Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Gyermekem nem tudja összeolvasni a betűket fórum

Gyermekem nem tudja összeolvasni a betűket (beszélgetős fórum)


21. 17aadc1082 (válaszként erre: 20. - Zsuzsanna-Cecilia)
2013. okt. 8. 08:36
ez az iskola 5. hete. hidd el, ha még most nem tud összeolvasni, nem lesz belőle baja. Az a tanító sem százas, aki már ilyenkor az összeolvasást várja el! Ezért van ennyi funkcionális analfabéta, mert úgy rohannak, mintha lekésnének valahonnan.
2013. okt. 8. 08:30

MINDEN KÉPPEN logopédus segítségét kell kérni! Ők foglalkoznak az olvasási, számolási problémákkal!

NE HAGYD MAGAD ELTÁNTORÍTANI!


Saját tapasztalatom! Az én lánykám "csak" két számot írt fordítva. //született balkezes!// Az időben történő prevenciós foglalkozásoknak köszönhetően megtanulta a nyomtatott kis és nagybetüket folyamatosan olvasni, amire iskolába került! Azóta elvégezte az egészségtudományi egyeteme, kitűnő eredménnyel!


üdvözlettel:

Zsuzsanna

19. zebracsikó (válaszként erre: 17. - Aniko.k)
2013. okt. 3. 18:02

szerintem a legegyszerűbb szótagtípusokkal gyakorolj vele először, hogy legyen sikerélménye.

3-4 hete olvasnak, még ne kezdj aggódni, de figyelni azért kell rá!

Tanítóval beszélj, differenciáljon jobban.

Ha meg van más probléma is, ami ezzel összefügghet, akkor ezt sem lehet csak önmagában szemlélni.

18. zebracsikó (válaszként erre: 17. - Aniko.k)
2013. okt. 3. 18:01

Valószínűleg az olvasástanítási módszerrel lehet neki problémája, mert ahogy látom, már többféle szótípust kell olvasniuk.

Melyik könyvből tanulnak és pontosan milyen betűket vettek már át?


A legkönnyebb a magánhangzó+mássalhangzó szótípus összeolvasása (pl. EM, AS, IM, OV...) , mert itt hosszabban tudja hangoztatni a magánhanhzót, majd utána kiejti a mássalhangzót s már össze is olvasta.


Ennek fordítottja már nehezebb (pl. TA, MI, VE...), hosszabb előkészítést igényel és több gyakorlást .

A 3 betűs szótípusok (pl. IMI, ATA, )a legnehezebbek.

2013. okt. 3. 17:50

köszönöm a biztatast , es hogy tisztazzak valamit nem az egesz abc-t vettek eddig csak pär betüt, de azokat elvarjak hogy össze tudjak olvasni a gyerekek. pl ama, läz, mäl stb...

Egyebkent ennel a dolognal sokkal nagyobb problemaim vannak a fiammal :( de ez mar egy masik tema

16. Zebra25 (válaszként erre: 14. - Csillag29)
2013. okt. 3. 17:18

Igen sajnos, ez:(



Egyetértek azzal, hogy ne traktáld otthon. Bele fog jönni, csak hagyni kell, hogy a saját ütemében tanuljon meg, mert tényleg meg lehet vele utáltatni a tanulást meg mindent.

Menni fog az, hidd el.

Egyébként nem tartom etikusnak, hogy egy pedagógus ilyet, mond, hogy bezzeg a többiek már olvasnak.

Ez pont olyan mint amikor egy barátnőmkérdezte, hogy jár e már a 10 hónapos fiam? mert az Ő 10 hónaposa már járt. Mondtam, hogy nem. Ő meg csodálkozott. Közben 1 hónap múlva mikor mentünk hozzá, akkor a fia még csak kapaszkodva tett meg 1-2 lépést. Ő ezt nevezte járásnak.

15. Kaleidoszkóp (válaszként erre: 1. - Aniko.k)
2013. okt. 3. 17:09
Türelem és gyakorlás, nem minden gyerek egyformán halad!
2013. okt. 3. 17:07

Jesszus ez az új tempó a sulikban??????

Amikor a lányom elsős volt kb karácsonyra kezdtek szótagolva olvasni 2. osztály közepére folyamatosan de volt aki csak 2. év végére érzett rá az olvasás ízére De anno a tanító nénink mondta volt olyan tanítványa aki csak 3. közepére olvasott folyamatosan. Értette és megértette mit olvas csak tagoltan Szóval nincs elmaradva a kisfiad :D

13. Szilvamama (válaszként erre: 10. - 17aadc1082)
2013. okt. 3. 09:24
Egyetértek, az én lányom is elsős, matekból még csak az 1-est írják, a 2-est hullám és kampó szintem. Az írásnál a csésze és a zseb van meg... Az olvasás tanulást az őszi szünet után fogják megkezdeni...
12. jucusmucus (válaszként erre: 1. - Aniko.k)
2013. okt. 3. 08:21

Szia !

Ne aggódj.

Fiam tavaly volt elsős. Minden betűt ismert, és nem gondoltam, hogy az összeolvasás gondot jelent neki. Sokat gyakoroljatok, de ne nyösztesd, ha nincs kedve, mert egész nap a suliban nyüstölik szegényt.... Nálunk is hónapokig eltartott, mire rendesen össze tudta olvasni a betűket. Türelem !!!! Mindig dicsérd meg, ha a betűt egyáltalán felismeri. Úgyhogy nyugi :). Jucus.

11. d20c30cb4c (válaszként erre: 1. - Aniko.k)
2013. okt. 3. 08:21

Szia! Én tanító néni vagyok, elsőseim vannak. Az a néhány betű, amit eddig vettek, nem elég a következtetések levonására, vagyis arra, hogy "képtelen összeolvasni".

Sok kisgyerek akkor érez rá az összeolvasásra, amikor már értelmes vagy több szótagból álló szavakat kell elolvasniuk. Szerintem otthon ezzel még ne nyüstöljétek, ha nem megy neki (mert egyrészt meg fogja utálni és gyengének fogja érezni magát, holott lehet 2 hónap múlva az egyik legjobb olvasó lesz az osztályban, ez is tapasztalat), a tanító dolga lesz majd az, ha úgy érzi nem megy neki. Amíg a tanító nem mondja, addig nem kell aggódni. Főleg nem első osztályban.

Remélem tudtam segíteni.

2013. okt. 3. 08:00

Nem tudom, milyen iskola lehet ez, de az én lányom még csak a csészevonalnál, meg a fecskevonalnál tart, még egy db betűt sem tanultak. Nálunk hál istennek, az a szokás, hogy év végére tanulnak meg olvasni. Nem versenyistálló ez.

Azt teljesen kizártnak tartom, hogy 4 hét alatt végigvettek minden betűt, és folyékonyan kellene, hogy olvassanak.

2013. okt. 3. 07:15

Honnan tudod, hogy a többiek már össze tudják olvasni? A tanító mondta? Én ezt nehezen hiszem el. A fiam is megkínlódott a betűk összeolvasásával. Sokat gyakoroltunk otthon, aztán ráérzett a lényegre. Nekem is azt mondta a tanítónéni, hogy bezzeg a többiek már folyékonyan olvasnak! Aha, azt a 10 betűt:) És arról ne is beszéljünk, hogy az 1 hónap után folyékonyan olvasó gyerekek sosem olvastak könyvet, de az én fiam, akinek nehezére esett igen:)


Én mindenképp a gyakorlást javaslom. Sosem felejtem el, amikor küzdöttünk ezzel a problémával. Ma, mama, Mia, Imi. Az Iminél a fiam összekeverte a betűket, mert az I betű nyomtatásban olyan volt, mint az l betű és próbálta összeolvasni, hogy lmi:))))


egyébként én úgy tudom, hogy a normál tempóban kb. decemberre fogják ismerni az összes betűt és akkora kell tudniuk leírni és összeolvasni, addig viszont mehet a ma-ma, ba-ba, I-mi és a többi.


Nyugi!

8. ittmost (válaszként erre: 1. - Aniko.k)
2013. okt. 3. 06:22

Ki fog alakulni,ne nyugtalankodj.Egyszer csak rá fog érezni,ha hallja és figyeli a többieket.Vagy ha te lassan olvasol neki,és húzod az ujjad az elolvasott szavak alatt.

Már az is nagy eredmény,hogy ismeri a betűket.

nem kel erőltetni.

7. csodi (válaszként erre: 1. - Aniko.k)
2013. okt. 3. 03:41
Van. Türelem.A betűzés pont elég. Legyél rá büszke, hogy már ennyit tud, hogy ilyen okos, és ne másokhoz mérd, hanem saját magához. Mindenkinek más a tanulási tempója. Másban meg gondolom ő van sokkal előrébb, mint a társai.
2013. okt. 2. 23:57

Szintén elsős a kisfiam, nálunk először az írás alapjait tanulják, majd a betűket.

A probléma, hogy nem írja ezeket az írásjeleket szépen. Probléma...

Az elején nagyon rágörcsöltem, de nem kell.

Gyakorolni kell, de azt rengeteget.

5. andi6020 (válaszként erre: 4. - Aniko.k)
2013. okt. 2. 23:42
Majd belejön. Október van még csak.
2013. okt. 2. 22:43
köszönöm az epitö hozzaszolasokat ,most elörebb vagyok
2013. okt. 2. 22:25

Már olvasnak?Ez ám a tempó:OO

A lányom is most kezdte az elsőt,de még alig vették a betűket.

Igaz,ő a nyári szünetben magától megtanult olvasni.

2013. okt. 2. 21:52

4 hete jar iskolaba...

Meg a betuket is alig ismeri!!

Ahogy folyamatosan nem tud meg irni se...

2013. okt. 2. 21:49
Kisfiam iden kezdte az elsöt,es keptelen összeolvasni a betüket amiket tanulnak. A tarsainak megy de neki nem. Hat en is kezdek lassan elkeseredni.Betüzni tud, de nem erzi hogy kell összeolvasni.Van valami tippetek ?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook