Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mi a legjobb módszer a herpesz megelőzésére, kezelésére? fórum

Mi a legjobb módszer a herpesz megelőzésére, kezelésére? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯
601. 32827310ed (válaszként erre: 600. - Funsmyl.)
2010. márc. 30. 19:35
Aha, bőrgyógyász sztem mindenképpen. Amúgy lázad nincs esetleg vagy más bajod? Egyszer pont beteg is voltam, mikor kijött a herpesz a számon és a körzeti doki felírt vmi erős gyógyszert, az hamar elmulasztotta és sokáig nem jött ki.
2010. márc. 30. 19:23

sziasztok!

nekem ma jött ki a herpeszem, már este éreztem, hogy viszket de csak arra gondoltam a bőr kiszáradásom miatt lehet :S de nem, ma délutánra teli lettem hólyagocskákkal! Az a zavaró az egészben, hogy nekem elég messze van a számtol tehát, nem az ajkamon van és az a durva benne, hogy megvan 2x2 cm is :S nagyon kellemetlen ! Bekentem Zoviraxal de én egyre nagyobbnak látom :( már midnent kiprobáltam de egyik sem segitett , volt hogy 2 hétig is herpeszes voltam pedig foglalkoztam vele! Talán a bőrgyógyászok segitenek ?

2010. márc. 19. 15:04
Nekem az aloe vera növény friss hajtásának leve segített régen. Sajnos kipusztult a növényem :( így most Compeed herpesz tapaszt használok, nekem az vált be, mert az összes krémtől csak még nagyobb lett :( Amúgy sok C vitaminnal, citrusfélékkel, grapefruit cseppel megelőzhető( a gyakori kiújulás), vagy hamarabb eltüntethető, mert ezeknek vírusölő hatásuk van.
2010. márc. 19. 14:40
Nos megint én vagyok képzeljétek a hólyagok kifakadtak és egész normálisan néznek ki!Mindenképp írok a további eredményekről!:)
2010. márc. 19. 14:19
Sziasztok.Nekem is előjön a herpesz olyan 3-4 havonta.Én eleve kiborulós fajta vagyok,szóval mindig nagyon kiakadok ha meglátom.Nos már vagy 100 féle módot olvastam kipróbáltam az ecetet a házi pálinkát zoviraxot sőt,van Higeen kézfertőtlenítőm (70%etilalkohol) mindet felváltva kenem rá Hát még biztos eredményt nem tudok mondani de egész jónak tünnek.Én már sajnos a hólyagocskák kijövetele után kentem rá de hátha így is enyhít rajta!Drukkolok minenkinek hogy sikerüljön kezelnie mert én tényleg együttérzek veletek!Jah ha jéghideg viz alá tartod a szád az is segít mert ugyebár a BACILUSOK A HIDEGBEN PUSZTULNAK EL!Aki kamillával borogatja semiképp ne melegen mert attól csak jobban terjed a vírus!Remélem segítettem!Puszi mindenkinek!:)
596. esőcsepp (válaszként erre: 595. - Liwi)
2010. jan. 22. 14:48
Szerintem abba a patikába ahol legalább már hallottak róla, rendeltesd meg. Én is ugyan így voltam, amikor kerestem senki nem hallott róla, amit nem nagyon értek. Végül az egyik patikában találtam, de csak egy dobozzal. Később mentem újra, nem tudtak adni, akkor ajánlotta a patikus az Epavir kapszulát. Nem mondom, hogy azóta nem jött ki, de nem dagadt duplájára a szám, és talán hamarabb gyógyult. És átlagban mindenhol lehet kapni.
595. Liwi
2010. jan. 22. 13:17

naspolya én ittam ien gélt,sőt még kenegettem is vele,de nekem nem sokat használt..viszont a pattanásaimat eltüntette:D legalábbis én ehhez kötöm,m amióta iszom nincsenek!


Hol lehet Lizin C-t kapni? bejártam ma 3 gyógyszertárat,és 2 gyógynövényboltot,de sehol sem volt soha,söt volt ahol nem is hallottak róla. esetleg pécsen nem tud vk ahol lehet venni? vagy egy megbízható oldalt ahonnan lehet rendelni? fontos lenne,m télleg nekem semmi nem segített eddig...


az orvosom ajánlotta h menjek el immunológushoz kivizsgálásra.ezzel megállípítják h a testem melyik része gyengébb,és azt kezdik kezelni..akinek gyakran kijön annak lehet segítene.amugy nekem egész életembe évente jött ki,de szilveszter óta már 3x.folyamatosan feldagad a szám (régebben soha),és egyszerre 3-4 is kijön(azelött soha).teljesen kétségbe vgyok esve...


arra rájöttem h nekem a narancs,és a paradicsom (nyers) kihozza a herpeszt,de csak akkor ha az ajkamhoz ér.uh az ételek befolyásolják...


elöre is köszönöm a Lizinnel kapcsolatos kérdésemre reagálásokat..fontos lenne

2010. jan. 22. 09:59

Sziasztok!

Épp tegnap jártam a háziorvosomnál, és az asszisztense ajánlott valami aloe gélt, amit elvileg meg kell inni, és neki ettől állítólag 3 éve nincs ajakherpesze, de előtte negyed évenként minimum kijött. Az lenne a kérdésem, hogy van-e már valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalata? Én már igen sok módszert kipróbáltam, az immunerősítéstől kezdve a kenőcsökön át mindent, és semmi sem hatott. Mégis mindig kijön, és ráadásul egyre nagyobbak, és a kenőcsök sem gyorsítják a gyógyulást, legalább 1 hét mire már csak sebes. Ennek valaki tudja az okát? Arra nagyon figyelek, hogy ne fertőződjön felül és mégis terjed:(

593. OlíviaAnna (válaszként erre: 552. - 3aeb86a367)
2010. jan. 20. 11:49
Kisfiad immunerősítésére próbáld ki a Multitabs ImmunoKid-et!
592. spatifillum (válaszként erre: 590. - Ibolya-jazmin)
2010. jan. 20. 11:44
Jó tudni, mitől dagadhat óriásira:(
2010. jan. 18. 14:14
sziasztok , ami eddig bevalt nekem az a sterillium oldat, mely nagyon csip viszont két nap alatt seb nelkul gyogyul a herpesz.
2010. jan. 14. 13:29

en nemreg voltam borgyogyasznal, aki a herpesznek hitt vmimre ezeket modta:

hogy staphilocousos felulfertozes vagyis a herpeszem sebem vmikor megfertozodott ezzel a bacival es azert dagad meg nagyon es mullik el kesore.es h ez a baci miatt jon ki. es amugy nem szabadna feldagadjon nagyon es 3-4 nap alatt el kellene muljon (tudom a netem mast irnak, meg a szakkonyvek, stb, de ezt a doki igy mondta nekem, es be is valt:))

szoval antibiotikumos kezelest irt fel, megpedig olyan eroset, hogy azt hittem elpatkolok 10 nap alatt (vmi Klacid SSR nevu gyogyszert)

ez volt decemberben es most januarba kijott a szamra, egyetlen pici pont, es nem is zsibbogot, meg nem egett, nem dagadt fel, stb es 3 nap mulva mar seb is volt rajta

annyira pici volt, hogy nem is vette senki eszre

szoval fel a fejjel , ki a mellel:)

probalkozni kell

2010. jan. 13. 14:26
Én Zoviraxot szoktam használni. Mikor már érzem, hogy kezd dudorodni egyből kenem is rá. De ha nincs otthon, akkor fogkrémet teszek rá. Minnél hamarabb kezelem, annál kisebb lesz a herpeszem.
588. 9379ff445f (válaszként erre: 586. - Mocsesz)
2010. jan. 12. 21:45
+ egy kicsit jobb lesz a kedved is! :)
2010. jan. 12. 20:24
Stressztől is kijön,bármit kensz rá így is két hét,úgy is két hét.Az aloé növény levével szoktam kenegetni,talán még az ami enyhiti a tüneteket.
586. Mocsesz
2010. jan. 12. 20:13
Aloe lipset hol tudnék venni?,biztos írtátok már de lehet nem figyeltem mert iszonyú csúnya a szám és holnap dolgoznom kell menni és már most félek az egésztől.Nekem elég gyakran van ilyen a számon és sok mindent kipróbáltam,nekem a fogkrém,ecet reklám krémek nem jöttek be sőt gyógyszerésszel kevertettem ki krémet az sem volt jó.Legutoljára pálinkával kentem be az végül is hatásos volt gyorsan leszárítja.
2010. jan. 11. 18:57

Nekem egyébként étel is kihozhatja a herpeszt. Ha pl. toros- vagy székelykáposztát eszek estére már próbálkozik a vírus.

Tehát érdemes azt is megfigyelni, nem ételtől jött-e ki, és ha olyat eszel, előre készülni.

2010. jan. 11. 18:54

Olvastam 1 tavaly februári cikket valahol a neten ezzel a rohadt, alattomos témával kapcsolatban.

Megtalálták a tudósok azt a gént, ami nyugvó/alvó állapotban tartja a herpeszvírust.

Nos, már csak azon kell kísérletezniük, milyen anyaggal tudják majd inaktiválni ezt az "altató" gént, és akkor felszabadul a szervezetben lévő összes nyomoronc herpeszvírus, ami aciclovirral megszüntethető, nem tud tovább szaporodni, és ég vele örök életre!

Remélem, sikerül egyszer, én annyira bízok benne!!!!!!

583. b301545e50 (válaszként erre: 552. - 3aeb86a367)
2010. jan. 11. 18:48

A Marslakócskákat dobd ki, komolyan, kb. még arra sem jó...

Fokhagymakapszula, vagy Aloé kapszulát adj neki immunerősítés céljából!

582. 9379ff445f (válaszként erre: 581. - Anonim1769)
2010. jan. 11. 16:41
:DDDD
581. anonim1769 (válaszként erre: 580. - 9379ff445f)
2010. jan. 11. 16:02
egyedül ez használt..amugy az immun...ennyi..a fokhagymakrém levest meg megszerettem..csak ne menj addig senki közelébe:)
2010. jan. 11. 15:01

végül is az egész lényege az immunrendszer erősítése, ugye?

érdekes, mert amig terhes voltam, és utána sokáig nem jelentkezett nélam se, aztán hirtelen sokat fogytam mégpedig nem egészségesen, hanem hogy nem ettem szinte semmit, és kb két hónap után újra jelentkezett, szinte kéthetente, szóval mindenképpen immunerősítés, ugye?

579. anonim1769 (válaszként erre: 575. - 9379ff445f)
2010. jan. 11. 14:21
ha ezek után probálkozik a kicsike akkor elölröl az egészet..álltalában probálkozik..de utána visszavonul..a lizinnel nem boldogul..:)minden jot..nektek
578. anonim1769 (válaszként erre: 576. - Esőcsepp)
2010. jan. 11. 14:18
c+b vitamin ..1héten 1szer 1fej fokhagyma krém leves..az immunrendszernek..
577. anonim1769 (válaszként erre: 575. - 9379ff445f)
2010. jan. 11. 14:15
LIZIN-C kuraszerüen..4 napig5-6szem utána 1-2szem 1hétig stb..
576. esőcsepp (válaszként erre: 574. - Anonim1769)
2010. jan. 11. 14:15
Engem is!
575. 9379ff445f (válaszként erre: 574. - Anonim1769)
2010. jan. 11. 13:25
engem érdekel! :)
2010. jan. 11. 12:44
nekem minden héten előjött a kis szemét .a dokim csak találgatott ez szedjem azt szedjem..de hatás szinte 0..ha valakit érdekel akkor leirom..azota lekopogom még nem találkoztam vele..
573. anonim1769 (válaszként erre: 572. - 69331cc16f)
2010. jan. 11. 12:39
van tuti tippem
2010. jan. 10. 15:09
Megerősítem a korábbi állításomat. Teljesen leapadt a dudorom, holnapra elmúlik. Most megint teszek rá ilyen vattát.
❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook