Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Miért nem tudja elsős gyermekem a számokat? fórum

Miért nem tudja elsős gyermekem a számokat? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
2013. febr. 27. 23:13

A diagnózisokra továbbra is kíváncsi vagyok....ha a Tanulási képességet vizsgáló bizottsághoz "járnak", akkor az azt kell jelentse, hogy a gyermek SNI. Ez esetben viszont ki is van neki jelölve szakember és terápia.


Ködös még itt valami nagyon...

245. babszibobó (válaszként erre: 244. - T_marcsi)
2013. febr. 27. 22:59
Nem, félre értesz, én örülök, hogy írsz, és hogy nekem reagálva írsz, csak remélem a fórumindítóhoz is eljut:-D, főleg azért is mert érintett vagy, sokat számít, hogy benne vagy a dologban, mint édesanya
244. t_marcsi (válaszként erre: 243. - Babszibobó)
2013. febr. 27. 22:57
Értem, csak amit írsz, atra reagálok, ha a fórumindító nem ír, neki nem tudok... Elnézést kérek.
243. babszibobó (válaszként erre: 241. - Babszibobó)
2013. febr. 27. 22:54
Mármint rám reagálsz, és köszi, de ezeket inkább a fórumindítónak kéne majd jelentenie valamit (persze nekünk is, de érted...)
242. kszb (válaszként erre: 239. - T_marcsi)
2013. febr. 27. 22:53

vállalt egy harmadikat gyógyírként, így most örül, h a 2 nagyot csak egy irányba kell vinni reggelente, meg délután is :DDD

Le is köti magát a picurral, meg most már bevallja, h valóban jobb így, mert látja, h Ákos tényleg miylen sokat fejlődött az elmúlt hónapok alatt. Belátta, h nme lett volna értelme beerőltetni a suliba a ygereket, csak szarul esett neki. Olyan volt neki, mintha pofán csapták volna.

De ő mindennel iylen. A középső elmarad hosszbeli növekedésben. Védőnő küldené őket vizsgálatra, bnőm nem hajlandó vinni. Jól van az úgy....

Ekcémásak a fiúk, az is jól van úgy... majd bekrémezi.... :)

241. babszibobó (válaszként erre: 238. - T_marcsi)
2013. febr. 27. 22:53
Ezeket szerintem nem nekem kéne írnod!
240. babszibobó (válaszként erre: 237. - Kszb)
2013. febr. 27. 22:52

Szétrágott csont, de már megint az jutott eszembe, hogy hogyan csúszott át ez a gyerkőc az iskolaérettségin?!


Igen, ez szomorú...de így felvetődött bennem, hogy akkor az anyuka miért is teszi amit tesz...mármint elhordja xy vizsgálatra, de utána a lényegnél féket húz...tehát látja , hogy gond van, de nem él a megfelelő kezelésekkel...és most nem tudom, hogy ezt a fórumot miért indította pontosan, félinfókkal...hisz ha a szakképzettek már felvetettek neki lehetőségeket, akkor tőlünk, nagyrészt laikusoktól pontosan mit szeretne hallani, hogy hülyék a szakemeberek és valamit benéztek, vagy nem néztek be semmit, de akkor ha ezek a gondok fennállnak, akkor minimum otthon a nevelésben vannak hibák...nert mivan ha ez van, csak hárítani akarja, esetleg valami betegségnek (tudom, hogy nem ez a jó szó) tulajdonítani, azt, hogy Ő mint szülő esteleg hibázott?!

239. t_marcsi (válaszként erre: 237. - Kszb)
2013. febr. 27. 22:48
Ilyen helyzetben nagyon nagy segítség a család, és egy pszicológus... Az élet megpofoz, a család támogat, a pszichológus meg segít az embernek helyrerakni a dolgokat.
238. t_marcsi (válaszként erre: 236. - Babszibobó)
2013. febr. 27. 22:46
A gyerek jövőjét kell szem előtt tartani, nem a saját álmaimat kergetni, azt ráérek akkor, ha nem az ő útját kell taposnom, amíg a helyére kerül körülötte minden, és megkap maximálisan mindent, hogy a lehető legtöbbet hozza ki magából... Aztán jövök majd én, és learatom a babérokat :D
237. kszb (válaszként erre: 232. - T_marcsi)
2013. febr. 27. 22:43

bnőm 3 diplomás pedagógus.... szégyellte, és felháborodott, mert a nagyobbik gyerekét iskola éretlennek nyilvánították, és év vesztes lett.... És ő óvodapedagógus is, meg tanító néni is.... ha ő így viselkedik, hogy viselkedjen egy laikus?

Mellesleg az ő fia formákat nem tudott rajzolni (háromszög, kör, stb.). Ezért sem mehetett suliba még.

236. babszibobó (válaszként erre: 234. - T_marcsi)
2013. febr. 27. 22:42
Ezzel itt mind így vagyunk..csak talán pont az nem aki érintett (rajtad kívül, amúgy le a kalappal :-D)
235. kszb (válaszként erre: 233. - Babszibobó)
2013. febr. 27. 22:40
:) tudom :) én csak folytattam a gondolatot :)
234. t_marcsi (válaszként erre: 231. - Babszibobó)
2013. febr. 27. 22:39
Átfogalmazom, mert félreérthető volt: A kérdező, és egyébként minden anyuka helyében én a gyerekem fejlődését figyelném, nem egy ember véleményébe kapaszkodnék, még ha érzem is, hogy nincs igaza, csak szeretném, ha lenne...
233. babszibobó (válaszként erre: 229. - Kszb)
2013. febr. 27. 22:38
Ezt írtam én is csak rövidebben :-S, vagyis erre gondoltam...
232. t_marcsi (válaszként erre: 229. - Kszb)
2013. febr. 27. 22:37
Nade a szomszéd, meg a szomszéd szomszédja, meg a néni két utcával arrébb... Hát ők mit fognak szólni...
231. babszibobó (válaszként erre: 228. - T_marcsi)
2013. febr. 27. 22:37

Ő , mármint az anyuka állítótta ezt (direkt idéztem is neked) nem Én...


Az a gyermek nem az én felelősségem, de mint már többen írtuk nevelés/odafigyelési gondok is lehetnek bőven (a most és korábban leírtak alapján)

230. t_marcsi (válaszként erre: 228. - T_marcsi)
2013. febr. 27. 22:37
Jó... Más tészta, mert még nem volt 2, amikor elkezdték a fejlesztést... Sokminden szóba került nála, most még 2 dolog van a kalapban... Kb 1-2év múlva talán már konkrétumot tudunk... 4 éves, szinte tünetmentes... eszméletlen a pasi :) Minden fejlesztőjébe szerelmes : d
229. kszb (válaszként erre: 224. - Babszibobó)
2013. febr. 27. 22:36

a szülő hamarabb erőlteti be normál suliba a gyereket (mintha szégyen lenne, ha nem oda jár), mint a bizottság, vagy a pedagógus....

Hány szülő csapkodja emiatt az asztalt... pedig több sikerélménye lenne a gyerekének, ezzel megelőzhetné a szorongást, hasfájást, fejfájást, pszichoszomatikus betegségeket.... Örömmel tanulna a ygerek, stb.... Sorolni lehetne a végtelenségig.

228. t_marcsi (válaszként erre: 223. - Babszibobó)
2013. febr. 27. 22:33
Én nem a gyógypedagagógusnak hinnémk, hanem a gyereket figyelném, ha egy gyerek ragyogóan fejlődik, akkor van jó kezekben. Egy fejlesztő pedig sosem oltja le a szülőt, ha látja, hogy gond van... Nem hiszem, hogy egy gyógypedagógus ezt az állapotot normálisnak tarja, és feleslegesnek tartja a kivizsgálást... Én is találkoztam ilyennel, ő pl a zsebét akarta tömni, és semmit nem csinált, 1 hónapig tűrtem el, hogy hülyít, meg összevissza ködösítm aztán elmentünk máshoz. Nála 3 hét után volt eredmény (a gyerek örömmel ment, figyelt rá, ez már eredmény nálunk), és azóta is szárnyal a fiam. Soha nem fogom tudni eléggé megköszönni a segítségét!
227. babszibobó (válaszként erre: 225. - Babszibobó)
2013. febr. 27. 22:33
Érdekelne, hogy miért is került szóba, mert ha "csak" le van maradva, azt igenis korrepetálással, magántanárral, szülő odafigyeléssel be lehet hozni (persze nem feltétlenül kis munka, de be lehet hozni)..."csak" lemaradásért nem kerül szóba a spec.iskola (bármely besorolású osztálya, mert az nincs említve)
226. kszb (válaszként erre: 219. - Babszibobó)
2013. febr. 27. 22:33

vhogy úgy mondta a kedves gyógyped, h aki oda bekerül, még ha nincs is baja, ott majd kap! Mert még nem látott olyat, akinél ne állítottak volna fel vmi diagnózist......



Mintha ez olyan szórakoztató dolog lenne, h no, most akkor ma miylen diagnózist nem osztottunk még ki??? Húha! Látom már, látom. Ez az R19.6 ma még nme játszot...

Nevetséges, még csak a feltételezés is.

225. babszibobó (válaszként erre: 224. - Babszibobó)
2013. febr. 27. 22:31

Idézem:


"Mert ez még szóbakerűlt de egy gyógypedagógus lebeszélt róla, hogy akiket ismert és oda mentek minden gyermeknek "lett" valami baja mégha amúgy semmi baja sem volt... Csinált baja lett."

224. babszibobó (válaszként erre: 222. - Kszb)
2013. febr. 27. 22:30
Vagy maga a szülő..mondjuk ki bátran...hisz mint írta eszébe nem jutott volna specsuliba "küldeni" a gyerekét.
223. babszibobó (válaszként erre: 221. - T_marcsi)
2013. febr. 27. 22:27

A legnagyobb gond, ha jól emlékszem, hogy egy gyógypedes tájékoztatta erősen félre...

A másik gond az, hogy akárhogy nézem anyuka nem informálódik megfelelően a gyermekét érintő/érintehtő dolgokkal kapcsolatban, hanem egy ember szavára támaszkodva utasítottta vagy hagyta kia a Vadskeretet (vagy más pszichiátria vizsgálatot) és egy ember vélemény, hibás pontatlan tudása alapján skatulyázta be pl: az SNI is, vagy ennél komplikáltabb diagnózisó gyerekeket és teljesen (bár elhiszem, hogy kegyetlen fájdalmasan nehéz lehet) elzárkózott ezáltal a lehetőségektől, ami a gyermekén segíthette volna...

222. kszb (válaszként erre: 215. - Babszibobó)
2013. febr. 27. 22:26

elég homályos képek vannak a sztoriban nekem is....

Az is lehet, h integrált suliba/ osztályba jár a ygerek... így aztán a látszat tartva van. ki tudja?

Nem tudom azt elképzelni, h egy 8 éves gyerek, aki amúgy csak azért kell, h elkezdje a sulit, mert elérte a kritikus kort, de egyértelműen le van maradva (már az óvodában megállapítottan) a 6 évesektől is, normál iskolába erőltesse maga a bizottság, vagy az óvónők, vagy bmiylen pedagógus is!

2013. febr. 27. 22:23
Akkor pl egy logopédiai iskolába betegek járnak? Na hagyjuk már... Az SNI státuszok nagy része egy állapot jelölése, ami fejleszthető, tünetmentessé tehető, kezelhető... Nem minden SNIs gyerek beteg, vagy fogyatékos... Ez a baj a társadalommal, hogy ilyenek az emberek:( fFőleg egy érintett szülőtől nehéz ilyet olvasni. Persze, én is szeretném, ha normál suliba járhatna majd a gyerekem, de ha Neki nem lesz megfelelő, és spec suliba kell majd járnia, akkor oda fog. Attól még az én gyerekem, és imádom. Aki meg nem fogadja el ilyennek, azt pont le..rom.
220. 6ee0ffb012 (válaszként erre: 214. - Kszb)
2013. febr. 27. 22:23

Ezt nem vitatom.Nagyon hasznos dolgokat írtok,ezért is olvaslak benneteket :)

Reméljük a fórumindító is figyelemmel olvassa a hsz-eket.

219. babszibobó (válaszként erre: 216. - Serry)
2013. febr. 27. 22:19
Én tudom, de valaki nagyon okos azt mondta neki, óó nem tudom idézni, de a lényeg, hogy több baja lesz belőle , mint előnye, ha odakerül (ha gondolod visszkeresem)..tehát ezek szeint felmerült a lehetőség, csak elzárkóztak előle, és ha felmerült a lehetősége, akkor annak dignosztizált oka van...
218. t_marcsi (válaszként erre: 208. - 6ee0ffb012)
2013. febr. 27. 22:19

"Ítéletet" egy normális diagnoszta hozhatna, aki

Vagy azt mondja nincs nag ybaj, és akkor hawaiidjnapfény

Vagy megmondja a tutit, azt pedig tudomásul kell evnni, és az ember összekaparja magát a padlóról és csinálja

Te mire gondolnál, ha a gyereked képtelen lenne írni? Hogy nincs nagy baja? Én bevallom őszintén, hogy totál pánikolnék, és addig nyomnám a dolgot, míg valaki nem segít. Még csak arról sincs szó, h totál messze laknak Bp-től, és kevés a diagnoszta, vagy a fejlesztési lehetőség... Megmondom őszintén, a kisfiamnak a 3. TSMT terapeuta, a 4. Gyógypedagógus, a 2. Pszicológus, ės a 2, logopédus az, aki valóban tud segíteni, és gyönyörűen fejlődik. Csak idáig el kellett jutni...

217. kszb (válaszként erre: 213. - Serry)
2013. febr. 27. 22:17
igen, csak ő ezt most még olyan szinten nem értené, mint ahogy azt a szülőnek, és a pedagógusnak érteni kellene.... de persze az ő érdekében kellene, h történjen már vmi.
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook