Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Miért nem tudja elsős gyermekem a számokat? fórum

Miért nem tudja elsős gyermekem a számokat? (tudásbázis kérdés)


126. babszibobó (válaszként erre: 123. - Kicsinikol)
2013. febr. 27. 20:47

A leírtak alapján voltatok egy pár helyen, most akkor gonosz vagyok, de csak jót akarok...forgassuk meg a dolgokat..ha ilyen nagy intézmények nem találtak problémát, nem lehet, hogy otthon vannak problémák, pl: fegyelmezés, követelés, következetesség stb...


mert írod, hogy gyakoroltok, de akkor ezek szerint mégsem annyit, mint kéne...

125. kszb (válaszként erre: 102. - Kicsinikol)
2013. febr. 27. 20:47
lehet az akaratossága is abból adódik ilyen téren, h tudja, h ezen a területen kudarc éri, ezért tudatosan hárítja azt......
2013. febr. 27. 20:47
Igen.Azt mondták, hogy nem maradhat tovább ovodában mert iskolaköteles.
123. kicsinikol (válaszként erre: 120. - Mandula71)
2013. febr. 27. 20:46
Pszichiátriai vizsgálatokon is részt vett.Nem találtak semmi komolyat.De igazad lehet úgy látszik nem elég az évi 2 részvétel!:-(
2013. febr. 27. 20:44

1. számú Tanulási Képességet Vizsgáló Szakértői és Rehabilitációs Bizottság

Itt is jártunk többszőr is évente 2x:-(

121. babszibobó (válaszként erre: 119. - Kicsinikol)
2013. febr. 27. 20:44
Gratulálok a gyógypedagógusnak, hogy ezt el tudta mondani, de azt viszont nem, hogy a gyerekednek mi a baja:-S, pedig többminden is lehet a leírtak alapján :-S
120. Mandula71 (válaszként erre: 107. - Kicsinikol)
2013. febr. 27. 20:43

Az az érzésem, hogy egy kicsit megpróbálod homokba dugni a fejed. Nyilván ha a kislányod ép értelmű, akkor nem olyan osztályba fogják tenni, ahol nem ép értelmű (a szellemi fogyatékost felejtsd el) gyerekek vannak.

A nem ép értelmű gyermekek között is vannak enyhén, középsúlyosan vagy súlyosan érintettek, őket sem kellene egy kalap alá venni.

Továbbra is javaslom, hogy kérd a Tanulási Képességet Vizsgáló Bizottság segítségét, illetve pszichiátriai segítséget a kivizsgáláshoz. Azt gondolom, hogy kevés vagy még magántanári segítséggel is ahhoz, hogy a gyermeked felzárkózhasson. Minél hamarabb lesz diagnózisotok, annál hamarabb kaphat fejlesztést a gyermeked.

2013. febr. 27. 20:42
Mert ez még szóbakerűlt de egy gyógypedagógus lebeszélt róla, hogy akiket ismert és oda mentek minden gyermeknek "lett" valami baja mégha amúgy semmi baja sem volt... Csinált baja lett.
118. babszibobó (válaszként erre: 116. - Kicsinikol)
2013. febr. 27. 20:42

Azt írtad a korára hivatkozva nem maradhatott?!vagyis neked ezt állították?!


Tanulási Képességet vizsgáló Bizottság (valaki írta korábban)

2013. febr. 27. 20:41
Hallott esetleg valaki erről a Vadaskert korházról? Van valakinek esetleg személyes tapasztalata???
2013. febr. 27. 20:39
Mi is maradhattunk volna még az oviban.Amúgy is későn érő típus!Elvből utálta az iskolát!Tud valaki valami jó helyet ahol fény derűlhet az igazságra és tuti mondanak is valamit, hogy mi a gond???
115. babszibobó (válaszként erre: 113. - 7d5797ce0c)
2013. febr. 27. 20:38
De a gyerkőcnek, akiről beszélünk, nem kedve nincs, hanem nem tud, nem elfárad az írásban, hanem nem tud írni ill. nem ismeri fel a leírt dolgokat:-S
2013. febr. 27. 20:38
szóról-szóra ez történt velünk is.
113. 7d5797ce0c (válaszként erre: 111. - Kicsinikol)
2013. febr. 27. 20:36
nekünk is azt mondták,hogy nem érett be az iskolába.(tanár)
112. babszibobó (válaszként erre: 111. - Kicsinikol)
2013. febr. 27. 20:36

Akkor ott több minden is van, figyelemzavar egyre tutibb...


(az első pár hétben minden gyerkőc fáradt, de csak az első hetekben)

2013. febr. 27. 20:35
Azt mondták, hamar elfárad a figyelme is 20perc után elkalandozik nem tartható fennt sokáig:-(Pedig az órák ugye 45percesek.
110. babszibobó (válaszként erre: 108. - Kicsinikol)
2013. febr. 27. 20:34
jaj, bocsi, az plusz akart lenni, csak telóról bénázok :-S
2013. febr. 27. 20:34
azt kell elérni,hogy az iskolában legyen sikerélménye.nálunk is akkor kezdődött a változás.ezt beszéltem meg vele!
2013. febr. 27. 20:33
Nem tudtam, hogy ezt plsu-nak hívják
107. kicsinikol (válaszként erre: 105. - Babszibobó)
2013. febr. 27. 20:31
Azért nem akartam, hogy nehogy rosszúl sűljön el az egész ha szellemileg fogyatékos gyerekek közé kerűl...
106. babszibobó (válaszként erre: 104. - Kicsinikol)
2013. febr. 27. 20:30
Még nem hallottál a figyelemzavarról?pedig elviekben ha voltatok fejlesztőnél, akkor azt is nézték neki...
105. babszibobó (válaszként erre: 101. - Kicsinikol)
2013. febr. 27. 20:29
Nem csak szellemi fogyatékos gyerekek kerülnek ilyen intézménybe, hanem komoly tanulási nehézségekkel küzdő gyerekek is...
104. kicsinikol (válaszként erre: 100. - Babszibobó)
2013. febr. 27. 20:29
Erről még nem hallottam.De utánna fogok olvasni!Ha valaki "nem tetszik" neki valamiért akkor tótágast is állhat akkor sem fog vele együttműködni.Velem is csak úgy hajlandó tanulni, gyakorolni, hogy valamit amit szeret megvonom tőle.Akkor nagy puffogva durrogva valahogy megcsinálja, jobban odafigyel de nagyon hamar elfárad benne.
2013. febr. 27. 20:29
nálunk is ez volt a szitu.légy egy kicsit keményebb vele,ez változni fog!
102. kicsinikol (válaszként erre: 97. - Kszb)
2013. febr. 27. 20:26
A finom mozgásokban is le van maradva.Lehet, hogy valamit nagyon elrontottam pedig foglalkoztam vele úgy érzem sokat.De soha nem kényszerítettem semmire.Nem is tudtam volna mert nagyon akaratos és makacs ha valamit nem akar.
101. kicsinikol (válaszként erre: 95. - Mandula71)
2013. febr. 27. 20:24
Szia!Ne haragudj ha esetleg ezzel megbántottalak volna.De nem tudom hogy fogalmazzam akkor aki szellemileg fogyatékos.Ezt nem hinném mert nagyon sok helyen és orvosnál megfordultunk már és soha senki nem vette észre amellett én sem úgy látom, hogy szellemileg lenne valami baj.
100. babszibobó (válaszként erre: 96. - Mandula71)
2013. febr. 27. 20:17
Igaz...ezt így plsu "diagnózisnak" gondoltam a leírtak alapján (nem lehet bevonni stb.)
99. kszb
2013. febr. 27. 20:10

ja, és amúgy azért kérdeztem a koraszülöttséget, meg az oxigénhiányt, mert az ilyen gyerekeknél ez lehet kései maradványtünet akár (ha más szerencsére nem is marad)....

minimális agyi károsodás jele.... de ez fejleszthető...

2013. febr. 27. 20:10
az én lányom most második osztályos.5 évesen kezdte az ovodát.7 évesen ment iskolába.rajzolni nem igen tudott.a védőnő mutatta meg,hogy a kezét hogyan mozgassuk,mert szerinte túl gyenge a csuklója.az iskolában az írásnál hamar elfáradt a csuklója.azért nem volt kedve rendesen írni.nagyon sokat volt beteg a mandulája miatt,és értelem szerüen sokat hiányzott.a matek volt a mumus nálunk is.rengeteget foglalkoztam vele itthon,magántanárt fogadtunk mellé,de úgy sem jutottunk elöbbre.bementem az iskolába és a tanár ugyan azt mondta mint neked,hogy nem ér rá külön foglalkozni vele.elküldte a nevelésibe a lányomat és ott minden oké volt.megint bementem az iskolába elmondtam amit akartam,azóta külön foglalkozik vele órák után,persze azóta kiderült,hogy nem csak az én lányommal kellett külön foglalkozni.most itthon is foglalkozom vele,magántanár is megmaradt,és az iskolában is foglalkozik vele a tanár.
97. kszb
2013. febr. 27. 20:08

Írtad vhol, h rajzolni se nagyon "akart". Nem lehet, h ügyetlen csupán a kézmozgása? A finom mozgások nme mennek neki?

Azért azt én mindenképpen összefüggésben látom azzal, h számokat nem tud írni, hogy a rajzolás se nagyon ment neki soha....

Persze, lehet, h ez csak az én hülyeségem....

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook