Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi a véleményetek a családi pótlék "reformjáról"? fórum

Mi a véleményetek a családi pótlék "reformjáról"? (beszélgetős fórum)

105. kattyus
2009. febr. 6. 09:37
Nyitva tartom a fülem én is.
104. berdor
2009. febr. 6. 09:34

amit halottam:

Gyed 1 év, Gyes 2 év


gondolom a Gyed 1 éves korig fog járni, utána Gyes-t lehet igénybe venni

103. kattyus (válaszként erre: 102. - Serry)
2009. febr. 6. 09:34
:(
102. Serry
2009. febr. 6. 09:10
Tegnap mondták be a tévében, hogy van w egy ilyen terve a kormánynak. Csak még nem nyilvános.
101. kattyus (válaszként erre: 100. - Serry)
2009. febr. 6. 08:40
Erről még én nem hallottam.
100. Serry
2009. febr. 5. 21:26
GYED -GYEs idejének csökkentéséről?
99. Lilly1 (válaszként erre: 98. - Geridina)
2009. febr. 4. 15:05
Örökbefogadó szülők egyáltalán nem kapnak pénzt, az teljesen más. Viszont nevelőszülők hozzászólhatnának (vannak itt, tudom), tényleg olyan jó "üzlet" ez? Az persze más kérdés, ha a kapott pénzt nem a gyerekre költi valaki. Én úgy tudom, a tiszteletdíj kb. 12 ezer gyerekenként havonta, a többi pénzt - pontosan nem tudom, mennyit - szigorúan a gyerekre kell költeni.
2009. febr. 4. 14:46

Nem akarok semmiféle tüzet szítani, de higyjétek el Serry hozzászólását. Valóban 80 E Ft-ot kapnak gyerekenként. A mi falunkban (nem nevesítem) tudok két családot, 4 gyereket hoztak ki, és ennyit kapnak érte. Ja, ezen kívül pedig még ruhapénz, közgyógyigazolvány is jár rájuk.

Ez megint más, mint az örökbefogadás. Annál lehet, hogy tényleg nincs ennyi pénz. A nevelőszülők egyébként nem is kötődnek a gyerekekhez. Szemben az örökbefogadókkal, akik lehet, hogy megharcoltak a saját gyerekért, de nem sikerült nekik. Én majdnem így jártam, már az örökbefogadáson gondolkodtunk, mikor a harmadik lombikpróbálkozás szerencsére sikerült, és saját gyermekem születhetett.

97. Nőci1 (válaszként erre: 95. - Serry)
2009. febr. 4. 14:35
Ha ez igaz lenne,akkor mindenki örökbe fogadna gyereket!A lakástámogatás,5000-ft.Tudom én is kapok!2-beteg gyerekkel áldott-vagy vert meg a sors! Senki nem segít semmit,segély sincs ahogy írod!Ja annyi egy betegápolási amivel kilehet törölni!!
96. Lilly1
2009. febr. 4. 14:28
Nem védek senkit, de ha jól tudom, a nevelőszülőségnek szigorú feltételei vannak, és nem is fizetnek 80 ezret gyerekenként. Ez a történet mint extrém eset lehet, hogy előfordult, de lehet, hogy csak kitalálta valaki. Elég hihetetlen történetek keringenek net-szerte. Szerintem nem jó ezzel hergelni egymást. Amúgy a mi környékünkön élő hátrányos helyzetűeknek nincs plazmatv-je, Suzuki-ja, és nagyon örülnek, ha a használt ruháinkat odaadjuk nekik. Ettől függetlenül a munkára én is rászoktatnám őket, ha rajtam múlna. A szocializmusban azért nem volt velük sok gond, mert akkor egyértelműen muszáj volt dolgoznia mindenkinek. Nem sírom vissza azt a rendszert, de volt jó oldala is. Abból talán valamit át kellett/lehetett volna menteni.
95. Serry
2009. febr. 4. 14:07

Megtaláltam:

2008. Dél baranyai .... emberek lakta falu. A családnak van 6 gyereke. Beadták intézetbe őket. Majd jelentkezett a család rokonsága és pár nap múlva kihozták őket, mint nevelőszülők. Az állam megszabadul a gyerekektől és fizet. Nem keveset. Gyerekenként 80.000!!! Azaz összesen 480.000 forintot havonta. Az apa és az anya nem válnak el, de külön lakcímre jelentkeznek be így mindkettő megkapja a szociális segélyt az önkormányzattól, 39.100 forintot (????). Így további 78.200 forinthoz jutnak. Lakásfenntartási támogatásként további 9.800 Forintot kap a család. Erre jön még a családi pótlék, 12.600 gyerekenként. Természetesen ingyen tankönyv és ingyenes iskolai étkezés is jár. Ezen kívül minden hónapban átmeneti segélyért is sorban állnak, ami havi 30.000 forint AZ önkormányzattól (ha nem kapnak, ott hagyják a gyerekeket a jegyzőségen, ezzel ŕ15510FFFDzsarolva" a hatóságot). Így a család havonta cirka 643.600 forint bevételhez jut. Telik már plazmatévére és lízinges Suzukira is a papának.... Ha dolgozni menne és keresne 100.000 forintot, akkor a bevétel lecsökkenne 175.600 forintra. (468.000 havi mínuszért én sem mennék dolgozni, még elfáradnék.)


Jó olvasást!

94. Serry (válaszként erre: 91. - Szenyó)
2009. febr. 4. 13:59

Valahol pontosan meg van ez nekem leírva. Kerestem de nem találtam.

Valahogy úgy szól a történet, hogy a párnak van 5 gyereke, de nem tudják nevelni intézetbe adják. Aztán az egyik rokon kihozza őket nevelőszülőként az 5 gyereke után kap nevelőszülői támogatást, plusz családi pótlék, az anya és az apa külön lakcímre jelenezik be és mivel munkanélküliek kapnak mind ketten kapnak szociális segélyt. Aztán az iskolás gyereke ingyen étkeznek stb. lényeg ha jól emlékszem a végösszegre ez havi adómentes tiszta jövedelemként 680 ezret tesz ki ennek a családnak.

Ha megtalálom felteszem,hogy hüledezzetek.

az ilyenek miatt van szarban az átlag becsületes, aki nem ezért és így válla gyereket.

93. kattyus (válaszként erre: 91. - Szenyó)
2009. febr. 3. 17:37
Hát basszus.Nem volt időm kivenni a kisbicskát,igencsak beleszaladt a valagamba. Ha ez igaz, én nagyon fel vagyok háborodva!!!!!!
92. Lilly1 (válaszként erre: 91. - Szenyó)
2009. febr. 3. 16:30
Reméljük, ez csak legenda, én legalábbis úgy hallottam. És van sok ilyen történet - lehet, hogy egy része igaz, nem tudom -, amitől az emberek többsége felháborodik és gyűlölni kezd egy bizonyos népcsoportot. Ezt viszont nem kéne, mert ettől nem leszünk előrébb. De az igaz, hogy sokat megengednek maguknak egyesek, ha hagyják nekik... Nem kellene hagyni.
91. szenyó (válaszként erre: 84. - Kattyus)
2009. febr. 3. 15:43

Valahol a neten olvastam egy fórumon, hogy adott egy nagycsálád. Mama, papa, lánya, férje, vagy élettársa, vagy ami éppen divat, s szüli halomra a gyerekeket. De Sájnos nem tudja eltartani, mert nincs miből, beadja állami intézetbe. Onnét a vele egy fedél alatt élő nagymama kiveszi, aki az unoka neveléséért gyerekenként havi 80 000 Ft-ot kap, plusz családi pótlékot, s mindent, amit a szegény kis árva megkaphat. Tegyük fel ebben a családban születik 5 gyermek, s mindegyikkel ugyanez történik. Szorozni te is tudsz, abból az ADÓMENTES bevételből úgy a többiek is elég jól elvannak. Nem tudom igaz-e, de ha igen, akkor ajjjajjjj!!!!


Javaslom, vedd ki a kisbicskádat a zsebedből, mert darabokra nyiszálja a gatyádat!!!

90. szenyó (válaszként erre: 86. - Lilly1)
2009. febr. 3. 15:36

Az iparunkat és a lehetőségeinket szétverték ugyan, de biztosan lenne valamilyen megoldás.


Sok fiatallal van napi kapcsolatom. Még egy házastársat is nehezen vállalnak be, egy gyermeket pedig sokan nem is mernek vállalni az állandóan változó törvények miatt.


Emiatt az ok miatt nem mer letelepedni nálunk komoly "kapitalista" cég, mert nehéz igazodni az állandó változásokhoz. Ha teret hagynának nekik, jönnének, vagy mi magunk is összeállva alapíthatnánk céget, de manapság senki nem mer lépni.


Amikor egy kormányon lévő vezető 5 nap alatt hatféleképpen beszél ugyanarról, akkor arra nem lehet projekteket építeni. Amikor a vállalat nem tud annyi profitot termelni, hogy megérje neki, akkor kicsit arréb költözik... De bennünket nem visz magával.


Sajnos a NÉPNEK - aki a legfontosabb lenne a történetben - nincsenek komoly megtakarításai, így nem tudnak tömörülni, közösen létrehozni egy vállalatot. Akinek pénze van sok, az pedig a tőzsdén játszik vele, nem konkrét terméket akar létrehozni, majd eladni... Gondoljak csak a nyári 230 körüli euróra, s a mostani árfolyamokra. Nagyon várható volt.


Olvasgatom USA történelmét, s kezdem megérteni a folyamatokat. Sajnos.


De egy másik fórumon már kifejtettük néhányan, hogy már növekszik az a generáció, akik a lakás legeldugottabb sarkában sem láttak már kisdobos és úttörőnyakkendőt, ezek a történetek nekik elképesztőbbek mint a TV aktuális rémsorozatai, s nagyon komoly gondolkodással rendelkeznek. Nem félnek,

van véleményük, terveik, nem félnek akár hat nyelvet megtanulni huszonéves korukra társalgási szinten, vagy magasabban, akik nem félnek átmenetileg munkát vállalni más országban, akik azt mondják: A nagyfőnök mondta, " Akinek nem tetszik, annak el lehet menni!" Erre ők elkezdenek pakolni.


Aztán majd itt marad az ország azokkal, akik két nyelvet beszélnek: az anyanyelvüket, meg a magyart - törve és keverve, akik eddig munkanélküli segélyekből és családi pótlékokból, meg hasonlókból éltek...


Azt gondolom, ideje lenne komolyabban gondolkodni ezeken a dolgokon, mert mindannyiunk jövőjéről van most szó. Ideje lenne átgondolni milyen intézkedének milyen várható következményei lesznek. ( Vannak!!! )

89. Lilly1 (válaszként erre: 87. - Nikice)
2009. febr. 3. 11:05

Hát, nekem is kinyílik a bicska a zsebemben, amikor azt hallom, "kényszermunkára" akarják fogni ezeket az embereket. Akkor én is kényszermunkás vagyok, hiszen rákényszerülök, hogy dolgozzak, különben nem élünk meg.

Mindezek ellenére nem az lenne a megoldás, hogy "feketék-fehérek" ugorjanak egymásnak, így is elég puskaporos már a hangulat. De annyi okos ember él a mi adónkon, kitalálhatnának valamit! Az emberi jogok meg nagyon érdekesen működnek, tényleg...

88. kattyus (válaszként erre: 87. - Nikice)
2009. febr. 3. 10:24
Sajnos igazad van a jogokat illetve a kötelességeket illetően. De én úgy tanultam, hogy akinek joga van annak kötelessége is. Na ez nem működik itt...
87. Nikice (válaszként erre: 86. - Lilly1)
2009. febr. 3. 10:06

Ahhoz mindkét félnek akarni kéne. De igazad van.


Volt szó róla, hogy közmunkához kötnék a segély kifizetését, és az Unió felhorkant, hogy ez sérti amittom én milyen jogokat. A rohadt életbe, igaz! Nekik csak joguk van. Kötelesség nincs? (tartsa el az Unió őket)


Egyébként ez nem diszkrimináció? Az én gyerekem, vagy a Te gyereked nem ugyanolyan értékű?

86. Lilly1 (válaszként erre: 83. - Szenyó)
2009. febr. 3. 09:51

Igen, igazad van.

Az én gyerekemet azért nem tudjuk a helyi iskolába íratni, mert ott olyan állapotok vannak, hogy jóérzésű ember már csak akkor íratja oda a gyerekét, ha nincs más választása.

Nem vagyok rasszista és előítéletes - SEGÍTENI kellene azokon az embereken, és főleg a gyerekeken, hogy ők valahogy kiemelkedjenek ebből. De nem (csak) segéllyel segíteni, hanem úgy, hogy legyen lehetőségük önállóan elboldogulni. Na, de iparunkat szétverték, mezőgazdaságot úgyszintén... Akkor???

85. Lilly1 (válaszként erre: 84. - Kattyus)
2009. febr. 3. 09:42

Igen, így van - és egyelőre csak szavalnak a politikusok, hogy a segély és a minimálbér összegét távolítani kellene egymástól.

Most őszintén: ha bármelyikünknek azt mondanák: "kapsz segélyt, vagy elmész dolgozni, és ugyanannyit v. kevesebbet kapsz" - melyiket választanánk?

Na, de most majd visszaadják a munka becsületét, nem? Hiszen azt ígérték. :-)

84. kattyus (válaszként erre: 83. - Szenyó)
2009. febr. 3. 07:31
Csak azt nem értem, hogy a mi államunk miért nem tudja ezeket az embereket munkára bírni. Tudom hogy kevés a munkahely,de az ismeretségi körömben is van olyan, aki annyi segélyt kap, hogy eszében sincs munkát vállalni!
2009. febr. 2. 22:19

Nem értek egyet a családi pótlék megnyírbálásával!!!



Úgy érzékelem, nagy bajban lehet a Zállamkassza, ha ebből akar visszavenni.


Csak onnan tudnak elvenni, ahol van miből elvenni.

Fizetés, családi pótlék, nyugdíj... ( Ez utóbbihoz fogadjunk semmilyen határ felett nem mernek majd nyúlni a SZAVAZÓPOLGÁROK pénzéhez.


Igazat adok mindazokkal, akik nem jutalmaznák az ingyenélést.

A saját hazánk leendő bűnözőit neveljük családi pótlékon?

( Gyermekem nem mert egyedül hazajönni az ÁLTALÁNOS iskolából, mert az egyik osztálytársát megfenyegették az ingyenélők. Félnek tőlük!!! Még nincsenek 14 évesek.)


Plusz megnéztem a fizetési jegyzékemet:

Összeadtam azt amit az állam az én nevemen keresztül szed be, s amit a vállalatomon keresztül. A nettó fizetésem kevesebb, mint amennyit beszednek mindenféle jogcímen.


S most meg akarják vonni a családi pótlékot?

Ha mégis kaphatok, akkor adózzak az után is?

RÖHEJ!!!


Pl bírják munkára azokat, akik most mindkét kezüket az állam felé tartják, s az ő adójukból majd fog jutni több dologra!

82. Serry
2009. febr. 2. 21:57
agyament ötlet
2009. febr. 2. 21:57
Azt mondják nem nyúlnak a csp-hez. Ez jó hír.De ha elolvasnák a mi kis fórumainkat,lenne benne néhány tipp hogyan lehetne spórolni az államkasszába:)
80. Lilly1
2009. jan. 23. 12:02

Szerintem nem lehet itt igazságot tenni. Először is: nem a gyerekektől kellene elvenni a pénzt, talán más módja is lenne a spórolásnak. Én sem a gyerekemen kezdek spórolni, ha kiürül a családi kassza. Másrészt: ha csak az igazán módosaktól veszik el, akkor nem lesz ebből nagy megtakarítás, márpedig azt akarnak.

Harmadrészt: biztosan igazságos lenne, ha csak azok kapnának, akik mögött munkaviszony van, de igazából az érintett gyerekek sínylenék ezt meg. Persze, tudjuk, sok helyen a játékautomatákba megy a cs.p. is. Lenne erre is megoldás, de...


Egy tv-műsorban láttam, hogy az egyik szegény kis falunkban a polgármester asszony osztja be az emberek segélyét, azaz többnyire nem pénzt kapnak, hanem utalványt, amin élelmiszert vehetnek, v. kifizetik a gyerekük gyógyszerét, stb. Működik, és az érintettek is elfogadták ezt. Ezek után illetékes minisztériumi akárkicsoda elmondja, hogy ez mennyire törvénytelen és jogtipró. Mert az embereknek alkotmányos joguk van a segélyt pénzben megkapni, aztán elinni, eljátszani stb.


Szóval, én természetben adnék minden juttatást, ha rajtam múlna. És azt kellene lehetővé tenni, hogy sokkal többen dolgozhassanak és dolgozzanak is - ne csak az aktív korúaknak kb. fele -, akkor lenne elég adóbevétel, és talán nem a cs.p. megnyirbálásán kellene gondolkodni. Ez csak látszatmegoldás.

2009. jan. 23. 06:47
Megint azok járnak jól, akik nem dolgoznak csak születik a sok gyerekük.
78. Nikice (válaszként erre: 77. - B359bd6cb3)
2009. jan. 21. 07:21
Értem, azt hiszem én is elmondhatom, hogy hasonlóképpen indulatos lettem, és persze egyből magamra vettem a dolgokat, mert hát ugye megsértődni a legkönnyebb :) Nem is akarok én egyikőtökkel sem vitázni, úgysem mi döntünk ebben..
77. b359bd6cb3 (válaszként erre: 72. - Nikice)
2009. jan. 20. 16:39
Azt hiszem ma fogalmazásgátlót vettem be:-)) vagy front hatás, de nem így értettem. Kavarognak a fejemben a gondolatok és egyszerre akar papírra ill. billentyűzetre kerülni:-)) Na szóval: .. ja és senkire sem személyesen értem amit írok inkább néhány ismerősömre gondolok. Mindenki tudja magát "rászorulttá" tenni ha a bevételének 60(!)%-át hitelekre fordítja. Így értettem
76. Grácia (válaszként erre: 75. - Nikice)
2009. jan. 20. 16:09

a luxus az hogy helyijárattal 240 ftot fizetek két megállóért :SSSSS

oda-vissza 480 kész vagyok :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook