Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ha tényleg lecsökkentik a GYED idejét 1 évre, akkor hová teszik az emberek a gyerekeket és hova mennek dolgozni az anyák? fórum

Ha tényleg lecsökkentik a GYED idejét 1 évre, akkor hová teszik az emberek a gyerekeket és hova mennek dolgozni az anyák? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
104. mel81 (válaszként erre: 102. - 64669b9c48)
2009. febr. 11. 17:37
Ez szerintem már nem normális. Jó lenne gondolni a gyerekre is! Én szeptemberi vagyok, és bölcsibe mentem majdnem három évesen, majd egy évre rá oviba (ahol 3 évig voltam). Még szerencse, hogy az én lányom augusztusi.
103. vkj77 (válaszként erre: 102. - 64669b9c48)
2009. febr. 11. 16:24
Kitartást neki!
2009. febr. 11. 12:33
A hugom egyedül neveli a lányát. Novemberi, akkor töltötte a kettőt, de csak szeptemberben veszik fel bölcsibe. Akkor is 2 hónapra, mert ugye jön a november és tölti a 3-at. Utánna már ovoda köteles, nincs helye a bölcsiben :(
101. 6c5f346e46 (válaszként erre: 98. - Serry)
2009. febr. 11. 12:00

szia...

akkor tudod hol volt a kórházi bölcsi?azt úgy dózerolták le,hogy a gyerekek munkái még ott voltak a falakon,szülök,nevelők nézték végig,épp csak ki pakolták belőle a berendezést...

van egy magán óvoda,ami már egészen kis kortól igénybe vehető,természetessen a gazdagok csemetéinek,mert számunkra megfizethetetlen,az is a neve,hogy kinder garten,már ez sem megyar és a másik keményen fizetős,számunkra ismét elérhetetlen a waldorf óvoda,ugy tudom,hogy ők is bevesznek már egészen kis gyerkőcöket is,de ha ezt ki tudnám fizetni,akkor ennyi erővel itthon is maradhatnék vele...úgy gondolom...

100. Agines
2009. febr. 11. 10:12
Jut eszembe, mi nem alszunk éjjel....se a baba se én, mert 4-6x kell....ébred.... így hogyan tudnám bölcsibe vinni majd utána még én is menjek dolgozni és ne hibázzak ott?
99. Agines
2009. febr. 11. 10:11

Hú, de bonyolult ez a mikor hányévesen milyen igazolással hova járhat kérdés..már, ha van hely?


Hogy a vidéki hova vigye? .....hmm...ezen még nem gondolkodtak el :O(

98. Serry (válaszként erre: 93. - 6c5f346e46)
2009. febr. 11. 09:29

Tényleg már csak 1 bölcsi van Szekszárdon? Ez szégyen egy megyeszékhelyen?


Én dunaszentgyörgyi vagyok, onnan kerültem Kecskemétre. A nagy fiam még Szekszárdon született.

97. Serry (válaszként erre: 95. - Mel81)
2009. febr. 11. 09:28
Igen de ha betölti a 3-at nem veheti fel a bölcsi. Előtte meg már be kellett volna írassa és vinni legalább októbertől. Tavaly óta kéne járnia a gyereknek. Így maradhatna év évégig. De úgy, hogy előtte nem járt sehova úgy nem.
96. Serry (válaszként erre: 91. - Lexike)
2009. febr. 11. 09:25

Igaz. Az én nagyobbikon is áprilisi. És nem mehetett májusban, mondván az iskola év és az ovis is szeptemberben kezdődik. Ja és szept. 1-ével, de akkor még nem is mehetett mert ugye ott a beszoktatás és egyszerre csak két kisgyereket szoktatnak be ( ez volt az önk. ovi, végül mi nem oda járunk) S egy ilyen beszoktatás 3-4 nap váltóban mennek a gyerekek. Aki már beszokott és aki szokik. Szóval elég gáz.


Én úgy oldottam meg,hogy táppénzzel megszakítottam a szabimat. De még így sem volt elég. Annyi könnyebbségünk volt, hogy közben kiderült kismama vagyok. Így nem volt gond, hogy mikor szoktatjuk be és a többi. De majd most a testvérével nem tudom hogy lesz.

95. mel81 (válaszként erre: 91. - Lexike)
2009. febr. 11. 09:13
Szerintem az oviba már régen sem vettek fel senkit ilyen esetben, de a bölcsibe igen. Én is így jártam bölcsibe, már majdnem 3 voltam, amikor bekerültem, mert az oviba még nem vettek fel.
94. 6c5f346e46 (válaszként erre: 92. - Mel81)
2009. febr. 11. 09:12
az én ismerősöm mindkét gyermekét elég korán adta bölcsibe,és ki egyensúlyozott,talpra esett gyerekek lettek,nem okozott nekik lelki törést vagy bármit....
2009. febr. 11. 09:10

sziasztok...

én is most vagyok várandós a 2.gyermekemmel és már én is eldöntöttem,hogy vissza megyek dolgozni,amint lehet...

én abból szerencsés vagyok,hogy egy kis cégnél dolgozom,és a helyemre nem vettek fel állandóra senkit,ugyhogy én visszamehetek akár mikor,már ha lessz hova,de szerencsére mi még,mármint a cég még biztos lábakon állunk...és abból is mázlim van,hogy anyukám állandó délutános,igy esetleg 4 órában is visszamehetek,addig majd mamázik a picim...de én azt is hallottam ezzel kapcsolatban,hogy ezt még csak tervezik,még a parlament elé sem tárták a dolgot,vagy ez már régen volt????

tényleg gyalázatossan kevés a bőlcsöde,itt szekszárdon is egy van,mert a kórházi bölcsit bezárták,mert az működött is,jó is volt,de most legalább van a helyén üzletközpont,legalábbis annak csúfolják...

de akkor már csak egy kérdésem van,a vidéki hova vigye a gyereket,mert a városi bölcsöde csak helyieket fogad,azt is elég korlátozott számban,megnézik a jövedelmeket,és ha valakinek 2 ftal kevesebb a jövedelme,akkor annak a gyerekét veszik be...itt igy megy,sajna....

92. mel81 (válaszként erre: 87. - Agines)
2009. febr. 11. 09:10
Én olyat ismerek, aki egyévesen ment bölcsibe és éhségstrájkba kezdett. Idén elsős, és a társaság központja. Okozott neki lelkitörést a korai bölcsi, de nem maradandót.
91. Lexike (válaszként erre: 88. - Serry)
2009. febr. 11. 08:55
Igaz, hogy ha a 3 -at tölti áprilisban akkor is csak szeptembertől veszik be az oviba? Mert engem ezzel rémisztgettek:( Mi lesz vele áprilistól szeptemberig amíg be nem szokik az oviba? Még a szabikkal sem lehet megoldani.
2009. febr. 11. 00:25
úgy látom Mo. ebben is átveszi a külföldi szokásokat :(( pedig én olyan büszke voltam rá, hogy itt jobbak a körülmények, mint másutt, hiszen 3 év az csak 3 év és nem csak 1 .... na szépen lassan rosszabbodik még ez is :((
89. vkj77 (válaszként erre: 87. - Agines)
2009. febr. 10. 22:18
Az˝időben felkészíteni˝˝˝azt én mondom,és arra értem,hogy munkába állás előtt magabiztos legyen,örömmel maradjon ott nélkülünk...
88. Serry
2009. febr. 10. 21:30

Az a baj,hogy nem úgy van,hogy pl áprilisban tölti a 2-t és te elviheted márciusban,hogy beszokjon, és nyugiban neked is és neki is van 1 hónapod. S te utána ha már beszokott és elmúlt 2 mehetsz a következő naptól dolgozni, mert van hová. Ha lenne is hová menned dolgozni a bölcsi, ovi csak szeptembertől veszi fel és akkor is úgy,hogy az első hónap a beszoktatásokkal telik.

Az enyém februárban tölti a 2-t és szeretnék februártól visszamenni dolgozni, de hiába iratom be nem veszik be évközben, csak szeptemberben. Na ezt adjátok össze.

Régen még az átkosban úgy volt,hogy amikor a szülő ment vissza dolgozni előtt míg otthon volt beszoktatta a kicsit és ment vissza. Nem volt gond ha az éppen január volt, vagy május vagy épp október. De ez már nem így van. És kevés kevés a hely.


Melyik az a hülye munkáltató aki vár rád hónapokat, mert csak akkor tudod bölcsibe vinni??????

87. Agines (válaszként erre: 86. - Vkj77)
2009. febr. 10. 20:42
"Ha időben fel lehetne készíteni őket"....ezt a védőné nem mondta, hogy ez mennyi idő és mikori életkorban lenne jó? Hallottam én is olyat, hogy 5 hósan már bölcsibe járt a gyerkőc hajdan és ma sikeres ember, aki élvezi a társas kapcsolatait....( akkoriban még voltak bölcsik kis kortól meg úgy egyáltalán)
86. vkj77
2009. febr. 10. 19:40
Nekünk a védőnénink azt mondta,hogy a gyerekek ilyenkor inkább lelkileg betegek,és testileg jön ki rajtuk.Ha időben fel lehetne készíteni őket,talán nem lenne ennyi probléma.Persze a vírusok is többen vannak a közösségben,így természetesen ez nem általánosítható.De Pl. a fiam osztálytársának is lelkileg van baja,de olyan tüneteket produkál,mint ha szervi baj lenne.(ez persze más téma)De a kicsiknek is kellene idő a változásra,nem pedig szinte a mély vízbe dobni.Sajnos erre vagyunk kényszerülve,ha meg akarunk élni,és persze bejutottunk a bölcsibe.
85. Agines (válaszként erre: 84. - Mel81)
2009. febr. 10. 19:09
Lehet, hogy az illetékesek nem gondolnak bele? De,miért nem?
84. mel81 (válaszként erre: 82. - 386e029db2)
2009. febr. 10. 19:01
Ezért rossz, hogy csak munkába álláskor lehet vinni a gyereket. Ha bevennék 2-3 hónappal előbb, akkor a beszoktatás egyszerűbb lenne. Az én munkahelyemen egy nő ahogy munkába állt, 2 nap múlva ment is táppénzre, mert beteg lett a gyerek. Ki is rúgták. Ha egy gyerek közösségbe kerül, ahol a számára megszokottakon kívül van egy csomó más vírus, rögtön elkapja, ez így természetes. Csak az illetékeseknek is bele kéne gondolniuk!
2009. febr. 10. 18:44
Az előzőekben olvastam a vállalati ovit, én is abba jártam, textilfestő gyár ovijába. Valóban butaság volt megszüntetni őket, anyu reggel beadott, átment a másik épületbe, munka után értem jött és kész.
2009. febr. 10. 16:33
Az én fiam 2,5 éves korában került bölcsibe, 3 hónappal ezelőtt. Azóta 4 hetet járt, mert 1 hét után 2-3 hétig itthon van betegen (most is). Törzsvendégek vagyunk a gyerekorvosnál, sorra írja fel az antibiotikumokat :-((( Amíg itthon volt 2,5 éves koráig szinte hírből sem ismerte a betegségeket, és szerintem még mindig kicsi ahhoz hogy állandóan beteg legyen. Ha 1 éves korában kell bölcsibe adni a kicsiket, még korábban élik át ezeket a betegségeket. Gondoljátok végig. Szinte minden gyerek így kezdi a bölcsit-ovit!
2009. febr. 10. 16:01

Én is nagyon el vagyok keseredve. Szerettünk volna egy harmadik babát. De félek ettől az új rendelettől és attól, hogy még mi mindent elvehetnek tőlünk, átlagemberektől.

Nagyon szeretném, de már így nem merem bevállalni az újabb csöppséget. Szerettük volna, ha növelhetnénk mi is a magyar lakosságot. De ha módszeresen ki akarnak minket irtani, az ellen nem tehetek semmit. Pontosabban tehetnénk, mert mi ott vagyunk mindenhol, akár az utcán is ha tiltakozni kell! De kevesen vagyunk, mert mindenki csak otthon kesereg.

A szívem szakad meg, hogy nem lesz több babánk, de nem lehetek ellensége a saját meglévő gyerekeinknek. Az ő megélhetésükkel kell most törődni, ami egyre nehezebb lesz.

80. Agines
2009. febr. 10. 15:21
csináljunk együtt egy jólmenő céget :O)
2009. febr. 10. 11:08

A mi gyermekeink azért születtek, mert akartuk őket, nem menekülés volt. Az élet úgy hozta, hogy nem lehet több, illetve nem merek szülni. Mind a két lányommal császáros voltam, komplikációkkal, így a marmadiknál nem hiszem, hogy másként lenne. Most márciusban lesz kettő a kicsi, nem tudom mi lesz utánna. A kölcsönünk svájci frank alapu, ezt nem kell ragoznom. A régi munkahelyem visszavenne, de olyan időbeosztással, hogy nem tudnám megoldani az ovit, és a bölcsit, márha egyáltalán felveszik a picikémet. Kérdeztem a munkanélküli hivatalt, mit ajánlanak, de a válasz, hogy még a takarítói munkakör is két-három műszakban van.

Amit itthon tudnék csinálni az adatfeldolgozás, de nem kapom meg, mert nincs nyelv ismeretem. Miért is kell? Magyar megrendelő, magyarnyelvű program, magyar adatok ..... tehát, nem kaphatom meg, mert nincs angol vagy német nyelvvizsgám.

A bedolgozás átverés volt amibe kezdtem, az Avonozás befulladt, amikor eljöttem a munkahelyemről, a régi vevőimre lecsaptak azok, akik ott dolgoznak.

Ha van valakinek ötlete, szívesen fogadom, de gondolom más is :)

78. Serry (válaszként erre: 76. - Agines)
2009. febr. 10. 10:03

Na igen sok a depis és egyéb idegbajos. De mit is csináltak??, Bezárták a Lipotot, mert az olyan szép épület és olyan szép telken van,hogy el kell adni valakinek. Ez a mi kormányunk, mindent eladnák ha lehetne.


Drága Klárika kérdem én ki vigyázzon a gyermekre amíg én és a férjem dolgozunk, a beszámíthatatlan mániás-depressziós-sizoid anyósom? Mert, hogy a bölcsik be ovikba akkora a túljelentkezés.

Idén Kecskeméten 400 kisgyereke maradt ovi nélkül, nem tudták felvenni őket helyhiány miatt, és kb 300 kicsit nem vettek fel bölcsiba ugyanezen okokból. Minden oviban bölcsiben létszámokat növeltek,hogy férjen a gyerek. Oviban 30-32 fős csoportok bölcsiben 25 fős csoportok vannak, van olyan csoport ahol a 25 kicsiből 5-6 pelenkás mászós. Ja s mi az indok sebaj úgyis sokat betegek nincs mindig annyi gyerek bírják a gondozók és az óvónők. Na ja, akkor ki van otthon a beteg gyerekkel??

77. Agines (válaszként erre: 74. - 1f9774333a)
2009. febr. 10. 09:55

Én is úgy tudom, hogy ne jellemzőek ezek a céges bölcsik mostanában már, mert nem érte meg a nagy cégekek fenntartani őket, mert nem volt elég gyerek vagy, hát nem is tudom, hogy miért.

Aztán mégis lett kicsivel több gyerek, de időközben bezárták a bölcsiket és így most bajban vagyunk, ha dolgozni kéne menni. :O(

76. Agines
2009. febr. 10. 09:53

IMF bácsin kívül a first lady is megmondá....csak bölcsödét és anyaként vállalható munkát nem ád hozzá. :O((


ez arra viszi a társadalmat, hogy mégjobban feszült is idegbajos legyen.....es tudjátok, hogy erre mi a reakció? ugye, megnövekedett a depressziós betegek szám az élet nehezedésével...erre mi a lépés? depi miatt nem írhat ki a dr csak 3-4 hétre...na, depiből 3-4 hét alatt nem lehet kimászni....:O(

75. Serry (válaszként erre: 74. - 1f9774333a)
2009. febr. 9. 21:52

Egyszerű bezárták eladták és plazát éptettek a helyén. Tudok neked ilyet mutatni. Pontosabban csak a helyét.


Nincs ma már olyan ,hogy biztos állami.


S azért van ez,hogy hozzá fognak nyúlni valahogy a GYED-GYES rendszerhez mert IMF bácsi megmondta túl sok nekünk a jóból. Mi az.,hogy a magyar anya 3 évig állami pénzen a fenekét vakraja otthon és nem csinál semmit csak a gyerekével játszik.

Bezzeg más országokban ennél kevesebbel is beérik.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook