Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mi a legjobb módszer a herpesz megelőzésére, kezelésére? fórum

Mi a legjobb módszer a herpesz megelőzésére, kezelésére? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯
2009. dec. 4. 11:41
Hahó! Senki nem olvasta az én hozzászólásomat? CITROMFŰOLAJ!!! A patikában lehet kapni, pár 100 Ft-ért; és amikor bizsereg, akkor minél sűrűbben kell kenni. Ez az egyik hatásos szer rá az 1001 OTTHONI GYÓGYÍR-ban.
510. macsss (válaszként erre: 509. - Ibolya-jazmin)
2009. dec. 1. 19:08

Hát nekem ez nem "sima" herpesz, elfertőzödött, vagy valami ilyesmi, és csak nőtt két héten keresztül.. a "normális" emellett semmi szerintem, ez tényleg nagyon ronda, de már egész szépen javul a Telviran meg a krémek hatására.

Köszönöm szépen. :)

509. ibolya-jazmin (válaszként erre: 506. - Macsss)
2009. dec. 1. 07:58

én is voltam bőrgyógyásznál, és adtak gyógyszert, meg minden kenceficét....

2*fel évig szedtem a sok gyógyszert, és amikor mind beszedtem rá egy hónapra ismét kijött....

Gondolom h az orvosod azt is mondta h véglegesen nem lehet kigyógyítani....sajnos

nem elszomoritani akarlak, de en mar kb 15 eve kuzdok vele es nem sok sikerrel, plusz hova tovabb gyakrabban jon ki

jo megoldasnak tunt szamomra, ha ecettel dorzsoltem meg a herpeszt, az is hamar leszaritotta, vagy nagyon jo a grapefruitmag csepp es a sok gyumolcs, na meg a nyugis eletvitel:)


sok sikert a kezeles soran

508. pgiz
2009. nov. 30. 21:13

Valódi (nem malátakávéval barnított) rozskenyér fogyasztására kell áttérni -sok lizint tartalmaz, ami nem barátkozik a herpesszel.

A friss aloe sok bőrbetegség orvosa.

507. Anyagi
2009. nov. 30. 19:49

Ha nem használnak a "házi praktikák" ajánlom a lézer kezelést!

Nagyfiamnak kb. 3 éves kora óta van herpesze. Egy ismerős jó tanácsára mentünk el meglézereztettni és a hatalmas seb néhány óra múlva bepörkösödött, 1-másfél nap múlva el is múlt. Oly annyira hatásos volt, hogy egy idő után, költség és idő csökkentés miatt, be is szereztem egy kozmetikai lézer ceruzát! Ez gyengébb, mint az orvosi, egy perc helyett 6-8 percig kell vele kezelni, de azóta is szép eredményekkel használjuk.

Mindenkinek ajánlom, de csak megfelelő zöld szemüveggel, és semmiképp a szem környékére!!!

506. macsss
2009. nov. 30. 19:13
Nekem időközben kiderült (ma voltam bőrgyógyásznál), hogy ez nem fog elmúlni a házi praktikáktól, de most kaptam gyógyszert, gélt és krémet, úgyhogy csak rendbejön, de már nagyon csúnya.
505. mese007
2009. nov. 29. 13:41

Sziasztok!

Én is csak alátámasztani tudom Mayalina gyógymódját, bár én most próbáltam ki először. Nagyon sűrűn dörzsölgettem aloe vera növénnyel, 1 nap alatt elmúlt a fájdalom és a viszketés is. A hólyagok átalakultak láthatatlan, de kemény varrá, amit csak én érzek, látni csak nagyon közelről lehet. Szóval mindenkinek ajánlanám én is eme csodálatos növényt, aki csak teheti tegyen rá szert, főleg mi, akik ezzel a lehetetlen betegséggel küzdünk!!

2009. nov. 28. 13:44
Sziasztok! Nekem az államon szokott a herpeszem kijönni. Vettem egyszer egy könyvet, aminek az a címe, hogy 1001 otthoni gyógyír, és abban több természetes lehetőséget írnak erre. Én a citromfűolajat próbáltam ki, a gyógyszertárban lehet kapni, egy kis üvegben kértem, mert az sokáig elég, és asszem olyan 400 Ft körül fizettem érte (de ebben persze benne volt az üveg is, és a kupak meg munkadíj is). Amikor érzem, hogy már kezd égni viszketni az állam, akkor azonnal bekenem. Egy fültisztítót mártok bele, azzal kenem be. Természetesen mindig tisztát kell használni, és minnél sűrűbben kell ezzel kezelni azt a bőrfelületet. Nekem bevált. Ha kellőképpen sokszor kenegetem a citromfűolajjal, akkor másnapra nem csak hogy nem jön ki, de már nem is viszket. :)
503. macsss
2009. nov. 28. 12:51

Sziasztok!

Nekem egy hete pénteken jött ki először a herpeszem, a szám felett kb 0,5 cm-rel. Először teljesen ,,normális" herpesznek mutatkozott, majd a hét közepe környékén elég csúnyán elváltozott. Kaptam rá az ovostól Fucidin krémet, de ettől csak még rondább lett. Tegnap a gyógyszertárban ajánlottak egy cink tartalmú készítményt, hogy az majd leszárítja, de ettől is csak még csúnyább lett; tegnap este pedig mellette jelent meg pár hólyagocska, gondolom egy újabb kezdődő herpesz; ma pedig fölötte, és a másik oldalán.

Eközben én tegnap este elolvastam ezt a fórumot, kb márciusig visszamenőleg, és Mayalina nagyon ajánlotta az aloe verát, úgyhogy gondoltam, amint tudok, beszerzek egyet. Ma mondtam anyukámnak, és kiderült, hogy van is itthon. :) Azonnal kipróbáltam, levágtam a levelét, és azt a gél-szerű valamit rákentem a herpeszre. A hatalmas seb, ami legelőször megjelent, máris kezd összehúzódni, én már most úgy látom, hogy kisebb. Az új herpesz, aminek tegnap este jelentek meg a hólyagjai, leszáradt, szóval ott már csak egy kis seb van. A ma reggeliekkel egyelőre még nem csinált semmit, de én már most nagyon elégedett vagyok, szóval köszönöm a tippet, Mayalina, én is ajánlom mindenkinek. :)

2009. nov. 24. 19:29

Sziasztok! Rendes herpeszes vagyok én is, mint ahogy olvasom ezzel enm vagyok egyedül ...:-)

Olvastam egy homeopátiával foglalkozó könyvben, hogy megelőzésként szedjünk Rhus toxicodendron 30 CH-s golyót.

Egy tartály kb. 600 HUF. Gondoltam ennyit megér, kipróbálom.

Hogy lekopogjam..... fél éve tán... azt sem tudom, hogy mi az ajakherpesz.

Remélem, hogy ha kipróbáljátok Nektek is használni fog.

501. Adrienn20 (válaszként erre: 500. - B301545e50)
2009. nov. 24. 19:06

szedj aciclovirt 200mgosat 1 évig.semmi mennyiség, nem fog megártani gondolj bele mennyit szedsz ha herpeszed van.én több mint egy éve szedem reggel 1 este 1 de néha kimaradt és nem tudom már mikor volt herpeszem.vérképem szebb mint valaha.no mellékhatás.

jah elötte hetente és az egész szám szó szerint.

2009. nov. 24. 19:01
Szerintetek lesz valaha ennek a sz.rnak ellenszere? Állítólag védőoltás nemsokára kapható lesz, persze azoknak, akik még nem kapták el = nem jött ki rajtuk soha... de mi lesz velünk? :S
499. Mayalina (válaszként erre: 498. - Ibolya-jazmin)
2009. nov. 18. 22:03

Gondolom, kertészetekben, de lehet, hogy sima virágárusnál is van.

Olyat vegyél, aminek hosszúkás levelei vannak, amik alul nagyon domborúak, felül meg enyhén homorúak. Legtöbbször világoszöld kicsi foltocskák vannak a leveleken.

Jah, és legalább 3 éves növényt érdemes venni, mert abban már tényleg minden alkot kialakult, ami segít a szervezetednek.

Egyébként a növény levágott végét gyulladt sebbhez érintve naponta többször, a gyulladást szinte még aznap lehúzza, és a sebet is gyorsabban gyógyítja be SOKKAL!

2009. nov. 17. 14:57

en nem probaltam meg az aloe verat, mert nincs ilyen novenyem, de ha ennyire jo akkor veszek majd egyet:)

Hol leht ilyet kapni? Viragosnal, vagy hol?

2009. nov. 17. 14:50
Sok nyarat megéltem, hírből sem ismertem a herpeszt. Kb. 3 hete a fejbőrömön jelentek meg. Naponta többször Hervisol-lal kenegetem, de nagyon ragaszkodnak, sz istennek sem akarnak elmúlni. Nem varas, csak puklik, viszket és piros. Kértem időpontot a bőrgyógyászatra, kb egy hónap múlva tudnának fogadni. Addig mit csináljak?
2009. nov. 17. 14:38

Kérdeznék valamit:

Van itt olyan valaki, aki kipróbálta az aloe növényt úgy, ahogy anno leírtam, és nem segített neki?

Azért kérde, mert elborzadv olvasom, hogy ki hogy szenved ettől az átkozott herpesztől. Csíp, ég, fáj, hasogat, lüktet, van aki letépi...a hideg futkos tőle a hátamon. El se tudom képzelni,hogy lehet pl a letépést kibírni?!

Szóval lécci, írjon már olyan valaki, aki kipróbálta, amit írtam, és nem vált be neki. De természetesen az ellenkezőjéről is szívesen olvasok.

Még egyszer: nem flp, hanem maga az élő növény - ahogy anno is írtam.

Várom a válaszotokat!

2009. nov. 17. 11:36

sziasztok!


nekem evek ota van herpeszem es altalaban havonta jott ki. Tavaly mar oda kerultem hogy 2 hetente jott. A borgyogyaszom ajanlotta az acyclovir tablettat, es h fel evig szedjem(napi 4*2, majd 3*2es igy tobabb, a vegen2*1 kellett). amig szedtem egyszer se jott ki, de ahogy abahagytam 4-5 ho utan kijott.Igaz sokkal enyhebb lefolyasu volt, mint regen.

Egyetlen krem vagy szollozsir sem valt be, meg a tapasz se, kulfoldrol is mindent elhozattam a szuleimmel amit csak kapni lehetett a patikakba, de semmi se valt be olyan szuperul.

Nemreg viszont felfedeztem, hogy az ecet nagyon hatasos:)) Amikor erzem h jonne ki, vagy mar megjelent par holyag, akkor egy vattat v zsepit meecetezek es jol ranyomkodom,akar tobbszor is egymas utan, amig kifeheredik a bor es kilyukadnak a holyagok. Nagyon csip, de masnapra mar csak pici seb van rajta es 1-2 napalatt el van felejtve.

En ezt ajanlanam a sokgyogyszer helyett, amik csak tonkreteszik az immunrendszert. Na meg sok zoldseget-gyumolcsot es immunrendszererositot( pl grapefruitmag cseppet). Es nem szabad sokat stresszelni.

Remellem segit mindenkinek a kis tippem:)

Szep napot

2009. nov. 17. 08:29

Sziasztok!


Én évekig megúsztam herpesz nélkül, de most valaminek a hatására hetente kapok egy újat... elég nehéz megbírkózni vele, amit én használok rá, 2-3nap alatt elmúlasztja, eddig Dr H ecsetelőt használtam, de sajnos sehol nem kaptam, most C-vitamont kenek rá utána pedig egy aloe verás krémet, de ha van valakinek egy tuti tippje azt én is szívesen fogadnám.

493. Adrienn20 (válaszként erre: 492. - Ebelin24)
2009. nov. 16. 15:00

szia.

én gyógyszertárban dolgozom.

a castellanit felületes gombás fertőzésekre adják és tilos nyílt nedvedző sebre adni...

sztem azert száritja neked mert 70%os alkohol van benne.tudom h azt irtad használ de nem szabadna alkalmaznod...

inkább akkor 70%os alkohollal v sebbenzinnel kend de kizárólag csak a herpeszt a körülötte lévő bőrt ne nagyon.

ne támadásnak vedd csak segitei akartam.

2009. nov. 16. 14:04

Én is mióta élek,nincs olyan év hogy megúsztam volna herpesz nélkül...Mindent kipróbáltam,tényleg mindent!!!A Zovirax meg a herpesztapasz nekem semmit sem hazsnált,de amit most felfedeztem,ez valami fantasztikus!

A neve Solutio Castellani sine fuchsino.Magyarul színtelen castellani ecsetelő :)

Kicsit büdi,de kit érdekel?Fültisztítóval szoktam ecsetelni a herpeszt de úgy hogy hosszú percekig rányomom a vattát és csíp meg kifehéredik alatta a bőr,de legalább használ :)

Ez egy erős fertőtlenítő,vírusölő ecsetelő.Létezik patikaiban is meg a Naturland is gyárt ilyet.Szombat reggelre kijött egy a számon,azt egész délelőtt ecseteltem,vasárnapra el is múlt,sőt ki sem jött teljesen...

De sajnos tegnapra kijött egy az orromon belül...hatalmas fájdalommal jár...de ecsetelem és már szárad :)

Szóval...ecsetelésre fel :)

2009. nov. 5. 22:33

Látom, mindenki másra esküszik.

Részemről a tuti: Márciusban kijött,aloe NÖVÉNYT, tehát semmilyen bogyót,vagy készítményt elővettem, levágtam a levelét, és annak nedves végével kentem 2-3 óránként. Azót sem jött ki!

És külön örülök,hogy nem kell semmlyen idegen anyaggal szennyeznem a szervezetem.

Mindnekinek sikeres leküzdést kívánok!

490. sariya
2009. nov. 5. 15:24
Nem fogjátok elhinni..az ujjamon jött ki:S
489. esőcsepp (válaszként erre: 488. - Sophie06)
2009. nov. 5. 13:01
Te szegény! Egyébként egyet értek a therápiáddal, én is ezeket használtam utoljára, és azóta nem jött ki. Kopp-kopp-kopp
2009. nov. 4. 22:10
én mostanában rengeteget stresszelek,s havonta kijön.sztem a legjobb az epavir kapszula és richtofit gél.
487. f64f0d9a69 (válaszként erre: 486. - Guilty)
2009. okt. 13. 12:47

Mindenféle vírusirtót akkor kell használni, mikor éppen előjön, mert ilyenkor támadható. Amikor épp "rejtőzködik" nem találja az ellene bevetett készítmény sem.

Az immunrendszer egy pillanatra is meginoghat és lehet, hogy te nem, de a herpesz észreveszi ezt.

Elsősorban szervezeten belül kell kezelni.

486. Guilty
2009. okt. 13. 11:02
Nekem akkor is kijön ha nincs legyengülve a szervezetem,nem vagyok stresszes,nem eszek zsírosat...Nem nagyon lehet ellene mit tenni,meg kell találni azt a kenőcsöt,gyógyszert,vagy egyéb készítményt,amitől szinte azonnal elmúlik,kísérletezni kell,kinek,mi a jó
2009. okt. 9. 10:48
Grapefruitmag cseppet kenek rá, attól szinte azonnal elmúlik.
484. f64f0d9a69 (válaszként erre: 483. - Feket krisztina)
2009. okt. 7. 14:28
Ez a vírus szinte mindenkiben benne van, de csak akkor támad, ha legyengül az immunrendszerünk.
2009. okt. 7. 10:47
Sziasztok!Nekem soha életemben nem volt herpeszem,de most megtudtam mi az.El sem hiszem,hogy el kaptam,hiszen olyan erős imunrendszerem van.Ritkán kapok el egy sima megfázást is.Amit nem értek az,hogy soha nem kaptam el a páromtól sem mert neki rendszeresen kijön,de most el kaptam.Miért?Amikor most sincs semmi bajom.Most már nekem is ki fog jönni?
482. filmes
2009. szept. 28. 20:24
Lizint kell szedni.
❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook