Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Miért nem mennek a gyerekek 6 évesen suliba? fórum

Miért nem mennek a gyerekek 6 évesen suliba? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
98. youlcsi (válaszként erre: 96. - Shadow Angel)
2018. márc. 29. 08:02

Az én fiam sem tud, mégsincs rá panasz az iskolában (legalábbis ilyen jellegű :)).

Nagyon szerette az ovit, de pont egy iskola miatt kialakult helyzetnek köszönhetően az utolsó 3-4 hónapban minden reggel sírva ment, nem akart maradni, rengeteget betegeskedett. pedig imádott oda járni. szóval e tekintetben áldás volt a váltás, még ha kezdetben folytatódott is a probléma. viszonylag gyorsan belerázódott a helyzetbe, és bár csak februárra jutottunk el odáig, hogy most már jól érzi magát a helyén (pontosabban érzi, hogy jó helyen van), a sulit szerette kezdettől fogva.

97. Shadow Angel (válaszként erre: 33. - Youlcsi)
2018. márc. 29. 08:01

A fiam is vegyes korcsoportosba jár.

És hidd el, megoldják:

A nagyoknak külön teremben van előkészítés. Középsőtől.

A sütésbe-főzésbe a kicsiket is bevonják, koruknak megfelelően.

Járnak kirándulni, színházba, múzeumba.

A kicsik olyankor másik csoportba mennek át. És nem csak a 3 évesek lehetnek “kicsik”.

Van olyan 4-4.5 éves, akit nem visznek még, mert nem tudnak úgy figyelni. És igen, ilyen az én fiam is.

Képtelen 5-10 perctől tovább ugyanarra figyelni. Talán a LEGO építés az egyetlen kivétel...

Számtalan előnye is van a vegyes korosztályos csoportoknak...

96. Shadow Angel (válaszként erre: 8. - 10cc61fb5a)
2018. márc. 29. 07:49

Ismerem a saját fiam. :)

Tudom, hogy nem tud annyit egyhelyben ülni, amennyit elvárnak az iskolában, nem tud annyit koncentrálni és figyelni.

Az ovit pedig szereti.

Természetesen, ha az elkövetkező 1,5 évben annyit “komolyodik”, és azt látom rajta, hogy nem élvezettel megy az oviba, hanem unalommal, akkor tiltani nem fogom...

Azonban, amennyiben kicsit is hasonlít az apjára és az anyjára, ez nem fog bekövetkezni...

93. kisj
2018. márc. 28. 19:43

Már miért ne mennének?

Én a 6. szülinapomat az évnyitón ünnepeltem. (nem örültem felhőtlenül)

93. kisj
2018. márc. 28. 19:43

Már miért ne mennének?

Én a 6. szülinapomat az évnyitón ünnepeltem. (nem örültem felhőtlenül)

92. 10cc61fb5a (válaszként erre: 89. - Trapiti)
2018. márc. 28. 19:33
Ez jó nagy butaság. Valószínű itt egyikünknek sem tetszik a mai tanterv és hozzáállás, de ettől még nem lehet alóla kibújni. Max úgy hogy pórbáljuk a gyerek számára legideálisabb sulit kiválasztani. Én most találtam egyet: nem "versenyistálló", művészi értékeket helyezik előtérbe és nem állítanak óriási követelményeket. Ezzel tudunk mi szülők is azonosulni.
91. 10cc61fb5a (válaszként erre: 88. - Iszkiri)
2018. márc. 28. 19:29

Hűű..mennyire fején találtad a szöget. A több gyerekesek főleg hajlanak erre. Talán mert kényelmes. Nekik. Otthon. Nem kell a kicsit hanyagolni, míg anyu a naggyal tanul. De ez megint más téma. ;)


A fiam már 3-4 évesen is szívesen kereste az 1-2-3 évvel idősebbek társáságát. Ahogy most is a két legjobb barátja 3 évvel idősebb nála.

90. 10cc61fb5a (válaszként erre: 87. - Fisica)
2018. márc. 28. 19:26
Én hasonlóképp...2 nappal születtem korábban, de engem visszatartottak. Nekem azért volt ez egy törés, mert a barátaim mind elmentek suliba. Én meg maradtam. És új óvónénit kaptam, akit szószerint gyűlöltem. Emlékszem 6 évesen azt mondtam rá hülye. Pedig ezért a szóért még otthon is kaptam volna, ha a tesóra vagy másra mondom. De ennyire kihozta belőlem az utálatot.
2018. márc. 28. 18:32
Azért nem mennek mert a szülők próbálják menekíteni a gyerekeiket a közoktatásból... Így nyernek időt. A legfontosabb oka hogy az iskola egyre inkább csak a gyerekek és a családok megnyomorítására jó.
88. iszkiri (válaszként erre: 1. - 10cc61fb5a)
2018. márc. 28. 18:14

Hú, Hangoska, most aztán igazán jó témát választottál! :)

Pörög is a fórum rendesen.


Igen, van olyan is, amikor a szülő lustaságán múlik, hogy visszatartja az amúgy iskolára teljesen érett gyerekét. Számtalan esetet ismerek, amikor a kisebbik gyerek ugyanabba az oviba jár, és a szülőnek kényelmesebb még legalább 1 évet kihúzni ugyanott mindegyik gyerekével, mint két helyre vinni a gyereket.

Na, ilyenkor van az, hogy az óvónők haja égnek áll, mert véleményük szerint az iskolaérett gyerek

ilyen esetben már nemhogy nem fejlődik tovább az oviban, hanem szó szerint végig kínlódja. És tényleg így van. Egy évet nyer a lusta szülő, egy évet meg veszít a gyereke. Szóval a kedves szülő csak a saját gyerekével szúr ki.

Más, amikor a az óvónő is javasolja, hogy maradjon még egy évet oviban a gyerek, de ez a ritkább eset.

Sajnos divattá vált ez a "hadd maradjon még egy évig gyerek" szlogen.

Nem attól marad gyerek a gyerek, ha kihúzatnak vele még egy évet az oviban, feleslegesen.


Egyébként valóban van szórás a gyerekek képessége között. De az a gyerek, aki nem éri el a kortársai szintjét, egyáltalán nem biztos, hogy egy év halasztással el fogja érni. Van, aki 7 és fél évesen megy iskolába, mégsem lesz semmivel jobb tanuló, mint aki 6 évesen kezdett.

87. Fisica (válaszként erre: 13. - Rőzse)
2018. márc. 28. 17:42

Pont így voltam én is. Augusztus 31-én lettem 6 éves másnap meg iskola :) Nagyon utáltam az óvodát, és az óvónők is azt mondták, hogy csak szenvedés lenne nekem még 1 év. Untam a feladatokat, nem győztem kivárni amíg a többiek megoldják, nem szerettem délben aludni (most már szeretek :D ).


Szerintem is több eset a túlféltés, mint a valóban szükséges visszatartás. Attól nem lesz hátránya egy kisgyereknek, hogy az osztálytársai idősebbek nála, mert ez nem garancia arra, hogy "okosabbak" is, vagy könnyebben tanulnak. Sok osztálytársamhoz képest nyertem egy évet, még nem voltam 18 amikor leérettségiztem, más meg már 19 is elmúlt.


A legtöbb fórum amit ebben a témában olvastam az azon alapult, hogy 'jajj hát az osztálytársai 1-1,5 évvel lesznek idősebbek'..na és? Ha elég érett minden téren a kisgyerek ezért felesleges visszatartani. Első osztályban nagyon sok a játék, és nem kell 45 percet végig ülni egyben.

86. Panna.33 (válaszként erre: 54. - Miss Angel)
2018. márc. 28. 17:27
Kár, hogy nem lettél végül gyakorló óvónő. Szeretem az ilyen hozzáállást, biztos, hogy nyert volna veled a szakma.
85. spinneli (válaszként erre: 83. - 10cc61fb5a)
2018. márc. 28. 16:46
Hát az óvónők elsősorban a papír szerinti fejlettségre tudnak választ adni, a szülők jobb esetben komplexebben látják a gyereküket, és/vagy, mint esetemben is szubjektív okok és tapasztalatok is szerepet játszanak.
84. 10cc61fb5a (válaszként erre: 77. - Youlcsi)
2018. márc. 28. 16:13
Épp most volt nyílt nap az ovis csoportban. Ott meg lehetett figyelni a gyerekeket. Nagyon ügyesek voltak. A 20bol 3ra mondtam volna hogy még maradjon inkább az oviban egy évet. A többi tök ügyes volt. Csendben jelentkeztek, ha az ovoneni szólt hogy szépen üljenek, várják ki a következő feladatot, azt is simán megoldották.
83. 10cc61fb5a (válaszként erre: 80. - Spinneli)
2018. márc. 28. 16:07
Bajnak nem baj.😉 Csak csodálkozom. Januári, februári, márciusi születésű gyerekeket nem visznek suliba, pedig az óvónők javasolják őket. És ki tudná a legjobban megítélni, ha nem az óvónő, aki napi 8 órát tölt a gyerekünkkel??
82. youlcsi (válaszként erre: 66. - Ab3619a9cd)
2018. márc. 28. 15:43

nem olyan kicsi az a kocka! azért a pedagógia is halad a korral, és már van kifejezetten első osztályos matekfüzet. hogy jövőtre hogy szoknak bele a nomrálba, azt még nem tudom :o


a 3 vonalköz pedig... khm... mondtam a gyereknek, hogy csak 2 évig fontos, utána úgyis csak 1 köz lesz, abba kell írni. akkor már nem számít, hogy nem sikerül.

81. spinneli (válaszként erre: 79. - Youlcsi)
2018. márc. 28. 15:42
igen a mellettünk lévő ovis csoport is egészen más mint a miénk.
80. spinneli (válaszként erre: 75. - 10cc61fb5a)
2018. márc. 28. 15:41
És ez miért baj szerinted?
79. youlcsi (válaszként erre: 76. - Spinneli)
2018. márc. 28. 15:41
óóó, de milyen sokat! mintha az én gyerekem nem is ugyanabba az iskolába járna, mint a párhuzamos osztályban lévő barátai...
78. ab3619a9cd (válaszként erre: 75. - 10cc61fb5a)
2018. márc. 28. 15:40

Én is értem! :)

És én sem tartottam vissza.Májusban lesz 7 éves,és imádja a sulit.

77. youlcsi (válaszként erre: 75. - 10cc61fb5a)
2018. márc. 28. 15:40
jövő héten kezdődnek a beiratkozások, tehát a rendszer eleve feltételezi, hogy vagy már most iskolaérett a gyerek, vagy el tudod róla dönteni, hogy fél év múlva az lesz.
76. spinneli (válaszként erre: 58. - Youlcsi)
2018. márc. 28. 15:39
igen, én mindkettőt fontosnak tartom, de a rendszer hiányosságain sokat tud árnyalni egy elhivatott jó pedagógus.
75. 10cc61fb5a (válaszként erre: 66. - Ab3619a9cd)
2018. márc. 28. 15:34
Értem én. Nekem az a fura hogy a szülő tartja leginkább vissza. Nem az ovi. Márpedig a szülő februárban kijelenti hogy Bödönke nem esett a sulira. Ami mégcsak fél év múlva kezdődik.
74. youlcsi (válaszként erre: 73. - A.Vackor)
2018. márc. 28. 15:33
oké... nagyon el is mentünk a témától. mindegy, csak azt akartam kihozni belőle, hogy egy nem elég jól felkészült pedagógus, aki még csak nem is örömmel végzi a munkáját, biztos, hogy jobban örül, ha nem neki kell megközdenie az olyan ygerekekkel, akiknek mondjuk 20-25 perc után elkalandozik a figyelmük, akik még óra közben pisilni járnak, akiknek segíteni kell összedarabolni az ebédnél a húst, stb. és máris iskolaéretlen a gyerek, a tesó majd jöjjön inkább 1 évvel később.
2018. márc. 28. 15:29

Nem szeretnék iskolaneveket írni, mert nem áll szándékomban bárkit is megbántani. Kapásból 4 eszembe jutott...

És ott van meg néhány jobbnevű egyetem alapszakja is ami enyhen szólva gagyi. Ott még gyakorlatot sem kell csinálni éy gyerekek közé se kell menni.

A felsőoktatás majdnem egésze hígabb...

72. youlcsi (válaszként erre: 68. - A.Vackor)
2018. márc. 28. 15:24

nem is tudom... mondj olyat, ahol könnyebb diplomát szerezni! de tényleg! nem sok van. Ráadásul pedagógusképzés hagyományosan van a kisebb városokban is, így könnyebben elérhető is.

gondolj bele: "kimozdulni sem kell a városból, lehet tovább bulizni a haverokkal, az öregek is csöndben maradnak, mert tanulok (4 helyett úgy 8 évig), és maradhatok otthon, továbbra is eltartanak (4 helyett úgy 8 évig). aztán meg majdcsak lesz valami. ha nem találok valami jó kis iropdai, adminisztratív melót, legfeljebb elmegyek 1 évet tanítani, napköziztetni..."

71. A.Vackor (válaszként erre: 68. - A.Vackor)
2018. márc. 28. 15:21

Na jó. Sulikban és diplomát.

Inkább leteszem a telefont és nem multitaskingolok. :-)

70. youlcsi (válaszként erre: 64. - 10cc61fb5a)
2018. márc. 28. 15:21

Szerintem ez nem agyonféltés, hogy részletesen megvizsgálják.

az viszont igen, túlféltés, hogy bár mindenki szerint iskolaérett, a szülő szerint még had legyen gyerek, jobb neki az oviban, jajjmileszhanehézatáska?!


nálunk a finommotorikával gond van. igazából nem csak azzal, nagymozgásokkal is. de a fiam annyira ügyesen kompenzál, hogy nem lehet észrevenni. tehát pl színezni, rajzolni nem tud (soha nem is szeretett), de gyönyörűen ír, mert azt nem neki kell kitalálnia, hogy milyen legyen, hanem másolni kell.

69. A.Vackor (válaszként erre: 67. - Youlcsi)
2018. márc. 28. 15:18
Lehet. ;-)
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook