Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 2011 szeptembertől elsős lesz a gyermekem fórum

2011 szeptembertől elsős lesz a gyermekem (beszélgetős fórum)


1 2
2011. febr. 16. 18:10

Sziasztok!

Ági vagyok és egyetemista vagyok, az Eltén hallgatok gyermeklélektant.

Szeretném a segítségeteket kérni egy dolgozat megírásában. Az lenne a feladatunk, hogy néhányszor találkozzunk, játszunk, rajzoljunk egy elsős gyerkőccel, és picit beszélgessünk az anyukájával. Sajnos csak budapestiek jelentkezését tudom fogadni, és nagyon megköszönöm, ha segítetek:) Jelentkezni itt a hoxán nekem küldött privát üzenetben tudtok :)

Szép és csillagos ötösökben gazdag hetet kívánok mindenkinek :)

Ági

2011. febr. 9. 18:08

Sziasztok? Nekem is megy a gyerekem iskolába szeptembertől.

Melyik suliba mentek? Voltatok már nyílt órákon?

Budapestiek vagytok?

31. martin3 (válaszként erre: 29. - Megryan)
2011. jan. 28. 23:03

ok, beleszólni nem lehet, nem is kell...mindenki maga döntse el. csak azért mert divat visszatartani, nem tartanám.

nekem eddig is 7kor keltek a gyerekek, mert ovi van, és nem 9-kor esünk be oda sem, hanem apa viszi őket munka előtt. Szóval a napi indulást már megszokták. Azért nem ilyen "véres", hogy 8-1-ig tanulás, mert vannak bőven készségtárgyak is, amikor lazít a gyerek és a jó tanóra is játékosan telik, nem szigorral...Délután szintén nem 1 óra játék van, hanem pont fordítva 1-4, fél5 között(amíg jön a szülő) kb 1 óra a tanulás a napköziben(az összes tárgyra..), hazaér még átnézik a leckét, és igazad van vacsi, fürdés, nálunk is fél8-ra már alszanak.

De most is ez van szinte, mert jár úszni, iskolaelőkészítőbe és a zeneiskolába csak azért nem jár, mert nem tudtuk megoldani, hogy idén elvigye valaki(de tavaly járt). Én ezt is játéknak, kikapcsolódásnak tartom, élvezi a gyerekem, lelkesen megy, ha kihagyjuk mert beteg még ő kesereg...és bőven jut ideje játékra...

szerintem kicsit túl van lihegve ez a"gyerek elfárad a suliban" sztori, ez egy olyan szlogen, amire sok mindent rá lehet húzni...

én csak annyit mondtam, ha egy gyerek valóban iskolaérett nyogodtan mehet, nem fogja senki tőle elvenni az a +1 évet, hogy még játszhatott volna..ha iskolaérett akkor megbírkózik a feladattal és nem arról szól majd az első év, hogy csak tanulni kell, mert különben lemarad és a játékra valóban nem jut idő. Így tényleg "keserűvé" válhat az iskola. De, ha megfelel a követelményeknek, akkor simán veszi az akadályokat. Tesóm kislánya úgy kezdte az évet, hogy júliusban töltötte a 6.évét, és osztályelső lett, simán maga mögé utasította a 7-8éveseket, imád suliba járni, most már 9éves, és még mindig ő az egyik leghobb tanuló. Szerintem ez a kérdés abszolút gyerekfüggő...

(és tanítóként mondom mindezt)

2011. jan. 28. 21:56

Ha jók az óvónők, nem unatkozik egy 7 éves sem nagycsoportban. Nekem varrni tanul, minden nap kreatívkodnak, ragasztanak, festenek, méternyi magas Babilont építenek.

Tavasztól amikor jó idő van, reggel fél nyolctól udvaron rohannak, játszanak 11-ig, még a reggelihez is kint terítenek a dadusok. Ennyi mozgása és játékideje egy elsősnek már nem lesz, én nem veszem el ezt az utolsó játék-évet a gyerekemtől.

29. megryan (válaszként erre: 20. - Martin3)
2011. jan. 28. 21:53

Tanítóként én azt látom, hogy a mostani elsőben a gyerekek 80%-a már 7 vagy akár 7,5 éves amikor kezd.

Vele szemben bő egy év lemaradása van annak aki a 6-ot tölti, fizikálisan, és egyéb (nem észbeli) téren. Pl. izmok fejlettsége, finommotorika. 7,5 éves többnyire kevésbé fáradékony mint a 6,5 éves. Ebben a korban nagyon nagyon sokat számít az egy év. 4 ismerősöm adta be 6 évet töltötten a gyereket suliba, ebből 3 megbánta, de már nem tud mit csinálni. Persze, a gyerek vágyott a sulira, de nem tudja felmérni, hogy 7-kor kelni, 8-tól 1-ig tanulni, ebéd, 1 óra játék, tanulás fél 4-ig, haza, otthon azért át kellene nézni mit vettek a suliban, hogy megy-e, a szülő is képben legyen. 1 óra játék, majd 6-kor vacsi-fürdés mert másnap kelni kell. Nagyon kemény taposómalom, és kiszállás már nincsen, hiszen az évismétlés elég nagy kudarc.

A gyerek előre nem tudja felmérni hogy a suli (kicsit sarkítva persze) ezt jelenti.

28. martin3 (válaszként erre: 27. - Jucusmucus)
2011. jan. 28. 20:01

szia!

nagyon "egyszerű" a kérdés...aki decemberi az már eleve előnyben van azzal, aki pl csak nyáron lesz 6 éves...ő meg mire elkezdődik a suli és belejönnek a tanulásba már 7éves lesz...

el kell dönteni, hogy iskolaérett-e és ennek azért vannak objektív, mérhető, kézzel fogható jelei is. HA ezeknek megfelel, miért kellene visszatartani, csak azért, mert most ez a "divat", meg hogy addig jó, amíg óvodás...szerintem ez nem feltétlen igaz, kislányom márciusban lesz 6éves, és megyünk, mert én abszolút iskolaérettnek tartom(óvónő is)és ha hazajött a suliból ebéd után, miért ne maradna idő a játékra? simán lesz idő a tanulásra és a játékra is, csak jól kell beosztani a napot. Ha pl te szeretnél vele még munka után tanulni, mert szükséges, akkor vagy gondolom napközis lesz, vagy, ha van ilyen lehetőség a nagyi vigyáz rá...addig játszik, amíg hazajössz, és miközben te készíted a vacsit "kikérdezheted" mi is volt a suliban, mesélje el a házit. Sok gyerek nagyon lelkes ám az elején, szívesen mesél a szüleinek és büszke rá, hogy már milyen szép húzza a vonalat, meg tudja csinálni a házit stb stb.

Ha iskolaérett, nyugodtan vidd suliba, főleg, ha már ő is várja!

2011. jan. 26. 12:53

Sziasztok !

Az én kisfiam is decemberben töltötte a hatot.

Nagyon tanácstalan vagyok... Tulajdonképpen olyan, mint amilyennek egy 6 éves fiúnak lennie kell. Mivel elég "erős" suliba szeretném íratni (a nővére is oda jár), elképzelhető, hogy marad még egy évet az oviban. Mondanom sem kell, hogy az óvódában úgy néznek rám, mint 1 nemnormálisra :DDD

Annyi mindenkivel beszéltem már erről, és a többség azt mondja, semmi hátránya nem lesz, ha még marad 1 évet. Jövő héten kell vinni a nevelési tanácsadóba, ahol majd pontot tesznek az i-re.

További szép napot !

26. EMMILI
2011. jan. 19. 17:17

Sziasztok!:-)

A mi fiunk is most lesz elsős,decemberben volt 6 éves.

2011. jan. 18. 11:40

Sziasztok. :)

Az én kisfiam is szeptemberben kezdi, decemberbe töltötte a hatot. :)

24. martin3 (válaszként erre: 23. - Correct)
2011. jan. 17. 14:25

igen, sok gyereknek nem árt, ha várnak még egy évet, veszíteni biztos nem fog vele, az a rosszabb, ha előbb viszik,mint kellene, és kudarcként éli meg a sulit. De az enyém már 2 éve azt kérdezgeti, mikor mehet már suliba...persze még nem tudja mi vár ott rá konkrétan:)

de ő tényleg az iskolaérettek közé tartozik, tud figyelni, jó a magatartása, és lelkes, ha feladatot kell csinálnia, szépen, választékosan beszél. Szóval remélem nem bánjuk meg, hogy most kezdi, de most semmi olyat nem látok, ami miatt várnunk kellene.

23. correct (válaszként erre: 20. - Martin3)
2011. jan. 16. 21:37

Mi is abba szeretnénk, de messze van.

Amúgy én örülök, hogy szalajtottunk. Nyert vele a gyerek.

22. correct (válaszként erre: 17. - 7529edede9)
2011. jan. 16. 21:35
Persze, minden gyermek más. Valaki ebben, valaki abban van előrébb vagy hátrébb. Az én lányom pl. nem egy nagy versmondó. Mondogatja, de nem ez érdekli. Más meg úgy szaval...
21. correct (válaszként erre: 16. - Misz)
2011. jan. 16. 21:34

Igen, írni csak úgy.

Olvasni mindkettő.

2011. jan. 16. 21:29
az én kislányom is most lesz elsős, március végén lesz 6éves. Mondjuk amikor valaki megkérdezi, megyünk-e suliba, és mondom igen, úgy néznek rám, mintha a Marsról jöttünk volna...szerintem iskolaérett, minek várni még 1 évet...ráadásul kéttannyelvűbe szeretném beadni..
19. misz (válaszként erre: 18. - 7529edede9)
2011. jan. 16. 20:46
Akkor nincs gáz. :)
18. 7529edede9 (válaszként erre: 12. - Misz)
2011. jan. 16. 20:45
Egyenlőre csak nyomtatott betűkről van szó.
17. 7529edede9 (válaszként erre: 13. - Correct)
2011. jan. 16. 20:44
Igen,sokan vannak akik maguktól elsajátítják ha már ismerik a betűket.Az egyik kis barátnőnk is simán megtanult,olyan idős mint az enyém,úgy látszik az én gyerekem még nem érett meg erre.Mostanában többször mondja,hogy szeretne már olvasni de most már nem akarom elkezdeni.
16. misz (válaszként erre: 13. - Correct)
2011. jan. 16. 20:43
Nyomtatott nagy betűkkel ír?
15. correct (válaszként erre: 12. - Misz)
2011. jan. 16. 20:43

írni végképp nem tanítottam, amúgy először tükörírással írt, és az óvónők javították, pl.

kelterezs helyett szeretlek

14. misz (válaszként erre: 11. - Correct)
2011. jan. 16. 20:42
Persze, hogy nem ő lesz, az egyetlen. És a gyerekek érdeklődését nem szabad figyelmen kívül hagyni. Van akit tényleg érdekel és szinte ragad rá a dolog, van akire kevésbé. Én a tudatos olvasástanítást nem helyeslem tanító néniként.
13. correct (válaszként erre: 10. - 7529edede9)
2011. jan. 16. 20:41
Nem tanítottam.
12. misz (válaszként erre: 10. - 7529edede9)
2011. jan. 16. 20:40

Hát az írástanulás még keményebb dió.

Nagyon figyeljetek arra, hogy a betűk alakítása szabályos legyen, különben nagy szenvedések lesznek, míg a tanító néni átszokatja a rossz berögződést a helyes írásformára.

11. correct (válaszként erre: 9. - Misz)
2011. jan. 16. 20:40
Totál magától csinálta a gyerek. :S Meg az óvodában is van, nem csak rajtam múlott volna, én csak most csinálok annyit, hogy megkérdem tőle, mi van ide meg oda írva. Nem tehetek róla, és ő sem. Nyilván nem ő lesz az egyetlen ilyen gyerek! :)))))
10. 7529edede9 (válaszként erre: 6. - Correct)
2011. jan. 16. 20:36

A tanítónéniknek lesz nehéz mert lesz olyan gyerek aki tud írni,olvasni, a másik fele nem.Nekünk szóltak,hogy ne tanítsuk a gyerekeket olvasni.

Az én lányom eddig nem is mutatott érdeklődést az olvasás iránt így most nem is foglalkozok vele,az írás viszont érdekelte az elég jól is megy neki.

9. misz (válaszként erre: 6. - Correct)
2011. jan. 16. 20:34

Hát tanító nénije válogatja, hogy baj-e. Általában nem szerencsés, ha már tudnak a gyerekek olvasni.

ha lelkiismeretes a tanító, akkor megoldja úgy, hogy az olvasni tudók se unatkozzanak.

8. misz
2011. jan. 16. 20:32
Az én lányom január 4-én töltötte be a 6-t. Ő is megy suliba szeptemberben.
2011. jan. 16. 20:32
Mi is szept-ben megyünk, márciusban lesz 7.
2011. jan. 16. 20:29

nekünk is van ilyen, heti 2x az oviban, és emellett a logopédián is sokat tanul (azt a sziszegő hangok miatt kezdte)

megtanult olvasni úgy 90%-ban, és írni úgy 40%-ban, ez lehet, hogy baj

2011. jan. 16. 20:09
Mi szept óta járunk hetente előkészítőre,szereti a leendő tanítónénit,a suliban is már úgy közlekedik mint aki odajár.Ez egy jó dolog,nagyban hozzájárul a könnyebb váltáshoz így én nem tartok tőle.Persze az majd más tészta amikor rájön,hogy ott már nem játszunk egész nap de a beilleszkedéssel nem lesz gond.
2011. jan. 16. 20:02
Sziasztok!Az én kicsi fiam is szept-ben kezdi az elsőt.Dec-ben volt 6 éves.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook