Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Angliában betegen mennek dolgozni, suliba? fórum

Angliában betegen mennek dolgozni, suliba? (beszélgetős fórum)


1 2
38. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 34. - Enissa)
dec. 1. 09:31
Nálunk is jártak, illetve kórházban itt is dolgozott mindenki covidosan. De akkor máshol is.
37. Karmol (válaszként erre: 33. - Fórumnyitó (anonim))
nov. 30. 19:08

A kezdetekben szigoruan vettek. Valamelyik uzleti be is zart hetekre, mert egy behurcolta a tobbi elkapta.

Most mar tok mas. Par hete mutottek. Elozo nap kellett egy teszt, de se feltolteni nem kellett, se a kutya nem kerdezte, hogy megcsinaltam-e.

36. Enissa (válaszként erre: 35. - Globus)
nov. 30. 17:32
Mi sem álltunk le, nem lehetett. Még az elején azért, mert nem volt teszt, utána meg meg is szűnt a nagy karantén.
35. globus (válaszként erre: 34. - Enissa)
nov. 30. 17:29
Covid osztály esetében konkrétan arra hivatkoztak, hogy nem baj, ha covidos a személyzet, mert az ott lévő betegeknek nem számít...
34. Enissa (válaszként erre: 33. - Fórumnyitó (anonim))
nov. 30. 17:20

Szerintem mindenhol jártak így dolgozni a világon.

Ha pl. a megfertőződött EÜ. személyzet nem járt volna be dolgozni, megállt volna az élet világszerte.

33. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 32. - Karmol)
nov. 30. 15:14
Ott is jellemző volt, hogy covidosan járnak be dolgozni?
32. Karmol
nov. 30. 15:08

Es az uj cegnel a velem kidolgoztam, 50 volt a heti atlagom minding. Es a Covid utan betegeskedtem. Az uj manager figyelmeztetest adott, hogy ki fog rigni, ha beteg lesznek.

Nekem? Masik uzletek el akartak happolni.

Felmondtam.

31. Karmol (válaszként erre: 29. - 20e65db983)
nov. 30. 15:04

Sok evig csinaltam a sajatom.

Mikor tudogyulladasom volt, a haziorvosom mondta: nem jatek, most tenyleg otthon kell maradni.

Kb. 10 evig soha nem maradtam otthon, es nem volt igazi hetvegem.

Szarul csinaltam. Feladtam.

30. Karmol (válaszként erre: 17. - Globus)
nov. 30. 14:59

Minding van.

Ha nincs hely az epuletben, a mentoben tartanak.

Ha nincs mento, aki bevigyen, visz a rendor.

Mondom, ez kis varos, de mikor kivasalt egy auto, egy srac nekem adta a pulcsijat, es nem bameszkodtak a haverokkal.


Egy nagyvarosban mashogy van.

London olyan, mint Budapest. Siman atgazolnak.

29. 20e65db983 (válaszként erre: 28. - Karmol)
nov. 30. 14:57

Köszi, igen máshol is ezeket hallom.

Amúgy ha nem küldenek haza, benn maradtál volna?

28. Karmol (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
nov. 30. 14:50

Nagyon munkahely egy vegzetoseg fuggo. Egy regi GM-em hazazavarta a cudarul kinezoket, etelmergezessel tenyleg mindenki 3 napot volt otthon. De ez a regi csapat volt, senki nem logott.

Engem is akkor kuldott haza, amikor penztarbol kirohanva a csapba hanytam. De azt mondtam, jol vagyok.

Az angol diakok lognak, orakkal a megjelenesi ido utan talan dobnam egy uzenetet, es tre munkat vegeznek. A bevandorlok nem ilyen hagya-vetik.

Az angolok sokkal inkabb ulnek segelyen, mint masok, akik a munkaert vannak fizetve.

Az a szar ezzel, hogy bukik.


Nezd meg a svajci jatszoteret! 90 % fekete es kerulik az iskolat. Fosztogatnak, terrorizalnak masokat gyerekkent.


En jol elvagyok egy kisvarosban, de meddig?

27. Enissa (válaszként erre: 25. - Fórumnyitó (anonim))
nov. 30. 14:21
Nem tudok róla. A hülyeség meg emberi tulajdonság, tuti ott is előfordul. :)
26. Enissa (válaszként erre: 24. - Enissa)
nov. 30. 14:19
Háziorvoshoz, még gyerek is csak időpontra mehet, ha nagy a gond, mentő, vagy SBO szintén.
25. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 24. - Enissa)
nov. 30. 14:18
És egymást nem akarják a kollégák meglincselni, ha csak kicsit betegen jön a másik dolgozni?
24. Enissa (válaszként erre: 17. - Globus)
nov. 30. 14:16

SBO van, várakozás akar 12-14-16 óra is, tehát csak lázzal, fáj a torkom, köhögök nem futnak be. Szigorú a triázs.

Illetve vannak olyan rendelők, ami nem körzetes, ahova bárki beeshet, ez is csak rendelési időben, de na.....

Nincs külön gyermekkörzet, csak kórházban van elkülönítve.

23. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 22. - K-né Zsóka)
nov. 30. 14:14
Jó, ez igaz, de az sem normális, hogy meglátják, hogy folyik az orrod, és már ajánlták ismerősök, hogy júj ezzel minimum 2 hétre kiír az orvos. De több kolléga is hasonló.
22. K-né Zsóka (válaszként erre: 3. - Bichi)
nov. 30. 14:11
Nagyon nem jól látod. Szerinted buli, hogy a fizetésed 65 %-át kapod meg? Hát nem az! Csak nem lehet összehasonlítani az itteni munkakörülményeket a nyugati munkakörülményekkel. Ott nem beteg az ember a gondolattól, hogy dolgozni kell menni. Itt az emberek lelke beteg, mert sehol nincs annyi irigy, másikat eltaposó, kétszínű ember mint ebben a kis országban. Itt a munkáltatók sem úgy bánnak az emberrel mint ott. Saját példa, külföldi vállalkozó, varroda. Adott termékből napi 137-et kellett megvarrni, hogy a norma meglegyen. Piszkosul kellett hajtani. Egyszer csak jön egy új marketingigazgató és ott csodálkozik, hogy a németországi gyárban 98 darab a napi norma, nem érti a különbséget. Szóval ne keverjünk, más ország, más körülmények.
21. globus (válaszként erre: 19. - Enissa)
nov. 30. 14:09
Naaa, az már előrelépésnek számít, ha nem kell mindig elmagyaráznod :)
20. globus (válaszként erre: 18. - Fórumnyitó (anonim))
nov. 30. 14:08
Meg tudnám magyarázni, hogy milyen okból, de itt nyilvánosan nem tenném.
19. Enissa (válaszként erre: 14. - Globus)
nov. 30. 14:08
Nekem az a "kartonomon" is rajta van, hogy (nincs láza), de attól még cefetül érzem magam, ha pl. 37-re kúszik a hőmérsékletem, mert az alap 35.
18. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 16. - Globus)
nov. 30. 14:08

Már ahol covidosan hazaküldik az illetőt.. vagy benn marad dolgozni akkor is.

Tüdőgyuszival bicózni, na az izgalmasabb lehetett.

17. globus (válaszként erre: 13. - Enissa)
nov. 30. 14:06
Milyen ott az ügyeleti ellátás? Éjjel, hétvégén, ünnepnapon?
16. globus (válaszként erre: 15. - Fórumnyitó (anonim))
nov. 30. 14:06

Irodai dolgozó vagyok, ha nem beszélek, bármennyit.

Tüdőgyulladásnál az volt a fő tünet, hogy izzadtam, mint a tücsök és szaporán szedtem a levegőt. Ráadásul akkor szombaton is beröffentettek a hivatalba télvíz idején, mert programtelepítés miatt be kell engedni az informatikust... szinte félve merem leírni, hogy biciklivel járok :D

Utoljára covidosok voltunk, akkor muszáj volt itthon maradni pár napot, mert kitiltottak.

Nem hiszem, hogy Angliában ezek a betegségek könnyebbek lennének. Ők más ellátáshoz szoktak. Sógornőm fia hazajár fogat csináltatni, még így is megéri.

15. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 14. - Globus)
nov. 30. 14:01
Bocsi, de te mennyire bírtál tüszös mandulagyulladással dolgozni? Én egyszer próbaidő alatt elért, és majd meghaltam persze láz és kb köhögés nélkül, de horror közérzettel kellett melóznom.
14. globus (válaszként erre: 2. - Papája)
nov. 30. 13:58
Nekem akkor sem volt lázam, amikor röntgennel igazolt tüdőgyulladásom volt... egész életemben lábon hordtam ki mindent. Megszámlálhatatlan alkalommal tüszős mandulagyulladást, amíg gyerekét ki nem vették, egymásnak pingpongoztuk.
13. Enissa (válaszként erre: 12. - Fórumnyitó (anonim))
nov. 30. 13:05

Más világ, más szokásokkal.

Egy éves korig nincs köptető pl. illetve 12 éve még nem volt.

Gyerek tapasztalat nem a hagyományos gipszet adják, műanyagot, ja 2. napon már azzal is kellett menni a gyereknek iskolába, kapott a lába alá széket.


Viszont, 18 éves korig teljesen ingyenes a gyógyszer, tehát nincs olyan, hogy kiváltom 6 ezerért és nem is jó, majd kiváltom a következőt is csilliárdokért. Nagyon indokolt esetnek kell annak lenni, hogy antibiotikumot írjanak fel.

Szemüveg is ingyenes.

Ue. ha valaki munkanélküli éppen, a gyógyszerét, gyógyászati segédeszközét ingyen kapja, mint ahogy a nyugdíjasok is. Pl. a nyugdíjasoknak a fodrász is ingyenes, gyereknem ez utóbbi nem. :)

12. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 11. - Enissa)
nov. 30. 12:53
Nagyon köszi, igen, ezekről én is hallottam. Itt simán gipszelték a volt párom bokaficamát, ott meg nem értette a szakorvos, hogy miről is van szó, azt hitte csak megviccelik őt.
11. Enissa (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
nov. 30. 12:50

Igen így van, ott csak akkor nem kell menni, ha a gyengeségtől nem tud lábra állni. És ezt nem az orvos dönti el, nem kell tőle igazolás.

Munkahely sem tolerálja, ha hiányzik valaki.

És mindehhez, a statisztika szerint nem magasabb a halálozási ráta, ha megnézed a statisztikát.

Nincs babamozi UH. Ha egészséges az anya, szülésig készül max. három.

Ha megszült a kismama, a baba és anya egészségesnek ítéltetett, 6 órán belül el kell hagyni a kórházat.

Az újszülötthöz, magasan képzett nővér jár ki, ő vesz vért, stb.

A várólisták rettenetesen hosszúak, hónapok, de lehet éves is.

Amikor itthon nyígnak, milyen car az ellátásunk, akkor némelyiket elküldeném oda kis tanulmányútra, mert minden carért, keresik az orvosokat tényleg, némelyek sportot űznek ebből, miközben talán aki rászorulna, késik a vizsgálata, mert a 6. MRI vizsgálatot kéri, mert neki agytumora van, szerinte.

nov. 30. 12:05
Azért fertőző beteg és fertőző beteg között is van különbség, nem mind1, hogy egy enyhe nátha, amikor néha fújod az orrod, vagy influenza.
nov. 30. 12:00
betegen nem kénne, hiszen megfetőzik a többit, meg nem tud koncentrálni
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook