Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Miért nem tudja elsős gyermekem a számokat? fórum

Miért nem tudja elsős gyermekem a számokat? (tudásbázis kérdés)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
366. Érdekes73 (válaszként erre: 357. - Mandula71)
2013. márc. 6. 10:30
Az biztos hogy nem minden óvoda végez rendes felmérést a gyerekekkel kapcsolatban.Azt gondoltam tavaly elsőbe hogy mi leszünk a legproblémásabbak szegény gyerekemmel( beszéde miatt )és kiderült hogy nem sőt vele lényegesen kevesebb gond volt mint a legtöbb gyerekkel. Tavaly voltak 26-an ketten azóta újra elsősök .Hiába korrepetálták állandóan őket. Az osztályba amúgy csak a én gyerekem volt SNI.
365. Érdekes73 (válaszként erre: 356. - 117b1693d0)
2013. márc. 6. 10:16

Nekem már az állandó verstanulásból van elegem... Alig hevertük ki az Altatót holnapra már a Föl,föl vitézeket kéne tudni...

Igazából naponta a könyvekbe munkafüzetekbe max 1-2 oldalt dolgoznak ( másodikba ) ha a vastag könyveket szétszednék alig kéne cipekedni.

364. 117b1693d0 (válaszként erre: 363. - Zsanci79)
2013. márc. 5. 20:03
Nálunk is csak 2014-től lesz az. De ugye ez azt jelenti, hogy jövő ilyenkor már nagyon tudni kell, hogy pontosan melyik iskolákat célozzuk meg, maximum a sorrend lehet kérdéses.
363. zsanci79 (válaszként erre: 361. - 117b1693d0)
2013. márc. 5. 18:34

Ez az. El kell olvasni a törvényt.

A napközi az más.

De a lényeg, mindenhol lesz ilyen lehetőséged, hiszen úgy írja a törvény, hogy 8-16-ig kell elosztani az órákat, foglalkozásokat stb. El kell olvasni az egészet. Tehát ez nem napközi, ha délután is óra van, márpedig a törvény célja ez. De majd kiderül. Nálunk még nem aktuális.

Én még nem tudom, hogy jó ötlet e, én elvoltam a napköziben negyedik osztályig, házizásra nem is igazán emlékszem otthon. Persze most már többet kell tanulnia a gyerkőcöknek, ez tény.

2013. márc. 5. 16:59

A nagyobbik fiam iskolaotthonos suliba jár, ami ahogy írták azt jelenti, hogy az utolsó óráról 15:50-kor csengetnek ki, ez lehet akár matek vagy magyar, vagy technika óra...logikus, hogy ezek alól nem lehet felmentést kérni:-D


Annyi, hogy ún. szabadfoglalkozás és önálló óra van közbe iktatva, ezen órákon gyakorlonak, ill "házit" írnak.


Hétköznapo nem hoznak haza házit, pontosabban írásos háázit nem, csak olvasókönyvet (elsős a fiam).


Hétfőn beviszünk minden könyvet, mint írtam hétköznap csak az olvasókönyv tolltartó és üzenő kerül haza.

Pénteken meg mindent hazahozunk...


így hétvégente kerül sor a igazi házi írásnak, de nem több mint más klasszikus rendű/napközis suliban, hisz ők hétköznep beleépítve az órarendbe gyakorolnak.


Alsó tagazoton van így, felső tagazoton kb 13óráig van tanítás utána napközi, annak aki kéri.

361. 117b1693d0 (válaszként erre: 360. - Zsanci79)
2013. márc. 5. 16:13

Nem. Szerintem ez nem ugyanaz. Ha felmenthető a délutáni foglalkozások alól, akkor az leginkább valami napközire hasonlít.


Az egész napos iskolarend, amiről mi beszélünk.

2013. márc. 5. 13:33

Nem kell kutakodnotok sokáig, mert tudomásom szerint a mostani tanévtől egész napos iskola lesz.....


"27.§ (2): az iskolai oktatást úgy kell megszervezni, hogy a foglalkozások 16 óráig tartanak, az 55.§ (1) szerint a szülő kérelmére ilyenkor a délutáni foglalkozások alól felmenthető; ha azonban az iskola egész napos rendben működik, akkor felmentést nem kaphat"

359. 117b1693d0 (válaszként erre: 358. - Mandula71)
2013. márc. 5. 11:23

Igen, létezik egy pár. De nem ezeknek kellene a kivételeknek lenniük.

Mi is ezek után kutatunk, mert ugye az se mindegy, hogy kik a pedagógusok. Baromira nehéz dolog, van még másfél évünk erre. Soknak tűnik, de az ovis tapasztalatok alapján úgy sejtem, hogy éppen beleférünk az időbe.

358. Mandula71 (válaszként erre: 356. - 117b1693d0)
2013. márc. 5. 11:11

Na erre volt jó az én gyerekkoromban az ún. iskolaotthonos rendszer.

Reggeltől délutánig voltunk az iskolában, a tanórák egész napra voltak elosztva, volt időnk játszani, rengeteget kirándultunk. Nem kellett cipelni a tanszereket hétközben és otthon nem kellett tanulnunk igazából. A "házi feladat" megírása másnap reggel az első órán történt, mindenki önállóan dolgozott, ha elakadtunk, akkor a tanító néni segített. Én az első két iskolás évemből őszintén szólva csak a játékokra, kirándulásokra emlékszem, a tanórákra valahogy nem. Anyukám a mai napig azt meséli, hogy karácsonyra az egész osztály megtanult olvasni, de azt nem érti, hogy hogyan csinálták, mert ő csak azt hallotta, hogy hol itt, hol ott voltunk. Valamit tudtak a tanáraim:)


Elvileg néhány helyen újra létezik az iskolaotthonos rendszer, én mindenképpen ilyen helyre akarom vinni majd a fiaimat.

357. Mandula71 (válaszként erre: 355. - Érdekes73)
2013. márc. 5. 11:05

Egy biztos, a gyerekeknek nem lesz jó. Egyébként pedig, gondolom a háttérben az is van, hogy mivel kitalálták, hogy az óvoda 3 éves kortól lesz kötelező, hely viszont továbbra sincs, ezzel pár hely azért felszabadul.

A múlt héten voltam az oviban SZMK értekezleten. Az Óvodapedagógusok Egyesülete további tárgyalásokat, kerekasztal megbeszéléseket folytat a Minisztériummal. Tehát a remény él, az óvónők küzdenek a gyerekeinkért tovább. Nyilván ez az idei (és várhatóan a jövő évben) kezdő törpéket és szüleiket nem vigasztalja, de talán az utánuk következőknek esély, hogy visszaálljon a régi rendszer.

Az én gyerekkoromban is azok kezdhették meg az iskolát, akik augusztus 31-ig betöltötték a hatot. Ennek ellenére nem mondom, hogy ez a mai, felgyorsult világban jó lenne.

Engem személy szerint egyik gyerekemnél sem érint a téma, az egyik januári, a másik decemberi.

Mellesleg néha a szülők átesnek a ló túlsó oldalára...Az egyik édesanya azt szerette volna, ha a lányát még egy évig oviban tartják. A kislány februári, tehát a változás eleve nem érinti, ezen kívül teljesen iskolaérett. A szülő azért kérte, hogy maradhasson, mert ő két tannyelvű iskolába vinné a csemetét, ahova állítólag csak betöltött 7 éves kortól veszik fel (ez utóbbit nem értem, de nem is akarok belefolyni). Na már most, ha a kislány valóban annyira jó képességű, hogy két tannyelvű iskolát választanak neki, akkor nyilván gáz, hogy 7 és fél éves koráig járjon oviba... Az óvónő megmondta, hogy egyrészt nincs kompetenciájuk ebben az esetben dönteni (hiszen nem a június 01-augusztus 31 közötti időszakban tölti majd a hatot a kislány), másrészt ha jogosult lenne visszatartani, akkor sem tenné meg, mert az kb. olyan lenne, mintha széttépné a diplomáját. A kislány ugyanis érett az iskolára, semmi alapja nincs, hogy visszatartsák.


Saját véleményem szerint nem a születési időponttal kellett volna variálnia a törvényhozóknak, sokkal inkább azzal, hogy az iskolaérettséget megfelelő módon vizsgálják. Az egyik eset az volt, hogy a szülő kérésére szinte bárkit visszatartott a nev.tan. A másik, amikor olyannyira nem vizsgálták a gyerek képességeit, hogy elengedték iskolába, és ott derült ki, hogy bizony nagyon nagy lemaradása van. Szerencsés esetben, mint az egyik ismerősömnél, a tanító néni már októberben jelezte a gondot, így relatív hamar került a gyermek bizottság elé és azóta kapja a fejlesztéseket. Csakhogy ugye a fejlesztések most így már a normál iskolai tananyag mellett elég nagy terhet rónak a gyerekre. A másik, rosszabb eset, hogy a tanító néni (és a szülő)nem ismeri fel vagy nem akarja felismerni a hiányosságokat és elkönyvelik a gyereket "rossznak".

356. 117b1693d0 (válaszként erre: 355. - Érdekes73)
2013. márc. 5. 11:03

Egyáltalán minek a könyveket sétáltatni?

Miért kell állandóan házi feladatokkal bombázni a gyerekeket és a családokat?

Máshol ez valahogy nem divat és mégsem tudatlanabbak ott az emberek.

355. Érdekes73 (válaszként erre: 353. - Mandula71)
2013. márc. 5. 10:44

Laikusként nem látom hogy ez kinek és miért lesz jó... A nagyobbik fiam idején is a legtöbben halasztották az iskolát ( ő már a héten 18 lesz és a legfiatalabb volt az osztályába : márciusi ) Ezt a 15-20 éves folyamatot nem tudják eltörölni egy tollvonással. Inkább a tankönyvek súlyával foglalkoznának... Másodikba van 3 bazi vastag matekkönyv + füzet a többi tárgyat inkább nem is sorolnám.Nem tudom hogy a 200 oldalas könyveket miért nem lehet szétszedni füzetekre hogy ne kelljen naponta 5 kg-ot hurcolni....Teljesen feleslegesen cipekednek a gyerekek még mindig.

Meg persze azzal hogy a gyerekeknek a tananyag a korukhoz megfelelő legyen stb...

354. 7d5797ce0c (válaszként erre: 352. - Zsanci79)
2013. márc. 4. 14:52
nálunk akkora volt a mandulája,hogy már nem tudta kifújni az orrát és ami bennt maradt váladék,az ment rá a fülére.
353. Mandula71 (válaszként erre: 351. - Érdekes73)
2013. márc. 4. 14:10

Annyi a változás, amennyit írtál :) Téli gyerekeket nem érint.

Azért orvosi igazolást nem olyan egyszerű szerezni.

Az idén még lehetőség van, hogy amennyiben az óvodavezető úgy ítéli meg, hogy a gyermek nem iskolaérett, akkor maradjon. Ha a szülő és az óvoda nem ért egyet (az egyik küldené, a másik nem), akkor nevelési tanácsadóba küldik a gyereket. Amíg eddig a nev.tan csak véleményt mondott, most már változott a vizsgálati módszer is, illetve már nem véleményt mondanak, hanem DÖNTÉST hoznak a gyermek iskolaérettségéről, ami kötelező érvényű. Ha a nev.tanban iskolaérettnek nyilvánítják, akkor KÖTELEZŐ megkezdenie z iskolát.

352. zsanci79 (válaszként erre: 311. - Kicsinikol)
2013. márc. 4. 12:08

Orrmandula ügyben annyit hozzászólnék, hogy az én fiam is rengeteget volt beteg (ő még csak 4 éves) állandó horkolással is küszködtünk.

Én kivetettem az orrmanduláját, habár rohadt nagy tortúra volt, amit nem részleteznék, mert nem ez a lényeg, de nem bántam meg! Már 2 hónapja teljesen kivették neki (sajna először elba.szták) és a 2 hónap alatt ebben a hideg, influenzás időben nem volt még beteg. És ez nálunk nagyon nagy szó!

Neki sem voltak fülgyulladás problémái, viszont, nyugodtan, horkolás mentesen alszik, és nem betegeskedik. Én ajánlom, de mindenképpen egy jó fül-orr gégésszel...

351. Érdekes73 (válaszként erre: 349. - 117b1693d0)
2013. márc. 4. 10:55
Változtattak ? Ott tartottam hogy 05.31-ről áttették 08.31-re,de szerintem sokan inkább szereznek orvosi igazolást stb. és inkább halasztanak ( vannak trükkök)
350. Érdekes73 (válaszként erre: 349. - 117b1693d0)
2013. márc. 4. 10:53
:D Jól tettétek a váltást.
349. 117b1693d0 (válaszként erre: 346. - Érdekes73)
2013. márc. 1. 18:29

"Tartottak az óvónők foglalkozást de pár szende kislány odament a fiúk meg kupacba verekedtek. "


Akár én is írhattam volna. Kis túlzással amíg vér nem folyik, addig jól vannak ott együtt.


Mi ovit váltottunk. Most egy nagyon pici oviba jár, hatalmas a változás, nagy örömünkre.


Egyébként nem kellett halasztani, mivel téli születésű. A új tv szerint sem kell mennie, szerencsére.

348. Érdekes73 (válaszként erre: 340. - Mandula71)
2013. márc. 1. 16:28
Nagyon sokat számít az elfogadó környezet. A nagyobbikat én régen átvittem másik óvodába mert nagycsoportba szembesültem vele mennyire utálják az óvónői.Hát nem volt szerencséje a másik oviba se viszont az iskolába rendes aranyos tanárnője volt ( még engem is tanított )Vele már neki is szerencséje volt :D
347. Érdekes73 (válaszként erre: 340. - Mandula71)
2013. márc. 1. 16:23
Szerencsétek van !
346. Érdekes73 (válaszként erre: 333. - 117b1693d0)
2013. márc. 1. 16:21

Jól teszed hogy halasztod.

A nagyobbik gyerekem idejébe is pont olyan időszak volt hogy nem volt kötelező az oviba a foglalkozás.

Ráadásul nem volt szerencséje az óvónőivel se. Tartottak az óvónők foglalkozást de pár szende kislány odament a fiúk meg kupacba verekedtek.

Vagy hallottam más anyukától beraktak nekik vmi mesét videón stb.. Kínlódtam is a fiammal elsőbe mert semmit se akart csinálni. Annyira megszokta a játékovit...Szóval kell a gyerekeknek a fokozatosság az hogy már az oviba is van vmi foglalkozás.

345. Érdekes73 (válaszként erre: 332. - 7d5797ce0c)
2013. márc. 1. 16:15
:D
344. Érdekes73 (válaszként erre: 342. - Serry)
2013. márc. 1. 16:14

Siralmasak és dögnehezek a könyveik...

Ami vigasztaljon ezek a gyöngyszemek a dolgozatokba felmérésekbe nem kerülnek be...

343. 117b1693d0 (válaszként erre: 342. - Serry)
2013. márc. 1. 14:13

Helyes válasz:

A nagy lábasról nem ismertek az adatok, de ez a kicsi 1 literes :)

342. Serry (válaszként erre: 331. - Érdekes73)
2013. márc. 1. 13:13

Ha már gyöngyszemeknél tartunk... első második félév

Hány l anya nagy lábosa?

2dl +3dl+5 dl =?

1-20 számolnak de még a tízes átlépést nem vettek.

De van szöveges feladat.. olvasni még nem tudnak csak szótagolva.. erről ennyit.

341. 117b1693d0 (válaszként erre: 340. - Mandula71)
2013. márc. 1. 12:44
Ez nagyszerű. Szerencsés választás volt ezek szerint az ovi és megéri a sok autókázást. :)
340. Mandula71 (válaszként erre: 339. - 117b1693d0)
2013. márc. 1. 12:39

Tudom, hogy nem ezt mondtad, csak azt írtad, hogy kevesen vannak:) Ezért bátorkodtam büszkélkedni azzal, hogy bizony van olyan hely is, ahol minden egyes kollégát nagyon gondosan választanak ki és tényleg nagyon-nagyon jó, lelkiismeretes pedagógusok egytől-egyig.


A gyerekeim Pestre járnak oviba, de vidéken, egy kis faluban lakunk. Itt ismernek minket, a problémáinkat is. A múltkor az egyik ismerőssel beszélgettünk.Teljesen le volt nyűgözve attól,ahogy az én SNI-s gyermekem kommunikál, érdeklődik, stb. Konkrétan ez hangzott el: "Szívből gratulálok az óvoda összes dolgozójának.Ha alkalmam adódik egyszer, nagyon szívesen bemennék hozzájuk beszélgetni, hogy tanuljak a kollégáktól." Mindezt egy többgyermekes, huszonéve a pályán lévő, szakmailag, emberileg is elismert, köztiszteletben álló tanár mondta. Azt hiszem, ennél nagyobb elismerés nem kell.

339. 117b1693d0 (válaszként erre: 337. - Mandula71)
2013. márc. 1. 12:05
Nem mondtam, hogy nem léteznek ilyenek. Csak azt, hogy sokszor segítség helyett elmélyíti a gondokat, ha nem megfelelő a pedagógus hozzáállása, aki a gyerekekkel van.
338. 117b1693d0 (válaszként erre: 336. - 7d5797ce0c)
2013. márc. 1. 12:02
Azért átjött az info :)))
337. Mandula71 (válaszként erre: 333. - 117b1693d0)
2013. márc. 1. 11:57

Azért akadnak jó pedagógusok:) Mondjuk a fiaim óvodájában az ÖSSZES. És ezt most halál komolyan mondom. Tény, hogy üres álláshelyre sem vesznek fel valakit csak azért, mert papíron meg van a megfelelő végzettsége.

A gyerekeim vegyes csoportba járnak, a foglalkozásokat úgy intézik, hogy 6 fős mikrocsoportokban ülnek asztalhoz. Az elején persze azok mennek, akiknek kedve van. Utána váltanak, jön a következő 6-os brigád. Így mindenki sorra kerül. És persze, vannak nehezebben rávehető gyerekek, de eddig még mindig megoldották.

A három éves gyerekem január óta jár ide, de már most be tudják vonni minden foglalkozásba. Olyat még nem hallottam tőlük, hogy valamiben nem vett volna részt.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook