műveleteket 5ös kőrben elvégezde globális mennyiségfelfogás még gyenge újra és újra meg kell számolnia a pálcikákat.Bal kézzel megfelelő ceruzafogással rajzol de közben a lapot forgatja.Érdeklődő, igyekszik jó teljesítményét nyújtani, ha ez nem sikerűl indulatossá válik.Játékos motoros nyugtalanság mindvégig megfigyelhetó volt.Ez a pedagógiai szakvélemény.Pszichológiai vélemény: Emlékezete koránál kissé szűkebb terjedelmű.Verbális analógiákat korosztályánál alacsonyabb szinten képez.Szám és mennyiségfogalma kialakulóban van mechanikusan 10ig számlál.Szabályozó és alkalmazó valamint sorrendező képessége életkorától elmarad.Szenzomotoros koordinációja életkoránál kissé fejletlenebb,szögesíteni tud.

IQ-ja 80.ennek alapján a gyermek értelmi fejlődése életkoránál kissé lasabb ütemű intellektusa az átlagos övezet alsó harmadában helyezkedik el.


Egy másik szakvélemény:


Többféle terápiában is részesűl heti rendszerességgel: csoportos alapozó terápia idegrendszeri éréstserkentő mozgásos fejlesztés,mikrocsoportos általános fejlesztés,kiscsoportos grafomotoros fejlesztés.

A csoportos foglalkozások menetét ismeri a szabályokat betartja de nehezen alkalmazkodik a változásokhoz.Az eggyüttes játékok során lassú,nem mindíg találja fel magát a gyakran változó helyzetekben.Az elmúlt évben a szociális érettség,viselkedés és az alapkészségek terén is sokat fejlődött.Jorábban még elsírta magát, most már csak durcáskodik ha valami nem úgy sikerűl mint a többieknek.Mozgáskoordinációja sokat fejlődött a kéz/láb függetlenedés és a finommotorika terén.Balkezes ceruzafogása megfelelő ábrázolóképssége javult.

A kislánynál a tanulási nehézség-veszélyeztetettség továbbra is fennáll mert fejlődése az átlagosnál lassúbb ütemű és folyamatos segítséget igényel még.Iskolakezdését kisebb létszámú osztályban tartjuk eredményesnek fokozott egyéni megsegítés mellett.A szakértői Bizottság folyamatos kontrollja továbbra is szükséges.

Iskolai pedagógus véleménye van még meg pár mondatban... Ezeket taglalják 4 A4-es oldalban.Vannak pozitív mondatok is de mindent nagyon nehéz lenne ide leírni és laikusok vagyunk úgymond hozzá....

Köszönöm a sok véleményt és akik privibe írtak!!!És azt a pár "cinikus" hozzászólást is!Többet vártam... Gondolom most is lesz hozzászólás bőven...Remélem le tudom reagálni míg a picikém alszik...Szép napot mindenkienk!

260. zebracsikó (válaszként erre: 247. - T_marcsi)
2013. febr. 28. 14:20
de, iskoláknál is kell befogadó nyilatkozat
259. Serry (válaszként erre: 251. - Zsanci79)
2013. febr. 28. 13:45

attól,hogy balkezes nem dől össze a világ és még hátránya sem lesz. Keress neki majd egy jó tanító nénit.

Én is az vagyok és semmi hátrányom nincs. óvó nénik hogyan állnak hozzá?

258. ria0712 (válaszként erre: 95. - Mandula71)
2013. febr. 28. 12:48
Egyetértek Veled.Egyébként lehet,hogy a "beteg" gyerekek között sok sikerélményben lenne része.Az sem elhanyagolható,hogy ott kis létszámú csoportok vannak,jut idő minden gyermekre.Sokszor a szülő az,aki nem akarja elfogadni azt a tényt,hogy a gyermekének speciális oktatásra van szüksége.
257. 731e5b9ffb (válaszként erre: 254. - Zsanci79)
2013. febr. 28. 12:38
Az átszoktatás komoly károkat okozhat a gyermekben: dadogás, diszlekszia, diszgráfia, krónikus fejfájás és hiperkativitás is kialakuhat akár..A jó oldala pedig, hogy a balkezeseknek a kreativitásért felelős jobb agyfélteke fejlettebb, ezt magamon is tapasztalom szerencsére.
256. zsanci79 (válaszként erre: 253. - 731e5b9ffb)
2013. febr. 28. 12:17

Köszönöm a megnyugtató választ.

Igen, az ovónő is azért mondta, hogy gyakoroljuk hogy balról jobbra rajzoljon, hogy az írást majd könnyebben "vegye".

Igen, egy szem rajzokat is jobb oldalra rajzol, és én is úgy gondoltam azért, hogy lássa.

Igyekszem sokat gyakorolni vele, nem is rajzol szépen, de már rengeteget fejlődött. Persze ez annak is köszönhető, hogy roppant jó óvónőink vannak a csoportba, nem "gyermekmegőrzés" van pusztán.

Na, visszakanyarodhatunk az eredeti témához, de látom sajnos már nem ír a topic indító. Sajnálom, mert ha rá is jött, hogy talán a nevelési módszerek is hibádzanak, attól itt még nagyon okos tanácsokat kapott, abszolút nem sértően.

Az én gyerekem is elég makacs, hisztis, de rájöttem, hogy muszáj szabályozni, mert a végén oda jutnánk, hogy ő irányít minket.....nagy feladat a következetesség, legalább is nekem :)

2013. febr. 28. 12:14

Nekem kezd nagyon olyan szaga lenni az egésznek, hogy itt nem a szakemberek bagatelizálták el a dolgot, hanem a szülő nem volt hajlandó tudomásul venni, hogy óriási probléma van a gyerekkel! Igen, mert ez egy óriási probléma!

És, hogy nem akarja beteg gyerekek közé vinni a gyerekét??? És van ha tényleg beteg a gyereke??? Persze ez nem feltétlenül igaz, de valami van az biztos, és nem kis dolog, mert nem véletlenül küldték oda ahová! Még ha ijesztő is a dolog, hogy oda kell menni, szerintem a szülőnek nem szabadott volna a fejét homokba dugni, mondván, hogy úgyis kitalálnak valamit!!!

254. zsanci79 (válaszként erre: 252. - Babszibobó)
2013. febr. 28. 12:10

Igen, hallottam, hogy régen így volt.

Anyám is át akarta nevelni a fiamat a jobb kezére, de nem engedtem.

253. 731e5b9ffb (válaszként erre: 251. - Zsanci79)
2013. febr. 28. 11:33
Én is balkezes vagyok. Azért rajzol jobbról balra, mert úgy nincs takarásban a rajza a saját keze által. Tehát így látja az összes rajzot amit addig csinált, és nem is keni el. A gyerek teljesen logikusan áll a dolgokhoz. Most így belegondolva, én a mai napig a lap jobb oldalán kezdem a rajzaimat, de ez nem volt eddig tudatos. Amúgy meg nem kell félteni a gyereket, én építészmérnök vagyok, ennek a szakmának alapvető feltétele a rajztudás, ebben viszont egyáltalán nem hátrány a balkezesség:)Nem tudom jó ötlet-e balról jobbra rajzoltatni, ha neki nem úgy kényelmes. Ha már ilyen sormintát rajzolnátok, hogy kör négyzet háromszög, ott már lehet lenne értelme annak, hogy balról jobbra, sima képeknél nem biztos, hogy ennyire be kéne szabályozni. Írásnál viszont szabály, hogy balról jobbra kell, ott nincs választási lehetőség. De azt meg majd szépen meg fogja szokni. Meg azt is, hogy sajnos el fogja kenni amit leír, majd nagyon jóféle tollat vegyetek neki, ami nem hagy pacát és keményebb ceruzát(HB-set vagy H-sat), az nagy segítség tud lenni. Én könnyen megtanultam írni is, viszont nem írok szépen, ennyi az ára a balkezességemnek. Viszont láttam már nagyon szépen író balkezeseket is.
252. babszibobó (válaszként erre: 251. - Zsanci79)
2013. febr. 28. 11:08

Most bőven időben elkezdtek gyakorolni, nem feltétlenül lesz gond az írással, van 2-3 évetek szépen gyakorolni:-D


Anyukám eredetilag balkezes, sajna az Ő idejében átrakták a jobbkezébe a cerkát a suliban.

Totál kétkezes lett felnőtt korára, mindkét kezével tud szabályosan és teljesen visszafelé (betűket is megfordítva) írni, ami néha még hasznára is válik :-D

2013. febr. 28. 09:33

Rég olvastam ennyire normálisan diskuráló fórumozókat. És még hasznos is egy kívülállónak nagyon.

Az én bajom csak annyi (ha közbeszólhatok) hogy a 4 éves fiam balkezes (senki a családba) és tükörírással rajzol, vagy hogy is mondjam.

Van az a feladat, hogy 3 rajz van, balról jobbra a papíron, és azt kell lemásolnia. Napocska, ház, fagyi.

Ezt ő úgy rajzolta, hogy fagyi, ház, napocska, tehát pont felcserélve a sorrendet. A ház is kicsit balra dőlt, és a fagyi a tetejébe fejjel lefelé állt. a gombócok lent voltak, a tülcsér meg felette....

Azt hallottam, hogy a balkezeseknél ilyen sűrűn előfordul

Azt mondta az óvónő, hogy gyakoroljuk a balról jobbra rajzolást ilyenekkel.... egyébként tudja, hogy melyik a bal és melyik a jobb oldal. csak másolásnál valahogy ez felcserélődik.

Gondolom sok bajunk lesz az írással is....


Bocs, ha hosszúra sikeredtem .)

250. babszibobó (válaszként erre: 249. - T_marcsi)
2013. febr. 28. 08:33
Ez maximálisan igaz, de akkor is kéne valami belső, pontosan szakszerűen kialakított rendszer, főleg az érintett gyeremek érdekkében, attól függetlenül, hoy a szülőnek milyen nehéz megbírkoznia a helyzettel, de e gyerkőcnek ne legyen abból hátránya, hogy a szülő még az intézmény dolgozói előtt is titkolja a fenálló diagnózist és esetleg még hibáztatja is őket, hogy a gyeremekével nem úgy foglalkoznak, ahogy ilyen esetben szükséges lenne.
249. t_marcsi (válaszként erre: 248. - Babszibobó)
2013. febr. 27. 23:52
Igazad van abban, hogy a pedagógusoknak tudni kell róla, viszont sztem a többi gyereknek és szülőnek nem. Ez gyerekek között olyan, mintha egy matricát raknál az egyikük fejére, h másmilyen... Előfordulhat, hogy emiatt kiközösítik, csúfolják és bántják az S N I gyereket... A szülökröl meg nem is beszélve... Van aki eltiltja a gyerekét. Persze ez nem általánosan igaz, de sztem a pedagóguson kívül első körben senkinek semmi köze hozzá. Később kiderül ki milyen ember, és onnantól lehet nyitni, de addig nem érdemes... Persze ez az egyéni véleményem.
248. babszibobó (válaszként erre: 247. - T_marcsi)
2013. febr. 27. 23:23
Az azért elég szomorú vagy nem is tudom mi a jó szó, hogy egyáltalán van rá mód, hogyha valaki akarja eltitkolhatja...kár , hogy nincs valami belső rendszer, ahol az intézmények ilyen dolgokról/történésekről/diagnózisról tájékoztatni tudnák egymást....hisz a gyermek érdekei mellett a pedagógusoknak és nem mellesleg a többi gyermeknek is érdeke lenne, persze kimelve az érintett gyermeket, hisz a legtöbbet neki számítana, hogy mindenki a számára megfelelő intézménybe kerül...
247. t_marcsi (válaszként erre: 246. - Zebracsikó)
2013. febr. 27. 23:18

Meg az intézmény is ahol a gyerek tanul... Legalábbis nekünk az ovitól kellet befogadónyilatkozat, és oda adnak kijelölést az előírt fejlesztéssel... Más tészta, ha a szülő az intézmény elől titkolja az SNI státuszt (ami sztem a legnagyobb butaság, mert ugyis kiderul, es a gyerek iatt a legnagyobb felelotlenseg)...

Bocsanat h neked irom, de a Te hozzaszolasod juttatta eszembe...

Sulinal mar nem kell majd befogado nyilatkozat?

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook