Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Természetes gyógymódok MIGRÉN kezelésére, megelőzésére.. fórum

Természetes gyógymódok MIGRÉN kezelésére, megelőzésére.. (beszélgetős fórum)


1 2
41. c9cf517bc6 (válaszként erre: 36. - Evole23)
2012. okt. 1. 21:38
engem érdekel az a szer..már nagyon utálom h.a fájdalomcsillapítok se használnak csak az alvás ha tudok egyáltalán akkor aludni.
40. c9cf517bc6 (válaszként erre: 38. - Pirinyóka66)
2012. okt. 1. 21:33
szerinted a migrént ez okozza?Lehet benne valami...,de érdekes módon nekem menstruáció előtt és alatt szokott rohamszerűen jelentkezni.
2011. márc. 24. 17:42
Én egy éve használok mágneses ékszereket (általában karkötőt) és nem mondom, hogy azóta nem volt migrénem, de lényegesen ritkábban fordul elő.
2011. márc. 2. 16:34
A fejfájás a felhalmozódott, meg nem élt szeretet megnyilvánulása.
37. csabi4
2011. febr. 27. 11:08

EFT

[link]

2011. febr. 27. 10:49

Sziasztok!

Én is 10 éve már hasonló migrénes problémával kűzködtem, mint Ti! Általában semmi sem használt, s a végén sajnos már elég sokszor hányni is kellettem, hogy egy picit jobban érezzem Magam. Egy pár hete, vagy talán már egy hónapja is van hogy rátaláltam egy termékcsaládra, s ha hiszitek ha nem (Én sem akartam először elhinni, de itt már mindent kipróbál az ember) egy pár hete már nem jelentkezett az az iszonyatos migrén!!! Azt nem mondom hogy egyáltalán nem fájt a fejem, de össze sem lehet hasonlítani a korábbival. Szóval csak ajánlani tudom! Ha valakit érdekel mi is ez a termékcsalád írjon bátran: kiara001@freemail.hu, bárkinek szívesen segitek!

2011. febr. 6. 10:14
15 év migrén,millió kísérletezgetés,gyógyszer,méregtelenítés után az akupunktúra segített.a keleti orvostudomány a nyugatival szemben nem a tüneteket,hanem az okot szünteti meg
34. 1Bee
2010. júl. 29. 09:50

Sziasztok.

Én csak most lettem fejfájós, de a szomszédom egészséges életmód szerint él és ajánlotta:

- kefírgomba: 1 hónapnyi kefírezés után rendebejön a bélflóra (ez is okozhatja)

- kristálygomba: a belőle készitett "üdítő" álltalános immunerősítő (és nem mellesleg jó íze is van)

- plusz többektől azt hallom: minimális cukor és só, főleg csak annyi amennyi a természetes zöldségekben is benne van.

- sok-sok természetes víz(a víz gyógyító erejéről már sok tudományos írás is van)

Én mindenképpen kipróbálom, mert nem nagyon szeretem agyógyszereket, csak amit muszály....

33. 42af71f255 (válaszként erre: 32. - Sárga falevél)
2010. ápr. 14. 09:14

Párom jóhogynem vega( én 5 éve vagyok),nagyon kevés húst eszik,és azt mondta,azóta jóval csökkent a migrének száma,és azóta aurás migrénje nem is volt,csak olyan halántéki lüktetős...

Szóval nem tudom neki mennyire lenne jó egy tisztítókúra...

De a lényeg hogy valami használjon,de úgy,hogy nem csak elnyomja a tüneteket,hanem megszünteti az egészet..

32. Sárga falevél (válaszként erre: 19. - 42af71f255)
2010. ápr. 14. 00:03

Örülök hogy természetes gyógymódot keresel.

Ha szeretnéd ezeket a gyógynövényeket beszerezni biztos segítenek az eladók az összeállításában.

Valójában ezek emésztést serkentő növények.

Végigolvasva a hozzászólásokat mindegyik gyógyszer csak a pillanatnyi fájdalom elmúlásában segít és nem a baj okát próbálja megkeresni. Az egyik válaszoló meg is adja a magyarázatot. Az emésztési problémára vezethető vissza a legtöbb fejfájás. Én szívem szerint egy tisztító kúrát javasolok. Volt olyan ismerősöm aki csak egy napos gyümölcs kúrát tartott Pl. szombaton és két hónapig panaszmentes volt. Nehéz elkezdeni. Amikor már tapasztalatból is érzed a jótékony hatását akkor lesz az igazi. Annyi gyógyszer után amint írod több a mellékhatás már mint a tényleges javulás.

2010. ápr. 13. 19:43

Sziasztok!


Én az előbb megrendeltem a páromnak a SPIGELON nevű homeopátiás botyót,elvileg tök természetes.

Ha lesz valami eredménye,vagy nem(tehát nem jelentkezik a migrén)akkor megírom!


De a további ötleteket én is várom nagyon!

30. Gigi13
2010. ápr. 13. 14:58

Az egész családom nagy fejfájós.. és amikor az ember meg akar halni a fájástól.. akkor nem természetes megoldásra, hanem hathatós segítségre vágyik, ugye.. De azért kíváncsian várom, lesz -e vmi természetes gyógymód a végére..

Én Quarelint használok, amikor megérzem, hogy jön.. csak mivel igen gyakran jön a fejfájás, olyan gyakran sem akarok szedni (meg ugye ezt már csak, akár az Algopírint, receptre adják ki), ezért sokszor elfajul, migrénes lesz a fejfájásom... hát arra az orvosom az algopyrin+ algoflex forte tabletták együttes beszedését ajánlotta+ TERMÉSZETESEN SÖTÉT MEG FEKVÉS, szigorúan..

én is elkezdtem felírni, mikor fá, nekem frontokra rendszerint (melegre) ééés rájöttem, hogy a menzeszem idején rendszerint fáj..

Szóval, fel lehet rá kicsit készülni lelkileg is, programok szintjén is, de főleg mindenféle gyógyszerekkel...

de a melegfújásos - hajszárítós technikáról még nem hallottam, ki fogom próbálni, köszönöm..

Hajrá mindenkinek.

Ja, Pesten van fejfájásambulancia, ha valakinek nagyon elviselhetetlen, akkor oda elmehet. én még állom a sarat...de ki tudja..

2010. ápr. 12. 22:00
Van egy "Polar bear" nevő olaj,én azt szoktam használni.Le van írva,hol kell bekenni.Nagyon erős mentolos,de segít.Ha nagyon fáj,az orrom alá is kenek belőle.Jól esik beszívni a mentolt :) Dm-be,gyógynövényes boltba lehet kapni,és olcsó is.
2010. ápr. 12. 21:59

[link]


Ez egy homeós csepp migrénre, és benne van az a belladonna nevű anyag,amit nagyon ajánlanak migrénre..

27. 42af71f255 (válaszként erre: 25. - Pitypang)
2010. ápr. 12. 21:46

Az a csoda vietnámi kenőcs!:)

Mi mindenre használtuk annó!:)Mamám nagy kedvence a körömvirágkrém mellett!

Próba szerencse!Köszi a tippet!

26. 42af71f255 (válaszként erre: 24. - Dzsimp)
2010. ápr. 12. 21:44

Nem számít reklámnak,nyugodtan leírhatod.

És én természetes gyógymódot keresek,de lehet másoknak segítesz a gyógyszer nevével,úgyhogy nem baj, h nem természetes anyag..


És jól mondod,eléggé kegyetlen, Párom most vett be a Cataflam mellé még egy Algopyrint is,de nagyon szarul van...:S

2010. ápr. 12. 21:40

Nekem is szokott ilyen fejfájásom lenni régebben, de szerencsére valahogy az első terhesség alatt már nem volt és most a második után sem tér talán vissza. Illetve volt azóta is, de csak nagyon ritkán. Nekem sem volt rá jó semmi gyógyszer. Egy jó alvás segítene, de olyan kínok közt nem igazán lehet aludni ugyebár. Nekem több ilyen kis praktikám van és próbálgatom őket végig, mert hol ez segít, hol az. Az egyik ilyen az a kis régi jó piros, fémdoboz kínai vagy vietnámi kenőcs. A halántékomat és a homlokomat bedörzsölöm vele, lassan, de erősen. A másik ilyen még, hogy sok-sok vizet iszok. Sima, hideg vizet, semmi extra csodaásványi akármi, csak víz. Ezek mellett szokott még segíteni, hogy lefekszem és mély levegőt veszek, lassan beszívva, majd még lassabban kiengedve kifújom. Ettől mintha az a görcs is engedne ki a fejemben.

Hát, ennyi. :)

24. Dzsimp
2010. ápr. 12. 21:34

Sziasztok!


Tudom, hogy nem gyógyszeres segítségről akartok hallani. Meg nem tudom, hogy ez reklámnak számít-e. Édesanyámnak nagyon erős migrénje van és egy német bácsi ajánlotta neki a Quarelin tablettát. Ez segít neki egyedül. Azóta amikor érzi, hogy kezdődik beveszi és ez segít. A legroszabb, hogy három éve én is szenvedek benne. Kegyetlen egy dolog!

23. Katinkaboszi (válaszként erre: 22. - 42af71f255)
2010. ápr. 12. 21:34

valahogy tényleg rá kellene jönni, hogy mitől van, nálam kialvatlanság :(

ma már tudom

22. 42af71f255 (válaszként erre: 20. - Katinkaboszi)
2010. ápr. 12. 21:31

Jó Neked, Párom már kb. 5-6 éve küzd migrénnel,ami hol jobb,hol rosszabb..

De annyi sz@rt beszedett már rá,hogy rossz nézni..:S

21. 42af71f255 (válaszként erre: 17. - 852308703c)
2010. ápr. 12. 21:29
De a gyógyszerek hosszútávon többet ártanak, mint ha keres az ember valami "egészséges" gyógymódot!
2010. ápr. 12. 21:28

nekem a gyógyszermentes időszakban csak a besötétített szoba, csend és a fél órás hanyatt fekvés minden nélkül.


később a Kefalgin, de azonnal, ahogy beállt a fájás, semmi várakozás, és 1 év után megszünt :)

2010. ápr. 12. 21:27

Migrénre (rohamszerűen jelentkező, görcsös, rendszerint féloldali fejfájásra) javasolt a következő teakeverék: gyermekláncfű (20%), fehér somkóró (20%), kerekrepkény (15%), gyújtoványfű (15%), lándzsás útifű (10%), katángkóró (10%), apróbojtorján (10%). A kúra 1-2 nap alatt használ, és a migrénes roham elmúltával a teát nem kell tovább fogyasztani.


Na,ez jól hangzik,de ilyen ismeretlen növényeket alig lehet beszerezni...


Illetve most olvasgatok a Belladonna nevű homeopátiás bogyeszről,mint ált. fájdalomcsillapítóról,hogy kell használni,és ilyenek.

18. db5df1d25b (válaszként erre: 1. - 42af71f255)
2010. ápr. 12. 21:24
Nekem a mágnesen ékszer jött be. Van karkötőm és nyakláncom is , a tapasztalataim azt mutatják, hogy a nyakláncom használ inkább migrénre.
2010. ápr. 12. 21:23
Nekem is felirtak egy Gabaran nevű gyógyszert ha szedem oké nem fáj a fejem...de abbahagytam a szedését egyből fejfájos minden napom...:( szóval vissza kell térjek rá
16. kingi7
2010. ápr. 12. 21:21
A kialvatlanságtól is lehet, meg kell figyelni... Herciné...az milyen tabletta?
15. 42af71f255 (válaszként erre: 11. - Barát1)
2010. ápr. 12. 21:21

Végigolvastam őket, a legtöbben gyógyszert(ráadásul elég erőseket) ajánlanak..aki pedig valami hasznosat tanácsolt,azt jegyzetelem,és mindent kipróbálunk!

De azért köszi!:)

14. kingi7 (válaszként erre: 11. - Barát1)
2010. ápr. 12. 21:19
az a baj a régi fórumokkal, a kutya sem olvassa
13. 42af71f255 (válaszként erre: 8. - Kingi7)
2010. ápr. 12. 21:19

Nem igazán stresszes az élete, én pedig nagyon figyelek a kajára: sok zöldség-gyümölcs, teljes kiörlésű pékáruk, hús kerülése ...stb


Ma például nagyon durva van neki,és ma reggel nagyon korán kelt...ezen agyalok,lehet a kialvatlanságtól...

2010. ápr. 12. 21:19

Sziasztok!

Sajnos nekünk semmi csoda, kézrátét, akkupunktúrás nyomás és meleg levegő sem jött be.

Egyetlen ami bejött az a CINIE 50 mg tabletta.

Tudom, nem valami jó dolog a kemikália, de a szenvedést már nem bírtuk..

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook