Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Miért nem tudja elsős gyermekem a számokat? fórum

Miért nem tudja elsős gyermekem a számokat? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
186. t_marcsi (válaszként erre: 185. - T_marcsi)
2013. febr. 27. 21:56
Bocsi... Tapitelefonon írok, ezért a sok elgépelés
2013. febr. 27. 21:54
Szerintem vidd el a Nevelési Tanácsadóba, az összes papírotokkal együtt, és kértbaz iskolából is jellemzést, azt is vidd, de fogadd el, hogy a gyereked eltérő fejlődésmenerű, ezáltal sajátos nevelési igényű, és célirányos fejlesztéssel van csak esélye behozni a lemaradást. Ehhez nem elég heti 1-2 alkalom álqtalános fejlesztés. Minél intenzívebben, és célirányosabban fejlesztik, annál jobbak az esélyei. Mi itt hiába találgatunk, ha Ti nem tesztek semmit. Ha az én gyerekemről lenne szó, én már addig nyomultam volna, míg nem kapok segítséget. Ahogy a gyerek nő, az idő úgy fogy, mert a korai fejlesztés a legeredményesebb. A Vadaskert jó hely, de hosszú a várakozás. A Nevelési tanácsadóval kezdjetek szerintem, és NE HAGYD MAGAD LERÁZNI!
2013. febr. 27. 21:54
Sztem akkor is túlzó volt.De mivel itt szakember is van,én nem szólok bele,csak ez úgy szemet szúrt :)
183. 731e5b9ffb (válaszként erre: 179. - 6ee0ffb012)
2013. febr. 27. 21:52
Ha sikerül a gyerekkel elsős korában ilyen szinten megutáltatni a tanulást, az sajnos sok jóra nem vezethet. A sikerélmény a legjobb motiváció a gyereknek, ha az nincs, a suli csak egy nyűg lesz a számára, ami ellen lázadni kell.
182. kszb (válaszként erre: 179. - 6ee0ffb012)
2013. febr. 27. 21:50
ki mondta, h bűnöző lesz? a rossz társaság egy gyerek, nagy mafla kamasz számára csak a bűnöző lehet????? Én tudnék még mást is említeni....
181. babszibobó (válaszként erre: 179. - 6ee0ffb012)
2013. febr. 27. 21:48
Nem azért lesz pl: bünöző, mert nem ismeri most a számokat, hanem arra gondolt (szerintem), hogy, ha nem megfelelően lesz a gyermek kezelve, könnyen elsodródhat rossz irányba
180. babszibobó (válaszként erre: 178. - Kszb)
2013. febr. 27. 21:47
CSak egy kisebb példának szántam a további rosszakból ami a gyermekre "vár" :-(
2013. febr. 27. 21:44
A nem ismeri fel a számokat tényállástól gyorsan eljutottál a bünöző lesz a gyerek teóriáig. :S
178. kszb (válaszként erre: 177. - Babszibobó)
2013. febr. 27. 21:40

az a baj, h tényleg nagyon el fog maradni a kortársaitól is, meg az osztálytársaitól is, ha nem indulnak meg vele vmerre komolyabb helyre, komolyabb vizsgálatokra!

Én nem az évismétléstől félnék leginkább, hanem attól, h úgy megutálja a sulit, a folyamatos kudarcélmények miatt, meg magát a tanulást is, h később folyamatos évismétlések lesznek, és befejezetlen iskola... esetleg iskolakerülő lesz.... ami magával vonja a rossz társaságot, stb....

177. babszibobó (válaszként erre: 175. - Kszb)
2013. febr. 27. 21:29

igen, persze, de lássuk be, nem véletlen ajánlották neki, pont amit leírtál is lehet belőle gondolni, hogy bőven volt okuk és nem csak dísznek javasolták.


Fél elvinni, de attól nem fél, hogy úgy lemarad, hogy évet kell ismételni stb,?

176. kszb (válaszként erre: 173. - Serry)
2013. febr. 27. 21:29
tudom, és meg lehetne találni a számukra megfelelő sulit is. Sőt, javasolhatna is nekik vmit az a kedves gyógypedagógus is, aki lebeszélte őket a Vadaskertről.... Igaz, akkor lehet nme ő zsebelné be a pénzt.... illetve lehet nem is lenne szükség rá a továbbiakban....
175. kszb (válaszként erre: 170. - Babszibobó)
2013. febr. 27. 21:26

figyi! A legtöbben a Vadaskertet nem arról az oldaláról ismerik, h iylen "pitiáner", "csip- csupp" problémákkal is foglalkoznak....

Sokáig én is csak a fekvő részlegéről hallottam....

Ne csodálkozz, ha vki csak 1 oldalát ismeri, és fél elvinni a saját gyerekét! Azt meg ki tudja, h milyen dumával rettentette el a gyógyped őket.....

174. Serry
2013. febr. 27. 21:25

Bocs véletlen kinyomtam javítás közben a szöveget, de remélem érthető mit akarom mondani.

kérdező egyedül neveled?

173. Serry (válaszként erre: 169. - Kszb)
2013. febr. 27. 21:24

Vannak speciális iskolák ezeknek a gyerekenek, ahová a szülp nem volt hajlandó elvinni mondván nem értelmi fogyatékos.. de súllyos tanulási zavarral küzd és igen is VADASKERT a megoldás-- nem értem miért ül ,még a babérjain.

Tudom miről beszélek végig jéártunk mi is sokmindent.... az enyém is 8 éves vegyes csoportos oviból jött nehezen volt csoportban foglakozásokba vonható így nem is hívták. Önbizalom nulla logopédiai segítség stb mozgásfeljeszté mozgás vizsgáló és a többi után került be speciális logo suliba 1 évet ott járt önbizalma és mindne más heylre rázdodd súllyos diszlexia distgráfia veszélyeztettett gyógyped jár neki, de most kisebb létszámú 23 fős osztályban szépen megállja a helyét olvas , boldlgódogul a számokkal ronda az írása de ír.. gyakrllunk meg mnidne.. tehát lehet eredményet elérni ha a szülő is úgy akarja.

172. kszb (válaszként erre: 168. - Mandula71)
2013. febr. 27. 21:22
nem tudom, nekem vmiért nem autistának tűnik.... vagy ha az, akkor vannak még tünetek, amikről nem kaptunk infót...
171. babszibobó (válaszként erre: 169. - Kszb)
2013. febr. 27. 21:20
csak nem azt a sulit amit elkezdett, nagyon úgy fest legalábbis....
170. babszibobó (válaszként erre: 165. - Serry)
2013. febr. 27. 21:19
Állítólag évente 2x is oda járnak, de "komolyabb baja nincs"...de mégis a Vadaskertenba tanácsolták...ahová ennek ellenére nem vitte el...konkrté diagózist nem írt, csak annyit, hogy annyit mondanak neki, le van a gyerkőc maradva..amit többen nem értünk, akkor vajon miért küldték a Vadaskerteb és Ő miért nem vitte el (vagyis én tuti nem értem, mert ha ennyire foglalkoztat, hogy mi lehet a baj, akkor elviszem a gyereket oda ahová mondják)
169. kszb (válaszként erre: 165. - Serry)
2013. febr. 27. 21:18

ha jól rakom össze, egy 8 éves gyerekről beszélünk, akinek már KÖTELEZŐ volt elkezdeni a sulit....

Ez már nem iskolaéretlenség....

168. Mandula71 (válaszként erre: 164. - Kszb)
2013. febr. 27. 21:17

A gyerek akaratossága, hisztivel, pukkadozással zsarolása, ennek az eredménye jórészt.


Lehet nevelési hiba, de akár autista is...Ezt innen nem fogjuk megoldani.

167. Serry (válaszként erre: 124. - Kicsinikol)
2013. febr. 27. 21:17
De papíros gyerek aki alkalmatlan az iskolára maradhat!!!!!! Gratulálok az óvódénak is!
166. Mandula71 (válaszként erre: 158. - Zebracsikó)
2013. febr. 27. 21:15

Amikor a társassal kapcsolatban írtam, én sem arra gondoltam, hogy CSAK nevelési hiba van a háttérben. Egyre gyanúsabb, hogy a Vadaskertbe nem véletlenül küldték.


Nekem már a magatartási zavartól a tanulási nehézségen át az autizmusig minden megfordult a fejemben. De ennyi információ nyilván még szakembernek sem elég, hogy diagnózist állítson fel.

165. Serry (válaszként erre: 119. - Kicsinikol)
2013. febr. 27. 21:15

Irány a tanulási képességeket vizsgáló bizottság,mert hülye volt a gyógypedagógus aki lebeszélt. a Gyereked éretlen az iskolára súlyos tanulási problémákkal küzd félév iskola után kell ezt itt neked megmondjuk mikor te is leírod ezeket? Fejlesztő pedagógus gyógypedagógus kell neki és plusz figyelme ez nem játék és ne azért ne vidd mert baját találnak hiszen VAN NEKI!!! a magán tanár nem ér semmit speciális segítségre van szükségetek.


ARRA NEM VÁLASZOLTÁL?HOGY A NEVELÉSIBEN MIKET ÍRTAK A PAPÍRJÁRA,meg miket írtak a felmérésekkor ,mert ha jól értem van mindenféle papírod már....

164. kszb (válaszként erre: 158. - Zebracsikó)
2013. febr. 27. 21:12

én is visszanéztem, mielőtt megkérdeztem, h kora baba volt-e, h akad-e némi infó.

Igen, akadnak valóban nevelési hibák bőven. A gyerek akaratossága, hisztivel, pukkadozással zsarolása, ennek az eredménye jórészt.

Viszont rajtuk kívül nagyon sok szülő esik még ebbe a hibába, ha betegesebb a gyereke, h a gyerek irányít, uralkodik a családon/ szülőkön....

És sokaknak még az sem kell ehhez, h betegesebb gyerekük legyen.

163. Mandula71 (válaszként erre: 144. - Kicsinikol)
2013. febr. 27. 21:10

Vadaskertbe ok nélkül tuti nem küldenek. Ha nagyon sok mindenben le van maradva, akkor a "semmi komoly" nincs leírva, azért nem teljesen igaz.

Én beszéltem már egy-két pedagógussal, fejlesztőkkel, stb, de azt még nem hallottam, hogy bárkit is lebeszéltek volna a Vadasról.Egy fejlesztő pedagógus miért gondolja, hogy olyan gyereknek is találtak valami bajt, akinél nincs is. Csak azért, mert ő nem vette észre?

Nálunk az óvodában logopédus és gyógypedagógus is foglalkozik a fiammal. Az oviban semmi probléma nincs a gyerekkel, így nagyon megdöbbentek, amikor elmondtam, hogy itthon viszont bőven vannak nehézségek vele. Ennek ellenére maximálisan támogatták, hogy vizsgálatokra vigyem és soha senki egyszer sem legyintett, hogy ez szükségtelen lenne.

162. babszibobó (válaszként erre: 159. - Zebracsikó)
2013. febr. 27. 21:08
volt ilyen pl: hogy nyomtatottról nem tud kicsire átírni...
161. 7d5797ce0c (válaszként erre: 149. - Kicsinikol)
2013. febr. 27. 21:08
ez már probléma.mi is elvittük szemészetre,hallásvizsgálatra.a hallása nem volt jó az orrmandulája miatt.kivetettük,azóta kevesebbet beteg.én is megszenvedtem,mire erre a szintre értünk.nem irigyellek.abban bízom,hogy a többi gyerekemmel nem lesz ilyen probléma!:)
2013. febr. 27. 21:07

MÉgegyszer, hátha:


A leírtak alapján voltatok egy pár helyen, most akkor gonosz vagyok, de csak jót akarok...forgassuk meg a dolgokat..ha ilyen nagy intézmények nem találtak problémát, nem lehet, hogy otthon vannak problémák, pl: fegyelmezés, követelés, következetesség stb...


mert írod, hogy gyakoroltok, de akkor ezek szerint mégsem annyit, mint kéne...

159. zebracsikó (válaszként erre: 157. - Kszb)
2013. febr. 27. 21:07

igen, azt hiszem tényleg a betűírásról volt szó.



Az olvasása milyen? Elvileg már minden betűt megtanultak, szövegeket olvasnak.


Hangokra tud bontani?

2013. febr. 27. 21:06
visszaolvastam kicsit a fórumindító régebbi hozzászólásaiban....régóta problémás a gyermek viselkedése, egy ideig megtiltotta a szülőknek, hogy kistesója legyen, sokszor kezelhetetlenül makacs, dühös....azt hiszem, itt jelentős mértékű a nevelési hiba, de nem csak az okozza a problémákat
157. kszb (válaszként erre: 153. - Zebracsikó)
2013. febr. 27. 21:06

az olvasást nme írta (vagy csak átsiklottam vhogy felette?)

Betűírás rémlik még....

❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook