Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Miért kell puhán maradó anyag, alsó fogsorokba fórum

Miért kell puhán maradó anyag, alsó fogsorokba (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Miért kell puhán maradó anyag, alsó fogsorokba

❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
2011. szept. 3. 08:32

Szia Lolita!

Tudom, hogy nem fog Téged most vígasztalni az én helyzetem, de azért leírom, hátha sikerül erőt merítened belőlem;

Addig tudod a történetemet, hogy meglett a várva várt műtétem.

Ahogy a kapun kiléptem vérzett az orrom.....mire hazaértem a sebem is vérzett.

Másnapra vizenyős szemekkel ébredtem, két napig nem láttam az egyik szememre.

Hívtam a rendelőt a doki éppen nem volt bent,az asszisztens megígérte, hogy 30 percen belül visszahívnak.

24 óra múlva hívtak,bár addigra magamtól is rájöttem, hogy miért is történt ez, de ami rosszul esett, hogy azt hazudták, hogy foglalt volt a telefonom, azért nem tudtak elérni.... Ami nem igaz, mert ha beszélek is hallom, hogy közben van egy másik bejövő hívásom, vagy ha ki van kapcsolva sms értesítőt kapok, hogy kerestek .... számról.

Szerencsére nem volt komoly a baj!

Pár nap múlva a fájdalmaim egyre csak erősödtek,már Cataflam nélkül nem tudtam létezni. Fogtam magam és bementem a rendelőbe. Az orvosom megvizsgált, közölte,hogy nincs begyulladva a sebem, viszont szivárog az egyik-ami szerinte normális.Ezek után kételkedett a szavamban, hogy erős fájdalmaim lennének, hogy szájzáram alakult ki.....

Úgy éreztem magam, mintha idiótának nézne.

Kaptam még egy Cataflam receptet.

2 nap múlva ha lehet még jobban fájt az arcom, már nem bírtam aludni, enni,a fogamat sírva mostam a fájdalomtól,és mindeközben be kell járnom dolgozni.

Újra visszamentem a rendelőbe, egy másik doki vizsgált meg. Adott Kliont arcüreggyulladásra, és még egy Cataflam receptet.

Este, amikor ki akartam váltani, a patikus közölte velem, hogy a doki bélyegzője le van tiltva.

Gondolhatod; ledermedtem!

Másnap megint vissza a rendelőbe, persze egy doki sem volt bent, és az asszisztenseket sem igazán lepte meg, hogy nem tudtam kiváltani, bár ők a patikát hibáztatták.

A lényeg; kaptam új recepteket.

Este a szám belül mindenhol fájt, égetett, húzódott... megnéztem a tükörben; tele van aftával! :(


A közérzetem nagyon rossz, fájok minden porcikámban, de hiszem, tudom, hogy meg fogok gyógyulni, rendbe fogok jönni, mert nem hagyom el magam, és a sok megpróbáltatás ellenére is pozitívan állok a dolgokhoz!


Legyél erős, bízz a gyógyulásodban!

Ha van időd a You Tube-on hallgass Balogh Bélát, jó hatással lesz Rád! :)

550. Bártfai Andrea (válaszként erre: 549. - Lolita63)
2011. szept. 3. 07:59
Nálam sem biztos még, hogy rendben vannak a dolgok, - még 2,5 hónap és megtudom. Lehet, hogy az a baj, hogy nem érzek semmit, nincsenek fájdalmaim. Lehet, hogy Neked azért van, mert gyógyul. Szedd a fájdalomcsillapítót és mássz ki a gödörből. Majd csak lesz valahogy! Ne parázz! Nyugi.....
549. Lolita63 (válaszként erre: 548. - Bártfai Andrea)
2011. szept. 2. 09:11

Könnyek szöktek a szemembe,ahogy a soraidat olvasom...köszönöm a biztatást♥

Igen,most az esküvőre kell gondolnom,ráérek majd aztán magammal törődni.

Az a baj,hogy az 5 implantból már 2 kuruzsolva van és a 3 is erre vár érzem fájok mindenütt:(

Az éjjel sem aludtam, olyan mintha most lett volna belém rakva:(

Valami itt nagyon nincs rendben:((

548. Bártfai Andrea (válaszként erre: 550. - Lolita63)
2011. szept. 1. 19:06

Erzsikém édes!

Tedd a szádba a vicsorgókat, ne készítsd ki magad lelkileg, - viszont készítsd ki a pofidat, hogy mosolyogni tudj azon a szép napon!

Igazán, szívből sajnállak, hogy balul ütött ki a dolog, de áldjon meg a jó Isten, lapozz és lépj tovább! Készülj az esküvőre! Az, hogy emészted és még jobban belelovalod magad, nem vezet jóra, csak rontod vele a szívedet. Nem ez a Világ vége, van akinek 2 impl-on nyugszik a fogsora. Ha 1 kimegy, azért még 4 marad, vagy más helyet keresnek neki. Sok múlik Rajtad és sok múlik az orvoson, de ha lelkileg összetörsz, még jobban ártasz magadnak.

Kívánok Neked nagy erőt, hogy ki tudj kecmeregni a gödörből! Nyújtanám a kezem, de nem tudok segíteni, egyedül kell kimásznod!!!

Sok szerencsét...

547. Bártfai Andrea (válaszként erre: 544. - Kakukkfű)
2011. aug. 28. 16:58
Ha tudnád, hogy a mi fogainkkal ingyen foglalkoznak (húzás, tömés, idegölés, gyökérkezelés) a házban és mégsem velük vettem fel a kapcsolatot. Pedig mondták, hogy a technikus és a szájsebész is házhoz jön, de ott volt a gubanc, hogy hűséges voltam a régihez. Most már mindegy, megvannak az implantátumok és valóban számolom a napokat!
546. Bártfai Andrea (válaszként erre: 545. - Tendor)
2011. aug. 28. 16:50
Na végre, hogy megjöttél, - tudtam, hogy el vagy foglalva! Merre jártál?
545. Tendor
2011. aug. 27. 22:30
Sziasztok! Nagy sajnálattal olvasom soraitokat, sajnos ebben az esetben én nem tudok segíteni. Mindenféleképpen azonnal forduljatok orvosaitokhoz! Egyebekben az emailom él, átküldhetitek azokat az anyagokat, amikre választ szeretnétek kapni. Igyekszem válaszolni!! Szokás szerint.
544. kakukkfű (válaszként erre: 540. - Bártfai Andrea)
2011. aug. 27. 22:00

Ez nem az orvos hibája, egyszerűen én vagyok ilyen nyavajás. :(( Meg hát a nagy forróság sem szerencsés a műtétekkor.

A külföldieket az vonzza ide, hogy náluk kb. négyszeres áron mennek a fogászati kezelések.

Én személy szerint Magyarországon belül sem mennék máshová fogat csináltatni, pedig tuti, hogy Budapest a legdrágább!

Nekem megnyugtató érzés, hogy a fogorvos karnyújtásnyira van!

543. kakukkfű (válaszként erre: 538. - F54c6b8a8d)
2011. aug. 27. 21:53

Persze, készült röntgen a műtét után.

A varratszedés 5.-én lesz, de ha a szájzár nem oldódik, akkor hétfőn vagy kedden bemegyek a dokihoz.

542. Bártfai Andrea (válaszként erre: 541. - F54c6b8a8d)
2011. aug. 27. 19:18

Még mindig meglennének a fogaim, ha a régi doki rendesen megtisztítja azokat, mielőtt ráteszi a méregdrága porcelán koronát. Ráadásul a technikusa is jól elszúrta az ideiglenes fogsort, hogy azzal is máshova kellett mennem! Remélem ennyi rossz után már csak jó jöhet...

Lolita nem ír nekünk, gondolom: mégiscsak elment a kórházi kezelésére.

Szép hétvégét mindenkinek!

541. f54c6b8a8d (válaszként erre: 539. - Bártfai Andrea)
2011. aug. 27. 15:09

Köszönöm a válaszod! Azt hittem,hogy a marhacsontot nem forgácsként,hanem nagyobb darabban ültették be..

Mondjuk nálad azért volt kisebb rizikó,mert nem sokkal előtte húzták ki a fogakat.így a csontállomány még nem volt olyan vékony,és ezáltal a minősége sem volt rossz.Talán ezért nem kellett " csak" por formában pótolni.

540. Bártfai Andrea (válaszként erre: 537. - Kakukkfű)
2011. aug. 27. 06:56

Nagyon sajnállak, ami Veled történik már kezdetektől, az egy borzalom!

Nem értem, hogy mi vonzza ide a külföldieket fogászati célból, ha nincsenek jó szakorvosok?!?!

Vagy csak mi vagyunk ilyen bénák, hogy nem találkozunk eggyel sem?!

539. Bártfai Andrea (válaszként erre: 525. - F54c6b8a8d)
2011. aug. 27. 06:45

Ezek nagyon jó kérdések, de nemigen tudok felelni: lefűrészelték a koronát, kihúzták a maradék fogaimat és feltöltötték az elvékonyodott csontot csontporral és beültették az implantátumokat. A csontpótláshoz szükséges anyag egy részét a számban lévő csontról faragta le, de csak az alsónál. Ez a műtét 1,5 óra volt. A felsőnél nem tudott sehonnan lefaragni, így elhasználta az egész 1 grammos zacskó port, - ez a műtét 2,5 óra volt. Összesen 8 db impl. van beültetve, arra jön a stég és a fogak. 4 hónap gyógyulási időt mondtak.

Novemberben telefonálnak, hogy mikor kell mennem. Soha még így nem sürgettem az idő múlását!

538. f54c6b8a8d (válaszként erre: 537. - Kakukkfű)
2011. aug. 27. 02:50

Szájsebészeti beavatkozásoknál előfordul részleges szájzár.Van,hogy az érzéstelenítő injekciók okozzák.

Mikor mész vissza az orvoshoz?

Majd ha visszamész,mindenképpen csináltass egy panorama röntgent.Röntgen készült közvetlenül a műtét után?

2011. aug. 26. 20:34

Még mindig nem tudom kinyitni a számat 2 cm-től nagyobbra. Ha forszírozom a szájnyitást pl. evésnél, fomosásnál, utána elviselhetetlen fájdalmam van az álkapcsomon.

Ez vajon szájzár vagy mindenkinél így van?


Húúúú, én ezt nagyon megszenvedem, többet nem vállalkozok fogászati implantátumra, az tuti!

536. f54c6b8a8d (válaszként erre: 535. - Kakukkfű)
2011. aug. 26. 17:34

A kamilla hiába fertőtlenít,most az gyenge.

nagyon fontos most a teljes körű szájhigiénia.

535. kakukkfű (válaszként erre: 534. - F54c6b8a8d)
2011. aug. 26. 17:18

Tudom, hogy csak segíteni próbálsz, nagyon kedves vagy, köszönöm! :)


A dagadás még nem ment le, nagyon lassan apad.

Nem is az aggaszt, inkább a fájdalom.

Ilyenkor parázok, nehogy gubanc legyen!


Amiket leírtál, azokat elmondták a rendelőben, és írásos tájékoztatót is kaptam, még azzal kiegészítve,hogy hajolni, emelni, sprotolni, hapcizni, köhögni tilos! Mindezt 7 napig.


Szájöblítésre jelen helyzetben kamillát használok, egyébként Listerint szoktam.

De azt hiszem azt is bevetem. :)


Puszi

534. f54c6b8a8d (válaszként erre: 533. - Kakukkfű)
2011. aug. 26. 17:06

Én nem vagyok angyal,de az angyalok a barátaim.

A dagadás már teljesen lement az arcodról?/ Nem a szemed alól/

Közvetlenül nehogy jeget rakj rá,és fagyasztott dolgot se! Mindig bele kell rakni vékony konyharuhába a fagyott dolgot,és csak úgy,m.komoly arcüreggyulladásod lehet,és a bőrnek is rossz a fagyás.

3 napon túl ehetsz csak tejterméket

-Corsodyl-t,vagy Listerin szájöblítót használj

-minden étkezés után moss fogat!

-míg szeded az antibiotikumot,addig inkább kerüld a tejterméket,mert módosíthatják a hatását.

-antibiotikum kúra után feltétlenül szedj probiotikumot

-a kúra alatt ,és után is használj hüvelybe rakható Lactobacillus ,és Döderlein bacillust tartalmazó kúpot.

-antibiotikum kúra alatt ne igyál alkoholt

-a dohányzás nagyon durván megnöveli az implantátumok kilökődésének esélyét

nem okoskodni akartam,csak "látom",hogy itt sem történt megfelelő orvosi tájékoztatás.

ja,és közvetlen napra 1 hétig ne menj!Uszodába,strandra se!

533. kakukkfű (válaszként erre: 532. - F54c6b8a8d)
2011. aug. 26. 14:35

Reggel hívott az asszisztens, és mondta, hogy a szemem a lapos párnán való alvás miatt vizenyős, és aludjak félig ülve.

Tegnap azt reméltem, hogy mára már jobban leszek,még a Cataflamot sem akartam kiváltani.

Mázli, hogy a fiam nálam volt, és kiváltattam vele.

Gondoltam én is arra, hogy talán a meleg erősítheti fel a fájdalmakat.


Te tényleg egy igazi Angel vagy! :)

532. f54c6b8a8d (válaszként erre: 531. - Kakukkfű)
2011. aug. 26. 13:43

Írtam már,h.Cataflam helyett Flectort szedj,erősebb,gyorsabban is felszívódik.

Melegben minden jobban fáj,főleg,ha van egy kis gyulladás.

Visszamennék helyedben az orvoshoz,nézze meg..Ne lapos párnán feküdj!

2011. aug. 26. 11:40

Megőőőőőőőőőőőőőrülök olyan fájdalmam van! :(

Mára sokkal erősebb, mint 2 napja érezetem.

A 4 órát nem bírom ki a Cataflammal, viszonyítva a korábbi 6-8 órához.

Vajon a meleg befolyásolhatja?

530. kakukkfű (válaszként erre: 529. - F54c6b8a8d)
2011. aug. 25. 17:46
:)
529. f54c6b8a8d (válaszként erre: 528. - Kakukkfű)
2011. aug. 25. 17:09
Akkor jó,örülök!
528. kakukkfű (válaszként erre: 527. - F54c6b8a8d)
2011. aug. 25. 15:29

Persze szedek.

Szerintem csak a duzzanat ment föl a szememig, és ahogy folyt a könnyem (mert egyfolytában ez történt tegnap) a törölgetéssel megfertőztem, és attől duzzadhatott be felül is.

Most már szerencsére szépen lelohadt.


Csak azért írtam ki a fórumra, hogy ha jön új érdeklődő, és vele is hasonló történik, akkor megnyugtassam.

527. f54c6b8a8d (válaszként erre: 526. - Kakukkfű)
2011. aug. 25. 15:04

Sajnálom nagyon,ami történik Veled!

Szedsz antibiotikumot?

2011. aug. 25. 14:48

Tegnap estére egy vizenyős táska nőtt a szemem alá. Ma reggelre felül is vizenyős lett, és össze volt tapadva. Tettem rá kamillás borogatást, szerencsére lelohadt a duzzanat.

Reggel annyira ijesztő volt a külsőm, meg fájdalmam is volt, így felhívtama dokit. Mivel nem volt bent, az asszisztens elkérte a számomat, és azt ígérte, hogy félórán belül visszahív az orvos. Ez több órája volt, és azóta sem keresett.

Kezdem azt hinni, hogy nincs is lelkiismeretes orvos. :((((

525. f54c6b8a8d (válaszként erre: 524. - Bártfai Andrea)
2011. aug. 25. 13:54

Neked Andrea,hány év után rakták be az implantátumot?

Mekkora darab volt a marhacsont,és mennyi az állkapocs csont? A fúróból kivett forgácsot használták egy időben az implantációkor,vagy szükség volt más helyen is még /ahova nem lett implant .rakva/kifúrni az állkapcsodat?

524. Bártfai Andrea (válaszként erre: 523. - F54c6b8a8d)
2011. aug. 25. 07:21
Nekem az állkapocs csontból vettek le, a többit marhacsonttal pótolták.
523. f54c6b8a8d (válaszként erre: 522. - Kakukkfű)
2011. aug. 24. 13:28

A csontpótlás módja sajnos nem önálló választáson alapul.

Attól függ,hogy mióta áll fent a foghiány,és hogy milyen mértékú a csont hiánya.Pl.ciszta eltávolítás után,ami régen történt,nincs lehetőség szintetikus csontpótlásra.Akkor sincs,ha több implantátumot ültetnek be/egymás mellé,nagy területre/,és a csontállomány vékony,vagy nem megfelelő minőségű,sok éve nincs fog az adott helyen.Ilyenkor csak saját csont pótlásra van lehetőség,ami történhet állkapocs csontból,vagy csípőcsontból.Viszont ha olyan sok csont kell,csak az utóbbi lehetőség marad,hiszen nem furkálhatják szét 6-8 helyen az állkapcsot /ez további fertőzés veszély/,marad a csípőcsont kivétel,amit kórházban végeznek.Ez tényleg nagy beavatkozás.

522. kakukkfű (válaszként erre: 521. - Bártfai Andrea)
2011. aug. 24. 11:20

Köszönöm a jókívánságokat, remélem ezek után már tényleg minden rendben lesz-és nem csak velem, hanem mindanyiunkkal! :)


Szerintem saját csontot ritkán alaklmaznak a beavatkozásnál, hiszen -ha jól emlékszem- azt csípőből veszik ki, ami szintén egy komoly beavatkozás.

És ha nem muszáj, nem terhelik vele a szervezetet.

Nekem a csont 40 ezerbe került grammja, de ha legközelebb megyek, akkor majd rákérdezek, hogy milyen csontot használt.

Már így is több kérdés merült fel bennem- örülni fog nekem a doki. :D


Mára igencsak feldagadtam, alig látok ki a szememen.

Viszont a jó hír, hogy ma még nem vettem be Cataflamot, a fájdalmam még elviselhető.

❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook