Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Milyen vizsgálatokról maradok le, és milyen következményei lehetnek a manóra nézve, ha csak 18 hetes terhesen lát először doki? fórum

Milyen vizsgálatokról maradok le, és milyen következményei lehetnek a manóra nézve, ha csak 18 hetes terhesen lát először doki? (tudásbázis kérdés)


1 2
2009. máj. 7. 12:31

Lehet, hogy igazatok van. Jövő augusztusra elvileg anyagilag is teljesen egyenesbe jövünk, és akkor még csak 3 és fél év lenne a korkülönbség. Az uram szerint csak január környékén álljunk neki a babaprojektnek, mert akkor már sokat lennék otthon Magyarországon és anyagilag is könnyebb lenne akkor már, meg lehetne magyar fogadott orvosom is. Tudom, hogy sokat írok a pénzről, de ha már van manóm, akkor mindent meg szeretnénk neki"-k" adni, amit csak én megkaphattam gyerekként.


Még 1-2 győzködés tőletek a neten és beadom a derekam, hogy pár hónap késéssel jöjjön a tesó.


Mindig egyke párti voltam, de nekem sok volt a korombeli gyerek az utcánkban és nagyon tartottuk a kapcsolatot az unokatesóimmal, akik kb egyidősek voltak velem, így nem éreztem hiányát a tesónak soha. DE a kislányommal más a helyzet, sem a környéken sem a rokonságban nincs vele hasonló korú játszótárs, barátnő, ráadásul most, hogy kinn vagyunk külföldön így teljesen olyan neki, mintha egyedül lenne kisgyerek a világban. Kicsi ez a falu és nincs is ilyen korú gyerek itt. Nagyon érzem a tesója hiányát, ezért kattantam rá mégis a tesókérdésre, pedig tavalyig nagyon elleneztem. Annyira szégyenlős és nem tudja a gyerektársaságot lekezelni, hogy ha véletlenül valahol találkozik vele egykorú babával, akkor csak áll és nézi és nem tud vele mit kezdeni, utána meg csak mondja, hogy mit játszott volna vele, ha odamegy.

2009. máj. 7. 11:45

Szia,


köztem és a nővérem között öt év korkülönbség van pontosan. Nem volt hátrány, mi nagyon jól együtt játszottunk, sokat tanultam tőle. Amikor kamasz lett, én meg még csak "alsós" voltam, kicsit eltávolodtunk, de szerintem a kamaszkor márcsak ilyen :). Most ismét nagyon jól megvagyunk. Ne aggódj ilyeneken!

29. Yulcsy
2009. máj. 7. 11:27
Kicsi korban jobb ha kevesebb év van a gyerekek között, de a későbbi életük folyamán a nagyobb korkülönbség eltűnik.Köztem és a tesóm között 7 év van.Kicsiként sok volt, de 20 éves korom után már egyáltalán nem számított.A 4-5 év szerintem még nem sok.
28. BollerKrisz (válaszként erre: 26. - Mreich)
2009. máj. 7. 00:33
Szerinted a korkülönbség ellenére tudnának együtt játszani? Már nem lenne más az érdeklődési körük? Mert ha csak van a tesó, de nem tud vele mit játszani és nem kötik le egymást, akkor semmi értelme az egésznek, nem? Valaki azt mondta nekem, hogy 3 éves kor után inkább teher az egyik gyereknek a másik, mint jó játszótárs. Én nem tudom, mert egykék vagyunk mindketten az urammal és a szüleink is azok, így még viszonyítási alapunk sincs.
27. BollerKrisz (válaszként erre: 25. - Pici04)
2009. máj. 7. 00:30

Tudod norvégia ritkán lakott ország, a legközelebbi kisvároska 70 km-re van, nagyváros meg kb 150-re. Magyar orvost csak háziorvost tudok, de az közel 350 km-re lakik. Ha errefelé valaki szülni fog és kissé sürgős, akkor mentőhelikopter jön érte.

Te merre laksz?

26. mreich (válaszként erre: 24. - BollerKrisz)
2009. máj. 6. 16:31

Szia!


Szerinetm a korkülönbség miatt ne aggódj. Nálunk úgy néz ki, 5 év lesz a két gyerek között :-)

25. Pici04 (válaszként erre: 24. - BollerKrisz)
2009. máj. 6. 12:18

Szia!


Mennyire "beszeled"a nyelvet?Megprobalhatnad kicsit

elsajatitani.;D

A 4 ev korkülönbseg amugy szertintem nem veszes.

Nem tudsz esetleg magyar orvost keresni a környeken?

Olvastam,hogy kis faluban laksz,de gondolom a környeken van vmi nagyobb varos is.

Amugy en is külföldön elek es nekem szerencsem volt az orvosommal.:)

24. BollerKrisz (válaszként erre: 23. - Xbernyx)
2009. máj. 5. 22:07

Ott milyen a helyzet? beszélsz olaszul? Mióta vagy kinn? Milyen az orvosi ellátás? Milyen a doki? Mit csinálsz kinn?


Most azt mondta az uram, ha most akarom a tesót, akkor az itteni orvosokkal kell beérjem. Vagy várunk a tesóval 1 évet, de szerintem az már késő lenne, mert akkor 4 év lenne a gyerekek közötti korkülönbség, ami már szerintem sok, nem lenne semmi közös dolguk, akkor már inkább maradjon egyke, nem?

23. xbernyx (válaszként erre: 22. - BollerKrisz)
2009. máj. 5. 20:59

szia..

en is iogy gondolom,ha eszrevennek hogy beteg,akkor jobb lenne ha nem szuletnenek meg..

mert csak a szenvedes,,csaladbvan,,es szulok,,es maga a kisgyerek..


en olaszorszagban vagyok...

2009. máj. 5. 00:03

Norvégiában vagyunk. Sajnos itt nagyon sok a betegen született, mert nagy a rokonok közötti (persze nem tesó-tesó) házasság. (Legalábbis én így tudom, nem akarom rossz hírüket kelteni) Én azt nem értem, miért nem tudnak a betegekről már hamar, és miért születnek meg. Bocs, ha valakinek ezzel a lelkivilágába gázolok, de nagyon betegek, akikről beszélek. Pici faluban vagyunk, és még itt is van külön épületkomplexum csak a betegeknek. Megkérdezni nem lehet, nagyon sértő lenne. Nem szívesen bíznám magam az itteni orvosokra.


xbernyx te hol vagy? Melyik országban?

21. xbernyx (válaszként erre: 19. - BollerKrisz)
2009. máj. 4. 20:12

szia

en is kulfoldon vagyok,,es babat varok,,

voltam orvosnal es meg kell hogy mondjam,szerintem ok minden itt...


megkerdezhetem hogyhol vagy kint????melyk orszagban??

hogy nem bizol az ottani orvosokban....

20. Dorka29 (válaszként erre: 19. - BollerKrisz)
2009. máj. 4. 20:07

Miért ítélnénk el?!


Egy ott élő barátnőmtől tudom, hogy Írországban teljesen más a terhesgondozás. Sokkal "lazábban" veszik. Nincs kötelező ultrahang, ritkábban kell ellenőrzésre menni az orvoshoz is, a 4D-s ultrahang meg nem "divat".


Szóval, országa válogatja. Amíg ott vagy, ha terhes leszel sem tudsz mást csinálni, mint alkalmazkodni az ottani szokásokhoz.


Melyik országban vagytok?

2009. máj. 4. 19:13

Bocs, még mielőtt elítéltek megjegyzem, hogy ez csak egy elméleti kérdés volt, mert még nem vagyok terhes, csak dolgoznánk lassan a babaprojekten és kalkulálnunk kell a hazamenetel miatt.

Köszönök minden hozzászólást. Nagyon sokat segítettetek.

18. Dorka29 (válaszként erre: 16. - Pmjudit)
2009. máj. 4. 15:35
Hát igen, ez meg a másik oldala.:(
17. mimmo33 (válaszként erre: 9. - BollerKrisz)
2009. máj. 4. 15:12

Lehet, az lenne a legjobb, ha az itthoni, lakóhely szerinti védőnőt kérdeznéd meg levélben, emailben...

Ahogy nézem, ahány ház annyi szokás.

A húgom most töltötte a 13. hetet és már a 7. héten a kezében volt a kismama könyve, én csak a betöltött 12. héten kaptam meg. Pedig mindketten Pest megyében lakunk, mégis más és más a gondozás menete

2009. máj. 4. 15:12
Én mindenesetre nem lennék nyugodt, ha 18 hétig nem látna a doki.
15. Dorka29 (válaszként erre: 12. - Mimmo33)
2009. máj. 4. 15:09

Igen, mert Mo-on így van, azt jól írtad.:)


Épp most írtam Bollerkrisz-nek, hogy miért javasolt a 12. hét előtt terhesgondozásra menni.

14. Dorka29 (válaszként erre: 9. - BollerKrisz)
2009. máj. 4. 15:07

Az tényleg fura lenne, de ha megnyutatna egy vizsgálat, akkor még mindig állhatna háttal.

Most elképzeltem a szitut és elég vicces.:DD


A neten keress rá, szerintem annyi oldalt kidob, hogy nem is fogod tudni végigolvasni.:) (Azért nem akarok felsorolásba kezdeni, nehogy kihagyjak valami fontosat.)


A 12. hét előtti bejelentkezés arra vonatkozik, hogy a védőnők szeretik, ha a kismamák a 12. hét előtt elmennek, mivel Mo-on, akkor van az első ultrahang, és az első tanácsadáson kapja meg a kismama a terhességi kiskönyvét. Emellett ilyenkor veszi hivatalosan is gondozásba a védőnő, ami egy halom adminisztrációval jár.


Ha nagyon aggaszt a dolog, még mindig felveheted a kapcsolatot a magyar védőnőddel, ha bármi kérdésed, problémád van, biztos válaszolna.


Ott, ahol most vagy, ott nincsen terhesgondozás?

13. Dorottya84 (válaszként erre: 4. - Mimmo33)
2009. máj. 4. 15:02
Ja és azt hiszem hogy a lényeg az anyáságinál hogy legalább 4 alaklommal megjelenj a védőnőnél,legalábbis tavaly még ez volt a mérce.
12. mimmo33 (válaszként erre: 7. - Dorka29)
2009. máj. 4. 15:01
Amikor Én terhes voltam, az orvos direkt felhívta a figyelmemet, hogy a 12.hétig a védőnőnél is jelentkezzek. Azért írtam, a segélyt, ami igazad van tényleg anyasági támogatás;)
11. Dorottya84 (válaszként erre: 4. - Mimmo33)
2009. máj. 4. 15:01
Szerintem nem mindenkinél van így hogy a védőnő kűldi el ide oda.Rám a legtöbb anyuka ismerős gyerekes nem gyerekes furán nézett mert a nőgyógyászom (aki sztkban rendel)ő adott egy papírt amin ezeket kellett elintéznem fogorvos,vérvétel,ekg,páromnak tüdőszőrés........én is csodálkoztam csak akkor mehettem a védőnőhöz mikor ezeket már elvégeztem.A védőnő egy igazi pancserforma nőaz első alkalommal 2.5 órát űltem nála és beszélt a nagy semmiről.........ő csak kitőltötte a kiskönyvem és passz.Azt nem mondta hogy miért kell annyira pisilnem ezket mind az újságokból és a netről tudtam meg.A későbbiekben is a nődoki mondta mi mikor jön melyik vizsgálat......aztán 19 hetesen fogadtunk fel egy szülész nőgyógyászt utána már ő mondta és végezte el az instukciókat........a védőnő csak arra volt az esetemben hogy írkáljon a kiskönyvbe!!!
10. djeanett (válaszként erre: 9. - BollerKrisz)
2009. máj. 4. 14:57
Én mondom 15 hetesen mentem először és jogosult voltam minden támogatásra
9. BollerKrisz (válaszként erre: 8. - Dorka29)
2009. máj. 4. 14:56

Tudod kissé mókás lenne, mert nem beszélem a nyelvet, csak az apósom fordít mindig, így ott kéne legyen velem, amit nem igazán szeretnék. Főleg, ha a doki meg is akar vizsgálni.

Egészséges kaján a sok zöldség-gyümi nem zsíros husik és még mire figyeljek szerinted? Itt bármit meg lehet kapni, ma is görödinnyét uzsiztunk.


Most akkor jár az anyasági támogatás nekem is szerinted? Aug-tól folyamatosan otthon leszek, így szerintem meg lesz a 4 tanácsadás. Mi van a 12 hetesség előtti bejelentkezéssel? Az akkor nem feltétel sehol?

8. Dorka29 (válaszként erre: 5. - BollerKrisz)
2009. máj. 4. 14:52

A folsav meg az elevit vagy más magzatvédő vitamin nem kötelező. Ha helyesen, egészségesen étkezel, akkor nincsen rá szükség. (Én sem szedtem egyiket sem. Az orvosom kikérdezte az étrendemet és azt mondta, hogy nincs rá szükségem.)


Azért ha teheted, menj el ott is nőgyógyászhoz.

7. Dorka29 (válaszként erre: 4. - Mimmo33)
2009. máj. 4. 14:49

A vizsgálatok valóban fontosak, de olyan nincs, hogy "szülési segély". A hivatalos neve anyasági támogatás, de a jogosultság feltételeit nem jól írtad.


"Anyasági támogatás

Ki jogosult anyasági támogatásra?


Anyasági támogatásra jogosult a szülést követően


a) az a nő, aki terhessége alatt legalább négy alkalommal - koraszülés esetén legalább egyszer - terhesgondozáson vett részt (az anyasági támogatás a jogosultat akkor is megilleti, ha a gyermek halva született),


b) az örökbefogadó szülő, ha a szülést követő 180 napon belül az örökbefogadást jogerősen engedélyezték;


c) a gyám, ha a gyermek a születését követően 180 napon belül - jogerős határozat alapján - a gondozásába kerül.


Nem jár anyasági támogatás, ha


a szülők a gyermek születését megelőzően nyilatkozatban hozzájárultak a gyermek örökbefogadásához;

a megszületett gyermek a gyámhatóság jogerős határozata alapján családból kikerülést eredményező gyermekvédelmi gondoskodásban részesül.

Az anyasági támogatás - a szülést követő 180 napon belül benyújtott igény esetén - megilleti a jogosultat, ha

a gyermek örökbefogadásához való hozzájárulásról szóló nyilatkozatot visszavonták;

a családból kikerülést eredményező gyermekvédelmi gondoskodást megszüntetik, és a továbbiakban az anya gondoskodik a gyermek neveléséről. "


Forrás:


[link]

6. BollerKrisz (válaszként erre: 4. - Mimmo33)
2009. máj. 4. 14:47

Igazad van, csak az első terhességemnél nem úgy mentek a dolgok, ahogy szerettem volna, csak sodródtam az árral, nem tudtam semmire figyelni, a védőnő meg nem magyarázott el igazán semmit előre.

Mivel igazoltan vagyok külföldön, így elég lesz 3 terhesgondozáson megjelenni, hogy jogosult legyek az ellátásokra, ezt már megtudtam.

2009. máj. 4. 14:45

Külföldön vagyok, és itt nem olyan az orvosi ellátás, mint otthon.Ebben az országban nem igazán vizsgálják a terhes kismamákat, gondolom, mert sok a genetikailag ségült baba. (nem a klímától) Csak aug végén megyek haza. Addig vigyázok magamra, cigi kávé nincs.

Csakhát így kimaradnak az első perctől szedendő gyógyszerek azt hiszem elevit, meg folsav?

2009. máj. 4. 14:42

Szia!


Látom van már egy gyereked, így tudnod kell(ene), hogy a terhesgondozásba vételnek a 12. terhességi hét elôtt meg kell történnie, mert a szülési segélyre csak az jogosult, aki a 12. hét elôtt megjelent a gondozáson...

A védônô ekkor vérkép-, vércsoport- és lues-szerológiai vizsgálatra küld, majd belgyógyászati állapotát, vérnyomását ellenôrzi, ezt a háziorvos.

A 12. héten az Uh-n ellenôrzik a terhesség pontos nagyságát, a gerinc állapotát, a magzati nyaki redô vastagságát, a végtagbimbók meglétét...

2009. máj. 4. 14:39

A 12. hetes genetikai Uh-ról, ahol megnézik a nyaki redő vastagságot, amiből genteikai betegséget tudnak nézni.

Majd a 16 hetes vérvétel-ről, aholismét olyan betegségek ellen szűrnek, ami genetikai betegség.

Valamint a te vérvételeidről.


És kérdezhetem miért ilyen soká akarsz dokihoz menni?

2009. máj. 4. 14:37
Én 15 hetesen tudtam meg hogy terhes vagyok,mert addig semmi nem utalt rá.Ultrahang,AFP vizsgálat ami fontos,következménye nem hinném,hogy lenne,a doki mindent megnéz ekkor is.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook