Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi a véleményetek a családi pótlék "reformjáról"? fórum

Mi a véleményetek a családi pótlék "reformjáról"? (beszélgetős fórum)

❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
2009. ápr. 2. 13:40
undorító ami ebben az országban folyik. ezért megyünk vasárnap.
254. 27be861736 (válaszként erre: 246. - Kattyus)
2009. ápr. 2. 13:39
de jó volt. aki dolgozott. nem is lézengett ennyi ork az utcán...
253. kattyus (válaszként erre: 250. - Nikice)
2009. ápr. 2. 12:11
Meg a városunkban mennyi ember akit munkanélkülivé tett. Neki meg hízott a bankszámlája, de nem hinném hogy csak pár forinttal.
252. kattyus (válaszként erre: 250. - Nikice)
2009. ápr. 2. 12:04
Európa nem érti, hogy lehet valaki ilyen pozícióban, ha büntetőeljárás folyik ellene. De szerintem ezt senki fel nem foghatja...
251. tücsimücsi (válaszként erre: 250. - Nikice)
2009. ápr. 2. 11:55
Hát ez az! Gazdasági miniszterként nem tudta helyrerakni az országot, majd most sikerül?? A végén közli ismét: Nem értettünk hozzá...
250. Nikice (válaszként erre: 249. - Kattyus)
2009. ápr. 2. 11:53
Én is ezt mondtam a páromnak, emlékszem az esetre. És arra is, hányan lettek öngyilkosok.. mikor mindenük odalett :((( Most meg rábízunk egy országot? nem is mi bízzuk rá, a mi véleményünk nem számít...
249. kattyus (válaszként erre: 247. - Nikice)
2009. ápr. 2. 10:55
Ezért írtam egy másik fórumon, hogy a fenébe is. Nem bánnám én ha fájna, de mindenkinek fájjon, ne csak a közembernek. Mert nekünk nem csak fájni fog, hanem már fáj. Ők meg élnek mint hal a vízben. Bajnai meg tönkre tette a Hajdú-Bét rt-t, ami a mi városunkban nagyon sok embernek adott munkát. Ha olyen gyorsan "rendet rak" az országban mint tette a Hajdú-Bét-nél, nekünk sz@rr@l meszeltek.
248. Nikice (válaszként erre: 244. - 27be861736)
2009. ápr. 2. 10:07

Meg a bedöntött vállalkozások ugye...elsikkasztanak mindent és atulaj nevén nincs semmi. Én elővenném a családot!!! A fiát, anyját, apját, akiknek a nevére kerültek az utóbbi pár évben dologk. Hány család megy tönkre országszerte, mert befizetik a pénzt egy építkezésre, majd "sajnos tönkre megy a cég".

Mi 2005 végén vettük a alkást, de az építtető már 2007 óta nincs. Majd mehetünk a sóhivatalba a garis problémákkal.

Na, jól elkalandoztam. Végülis az a lényeg, hogy ma annak álla világ, aki lop, csal, hazudik.

247. Nikice (válaszként erre: 244. - 27be861736)
2009. ápr. 2. 10:04
Azért az is "vicces", hogy mindenhol spórolnának, de még mindig nem beszélnek a Parlament létszámának lecsökkentéséről. Azt talán nem közszféra?
246. kattyus (válaszként erre: 242. - 27be861736)
2009. ápr. 2. 09:40
Na de a jó magyar embernek az sem volt jó:(
2009. ápr. 2. 07:59
1-2 év és lehetne a bölcsődéket és óvodákat kinyitni, 2 év után visszamehet dolgozni az anyuka, de ha úgy gondolja 1 éve után is, mert van hova beadni a gyereket.
244. 27be861736 (válaszként erre: 243. - Nikice)
2009. ápr. 2. 07:58

én az adókedvezményeket eltörölném (önkéntes pénztárak, biztosítások).

családi adókedvezményt adnék.

étkezési utalványt, csak a családosoknak.

üdülési csekket csak a családosoknak, azoknak is akik rászorulnak.

ezek mind csak akkor jöhetnek szóba, ha dolgozik.


mi az, hogy vannak milliárdos és százmilliós adó tartozások?????? ha időbe nem fizet, személyesen felkeresni és rendezni a tartozást!


nem tartanánk itt, ha a multik is fizetnének Áfat, és a pénzüket nálunk költenék.


a képviselők csak 1 helyen dolgozhatnának. ahogy a rendőröknek az a tetű megtiltotta a másodállást, a képviselőknek is megtiltanám. megvonnám a költségtérítéseket. kap 800ezer bruttót, azt kész. gazdálkodja ki magának. ezenfelül nem fizetnék egy fillért sem.

243. Nikice (válaszként erre: 242. - 27be861736)
2009. márc. 31. 09:39

ahelyett, hogy mondjuk a biztosítások után visszajáró pénzt törölték volnna el..dehát az a biztosítós mágusok érdekeit sérti...


most meg?bele lettünk kényszerítve magán pénztárakba, akik széttárják a karjukat, hogy rosszul sikerült az év... akkor legalább dönthetném el én, hol bukom el, nem egy törvényben előírt, semmi garanciát nem vállaló nyugdíjrendszerben


továbbra is azt mondom, korábban kellett volna visszavenni, ahol lehetett volna, és nem most megvonni mindent amblokk mindenkitől

242. 27be861736 (válaszként erre: 237. - Monik303)
2009. márc. 31. 09:15
Volt ilyen családi pótlék. az iskolás korú gyerek iskolalátogatási után kapta. és volt családi adókedvezmény is. de ezeknek nem kellett, ez volt az első amit eltöröltek!
2009. márc. 31. 09:14
ja, és ezt nem szélsőjobbosok írták!
240. 27be861736 (válaszként erre: 236. - 85ef3bb3d1)
2009. márc. 31. 09:14

Olvasd el: Cion bölcseinek jegyzőkönyvei


ebben le van írva, hogy teszik tönkre a világot.

239. kattyus (válaszként erre: 237. - Monik303)
2009. márc. 30. 20:12
Tudod ez lenne az igazi! Én is lemondanék a családiról ezekkel a feltételekkel.
238. kattyus (válaszként erre: 236. - 85ef3bb3d1)
2009. márc. 30. 20:11
Ugye olvastad mit írtam? Tudom tényleg van olyan aki önhibáján kívül került nehéz helyzetbe. Én is azokra gondoltam aki ész nélkül vették fel a pénzt. Harag meg miért is lenne? Hisz itt mindenki reagálhat a másik hozzászólására, elmondhatja a véleményét:)
2009. márc. 30. 18:31
Őszintén azt gondolom, hogy én nem bánnám, ha egyáltalán nem kapnánk családi pótlékot. Inkább keresnének az emberek annyit, hogy abból megtudjon élni egy család. És nem alanyi jogon adnám, hanem úgy, hogy az egyik szülő legalább dolgozzon, a fizetéséhez csatolnák hozzá. Így nem lenne visszaélés...
236. 85ef3bb3d1 (válaszként erre: 233. - Kattyus)
2009. márc. 30. 18:26

Ne haragudj, hogy reagálok a hozzászolásodra!

Nekünk is nagyon sok hitelünk van, és most nem írom le az élettörténetünket bár akkor talán jobban megértenéd, hogy miért!

Hibás az aki felvesz hitelt azért, hogy 300-400.000 forintért vegyen pl. Zepter edényeket vagy tupper edényeket stb. Vagy aki minden évben 5-600.000-ért megy nyaralni hitelből!Ebben igazad van. De vannal emberek akik hitelből teremtettek meg mindent maguknak mert nem volt szülő aki segítsen! Nem tudott másodállást vállalni vagy más, jobban fizető melóhelyet találni!

Mi is úgy vettük fel mindig a hitelt, hogy ügyeltünk arra, hogy maradjon is megélhetésre, sőt volt, hogy félretenni is tudtam. De erre a válságra szerintem nem számított senki. Legalábbis mi nem tudtunk róla 3 évvel ezelött!

Szóval biztos van igazság abban amit írtál de nem szabad álltalánosítani. Nekem elég volt a 70-80.000 forint havonta, szépen beosztottuk! A fene gondolta, hogy néhány idióta elindít Amerikában egy ekkora válságot. Hibás vagyok? Hát persze, hogy hibás vagyok de a bankok is hibásak és ugyanakkora részt kéne vállaniuk most mint nekünk! A kormányt azt nem hibáztatom ebben! De másban igen!

235. 75bb1970ba (válaszként erre: 214. - Kattyus)
2009. márc. 30. 17:39
A családi pótlékot nem elvennék ezektől a gyerekektől, hanem a gyámügy, szociális gondozó segítségével arra fordítanák a pénzt, amire a gyermeknek szüksége van. Így nem a kocsmárosokat gazdagítaná a családi pótlék.
2009. márc. 30. 14:15
"megszűnik egyebek mellett a gázár- és távhőtámogatás, és a MÁV állami költségvetését is több 10 milliárddal kurtítaná meg. De eltűnik például a forinthiteles lakásvásárláshoz igényelhető kamattámogatás, valamint a "szocpol" és "félszocpol" kedvezmény. Emellett a családi pótlékot a következő 2 évben befagyasztják, a rendszeres szociális segély összegét pedig csökkentik."
233. kattyus (válaszként erre: 229. - Nikice)
2009. márc. 30. 12:49
Tudod nekem is eszembe jut valami: Mindenki sajnálja azokat, akik nem tudják fizetni a hiteleket. De kérdem én? ( Nem minden hitelesre vonatkozik,tiszteletem a kivételnek. Van aki tényleg önhibáján kívül van bajban.) Ismeretségi körömön belül több példát tudok mutatni. Van aki 5-6, esetleg még több helyről vett fel hitelt. De én (havi 150 ezerből élünk 3-an, van hitelünk)nem értem hogy hogy volt neki mersze. Nem gondolkodott előre? Ki mondta neki hogy vegyen fel ennyi hitelt? Most meg mindenért a válság meg a kormány meg mindenki más hibás csak ő nem.
232. Nikice (válaszként erre: 230. - 27be861736)
2009. márc. 30. 11:54
nem áll szándékomban senkivel sem személyeskedni ezen a fórumon :)
231. 27be861736 (válaszként erre: 228. - Tücsimücsi)
2009. márc. 30. 11:30
mi is az idénre terveztük. egy dolog, hogy nem akar összejönni... de már megkérdeztük magunktól, nagyon akarjuk mi azt a babát???? a válasz: már nem. az idén leszek 40. jövőre már hova vállaljak???? beteg baba nem kell, végig kínlódnám és idegeskedném a 9 hónapot... :((((((((
230. 27be861736 (válaszként erre: 229. - Nikice)
2009. márc. 30. 11:27

már megijedtem, hogy rólam beszélsz :DDDD nincs hitelem, bár játszottam a gondolattal tavaly tavasszal. de a kisördög visszatartott. ez egy jó kisördög volt. mindenkinek ajánlom.


nem mi vettük fel a hiteleket, hanem ŐK! minket nem kérdeztek meg. nem lett volna rá szükség, csak az átcsoportosításra.



az adóról meg csak annyit, hogy vannak emberek, akik százmilliókkal és milliárdokkal tartoznak. mért nem hajtják be???????


nem jutottam előbbre egy picit sem. sőt... kunczénak vissza is adtam a cián tablettát. nem tartozom azok közé, akik azért sírnak mert most egy kicsit rosszabb. azok közé tartozom, akiknek egyre rosszabb...

229. Nikice
2009. márc. 30. 11:22

Az az igazság, hoyg minden szféra túlköltekezett.


Állam: most jut eszükbe csökkenteni a kiadást, holott évről évre rosszabb volt a helyzet. Most persze nem hogy tartalékunk nincs, mikor válság van, de már hitelünk sincs, mert mást sem csinálunk eddig, csak hitelt veszünk fel külföldről. Olyan kockázatos már nekünk hitelezni, hoyg olyan "feláron" kapjuk meg, hogy még lejebb süllyeszt minket.


Lakosság: felelőtlenség, mégpedig azok részéről, akik nem belekényszerítve lettek a hitelbe, hanem csak mindig jobbat és jobbat akartak (mohóság), és most ha meg kell húzni magunkat, akkor ez azokat érinti megintcsak tragikusan, akik eddig is nélkülöztek. Egy másik fórumon írtam is a véleményem ezzel kapcsolatban, nem véletlen az autóipart érintette elsőként a válság. Most hogy nincs pént annyi, már nem is kell???? Ha létfontosságú lenne, most is foggal körömmel küzdenénk érte! Az az első amiről lemondunk? vajon miért??? Mert eddig sem kellett volna "fittizni". Nem vagyunk ott, ahol a nyugatiak. Tudomásul kéne venni. Nálunk sajna nem álatlános, hogy kétévente új autót veszünk, 3 évente új bútort. majd ha olyan szinten termelünk, akkor lehet előre nézni.. Ezért egyrészt a mentalitásunk okolható, másrészt azért vannak (azért lennének) gazdasági vezetőink, akiknek ezt fel kellett volna már réges régen mérni, nem 4 évben gondolkodni, hogy adjuk meg a népnek ami kell, akkor újra választanak, és lophatunk tovább. Nem lett volna szabad ennyi hitelkihelyezést engedni.


Gazdasági szféra: de jó lenne most egy kis adócsökkentés, egy kis dotáció, mi? De mikor kevesebb volt az adó, azt sem akarták befizetni!!! Akkor mi a fenét pörgessen vissza az állam a gazdaságba? Nyereséges cégek (kicsik nagyok egyaránt) élén minimálbéres vezetők...


Országos szinten azt kell mondjam, saját magunknak köszönhetjük, de egyénre lebontva: nem az aszív most, aki hagyta ezt, aki a túlköltekezésből, eladósodásból hasznot húzott. Hanem az, aki picit előbbre jutott. Mert most attól van mit elvenni. Annyit nem nyert rajta, hoyg most legyen tartaléka, hogy felvessék a javak, de annyit igen, hogy most kihúzzák alóla a széket. Aki megszedte magát, annak már jó helyen van a pénze. Gyanítom nem csilingelő magyar forintban. Aki meg akkor nem csinált semmit, csak várta a postást,a z most is megteheti, mert biztos nem ők leszenk az elsők, akiktől elveszik a falatot. Ergo: kár volt előbbre jutni (?)Fel kellett volna élni mindent, míg volt??? Se eleje, se vége.


Bocsi, a litániáért!

228. tücsimücsi (válaszként erre: 226. - 27be861736)
2009. márc. 30. 11:21
...és ezt azzal indokolják, hogy ösztönözzék a munkába állást...De hol..könyörgöm..előbb munkahelyeket kellene létesíteni. Pancserek!! Még kevesebb baba fog születni...
227. 27be861736 (válaszként erre: 225. - Tücsimücsi)
2009. márc. 30. 11:18
már most is sokmindenkinek minden mindegy... nézd meg mennyi bankrablás van. van aki csak azért rabolt 2szer egymás után, hogy lecsukják :((((
2009. márc. 30. 11:18
a gyed 2 évről 1 évre csökkentése
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook