Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mi a legjobb módszer a herpesz megelőzésére, kezelésére? fórum

Mi a legjobb módszer a herpesz megelőzésére, kezelésére? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... ❯❯
481. Guilty
2009. szept. 28. 17:36
sziasztok!nekem van herpotherm-em,nem dagad be a szám meg gyorsitja a folyamatot,de teljesen nem mulasztja el nekem igazán a gyógyszertári alkohol vált be (70%-os) óránként,kenegetem és 2 max 3nap után nyoma sincs,ha meg még nagyon az elején el tudom kapni akkor ki sem jön =) Herpifix-ről tudtok valamit?
2009. szept. 25. 20:48

Ezüst kolloidot nagyon olcsón is lehet "előállítani", ahogy régen is gyártották.

Ezüst valamit bele kell tenni a vízbe és meginni.

Amikor pedig ezüst evőeszközt használtak az is elég volt.

2009. szept. 21. 21:05
Sziasztok! Egész életemben száj herpeszes voltam. Havonta, 2 havonta mindig volt rajtam, ha hosszabb ideig bírtam nélküle az csoda volt. Idén áprilisban volt egy herpesz a halántékomon eléggé megijedtem... Előtte nem voltam bőrgyógyásznál sem, gyógyszert sem szedtem. ekkor elmentem felírta a Telviran 400 mg -osat mind a 35 szemet beszedtem és már 5 hónapja nincs... Ez nekem herpeszesnek nagy dolog.. El is megyek feliratok megint egy adagot hogy ne is legyen jó sokáig :) Nekem bevált!
478. MelisUK (válaszként erre: 471. - Me1inda)
2009. szept. 19. 10:20

Egyél sok zöldséget, szedj vmilyen multivitamint és ritkábban fog előjönni. Nekem is a Zovirax vált be a leginkább.

Ja, és nekem is kijön az orromban, az orromon kívül is, nem alatta, hanem rendesen rajta, ez az erős napfény hatására jön ki, nagyon ritkán a számon is kijön és leggyakrabban a szemem körül és a szemgolyómon, amikre szintén a Zovirax a legjobb. Van olyan krémjük is, ami kifejezetten szemre való, az alsó szemhélyat kell lehúzni és oda benyomni. Isteni, mert másnapra már újra szép a szemgolyóm. :D

477. Eszti80 (válaszként erre: 476. - Arrival)
2009. szept. 19. 01:17

Sajna ezt találtam a neten:

[link]


De találtam pár oldalt, ahol online lehet rendelni ezüst kolloidot:

[link]


[link]


[link]


Most, h én is olvastam róla, felcsigázta az érdeklődésemet.

Jó böngészést!

476. arrival (válaszként erre: 475. - Eszti80)
2009. szept. 19. 00:44

Köszi Eszti! Épp utána akartam nézni hol kaphatok, ha ez elfogy-ezt a lengyel barátnőm anyukájától kaptam, de csak nyaralni volt itt.


És nemtudod véletlen, hogy a H&B árul -e ilyen ezüst kolloid oldatot amiről itt többször is szó volt? Ha van itt egyáltalán ilyen.

475. Eszti80 (válaszként erre: 469. - Arrival)
2009. szept. 18. 23:36
arrival, Holland&Barrett-ben lehet aloe verá-s lip stick-et kapni kb 2-3 Font. Pont tegnap néztem. Én drágállom a forever livinges, egyébként tök jó cuccokat. Ha nics meg vagy elfogyna, onnan pótolhatod.
474. arrival
2009. szept. 18. 22:49

Ez az Aloe lipstick és Zovirax kombi annyira bevált, hogy a tegnap reggel előjött herpeszem ma estére már alig látszik! :))


Kipróbáltam a tapaszt is, de le is szedtem ugyanis nagyon látszódott!

473. Eszti80
2009. szept. 18. 22:47

sziasztok,

sajnos nekem is előjön néha a herpeszem, úgy átlagosan 1 évben egyszer a számon, de volt már vagy 2x lent is, ami NAGYON kellemetlen. A száj herpeszemre sok mindent kipróbáltam, de igazából az válik be leginkább, ha az első nap végén kinyomon a hólyagocskákat és egyből elindul a sebesedési folyamat. Na most ezt nem úgy kell elképzelni, h nekiesek körömmel, hanem egy tiszta fülpucolóval óvatosaan nyomni kezdem (ami nagyon fáj, néha még a könnyem is csorog) és kitisztítom. A fülpucolót egyből kidobom és kiviszem a nagy szemetesbe vagy élégetem. A sebet pedig hagyom magától leszáradni, mert nekem az vált be leginkább ahelyett, h össze-vissza kenegetném és csak felpuhítanám, amitől nem gyógyul.

A lenti herpeszem két éve jött ki utoljára - KOPP, KOPP, KOPP - (remélem nem akar megjelenni többet) és el is mentem az orvoshoz, aki Herpesint és B vitamint írt fel. Azóta nem volt.

Viszont olyan volt már, h amikor a számon el kezdtem érezni a viszkető érzést, rögtön bevettem a Herpesint napi 5x és nem jött ki.

472. f64f0d9a69 (válaszként erre: 471. - Me1inda)
2009. szept. 18. 21:33

Eltüntetni végleg nem tudod.Azért jön sűrűn elő, mert gyenge az immunrendszered.

Ha megerősíted, még idegességtől is csak nagy ritkán jón elő. Sok jó szer van, de csodaszer nincs.

471. Me1inda
2009. szept. 18. 14:46

Sziasztok!


Látom jó rég nem írt ide senki :P


Nekem is sűrűn van herpim :( Főleg idegességtől jön elő v lázas betegség kísérője :((((


De most először jött ki az orromban :((((( Végig olvastam a topicot de sajna nem találtam meg rá az "eltüntető csodaszert" itt sem, pedig reménykedtem... :P :(((


Nekem a Zovirax vált be a legjobban, most is azt használom, ezek szerint ki kell bírnom azt a bizonyos 4 napot :P


Herpeszmentes továbbiakat minden Sorstársamnak! :)

470. arrival
2009. szept. 18. 01:53

folyt.


ja igen, azt kihagytam, hogy az egészséges vitamindús táplálkozás szerintem rengeteget segít a megelőzésben! Én többek közt ennek tudom be, hogy nem volt 2 évig. Meg jó kerülni a stresszt, végül is mondjuk az itt azért van, de próbálok nem stresszesen élni amennyire lehet.


De a táplálkozás tuti nagyon fontos. Itt rengeteg zöldséget, salátát, gyümölcsöt, gyümölcslevet (nem olyan mint az otthoni, hanem frissen facsartak) eszek.


Meg nekem pl. veszélyes a napsugár is, ezért nyáron UV szűrős labellot használok, valamint ha kiszárad a szám akkor is könnyen előjön erre is nagyon vigyázok.

Viszont most sejtem is miért jött elő, én idióta a szám szélénél jött ki pattanás amit nagyon erős szárítós cuccal kentem 2 napig, nagyon kiszáradt az a rész, és másnapra herpesz... szóval erre is vigyázzatok.


Ja és én néha Sudocremet is kenek rá, főleg mikor már hámosodna be. Nagyon jó az is!

469. arrival
2009. szept. 18. 01:47

Sziasztok, nagyon hasznos ez a topik.

Sajnos idekeveredtem, ugyanis ismét előjött a herpeszem. Régebben úgy középiskolás koromtól főiskolás koromig szinte havonta volt. Főleg vizsgák körül... Utána dolgoztam otthon (eü.-ben)2 évet, nem jött elő. Majd kijöttem Angliába, na már a 3. napon előjött. Majd még kb. fél évig havonta. Azóta viszont egyszer sem, több mint 2 éve egyszer se. Na erre ma, persze, miért is ne, hisz holnap állásinterjúra megyek !...


Volt itthon Zoviraxom, régen az hatott nagyjából, meg teljesen véletlen van aloe lip stickem is, a forever living-es ez teljesen véletlen , a lengyel barátnőm anyukájától kaptam 2 hete. Úgyhogy most a Zovirax és a lipstick kombinációja van a számon. Olvastam az aloe -t , nekünk is volt itthon, a fürdőszobában de pár napja eltűnt !! (szobát bérlek, 4en lakunk a házban), nemtudom ki és hova tüntette és pont most, olyan mérges vagyok!!

Van a Compeed tapaszom is amit még 2 éve vettem, szerencsére eddig nem kellett, azt hiszem holnap kipróbálom.

468. Mayalina (válaszként erre: 465. - FujiSan)
2009. szept. 13. 18:05
Az aloe verát hogy próbáltad alklmazni?
467. xxLady (válaszként erre: 466. - Sophie06)
2009. szept. 6. 10:30

Amint látod, a fórum alapján is azt a konzekvenciát vonhatjuk le, hogy egyénenként más és más hatásos.


A lizin c amúgy a megelőzésben segít inkább, hiszen az immunrendszert erősíti, szóval már ha kijött a herpeszed, "eltüntetni" nem fogja. Nekem az Epavir segített a herpesz gyorsabb felszívódásában legutóbb - ez az én egyéni tippem:).

2009. aug. 28. 12:41
s. o. s! melyik a leghatékonyabb:richtofit, vectavir, lizin c, epavir, egiferon, meyik tünteti el leghamarabb?
465. FujiSan
2009. aug. 26. 23:47

Köszönöm mindenkinek a sok tippet. Herpes Genitalist kaptam, amit egyértelműen a stressz (költözés, sok munka, új pasi) hozott ki. A negyedik (!) nőgyógyász volt hajlandő úgy megvizsgálni 2 nap alatt, hogy végre kiderült mi a bajom. (kaptam addig antibiotikumot, Canesten combit, másik gombaölőt, plusz még Fenistilt is ajánlott valamelyik kókler) Na de végre kiderült a turpisság, ami a lázat, izomfájdalmat, sirógörcsöt, rossz közérzetet okozott. És persze wc-re sem tudtam menni, mert mart.

Ami biztosan használt nekem, az az antibiotikum. PLUSZ Lizin-C immunerősitót használtam. 4 napig nagy dózisben 3x4 szemet ettem. Napi 4-5 zuhany, Telviran kenőcs, ami végül nem vált be. A Hevisos kenőcs jobb! De az is csak egy ideig. Viszont olvastam a sós ülőfürdőről. Az az igazi! Nem csip (féltem, hogy a nyilt sebeket tovább marja) és azzal mostam le magam. 1 marék nagyszemű tengeri só, bele a lavórba, 5-6 liter vizbe, vagy kevesebbe. Beleültem úgy 3-4 percre. A sebek elkezdtek leszáradni, az új hólyagok pedig visszahúzódtak. Az Aloe Vera nem segitett. Nem csinált túl sok mindent. De biztos mindenkinél másképp működnek ezek a praktikák.

Citromfű teát is ittam, de azt csak a változatosság kedvéért. A mai napig 3x2 szem Lizin-C -t eszem, hogy a gyógyulást segitsem.

1 hétig nem nagyon ettem, most már jobb az is. Van étvágyam, de wc-re nagyon nem akarózik még mindig menni. 8 napja "gyógyulok" még kell 3-4 nap. A Lizint meg szedem majd. Bajom nem lehet belőle. Olcsóbb, mint az a rengeteg gyógyszer, amit felirtak nekem :D

2009. aug. 14. 11:08

Én is régóta küszködöm a herpesszel. Nekem is előfordult már a legdurvább verziótól elkezdve a kisebbekig. Egyszer 13 herpesz folyt össze a számon, sem enni, sem beszélni nem tudtam, úgy néztem ki, mint a fogyatékosok, orrom, szám eltorzultan feldagadt, a bőrgyógyász rakott helyre,gyógyszer, krém, injekció, de hónapokba tellett,mire elmúlt a nyoma, + a következmény, hogy nem mehettem napra azon a nyáron, mert a túlzott leégés volt a fő oka, amiért ilyen durván kijött, a naptól azóta is óvom az arcomat, meg a szoliban is kenegetem ajakápolóval, mert a leégés tuti kihozza! Ezenkívűl megfázástól,láztól illetve stessztől, vagy megváltozott életkörülményektől (pl.: új mhely, új pasi, új lakóhely) szokott kijönni. Most 3 napja 4 db jött ki, nagyon ideges lettem, mert éppen állásinterjúra készültem! Aztán megnéztem a javaslatokat a neten, és a citromfüves borogatást kipróbáltam, és hihetetlen, de bevált! Bár a hólyagokat már nem tudtam eltüntetni, de a duzzanatot levitte, és nem sebesedett ki olyan csúnyán. Mára már lapos piros, picit sebes, de jóval kisebb nyoma van csak a számon, nem is olyan feltűnő, ami azért meglepő, mert ilyenkor a 3. nap körül szoktak megjelenni az undorító, kemény, sárgás dudorok, amik aztán befeketednek, és ha leszedem, azért múlik később, ha meg nem, akkor meg úgy nézek ki, mint akit agyonvertek. Csináltam azt is, hogy jégkockaként lehűtöttem a citromfűteából, és azt tettem rá reggelente, nappal meg borogattam. Bioboltokban beszerezhető, csak 230 Ft-ba kerül(!) és kb. 3-4 kávéskanál citromfű+ 2 dl víz, tényleg nagyon tuti!!!

Iszom is belőle, mert a stresszoldó hatása is van.

A Zovirax, Telviran meg a többi kence nekem sem vált be, sőt, sokszor csak rosszabbodott a helyzet! Tapasztalatom szerint a természetes megoldás a leghatékonyabb.

És köszönöm a többi javaslatot is, a gyógyszeres kezelés vmelyik formáját biztos, hogy ki fogom próbálni, mert tényleg mindig a legrosszabbkor jön ki! Én a Lizinre gondoltam, mert azt dicsértétek a legtöbben!!

2009. júl. 24. 10:35
Szinte hihetetlen, de ma reggelre eltűntek az új hólyagocskák!!!éljen az aloe vera!!!
462. esőcsepp (válaszként erre: 461. - Hun leány)
2009. júl. 23. 20:12
Sajnos nem szabadulsz meg tőle, csak tünetmentessé válsz. Nem tudom a nemi herpesz meddig tart, az ajkon lévő 1-1,5 hét alatt meggyógyul. Nagyon sajnállak, biztos rossz lehet. A nyirokcsomó duzzanat azért van, mert a szervezeted védekezik.
2009. júl. 23. 14:32

Sziasztok!

Teljesen új vagyok a herpesz témában, életem első herpeszét üdvözölhettem 29 évesen(!!!), 4 napja. Nekem a fenekemen, vagyis a bal farpofámon jelent meg, és kb. akkora mint egy 200 Ft-os, na meg persze még a piros udvara....Már másnap mentem orvoshoz, és rögtön a hólyagok megjelenésével egyidőben elkezdtem szedni a HErpesin 400-at napi 5ször.Plusz valami gyógyszertárban kevert krém. Még ezen a napon elkezdtem érezni bal oldalon elöl, hogy duzzadtak a nyirokmirigyeim a combhajlatom! A kis aljas belülről is támad! A helyzet így a 4. napra alakul, már nem fáj, bár szerintem megint hólyagosodik (de az is lehet, hogy ekcémás lett(???), mert 2 éjszakára leragasztottam). A fórumba beleolvasgattam, és rögtön levágtam az aloe vera növényemből egy levelet(évek ott áll az ablakomban, már ki akartam dobni), bekentem, és kíváncsian várom az eredményt....Na meg elővettem egy doboz multivitamint is immunerősítés céljából! Ja még annyit, hogy igenis van lelki oka, mert 3 hete estem túl egy extra stresszhelyzeten.Szerintetek mikorra szabadulok meg tőle? Eléggé kétségbeestem....

460. napfenyvirag (válaszként erre: 459. - Esőcsepp)
2009. júl. 21. 07:32
Az még elmegy, hogy ilyen herpesszel volt s strandon, mert az előfordulhat egy kiadós kajálás miatt is. Sajnos ez népbetegség és nincs rá gyógyszer. Én ugy tudom, hogy ez a virus a bárányhimlő egy visszamaradt gyöke.
459. esőcsepp (válaszként erre: 458. - Napfenyvirag)
2009. júl. 20. 19:28
Az ajkamon szokott lenni, és az illetőnek is ott volt. Feltalálhatnák már az ellenszerét. :-(
458. napfenyvirag (válaszként erre: 457. - Esőcsepp)
2009. júl. 20. 08:02
Teljes mértékben egyetértek Veled. Hol jön ki a herpeszed? A strandon hol volt a herpesze az illetőnek? Sajnos valóban népbetegség, de az egészségügy nem fordít rá elég megfigyelést, sőt méregdrágák azok a piciny krémek.
457. esőcsepp (válaszként erre: 450. - B301545e50)
2009. júl. 17. 12:15
Az biztos, hogy lelki rettegés miatt is kijön. Nekem két nyaralást is be kellett fejeznem, mert a strandon megláttam valakit akinek herpesze volt, és másnapra nekem is kijött. Nagyon rossz érzés, és nagyon oda tudok lenni ilyenkor, legszívesebben bezárkóznék a lakásba. Ráadásul emberekkel dolgozom, úgy érzem mindenki engem bámul ilyenkor. Egyszer állományba akartam menni, mert nagyon csúnya volt, erre az orvos azt mondta ne viccelődjek, ez népbetegség, minden 5. embernek van. Hát köszi szépen, attól nekem ugyan olyan rossz. Herpeszmentes napokat mindenkinek!
456. Szidy85
2009. jún. 28. 22:32

Sziasztok!

Én is vírusos vagyok,herepes gentalis. Nekem ami bevált:immunerősítő: Isoprosine tabletta - gyógyszertárban beszerezhető, illetve az Egiferon gél 2g.És a LizinC tényleg nem rossz.

Viszont a Telviran és egyéb tabletták már teljesen tönkrevágták a gyomrom, úgyhogy csak okosan. Amikor érzem, h ki fog jönni, mindig ráerősítek az immunrdsz.re és az segít!Sok sikert mindenkinek a gyógyuláshoz!

455. kard
2009. jún. 24. 09:19

Sziasztok.

A barátnőmnek a Lizin-C vált be, de nagyon. Ez egy étrend kiegészítő ami a lizin nevű aminosavat tartalmazza. A lizin blokkolja a herpesz vírus szaporodását. Sajnos a gyártó marketingje nulla. A lényeg, hogy amikor még csak érzi, hogy jönni fog a herpesz egyből elkezdi szedni és ki se jön. Hord is magánál mindig egy adagot :)

454. kagi86
2009. jún. 20. 20:52

Megosztom, hogy nekem mi vált be:

Átlalában nagyon ki van cserepesedve a szám,a "mű" ajakbalzsamok nem hidratáltak, aztán megvettem a doliva ajakbalzsamot, ami természetes olíva olaj meg borsmnetaolaj (ami jó a herpesz ellen) és mióta ezt használom -fél éve-, nem jött elő (koppkopp ;)). Pedig múlt év végén havonta... és akkor semelyik kenőcs sem tett csodát, mindig végigment a hólyag,seb folyamat. (Meg a dmes márkájú ajakbalzsam is csak természetes növényi olajokból van és olcsó is, sztem az is nagyon jól hidratál,és gondolom a nem száraz ajkakon kevésbé van esélye kijönni a csúnya herpesznek)

453. 9230d23bdd (válaszként erre: 451. - Pálma)
2009. jún. 18. 23:57

Szia,


2-3 havonta tuti, de mikor stresszesebb vagyok akkor inkább havonta:-((( Én is valami hasonlóra gyanakszom, amit Nálad megállapítottak, de a vérképemből ez nem derült ki (a dokik szerint nálam nagyon enyhe lefolyású). Bíztató, hogy Neked jók a tapasztalataid.

2009. jún. 18. 21:39

Immunerősitónek megelőzésképpen jó a B vitmain komplexet szedni. Sok más B vitamin tartalmú ételek gyümülcs evése.

Kezelése nekünk B vitamin tabletta szedése mellettcinkes tartalmű fogkrém meg gyógyszertári cink oxidos krém valamint a Betadine jód krémváltozatai válanak be.

EGÉSZSÉGES NAPOKAT NEKED Kedves JAY.:))

❮❮ ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook