Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mi a legjobb módszer a herpesz megelőzésére, kezelésére? fórum

Mi a legjobb módszer a herpesz megelőzésére, kezelésére? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... ❯❯
331. napfenyvirag (válaszként erre: 330. - F64f0d9a69)
2008. dec. 31. 07:37

Légyszi baranka111!!!

Mivel???

330. f64f0d9a69 (válaszként erre: 329. - Fortuna12)
2008. dec. 30. 18:15
A Lenkei-féle szerek vitaminok. Immunerősítésre jók. Én is hasonlókat használok, de vírusok ellen speciális szerek is vannak. Én ezeket ismerem és használom, igazából már szerencsére nagyon régen küzdöttünk a herpesz és én. Egyelőre csatát nyertem! :))
329. fortuna12 (válaszként erre: 328. - F64f0d9a69)
2008. dec. 29. 23:25
sziasztok!!!sajna én se vagyok kivétel!én már mindent kinprobáltam!amit mostanában használok az a bepanthen ez be vált mert szárit és mégse engedi a sebet be repedni.igy kb 1hé alatt eltüni.a tapaszt is haználtam.nagyon jo lenne ha a felhelyezes egyszerübb lenne.a herpeszre speciálisan készitett krémek nekem méginkább ki hozzá és mégtovátt szenvedek vele.nem tudom hogy a lenkei féle "gyogyszerek" között mit lehet rá alálni csak jot hallotaam roluk!remélem segitettem üdv.
328. f64f0d9a69 (válaszként erre: 327. - Márti92)
2008. dec. 28. 16:51
A tapasz valószínűleg csak a sebet bújtatja el. Hosszútávon csak az immunrendszered megerősítésével fogsz eredményt elérni. Multivitaminok, ásványi anyagok, echinacea, stb. Nagyon sok jó készítmény van és érdemes használni! Meg lehet tőle szabadulni, bár ha megint leromlik az immunrendszer....
2008. dec. 28. 16:05
Sziasztok! Nekem óvodás korom óta van herpeszem vagy még korábban .. már nem is tudom. Azóta nagyon sűrűn jelentkezik, és természetesen utálom. Nem tudok ellene mit tenni.. és nem is nagyon tudom mivel is kezeljem. Én parfümöt is szoktam rákenni mert az alkoholos és szárítja. Zovirax-szal már nem is próbálkozom mert nekem az nem nagyon használ. Mostanában Tetran-nal kenem de ez sem igazán jó. Egyébként szaxofonon játszom, és eléggé kellemetlen ilyenkor a fújás is, arról nem is beszélve hogy nagyon csúnya. Kérlek segítsetek mivel is tudnám kezelni, hogy gyorsan eltűnjön. Most ki szeretném próbálni ezt az újfajta herpesztapaszt.. bár erről sem tudok sokat.. Előre is köszönöm! :)
326. Kovács György (válaszként erre: 324. - Adrienn20)
2008. dec. 18. 18:24

Kedves Adrienn20!

Igazad is van, meg nem is.A folyamatos LizinC bevitel erdménye, egy folyamatos fehérje szintézis,ezáltal az immunrendszer megerősödik.Logikailag, valóban lehet a LiziC szedésének eredménye, megelőzi a herpesz aktivizálódását. A baj az, hogy ez általában nem igaz.Többségében, akiknél a herpesz megjelenik, rosszabb az immunrendszer állapota, mintsem hogy elég lenne, a folyamatosan szedett 1x2 kapszula.Erre a családomban van egy példa.

A kislányom folyamatosan szed napi kettő kapszula LizinC-t.Amikor érzi hogy a herpesz ki akar jönni akkor felemeli az dózist 3x3-ra.Pár nap után a LizinC szedését visszaállítja 1x2-re.Igaz, és ez fontos, sokkal ritkábban jelenik meg.Régebben havonta történt,most kb négy havonta.Emiatt írtam hogy a megelőzésre nem kell szedni,ne legyen senki csalódott hogy a rendszeres szedés ellenére esetleg mégis megjelenik.A klinikai vizsgálatok azt bizonyították, a LizinC hatásosságára adott ponszámok 80-100 mig az egyéb ismert termékek 30-50 pontot kaptak.A betegek arról is beszámoltak hogy a megfázásuk is megszünt.Megvásárolható:gyógyszertárakban,bio-boltokban.

Üdv.

gyorgy.kovacs@draliment.hu

2008. dec. 12. 08:18
Szervusztok. A műtétem óta jelentkezik a fenekemen herpesz. Műr másodszor vágták fel és a második hozott eredményt, azaz mutatta ki a herpeszvirus egyik faját. A vérvétel nem mutatott ki eredményt. Most már egyre gyakrabban jön elő, és az előző helye megmarad. A bőrklinikán már állandó bejáró vagyok. Szörnyű ez az állapot - ráadásul mindig legyengít - NEM LEHET MEGSZÜNTETNI? Segítsetek, mert az orvosnak csak egy vagyok.
324. Adrienn20 (válaszként erre: 323. - Kovács György)
2008. dec. 10. 14:29
szia.én ezzel nem értek egyet.ha a lizin jó herpeszre és megállitja akkor jó kell h legyen megelőzésre is.ugyanugy ahogy a herpesz gyógyszer pl telviran jó kezelésére de megelőzésre is.sztem napi 2vel kéne kezdened theodora22 aztán majd kitapasztalod h neked mennyi kell ahhoz h fenttartsa a lizinszintedet a vérben.
2008. dec. 9. 20:36

A LizinC-t herpesz megelőzése céljából nem kell szedni.Ha aktivizálódik, akkor kell 3x3 kapszulát beszedni max.3napig.Az állandó LizinC szedését javasolják csontritkulás megelőzésére,kezelésére.

Megvásárolható a gyógyszertárakban,bio-boltokban.

2008. dec. 8. 22:21

Sziasztok!

A herpesz szinte mindenkiben benne van és ha az immunrendszerünk legyengül, azonnal támad. Igazából tök mindegy melyik multivitamint szedjük be,ha az pótolja a hiányt. Én Egiferon krémet vettem. Szinte azonnal hat. Amikor kezd a száj bizseregni és gondolod ez herpesz lesz rögtön be kell kenni.Nekem is szökő évben egyszer jön elő, mert én is szedek multit, de ha valamin idegeskedek, próbálkozik. A homeopátia is jó, de én sem tudok megelőzésről, főleg ha már bennünk van.

2008. dec. 5. 11:31

Ha valaki állandóan megelőzés képpen szedi a lininc-t. mennyit egyen belőle?


Köszi


Egy sorstárs

320. MelisUK
2008. dec. 2. 16:32
vietnámi balzsam vagy eukaliptusz olaj
2008. dec. 2. 15:51

Sziasztok! Nekem kiskorom óta kijön a herpesz a számon. Két éve mikor kijött a herpesz, mentem orvoshoz és felírta a Telviran tablettát. Ilyenkor megnyugodhattam három hónapra, mert addig nem jött ki. Utána kezdődött elölről. Aztán nem olyan régen anyukám hallott egy bizonyos Dr. Lenkeiről. Sokat dicsérték, h miután beszedték a vitaminjait elmúlt minden bajuk. Jó persze enm hittem benne az elején, de miután bevettem a havi adagot, nem jött ki a herpeszem többet. Kivéve ha napon leégek meg a szolitól. Ahogy megfázom vagy valami bajom van azonnal rohanok és megveszem a vitamint és semmi bajom nem lesz.

Ami pedig használ, mikor kifejlődik az az Aloe lips. A Zovirax meg a Telviran hozzá képest valami retek.. Ez a Compeed herpesztapasz sem használ szerintem semmit, csak nem látszik annyira mikor rajta van. Ha meg citromfüves borogatást teszünk rá, az is gyorsítja a gógyulást.

2008. nov. 25. 11:11
sziasztok, én használtam tevirant - 1-2 évig használt, most már immunis vagyok rá. kentem zoviraxot, talán 2x rögtön elvitte, de most már nem használ nekem, a foghagyma koncentrátummal ugyanigy jártam, meg a vectavirrel és a temál krémmel,a jegeléssel a lámpázással! na és ma reggel elkezdődött egy újabb csata, kezdö stádiumban volt a herpeszem amikor felébredtem, elhajtottam a gyógyszertárba, vettem COMPEED tapaszt, és jól betapasztottam a dolgot! Eddig jó,nem is érzem, meg nem is látom! majd megirom a fejleményeket minden nap, amúgy 15 tapasz van benne és 2000 forint!
317. GabCSIGAbcsi (válaszként erre: 316. - Süni444)
2008. nov. 24. 21:10

Igen én sem vagyok híve az agyongyógyszerezésnek, ezért is próbálgatom a homeopátiás cuccokat, meg ez a lizines dolog is szimpi, azt is ki fogom próbálni! :)

Megnézem ezt a tollat, meg ha kipróbáltad írd le a tapasztalatokat! ;)

Szerintem az lehet az oka, hogy ősszel meg télen gyakrabban kijön mert eleve gyengébb az immunrendszered, röpködnek mindenféle bacik meg vírusok akik szintén gyengítik és simán kijön, nekem legalábbis elég! Vagy ha kifújja a szél a számat kicsit többet "nyalogatom" piszkálom már ott is a kis büdös! :D

316. süni444 (válaszként erre: 313. - GabCSIGAbcsi)
2008. nov. 24. 15:44

hát az tényleg nem lenne rossz ha nem jönne ki olyan sokszor

nekem is hónapba legalább egyszer kijön

pláne télen meg ősszel

az szörnyű

viszont nyáron kb semmikor

érdekes

nem tom mihez köthető

benézek egy boltba aztán agyon kérdezősködök én is :)

hátha segít

ja meg te hallottál arról a "tollról" ami állítólag leviszi ha már érzed ?

várj küldök egy linket

[link]


megkérdezem milyen borsos az ára és majd megírom

én lehet ráteszem a kezem egyre mert személy szerint utálok bármi pirulát is a számba tenni

javulást neked is!!!!!

315. süni444 (válaszként erre: 314. - Maszatt)
2008. nov. 24. 15:42
kipróbálom köszi szépen :)
314. maszatt (válaszként erre: 309. - Süni444)
2008. nov. 23. 18:29
Szerintem próbáld meg az ezüstkolloidot,bioboltban kapható én esküszöm rá!!!
313. GabCSIGAbcsi (válaszként erre: 309. - Süni444)
2008. nov. 22. 12:30

Szia! Hát ez elég rosszul hangzik, egyszer nekem is volt ilyen, hogy össze-vissza fertőztem magam és tele volt a szám herpesszel! :( A zoviraxnál nekem is az a tapasztalatom, hogy borzasztóan feldagad tőle és szerintem jobban fáj, de a gyógyulási idő nálam lerövidül, gondolom nem egyformán reagálunk a különböző szerekre! Nekem mostanában elég gyakran kijön (fogszabályzóm van és én is meg a doki is elég sokat nyúlkál a számban és erre érzékeny lehetek valószínűleg... :) legutóbb pl 1 hónapon belül 2* kijött, úgyhogy új dolgokkal kísérleteztem és kipróbáltam a homeopátiás szereket! Ezt találtam a neten:


"A Herpes simplex vírus okozta, gyakran a szájon fellépő tüneteket igen hatékonyan lehet kezelni, sőt megelőzni is homeopátiás szerekkel. Ez lényeges szempont, hiszen a hagyományos gyógyszerek közül egy kezelést követően egyik sem befolyásolja a herpeszes recidivák gyakoriságát, míg a jól meghatározott homeopátiás alkati szer szedésével a herpeszre való hajlamot csökkenteni lehet, így a herpesz kiújulását igen ritkává tehetjük, illetve megszüntethetjük. Tüneti szerekkel a betegség gyorsan, enyhébb tünetekkel zajlik le. BORAX szedése javasolt, gyakran ismételve, ha a szájon feszülést, pirosságot, bizsergést érez a beteg, de még nem jelentkeztek a kis hólyagok. Ilyenkor sokszor ki sem fejlődik a herpesz. Alkalmazható a szer akkor is, ha az apróbb hólyagcsák már egy nagy hólyaggá olvadnak össze, gyakran ez történik a nemi szerven fellépő herpesznél is. RHUS TOXICODENDRON (mérges szömörcéből készül) adandó, ha a gombostűfej nagyságú, sárga, áttetsző folyadékot tartalmazó hólyagcsák kialakulnak, és ezek égő, viszkető érzést okoznak az erythemás alapon. A viszketés meleg borogatásra javul. RHUS VERMIX alkalmazható ugyanilyen laesióknál, ha a viszkető érzés melegre nem enyhül, inkább a hideg borogatás tesz jót. CANTHARIS VESICATORIA (kőrisbogárból készül) javasolt, ha a herpeszcsokor flikténa szerű hólyagokból áll. MEZEREUM (farkashársféle cserjéből készül) indikált, ha a herpeszes hólyagok tartalma opálos színűvé vált. CROTON TIGLIUM (tejfűből készül) a nemi szerveken lévő hólyagos kiütések szere. Nagyon viszketnek, összefolynak, igen érzékenyek és fájdalmasak, ezért a beteg nem meri vakarni őket."


Én ezt szedtem: RHUS TOXICODENDRON! Szerintem hatásos a gyógyulás szempontjából, de arra, hogy ne jöjjön ki szerintem nem jó... :S


Mielőbbi gyógyulást neked!!! :D

312. 3aeb86a367 (válaszként erre: 311. - Adrienn20)
2008. nov. 21. 22:27
Köszi a válaszod. Igazából nem nekem van szemherpeszem, a fiamnak volt még november elején. Elvittük dokihoz, és ő mondta, hogy ez szemherpesz. Furcsállottam, mert ilyenről még nem hallottam. Hogy honnan kaphatta el a jó ég tudja, a családban senkinek nem volt herpesze, suliban sem kaphatta el, mert épp őszi szünet volt. Arra gondoltam, hogy amikor 1-én kinn voltunk a temetőkben, esetleg ott kaphatta el valami úton módon. Mindent szeret megtapizni, pedig már 8 éves lesz. Na mindegy, kaptunk rá gyógyszert és kenőcsöt napi 5× kellett alkalmazni, az utolsó adag este 11 órára esett. Szegényt mindig kelthettem fel. De írtó drága volt ez a szer, a kettő együtt több mint 6 ezer ft-ba került, nem fedezte a közgyógyigazolvány sem, ami évi 6 ezer ft. A legborzasztóbb az egészben az volt, hogy bedagadt a szeme alatt és nagyon vörös volt neki, az orvosi rendelőben úgy bámultak minket, mint akik azt gondolták szemközt vágtuk a gyereket.
311. Adrienn20 (válaszként erre: 310. - 3aeb86a367)
2008. nov. 21. 17:55
igen, a herpesz szimplesz egyik alfajtája ami a szem körüli bőrt a kötöhártyát és a szemhéjat támadja.azonnal fordulj vele szemészhez!!!!
2008. nov. 21. 11:17

Sziasztok.

Létezik olyan, hogy szemherpesz?

2008. nov. 21. 11:09

sziasztok

én most éppen megvagyok áldva 5db (nem viccelek) 5db herpesszel

és semmi sem viszi le őket

már lassan mindent kipróbáltam

c vitamint, tablettákat, zovirax ( ami szerintem egy nagy semmi, csak felduzzad tőle)béres cseppet, jódot sót, mézet,jegeltem is, meg piritós kenyér héj is volt, szóval lassan azt érzem a büdös életbe nem fog jobb lenni, ráadásul most még több van mert fertőződnek el ami ki tudja mért van mert marhára vigyázok....

na mindegy szóval és azt kérdezném tőletek hogy arról a tapaszról tud e már valaki valamit

mer ja jó vagy használ akkor lehet kipróbálnám én is.

ja amúgy a családban van egy infralámpa

amikorhozzánk kerül és érzem h jön ki akkor egy nap alatt elmúlik nekem

szóval próbáljátok ki

asszem lehet bérelni is ha nagyon súlyosnak találjátok az árát

meg arról tudtok e valamit h a duzzadás mitől menne le és hogy hogyan szárítsam el őket ?

308. Adrienn20 (válaszként erre: 307. - Mariella)
2008. nov. 20. 19:04
szia mariella.én próbáltam az isoprynosint és semmit nem ért.3dobozzal beszedtem és semmi hatás.gyógyszerésznek tanulok igy ismerem a hatóanyagokat és a telvirant nyugodtan lehet szedni fél akár 1 éven is át(egyébként a magánbördokik is ezt ajánlják mert ezzel visszaszorithatod minimálisra a gócokba a virust) egyrészt a 200ast kell szedni reggel és este 1et másrész nincs kumulálódás és hozzászokás mivel vizelettel ürül ki a szervezetből akár a c-vitamin.ezért is kell min 2litert meginni mellette.és 2 -4 év mulva itt a herpeszoltás.addig kitartás!!!!!!
2008. nov. 20. 16:21
Sziasztok! Én abban a ritka szerencsétlen helyzetben vagyok, hogy a vírus megjelent már a számon, a szememen, sőt, 1 éve a genitális verzió is... :( Mára már eljutottam addig, hogy megpróbálom nem firtatni, hogy mikor, hogyan, kitől (pedig csak években mérhető kapcsolataim voltak), ez már nem segít a helyzeten. Két igen neves nőgyógyásznál és egy infektológus-belgyógyásznál is jártam már ezzel a problémámmal, ami jelentős életminőség romlást okozott.. Semmi áttörő dologról nem számoltak be, egy valamire azonban mindannyian felhívták a figyelmemet: a Telviran tablettát nem célszerű hosszú ideig használni, mert olyan, mint az antibiotikumok. Azaz huzamosabb idő után hozzászokik a szervezet és a későbbiekben nem használ majd. A lizint és az Isoprinosine-t ajánlják állandó használatra, bár ez utóbbi elég borsos áron (közel 5.000,-Ft/doboz) kapható, de immunrendszer stimuláló hatása van és állítólag ígéretes. Én most fogom elkezdeni a kitartó kúrát, nagyon szeretném, hogy eredménye legyen. És nem mellesleg nagyon várom a folyamatban lévő kutatások hatásos eredményét!
2008. nov. 16. 11:00
Most hallottam a tv-ben és gyorsan rá is kerestem: Lizin-C nevű táplálékkiegészítő állítólag szuper a herpeszre. Egy próbát biztosan megér.
305. pymary
2008. nov. 3. 15:58
nekem csak a Telviran gyógyszer használ
304. adri25
2008. nov. 3. 14:30
zovirax
303. *hera* (válaszként erre: 301. - Adrienn20)
2008. nov. 3. 14:26

Na meg ezt:


[link]

302. *hera* (válaszként erre: 301. - Adrienn20)
2008. nov. 3. 14:22

Ezt találtam róla:


[link]

❮❮ ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook