Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mi a legjobb megelőzés az arc ráncai ellen? fórum

Mi a legjobb megelőzés az arc ráncai ellen? (tudásbázis kérdés)


1 2
43. emrus
2008. aug. 8. 08:35

Az ráncosodás megelőzésére egyetlen jó módszer van, nem szabad megöregedni.

Ez más problémákra is jó gyógymód.

2008. aug. 8. 07:30
Alvás. Sőt:evés!! A dundibbak kevésbé ráncosak.
2008. aug. 7. 23:01

Sok alvás,

a smink mellőzése,

egyébként nem tudom.


Genetika.

40. Cucus7
2008. aug. 7. 22:54
Én duci vagyok, és kb. 15 évvel fiatalabbnak néznek élőben. Mert a fotón? És ha nevetek, még rémisztőbb a kép. :D)))) De komolyan a kövérség fiatalit és simitja a bőrt. És a többi alattam hozzászólás is.
39. petka
2008. júl. 24. 13:50
hidratálás és arctorna, viccen kívül az orális szex erősíti az arcizmokat, a bőrt az arcizmok feszesítik, ha az izmok gyengék akkor ráncosodik a bőr, ezért nem használ semmit a ráncfelvarrás például,
2008. júl. 24. 13:46
belső hidratáció, napi legalább 3 liter víz...öröm, szeret,elismerés magad által, s ha ezt más is teszi, adja neked, mennyei manna!!!!
2008. júl. 24. 13:44
Olyan ételeket enni, és olyan krémet kell használni, amiben sok az e-vitamin! Az e-vitamin örgedés gátló! Valamint sok folyadékot kell fogyasztani!
2008. júl. 24. 08:31
ez teljesen típus függő. Anyosom, 65 évesen egy darab ráncot nem visel. Sima avonos hidratáló krémet használ, csak, hogy ne száradjon ki a bőre, de még szarkalába sincs. én ilyet még nem láttam :DDDDDD a fia meg örökölte :DDDDDD
2008. júl. 24. 07:21
Az arc mimikájától is függ. Nálam elQjöttek és el is halványodott ahogy a gondok változtak.. Olyat is láttam már, hogy 70 valahány évesen,szebb volt a bQre mint egy fiatalnak.
34. LoLiNa
2007. dec. 10. 05:11
smink elhagyása.. az árt a legtöbbet. hidegvizes rendszeres arc mosás.. esetleg masszázs.. természetes anyagból saját készítésű pakolás.. :)
33. miszti
2007. dec. 9. 21:38
HA MINDEN ESTE E VITAMINNAL DÖRZSÖLJÜK BE!!!CSODÁKRA KÉPES.
2007. szept. 18. 10:36
Szerintem sokat számít a táplálkozás, a mozgás, az, hogy dohányzik e az illető, milyen stresszes az élete, alszik e eleget, milyen a bőrtipusa, genetikája... és még sorolhatnám. Ez mind befolyásolhatja. Én azt látom, hogy a vízhiányos, szárazabb bűrű, soványak hamarabb ráncosodnak, míg a kövérebb, normál vagy zsíros bűrő társaik ugyanolyan körülmények között. Tapasztalatom szerint a torna, az izomtónus sokat segít abban, hogy bűrünk feszes és selymes legyen. Egy kielégítő aerob edzés után felgyorsul az oxigén ellátása a szervezetnek, kipirul, rózsás lesz a bőr és láthatóan fiatalabbnak néz ki. Aki pedig rendszeresen ellátja szervezetét oxigénnel megtalálta az útlevelet a ránc nélküli világba.
2007. máj. 1. 23:01

Nem tudom pontosan mitől, de nem ráncosodok. Pedig genetikailag az lenne kódolva. Anyu, apu, rokonok mind elég korán ráncosodtak.

40 éves vagyok. Ha már 30-on felülinek néznek, akkor jó.

Nem szeretek napozni, nem voltam soha szoliban. mert nem szeretem. A krémeket utálom, olyan ragacsosak. Az arcomat nem mosom szappannal, vagy tusfürdővel, csak vízzel. Ha kicsit gyűröttebb vagyok, akkor igyekszem aludni egyet. Nem nagyon sminkelek, észrevettem, hogy smink nélkül is felismernek. (Illetve nagyon ritkán.)


Mi lehet még a titka? Nem tudom. Aki lát, mindig ezt kérdezi, de nem tudom. Lehet, hogy az is, hogy van rajtam kb 12kg is. És nem küzdök a ráncaim ellen, csak így alakult.

30. algea
2007. ápr. 26. 17:09

Szerintem az a legfontosabb, hogy a nagy ránc elleni küzdelemben ne felejtsük el azért, hoyg a krém nem arra való, hogy összetartsa a bőrünket, hanem akkor és annak kell használni, akinek a bőre maga nem tudja jól végezni a feladatát. Mondjuk ha a legkímélőbb arctisztítás után húzódik,a kkor be kell kenni, de ha nem, hanem 30 perc múlva már ruganyosan fénylik, akkor minek? Fejfájáscsillapítót sem szedek be, csak ha fáj a fejem.....

Az ilyen magától is jól működő, egészséges bőrök éppolyan jól néznek ki az évek múltával is, mint az agyonkentek, sőt.....

29. mongi (válaszként erre: 14. - D77e128ed9)
2007. ápr. 26. 14:36

Én is észrevettem magamon,hogy ha sok ásványvizet vagy vizet iszok egy nap,sokkal símább a bőröm.Mondjuk nekem sincsenek nagy ráncaim,csak a szemem alatt kis apróbb ráncok,főleg,ha fáradt vagyok.

Amikor még dohányoztam,sokkal csúnyább volt az arcbőröm,azóta szinte kivirultam.Szerintem a legkárosabb a dohányzás!!!!!

2007. ápr. 24. 21:38
Nekem az is feltunt, hogy itt delebbre a nok nagyon hamar oregszenek, 20 evesen gyonyoruek, aztan 30 eves korukra ugy neznek ki, mint a mumiak, szoval a nap is betesz a bornek alaposan.
2007. ápr. 24. 21:34
Én is úgy gondolom, hogy a genetika befolyásolja leginkább, ki mikor kezd ráncosodni. Van aki szerencsésebb, van aki kevésbé. Nem mind1 hogy mennyit nevetsz, mennyi folyadékot iszol, mennyi a problémád, mennyire vagy stresszes...? És mennyi a pénzed :( sajnos ez is számít...
26. f72d419d5f (válaszként erre: 25. - Corra)
2007. ápr. 24. 21:25
Ebben lehet valami ,amikor előírás szerint ápoltam az arcomt:tonik,arclemosótej esti arckrém,reggel ugyanez nappali krémmel,sokkal rosszabb volt a bőröm.Nekem az a tapasztalatomhogy hiába mondják hogy ezt kend az arcodra meg azt kend fel ,nem szabaz ennyi kacatott használni.Most a gyógyszertárban kérek hidratáló krémet ,és tökéletes
25. Corra
2007. ápr. 24. 10:16
Ja, hogy a kérdésre is válaszoljak: bármilyen krémet, arcápolót próbáltok is ki, sose hagyjátok otthon a józan eszeteket! Általában sokkal kevesebb kozmetikum is elég lenne, mint amennyit használunk, és sokkal több bőrprobléma adódik a "túlkenésből", a túl sok kozmetikumtól, mint hisszük. Legjobb lelkiismerettel azt tudom mondani, hogy a legjobb ráncmegelőzés a bőr egészségesen, puhán tartása, erre sokszor egy egyszerűbb hidratáló is megfelel. A dolog legnagyobb részéért még ma is a genetika felel!
24. Corra
2007. ápr. 24. 10:06
Sziasztok! Én kozmetikusként dolgoztam több, mint 20 évig, és bizony a tapasztalat sokszor ellentmond a tankönyvben leírtaknak. Őszintén: ha a krémektől lenne szép a bőr, akkor minden kozmetikus ránctalan lenne, hiszen a legjobb krémek vannak a keze ügyében... márpedig nem vagyunk ránctalanok. Mellesleg ránc és ránc között is van különbség: nem mindegy, hogy egy dohányos arc, egy mosolygós, vagy egy folyton összeszorított ajkú ráncait látod....
23. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 21. - 9778ca1817)
2007. ápr. 24. 00:52
Jo otlet :))
22. f72d419d5f (válaszként erre: 21. - 9778ca1817)
2007. ápr. 23. 14:28
hát igen
2007. ápr. 23. 12:59
nem szabad megöregedni:)
20. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 19. - F72d419d5f)
2007. ápr. 21. 20:03

Nem mindben, szerencsere.

Anyukammal beszeltem kb fel eve telefonon, es orommel ujsagolta, olyan jo kreme van, amitol teljesen kivasaltnak latszik az arca, uj technologia, ra sem fogok ismerni, ha meglatom.

Hat en figyelmeztettem, hogy milyen ezeknek a mechanizmusuk, fuggosegi faktor stb.

Amikor meglatogatott, azt mondta, igazam volt, abbahagyta a kremet, es sz@rul nez ki, rosszabb, mint elotte. Szoval igy mukodnek ezek.

En eskuszom a Hauschka kremekre, de ezt mar tobbszor leirtam es nehany(!) Weleda kremre, meg a hutom tartalmara (uborka, avokado, citrom, tojas...), aloe verara, shea vajra, tiszta (!) olajakra, illoolajakra, iszapra.

Ezek nem csodat muvelnek, de a bor mukodeset helyre hozzak, a bor magatol kezd el normalisan mukodni, vedekezni. Idoben elkezdve ezek jocskan kesleltetik az oregedes jeleit.

19. f72d419d5f (válaszként erre: 18. - 1a50c86bb0)
2007. ápr. 21. 19:46
Igen ,mert ha rendszeresen kened magad vele,majd abbahagyod sokkal ráncosabb lehetsz.De honnam tudja az ember lánya hogy melyikben van ilyen anyag,szerintem kisebb-nagyobb mértékben mindegyikben
18. 1a50c86bb0 (válaszként erre: 17. - F72d419d5f)
2007. ápr. 21. 19:43
Igen, megtalalhato parban, szerencsere nem mindben, de nem csak ez az anyag karos sajnos. rovid tavon hatasosnak tunnek, hosszu tavon pedig sajnos tobbet artanak, mint rovid tavon hasznalnak. :S
2007. ápr. 21. 19:40

Nemrég olvastam hogy a ránctalanító krémekben az az anyag van amivel a hullákat kenegetik,

Ha igaz akkor elég bizarr,márpedig miért ne lenne igaz

2007. ápr. 21. 16:39

Egyet ertek Boskevel, en is inkabb feher vagyok, gyerekkorom ota figyelek, hogy ne erjen nap, es 28 helyett altalaban 20-nak neznek, megerte, persze van meg par modszerem ra, hogy a borom 20 ev mulva is ilyen sima legyen, de az egyik legfontosabb valoban a napfeny kerulese.

Szerintem a kombinalt bor nem garancia a ranctalansagra, az ilyen bor gyakran vizhianyos, es a vizet nem lehet kivulrol bevinni, mert akkor eleg lenne, ha a kadban aznank par orat, es feltoltodne a borunk vizzel :) sot az elfogyasztott viz sem elegendo ahhoz. Kremezes valoban fontos, de az vegkepp nem mindegy, hogy micsoda. 2 termekcsaladot hasznalok csak kremezesre, amik a legtisztabb termekcsaladoknak nevezhetok a vilagon, es meg a konyhaban is szoktam ezt azt kesziteni, amit magamra rakok, vagy kenek.

Akinek kell a szoli, hasznalja, senki nem tudja, hogy a bore hosszu tavon hogyan toleralja, lehet meg sem kottyan valoban a borenek, a legfontosabb minden tanacs ellenre az, hogy erezze az ember jol magat a boreben, ha ezt barnan tudja megvalositani, akkor megeri a barnasag.

15. daroki (válaszként erre: 9. - Age11)
2007. ápr. 21. 15:28

Ezt jól hallottad.Én rendszeresen járok kozmetikushoz és mindig sírok a kozmetkiusomnak,hogy utálom a zsíros,kombinált bőrömet.Ő meg csak nyugtatgat,hogy ne rinyáljak már,örüljek neki,hogy majd ha ráncos is leszek csak 60 felett.Persze tévedhet ő is,de sztem is egyértelmű,hogy akinek száraz a bőre az könnyebben ráncosodik is.

Én is szolizom heti rendszerességgel és el fogom fogadni,ha mégis ráncos leszek,de a napról,szoliról nem fogok lemondani,csak azért,mert arra gondolok,hogy ráncos leszek tőle.

Mivan ha mégsem leszek ráncos?:)

14. d77e128ed9 (válaszként erre: 13. - Böske)
2007. ápr. 21. 12:54
Várom:),hála isten a csdaládból senki sem ráncos így nem félek.Szerencsére jó bőrrel áldott meg az ég.Hidd el ez bőrtípus függő.Persze nem feltétlen tesz jót a túlzott barnulás,mindent lehet csak mértékkel.ÉS fontos a folyadékfogyasztás...Nálam alap a napi 2,5 liter víz...
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook