Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mi a legjobb módszer a herpesz megelőzésére, kezelésére? fórum

Mi a legjobb módszer a herpesz megelőzésére, kezelésére? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... ❯❯
451. pálma
2009. jún. 18. 13:01

Sziasztok!


Judy09: Én 1-2 hét után éreztem a hatását az immunerősítésnek. Furcsa, hogy te semmit nem éreztél.Nem lehet, hogy van valami más a szervezetedben (akár egy lappangó gyulladás)? Ezt érdemes lenne megnézetni, mert pl nekem se tűnt fel, hogy több, mint 10 éve gyulladásom van. A Policlinikán jöttek rá. Én a helyedben az ezüstkolloiddal próbálkoznék, de látatlanba nehéz bármit mondani. És 6-7 éve minden hónapban jön?

Amúgy a gyerek miatt ne aggódj, ettől még lehet teljesen egészséges.

Ferrum:Vannak tényleg hirtelen történő csodálatos gyógyulások és hinni is kell benne, de azért a klinikán se Istenek dolgoznak. Nála valószínűleg elsőre beletrafáltak abba a szerbe, ami segített.

Amúgy az nagyon sokat használ, hogy ha nem gondolsz rá mindig. Mert ha ezen stresszelsz, akkor kijön, az tuti. Az idegeskedés amúgy is előhozza. A gyógyszert én nem ajánlom (bár amúgy is nagyon gyógyszerellenes vagyok), mert tele van mindenféle kémiai anyagokkal, ami még erős is és szerintem több kárt okoz, mint hasznot. Tényleg az immunerősítés az, ami megoldás.

2009. jún. 17. 09:08

Most lehet, hogy hülyén hangzik, de nekem 5 éve van, és azóta alig jött elő, max. évente 1x és tök gyenge lefolyású volt. Aztán 1 rémálom hatására nagyon megijedtem és elkezdtem félni, hogy csak nehogy kijöjjön. Aztán kijött és 2.5 hónapig abba se maradt, ahogy elmúlt az egyik, jött a másik. Csak kenőcsöt, majd a végén fokhagymát is használtam.

Most 1 jó ideje semmi problémám, még tart a gyógyszer, napi 3, másfél hónapon át. A doki azt mondta, hogyha gyógyszerrel kúraszerűen kezeljük, akkor meg lehet nyújtani hónapokra, évekre a kiújulását.

Ezek szerint az is befolyásolja, hogyha eszedbe jut és ideges leszel, hogy csak ki ne jöjjön.

449. b301545e50 (válaszként erre: 447. - 9230d23bdd)
2009. jún. 17. 09:05

Szia!


Majd mindenképpen írj lécci, hogy mi volt a Medic Poliklinika eredménye!

Mert, amit én olvastam a honlapjukon, hogy 1 nőnek rengetegszer kijött a szájherpesze és elment a klinikára és már 8 éve ki se jött neki és vissza se ment ellenőrzésre...

Szóval vagy hazugság, vagy nem.

Én nagyon bízom benne, hogy pár év múlva sikerül valamit kifejleszteni, kitalálni az orvostudományban...

448. b301545e50 (válaszként erre: 445. - Napfenyvirag)
2009. jún. 17. 09:02
Nem.
2009. jún. 17. 08:27

Sziasztok,


sajnos én is régóta (kb. 6-7 éve) szenvedek ettől a vírustól. A volt férjemtől kaptam el, és hát hol? Az intim területen:-(( (közben elváltam, persze nem ezért, de sajnos el felejtette azt is közölni, hogy herpesze van. Gyerekünk nem született, de azért még bízom benne, hogy ettől lehet egészséges gyerkőcöm:-)))) Nekem is többé-kevésbé szinte havonta a mensi közelében előjön. A gyógyszeres kúrák nem értek semmit. Elhatároztam, most mindenképp egy hosszú távú immunerősítő kúrát kezdek (bár nem vagyok egy leromlott állapotban, rendszersen sportolok). Egyszer már belevágtam, de lehet, hogy nem voltam elég kitartó, 2 hónap után feladtam a "szigort". Pálma, az lenne a kérdésem, hogy Neked mikor hozott változást az immunerősítő kúra? (Nekem a Vir Ago sem használt semmit, bár csak 2 hónapig szettem) A Medic Poliklinikára tervezem, hogy elmegyek (egyenlőre anyagi okai vannak, mert valóban nem olcsó) de örülnék, ha megírnád részletesebben a tapasztalataidat.

446. pálma
2009. jún. 16. 14:53

Sziasztok!


Ezer éve jártam itt utoljára, de azóta a tapasztalatom tengernyi, úgyhogy kicsit megpróbálok segíteni mindenkinek.

Szóval, amit én senkinek nem ajánlok, azok az orvosok által felírt gyógyszerek. Nekem anno minden hónapban jött a herpesz és kb. a 4. után gondoltam végig, hogy mit is teszek magammal azáltal, hogy beszedem azt a sok sz**t azért, hogy pár nappal rövidebb legyen a "szenvedés". Úgyhogy tegyétek le. A másik, amit régebben is írtam már az az immunerősítés. A VirAgo nevű vitamin (neten beszerezhető) nekem sokat segített, de igazából azt a vitamint szedjétek amiben hisztek, mert az a legfontosabb, hogy tudjatok bízni abban, hogy az a dolog segít, különben bármit csinálhattok. Ami azt illeti, immunerősítésben az ezüstkolloid még, ami nagyon jó (feltéve, hogy nincs fémallergiátok) én ebből egy kúrát javaslok, ami annyit tesz, hogy 3 héten át minden reggel 0.5 dl-t kell meginni. Ugyan a leírás szerint ez sok (ami így is van) de ez tényleg "nagytakarítás" viszont utána tartsatok szünetet, mert ezt túl lehet adagolni!Tehát csak ésszel! Egyébként magára a sebre is alkalmazhatjátok. Ha érzitek, hogy jön a herpesz vagy már ott is van, akkor azonnal kezdjetek el Croton Tigliumot venni. (9CH vagy 15CH). Ez egy homeopátiás csoda. Nekem volt, hogy 2 nap alatt 100%-ig eltüntette a sebet. úgyhogy ezeket javaslom, illetve Ferrum üzenetére válaszolnék még, hogy én javaslom a Medic Poliklinikát, 2-szer voltam és jók bár elég húzos árakkal dolgoznak és kb 1-1,5 hónapot kell várni az időpont miatt.

2009. jún. 16. 08:06

Szia!

Amit szedek az 5OO mg-os retard Cetebe. Ez így nem káros?

444. b301545e50 (válaszként erre: 443. - Napfenyvirag)
2009. jún. 16. 06:55
Lehet, de ilyen napi 1000 mg-nál többet ne, mert okozhat vesekövet.
443. napfenyvirag (válaszként erre: 441. - Nyufiful)
2009. jún. 15. 19:50

Szervusz!

Nekem a fenekem az ülőgumon van majdnem mindig, kb. körömnyi nagyságú, amely helye el sem múlik. Viszont a hosszú udvara eltünik. Azt vettem észre, ha folyamatosan szedem a CETEBE-t, akkor nem jön elő. Most abbahagytam a Cetebe szedését és itt is a vendégem. Csak azt nem tudom, lehet-e folyamatosan szedni a C-vitamint.

2009. jún. 15. 17:01

Sziasztok!

Lenne 1 fontos kérdésem, mivel (sajnos) én is a téma érintettje vagyok...

Állítólag a Medic-Poliklinikán sok mindenkit meg tudtak gyógyítani herpeszből, asztmából, ekcémából.

Nem tudom, ki hallott már erről rajtam kívül? A neten találtam csak Róluk információt, de én inkább a személyes tapasztalatokra lennék kíváncsi!

Mellesleg, a fokhagyma tényleg hatásos!!!

2009. jún. 8. 21:42

Sziasztok!

Nekem jelenleg egy herpeszem van a számon egy pedig az orromon, bár az már múlik. Mostanában rengeteg kijön rajtam, alighogy elmúlik az egyik, már jön a másik. Ebből elegem lett, úgy gondoltam a fogamzásgátló miatt van (Yasminelle), de a nőgyógyász megnyugtatott, hogy nem, és azt javasolta, igyak naponta gyümölcslébe kevert grapefruitmag-kivonatot (gyógyszertárban 2000 Ft, de lehet kapni DM-ben is). Iszonyatosan keserű, alig bírom meginni, de mivel egyfolytában újabb herpeszem van, már nagyon idegesít. Mivel most kezdtem sajnos nem tudok véleményt írni róla, de szívesen olvasnék ezzel kapcsolatos tapasztalatokról.

Olvasgattam az itt leírtak között a tapaszról, hát azt is vettem. Fel is raktam, bár esztétikailag valóban javít valamit, de szerintem sokat nem segít és elég drága (2100 Ft), viszont megvettem a jól bevált Zoviraxot is (kb. 1500 Ft) Ez általában segít, bár 4 nap alatt nem múlik el. Tehát kb 3 napon belül 5600 Ft-ot költöttem a herpeszeimre.

Ha valaki tud esetleg jobb megoldásokat, az ne tartsa magában, ossza meg velem, mert érdekelne hogyan tudom megakadályozni a kialakulását, ugyanis nekem általában este szokott kialakulni, mikor alszok, tehát egyből sem bekenni, sem laragasztani nem tudom.

Olvastam az aloe-ról is. Valaki tudna tanácsot adni, hogy hol kapok ilyen növényt???

Előre is köszönöm, és herpeszmentes napokat kívánok!!!

2009. jún. 5. 09:01
Nem akarom elvenni a kedvedet, de az 5. napon mindenkinek kezd muladozni.
2009. jún. 4. 09:15

Sziasztok!

Nekem épp 3 gyönyörű és természetesen óriási herpesz virít a számon.Mindenféle krémet,tapaszt,fogkrémet kipróbáltam,természetesen semmi nem segített.Egy barátnőm ajánlotta a grapefruitmag-kivonatot,minden reggel meg este megiszom 10-10 cseppet azon kívül azzal kenegetem őket.Úgy tűnik,bevált.Ez a 5.napja,hogy "velem vannak" és úgy tűnik kezdenek már nem szeretni,kezdenek eltűnni...:)))

Szóval én ajánlom mindenkinek..

438. Adrienn20 (válaszként erre: 436. - Lujza07)
2009. jún. 2. 21:48

irtam is h akinek néha van az ne szedje.

a homeopátia nagy átverés Neked valszeg azert használ mert hiszel benne.kb placebo az egész.én gyógyszerésznek tanulok egy egész doboz homeopátiában annyi a hatóanyag hogyha megeteted egy ujszülöttél az egész csomagot semmi baja nem lesz töle...ez csak pszihésen hat.ha hinnél a cukornyalogatásban akkor attöl lenne jobb.csak ahhoz képest meg nagyon drága h nincs benne semmi.

az aloe tenyleg jo de csak tüneti kezelésre.megelözésre csak a gyogyszer a hatásos.és csak gondolj bele h ha kint van a herpeszed akkor 5ször 1et szedsz.igy napi 2öt.semmi ahhoz képest.meg se kottyan.de annyira elég h megakadályozza a herpesz kialakulását és szó szerint még csirájában elfolytja.

amugy meg mindenki azt használ amit akar.ez csak egy tanács volt a sokat szenvedöknek.

2009. jún. 2. 20:41
Én továbbra is aloe páártoló maradok.
436. lujza07 (válaszként erre: 435. - Adrienn20)
2009. jún. 2. 20:31
Nem akarok más nevében beszélni, úgyhogy azt írom, hogy ÉN nem szívesen szednék gyógyszert. Nem véletlenül írtam, hogy a homeopátiás szer a leghatásosabb, illetve az ezüstkolloid. Írhattam volna a zovirax kapszulát, vagy cyclovirant, de én kifejezetten gyógyszerellenes vagyok (nem is hiszem, hogy sokat segítene, amikor már kialakult a herpesz), ráadásul ha valakinek 2-3havonta, netán még ritkábban jön elő, teljesen fölösleges volna a szervezetét gyógyszerekkel bombázni. Ha hetente küzdenék a herpesszel, akkor lehet, hogy én is beszedném napi rendszerességgel. Én inkább a természetes gyógymódoknál maradnék.
2009. jún. 2. 17:24

nem értelek titeket...akinek ennyire nagy és surun jelentkezö herpesze van mér nem szed aciclovirt rendszeresen.én fél éve szedem és kb 2 volt...elötte minden héten...már nem rettegek minden viszketö érzéstöl...nem aggodok nyugodtabb és streszmentesebb vagyok...és egy évig ajánlják szedni...3000 ft havonta a legolcsóbb aciclovir AL nevü készitmeny.reggel egy este egy és kész.és már háziorvossal ism feliradhatod...ha nem segítetek magatokon más nem fog...

persze akinek csak néha van az ne csinálja.

bár én már régóta szedem és semmi mellékhatása nincs.vérkép is oké szoval én ezt találom a legjobb megoldásnak.

434. lujza07 (válaszként erre: 406. - Kiscsaj16)
2009. jún. 2. 15:47

Sziasztok!

Nagy "herpeszes vagyok", épp most is "tündököl" két helyen, mondhatom sajnos, hogy óriási felületen, a két szemem közötti teljes felület (2n cm), plusz az ajkam fölött 1 centivel.

Nekem sajnos a krémek nem váltak be (telviran, zovirax, vectavir, naturland herpesz krém, lassar pasta -remélem jól írtam-), a gyógyszerek sem igazán, bár tudom, hogy ilyenkor aciclovir tartalmú szerekkel kell próbálkozni. Ami viszont jó (persze nem tünteti el, de enyhíti a fájdalmakat, felgyorsítja a gyógyulási folyamatot, megfelelő időben történő beszedésél megakadályozza a kialakulást), az a Rhus Toxicodendron ch 15. Megelőzésre a 30-as potenciált szokták szedni, havonta 10 szemet 3-4 hónapig. A herpesz tapasz akkor jó, ha még igazán kezdeti stádiumban van, tehát nem látszik egyetlen hólyag sem, csak égető-viszkető érzés van, egyéb esetben nekem csak még nagyobb lesz tőle a hólyag, mint egy dunsztolás, olyan. Az ecet is nagyritkán, ilyen stádiumban segít, akárcsak a jég. Az aloe vera nagyon jó, a teafaolajat szintén ajánlom. Van aki a pálinkával való dörzsölést ajánlja, a fogkrém valóban szárít, de van olyan herpesz, aminél csak tetőzi a bajt. A carmex-et (már otthon is kapható szájbalzsam) is szokták ajánlani, ha még csak a bizsergető érzés van. Nagyon jó az ezüstkolloid, inni, illetve borogatásra is, a fokhagyma, a mézet még nem próbáltam (pedig az is sebregeneráló, úgyhogy most lehet, hogy azt is letesztelem), amit viszont már többször is hallottam, az a saját vizelettel történő borogatás. Bizarr, tudom, de szerintem akinek már volt igazi, nagy herpesze, ami elképesztő fájdalommal, nyirokcsomó gyulladással jár, ki fogja próbálni.

Aki pedig hiúságból nem akar utcára menni (megértem, én is takarom, sapkát húzok, stb...), annak ajánlom a jódot! Amikor már kissé szárad, tehát nem burjánzó-képélékeny hólyagok vannak, be szoktam ecsetelni picit, így az emberek max. azt hiszik, hogy orra estem:) Ami így hülyén hangzik, de szerintem tudjátok, hogy milyen pofátlan módon tudnak az ember arcába bámulni egyesek, nem értve, hogy mi az az arcunkon! Így többnyire odanéznek és el is fordulnak, az pedig, hogy mit találgatnak -ki verte meg, hol esett el:)- nem számít.

Amik még hatásosnak bizonyulnak herpesz ellen, a következők:

kineziológia, Voll-terápia, illetve egy fénnyel történő kezelés (nem jut eszembe a neve, fogorvos ismerősöket lehet keresni ez ügyben).

A forever living products-nál lehet beszerezni aloe verás szájbalzsamot, az nagyon jó, talán az egyik leghatásosabb számomra, mind az elején, mind akkor, amikor már nagy hólyagok vannak.

Jobbulást minden herpeszesnek!

433. csilluska76 (válaszként erre: 424. - Roni24)
2009. máj. 25. 18:31
Én sajnos évekig küszködtem a herpeszemmel, mire végleg elmúlt. Eleinte homeopátiás bogyókkal, kenőcsökkel, stb. próbáltam őket elmulasztani, de mindenféle ellenszer tiszavirág életű volt, s újra kijött a nemkívánt nyavalya. Végre rátaláltam az ellenszerére, pontosabban a megelőzésére. Egyik kollégám ajánlotta az olajfakapszulát, és bevált. Azóta - kb. 1 éve- hogy lekopogjam, nem jött ki. Amikor elfogyott a kapszula (természetes tápl. kiegészítő), 1 hét után érzem, h. nem olyan a szám "állaga", úgyh. én folyamatosan szedem (1-2 szemet naponta). Ajánlom neked is. Gyógyulást!
432. csilluska76 (válaszként erre: 424. - Roni24)
2009. máj. 25. 18:30
Én sajnos évekig küszködtem a herpeszemmel, mire végleg elmúlt. Eleinte homeopátiás bogyókkal, kenőcsökkel, stb. próbáltam őket elmulasztani, de mindenféle ellenszer tiszavirág életű volt, s újra kijött a nemkívánt nyavalya. Végre rátaláltam az ellenszerére, pontosabban a megelőzésére. Egyik kollégám ajánlott az Ökonettől az olajfakapszulát, és bevált. Azóta - kb. 1 éve- hogy lekopogjam, nem jött ki. Amikor elfogyott a kapszula (természetes tápl. kiegészítő), 1 hét után érzem, h. nem olyan a szám "állaga", úgyh. én folyamatosan szedem (1-2 szemet naponta). Ajánlom neked is. Gyógyulást!
431. csilluska76 (válaszként erre: 424. - Roni24)
2009. máj. 25. 18:30
Én sajnos évekig küszködtem a herpeszemmel, mire végleg elmúlt. Eleinte homeopátiás bogyókkal, kenőcsökkel, stb. próbáltam őket elmulasztani, de mindenféle ellenszer tiszavirág életű volt, s újra kijött a nemkívánt nyavalya. Végre rátaláltam az ellenszerére, pontosabban a megelőzésére. Egyik kollégám ajánlott az Ökonettől az olajfakapszulát, és bevált. Azóta - kb. 1 éve- hogy lekopogjam, nem jött ki. Amikor elfogyott a kapszula (természetes tápl. kiegészítő), 1 hét után érzem, h. nem olyan a szám "állaga", úgyh. én folyamatosan szedem (1-2 szemet naponta). Ajánlom neked is. Gyógyulást!
2009. máj. 25. 12:00
Szervusztok! Olvasgatlak benneteket. Szeretném kérdezni, hogy az aloe vera növényt hol lehet venni? és után amit kell vele kezdeni, Nekem a herpesz (már több izben jártam orvosnál, többször felvágták, - ott maradt a helye - beszedtem számtalan drága gyógyszert kúraszerüen ) a fenekemen van pont az ülőrészen. Szörnyű fájdalmas és kb. 10.Ft átmétőjü. A műtét után jelentkezett, s azóta rendszerességgel meglátogat. Hogya tudnám a váratlanságát kikerülni.? Tehát vissza az első mondatokhoz.
429. Mayalina (válaszként erre: 428. - Roni24)
2009. máj. 23. 21:56

Szia!


Én is egyre nagyobb híve vagyok!

De nem a készítményeknek, hanem magának a növénynek.

Most majd a parlagfű allergiámra akarom használni.

Remélem, sikerrel. :)

428. Roni24 (válaszként erre: 427. - Mayalina)
2009. máj. 23. 19:54

Szia!


Én mióta jobban megismertem az aloe növényt, egyre jobban szeretem alkalmazni! Elég régóta nem jött ki a herpeszem, de ha ne adj isten érzem hogy ki akar mászni a számra, ki fogom próbálni! :)

2009. máj. 23. 18:07

Olvasom ezt a fórumot, és csak ámulok. Jobbnál jobb ötletek vannak. Nyílván embere válogatja, hogy kinek mi válik be.Én írtam, hogy az aloe növény egyik ágát használtam, és nyom nélkül (tehát seb nélkül) visszahúzódott a herpesz.


Van valaki itt, aki kipróbálta ezt azóta,hogy leírtam?


Mert már a sebletépéstől kezdvesokmindent olvastam itt - fájdalmasabbnál fájdalmasabb ötleteket.

Jah, egyébként az aloe növényes kezelés ót nem bújt elő ez a fránya, pedig még beteg is voltam kb 3 hete, és antibiotikumotis szedtem.

426. Roni24 (válaszként erre: 425. - Cicus72)
2009. máj. 21. 20:02

Hát ez elég szadistául hangzik! :S

Bocsi :)))

425. cicus72
2009. máj. 21. 19:51

Szájherpeszre a konyhasót tudom ajánlani.Amikor érzed,hogy kezd kialakulni, akkor a problémás részt benedvesíted és sót szórsz rá. Ha már kialakult, akkor is érdemes kipróbálni, mert hamarabb gyógyul.Kezelés közben égő érzést okoz.

Nekem bevált.

424. Roni24
2009. máj. 6. 23:20

Sziasztok!


Én is sokat szenvedek a herpeszemmel amikor kijön! Nagyon régen kezdődött nálam, és csak egyetlen kenőcs vált be, a Zovirax! Azóta használom mióta először felbukkant nálunk ez a kenőcs és azóta is csak ez vált be! Így is nehezen és lassan múlik el, de legalább nem tud terjed tovább!

A másik pedig amit tudok ajánlani, a herpesztapasz. Nagyon remek találmány, mert teljesen elfedi a herpeszt, enyhíti a fájdalmat, az égő, viszkető érzést, csökkenti a hólyagképződést, és a továbbterjedés esélyét!

423. fridoka
2009. máj. 1. 05:21
Sziasztok,én évek óta bajlódom vele nekem az orvos fel írja az isprime 800mg gyógyszert és egy darabig tünet mentes vagyok.
422. zso123
2009. máj. 1. 03:39

sziasztok!!kb 5 honapja megkaptam az elsö herpeszem:(azota szinte csak e körül forog az életem ,sajnos negativ értelemben:(kb 1,5 hét alatt lezajlott,de a gondok csak ez után kezdödtek ,mert nem jön ki az ajakherpeszem, csak ha kiszarad a szám,vagy néha anélkül csak ugy, bele bizsereg a helye,és már ez nagyon zavaró,és igy nem is merek párkapcsolatott kezdeni mert nem szeretnék senkit az én sorsomra jutattni!!!

Akivel eddig beszéltem,azt mondta hogy ha már elmult akkor nem érzi a bizsergö érzés,csak esetleg az elött ha ujra aktiválodik!!!

Ha valakinek volt már ilyen tapasztalata,és tud valami jo megoldást,kérlek irj!!!

köszönöm!!!

❮❮ ... 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook