Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mi a véleményetek a családi pótlék "reformjáról"? fórum

Mi a véleményetek a családi pótlék "reformjáról"? (beszélgetős fórum)

135. kattyus
2009. febr. 16. 10:24
Igen. Ma lesz a mikuláscsomag kiosztása.
2009. febr. 16. 09:29

mégis :((((

[link]

133. 27be861736 (válaszként erre: 124. - Serry)
2009. febr. 16. 09:23
végül, úgy néz ki ezt nem bruttósatja és a nyugdíjhoz sem nyúl...
132. Serry (válaszként erre: 131. - Kattyus)
2009. febr. 13. 18:55
Ezt megint nem mi szabályozzuk sajna.
131. kattyus (válaszként erre: 130. - Serry)
2009. febr. 13. 17:58
Felháborító! És ha apa tartja el az egész családot,sokat keres, nem jár támogatás. Anya otthon gyereket nevel. Apa meghal, családfenntartó nincs. Gyerekek picik. Hát halljanak éhen?
130. Serry (válaszként erre: 128. - Kattyus)
2009. febr. 13. 17:39
A megigényelt és megkapott gázártámogatást egész évre állapítják meg, nincs mód a módosításra. Hogy miért pontosan nem tudom, de tavaly mikor megszületett a második én is szerettem volna módosítani és akkor ezt a választ kaptam. Áll ilyen a törvény. De bezzeg ha te szúrsz el valamit büntetnek ,még visszamenőleg is.
2009. febr. 13. 16:04

...álruhát "azoknak" ott fenn, mint anno Mátyás király...próbáljon +élni abból amit az átlag nép keres...és ne átlagbért számoljunk mert az mindíg netto 150000 körül mozog...és sajnos nem fedi a valóságot...felezzük meg a 150-et.

Amíg ott fenn sokkal-sokkal többől élnek , nem tudják elképzelni mit is jelent ha havonta 4-5 ezerrel kevesebb megy a családi kasszába...és hiába mérgelődünk itt és panaszkodunk ott...csak egyre "csóróbbak" leszünk. Radikális +oldás kell, csak félünk +tenni, hisz elveszíthetjük ezt a keveset is...majd lassan visszajutunk oda mikor volt földesúr + jobbágy...

128. kattyus (válaszként erre: 127. - Serry)
2009. febr. 13. 15:49
Látod Serry! Éppen ezért lepődtem meg. A barátnőm megigényelte decemberben. Megítélték neki. Most elköltözött a felnőtt lánya, és újat akart igényelni, mivel a lány viszi a fizut is, és így 1 kategóriával lentebb lennének. De nem igényelhet újat. Ez az érvényes. Nem értem miért.
127. Serry (válaszként erre: 126. - Kattyus)
2009. febr. 13. 13:52
Szerencséd van. a Mi kérelmünket elutasították, mert az ügyintéző "nem vette észre" a két feltüntetett gyereket és így kettőnkre számolta ki. Telefonáltam az barátnőmnek,hogy mi van. Akkor utána is nézett és ki is javították, De azóta is várjuk a helyesen kreált határozatot.
126. kattyus (válaszként erre: 125. - 036bf4cfe4)
2009. febr. 13. 12:50
Igen, ma meg MÁK-os tésztám. Gondolhatod a megilletődött fejemet mikor felfogtam mi van a levélben!
125. 036bf4cfe4 (válaszként erre: 122. - Kattyus)
2009. febr. 13. 12:11
Akkor neked MÁKod van!
124. Serry (válaszként erre: 123. - 27be861736)
2009. febr. 13. 12:04
erről nem hallottam. De ha a gyes bruttósítaná akkor a minimum nyugdíjjal mi lesz? Ugyanis a Gyes egyenlő mindenkori min nyugdíjjal asszem.
2009. febr. 13. 08:42
ja. és a gyest gyedet is bruttósítja.
122. kattyus
2009. febr. 12. 09:41
Igaz nem pont idetartozik:Tegnap kaptam egy levelet a MÁK-tól, melyben önmagukat fölülbírálva, magasabb gázártámogatást kaptam, mert váletlenül nem jól számolták ki az egy főre jutó jövedelmünket. Úgy meglepődte, hogy alig tértem magamhoz. Nem is figyeltem a határozatot.A mai világban ez jól esett:::)))
121. kattyus (válaszként erre: 120. - Szenyó)
2009. febr. 10. 22:17
Ehhez nem értek, de váro a 16. -át:(
120. szenyó
2009. febr. 10. 22:11

Február 16.


Akkor minden részletet pontosan megtudunk.:(((

Csak egy kérdés: Ha az ÁFA 20%-ról 23%-ra emelkedik, akkor az nem közelít a 3%-os inflációhoz?

119. kattyus (válaszként erre: 117. - 27be861736)
2009. febr. 10. 15:04
Sokan még törlesztik a lakáshitelt. Még nem is az övé a lakás, de már adózzon. Kész disznóság...
118. kattyus (válaszként erre: 117. - 27be861736)
2009. febr. 10. 15:03
A 3 milla éves jövedelem bruttó havi 250 ezer lenne. Nekem meg sem közelíti a bérem. Pedig a bruttó 250 ezer sem sok. Úgy látom csak mi járunk rosszul. A unokahugimat elbocsájtották. Máshová mehetne, de nem fizeti a bejárásért a bérletet.Ha maga fizeti a bejárást,nettóban havi 30ezre maradna. Hát normális világot élünk?
2009. febr. 10. 12:14
bruttósítja a családi pótlékot, minden adókedvezményes és adómentességes dolog megszűnik. illetve: üdülési csekk, étkezési utalvány, beiskolázási segély, stb, minden adózik. + igaz, hogy 3milláig 19%ra csökkenti az adót, de az adókedvezményt folyamatosan megszünteti, és az Áfa-t felemeli 23 %ra. na már most így kevesebb bért kapunk. és pluszba még jön az ingatlan adó... mindez 2010től. csak nem tudom, hogy akar ingatlan adót beszedni, am ikor már így is, amit felsoroltam, a nettó 87ezrem fog érni 75ezret. most alig tudok megélni, még ingatlan adót is fizessek... NEM CSAK ÉN! Mindenki.
116. Serry
2009. febr. 10. 12:09
Ez az erre oda fent nem gondolnak. Minket szerencsére nem érint, de sok más szülőt igen.
115. kattyus (válaszként erre: 114. - Serry)
2009. febr. 10. 10:17
Ha nincs olyan nagyszülő aki tud segíteni, nem megoldható.
114. Serry
2009. febr. 10. 09:53

Még semmit, most ugye a GYED-GYEs témát is feszegetik.

de tényleg az lenne a megoldás amit mi látunk. hogy lenne több bölcsi, vagy megfizethető bébicsősz. és lenne munka. Mert pl 12 órás munka rend mellett ahol mindkét szülő így dolgozik elég nehéz megoldani az,hogy hol legyen addig a kicsi vagy a nagy.

113. kattyus
2009. febr. 10. 09:21
Mit hallottatok? Milyen irányban mozdul a "reform"?
112. kattyus (válaszként erre: 111. - Berdor)
2009. febr. 6. 11:09
Ez lenne az igazi. Lehet bátrabban vállalnának gyereket, ha látnák a lehetőségeket.
111. berdor (válaszként erre: 110. - Kattyus)
2009. febr. 6. 11:01
na pont ez az, hogy nem pénzt kéne adni, hogy otthon legyünk, hanem lehetőséget, hogy dolgozhasson aki akar és közben ne legyen lelkiismeret furdalása a gyerek miatt :(
110. kattyus (válaszként erre: 108. - Serry)
2009. febr. 6. 10:49
Hollandiában melóztunk,anyuka 6 hét után visszajött, napi 4 órában, csemete otthon. Ha több órát dolgozik és a pici még szopik hazamehet szoptatni. A cégnek volt kislétszámú bölcsije, ovija. Itt ezek közül semmi. A szociális hálónk minden tekintetben elég ritka szövésű.
109. berdor (válaszként erre: 108. - Serry)
2009. febr. 6. 10:43

Mindenben egyet értek veled, hiszen magam is tapasztaltam a barátaim révén ezeket. így utólag azt gondolom bátor voltam, mert én meg pont akkor váltottam munkahelyet, amikor oviba kezdett járni a nagyobbik lányom, mert én semmiképpen nem akartam egy "multi fogságában" gyereket nevelni.

viszont azt is el kell ismerni, hogy az unió régóta nem nézi jó szemmel, hogy ennyi ideig ellátást kap a szülő ha otthon marad a gyermekével. persze ahhoz, hogy tisztán lásson, látnia kéne azokat is amiről Te beszélsz, hiszen így kerek a dolog.

108. Serry (válaszként erre: 107. - Berdor)
2009. febr. 6. 10:27

S az sem,hogy ott MÁSHOL van valós otthoni munka, van valós részmunka idő és van valós munkahylei bölcsi, ovi. Ők így támogatják az anyákat, azokat akik vissza akarnak menni dolgozni.

Igen nálunk eddig inkább 2 évig otthon lehettél a gyerekkel, s ha szerencséd volt és a munkahelyed visszavett volt munkád. De ma már semmi sem biztosabb mint az,hogy munkanélküliek számát gyarapítod ha lejár a GYED-GYEs és nem fogsz találni semmit mert gyereked van, na adj isten kettő is vagy több.

Aztán még egy dolog. S munkahelyi igazolás nélkül nem veszik fel az amúgy is túltelített bölccsik, ovik a gyereket. De hogy találj munkát ha nem tudod azt mondani,hogy ja a gyerek nem téma, mert már x hete, hónapja ovis bölcsis.

Hogy állsz oda a lenedő munkáltatód elé, hogyí jönnék dolgozni, de gyerekem van és be kell szoktassam és addig nyári szünet volt nem tudtam beszoktatni. Vagy jövök, de oviba csak szeptemberben veszik fel. Igaz betöltötte már ,márciusban a 3-at, de ovi csak szeptembertől van. Szóval ezek itt a nagy bajok.

Mert nem hiszem,hogy gond lenne ha csak 1-2 évig lehetnénk velük ,ha lenne más épelméjű megoldás.

107. berdor
2009. febr. 6. 10:04
azért ha körülnézünk a világban, akkor sehol sincs ennyi ideig ellátás a szülőnek, hogy otthon maradjon a gyerekkel. persze mielőtt még rámrontanátok abban is igazatok van, hogy nem mindegy, hogy az egyik szülő el tudja tartani egy keresetből a családot arra a pár évre vagy sem.
106. Lilly1 (válaszként erre: 100. - Serry)
2009. febr. 6. 09:57
Az a baj, hogy össze-vissza beszélnek mindent. Ma ezt, holnap az ellenkezőjét. Amúgy ezt a gyed-gyes dolgot cáfolta a kormány, ill. azt mondták, febr.15-én döntenek ilyen ügyekben. Én már nem hiszek el senkinek semmit, majd meglátjuk. (Bár a gyed-gyes már nem fog érinteni, sajnos.) De ha van ennek alapja, akkor tényleg nem értem, miért a gyerekekkel "szórakoznak?" Egyre kevesebb anya fog tudni otthon maradni a gyerekével, nagyon sok helyen nincs bölcsi és oviba is nehéz bejutni - no meg egy kisgyereknek azért mégiscsak az édesanyjával a legjobb, nem? Én legalábbis örültem, hogy 3 évig otthon tudtam maradni a kisfiammal. Ha most születne, már nem tehetném.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook