Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mi a legjobb módszer a herpesz megelőzésére, kezelésére? fórum

Mi a legjobb módszer a herpesz megelőzésére, kezelésére? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯
2009. dec. 18. 20:11

Sziasztok!

Gyerekkoromban hetente volt herpeszem, sokat kínlódtam vele. Még gimis, felnőtt koromban is, amíg rá nem találtam az aloe stiftre. Amíg ezt nem ismertem, gyógyszereket szedtem, mindent próbáltam, teljesen hiába. Most meg, (vagy 7 éve), ha érzem, hogy jön, bekenem a stifttel és elő sem jön. Ha esetleg nagyon ritkán mégis, akkor se sebesedik be, nem nő meg, 2 napon belül meghátrál. Előtte végigteszteltem az összes patikai terméket - eredménytelenül. Szóval nekem ez jött be.

540. Tim88
2009. dec. 17. 18:21

hát hallok itt mindenfélét. én akkor keveredtem ide, amikor először volt nekem nemi herpeszem. az én orvosom az elejétől úgy állt hozzá, hogy nem szabad rögtön begyógyszerezni, mert akkor a szervezet hozzászokik, hogy nem harcol a vírus ellen, mert rögtön gyógyszeres kezelést kap. így én csak epavirt szedtem. először rettenetesen fájdalmas volt, arra emlékszem, be is lázasodtam. 3 hét volt, mire teljesen kihevertem. viszont utána 3hónapig semmit nem észleltem. most nagyon megbetegedtem, és emiatt előjött. sokkal enyhébben, nincsenek hólyagok, csak hegek, mintha felrepedt volna a bőr. megint csak epavir, és 4nap múlva már el is múlik, és semmi kellemetlenség nincs vele.

ezzel együtt kell élni annak, aki megkapja. az én barátom egyáltalán nem herpeszes, és hosszú ideje együtt vagyunk, és egyszercsak megkaptam. a kenet negatív volt, nem nemi úton kaptam el. mosdók, egyéb helyek, pedig mindig vigyázok, szóval nem tudom, hogyan történhetett.

TANÁCS: nekem nagyon bejött, amikor kijön, akkor tilos törülközővel törölgetni, hanem hajszárítóval megszárítani. tudom, hogy furcsán hangzik, de használ. itt az a lényeg, hogy gyorsan leszárítsd. és én is kenegettem az elején, de azzal csak hosszabbítod a gyógyulási folyamatot. nekem teljesen elmúlt, minden nyom nélkül.

remélem tudtam segíteni, nekem ezek használtak.

539. vacskamati8 (válaszként erre: 538. - Ibolya-jazmin)
2009. dec. 17. 15:29
Hát nem tudom, én meg azt olvastam több helyen is h a primér(vagyis első) alkalom mindig fájdalmasabb, és rosszabb. Erről nem hallottam, h "osztódna", meg ilyenek, egyszerűen a szervezetben marad a gerincmenti idegdúcokban, de lehet, h igaz. Meglátjuk, mindenesetre szedem a lizint, és ez használt, eddig. köszi a választ.
538. ibolya-jazmin (válaszként erre: 536. - Vacskamati8)
2009. dec. 17. 08:02

en csak azert gondoltam hogy ez elso alkalommal szedd be a gyogyszert, mert nekem ugy mondta az orvos, hogy ahanyszor kiver, annyiszor osztodik a virus, es egyre erosebb lesz:(

nem akarlak elkeseriteni, mert arra meg boven lesz idod, ha mondjuk havonta kijon majd, mert eleinte nekem is evente egyszer jott ki a szamon, es a szuleim nem vittek orvoshoz, es most 15 ev utan ott tartok, h rettegesben fekszem le hogy reggelre nehogy kijojjon. neha semmi indok nelkul is kijon, akkor ha szomoru vagyok, akkor ha boldog vagyok, vagy ha vmi nem esik jol. mindig talal indokot elobujni:( a rosszcsont:(

537. Guilty (válaszként erre: 535. - Mayalina)
2009. dec. 17. 06:03
oké,mindenképpen =)
2009. dec. 16. 15:14
Hát nem szedem egyelőre az isprinosine-t, már kezd gyógyulni a sebem, csak elég lassan, de nem terjedt tovább, és szárad, lizint szedek, és kamillateával öblítem este krémezem vékonyan. Remélem nem jön ki újra, vag húzódik el, ha igen akkor majd lesz időm kísérletezni:(...váá:S de egyelőre próbálok pozitíva hozzáállni...ez az első.
535. Mayalina (válaszként erre: 534. - Guilty)
2009. dec. 16. 06:42
Számolj majd be tapasztalaodról!
534. Guilty
2009. dec. 16. 01:39
Nekem már annyira elegem van ezekből,miért kell nekünk ilyen hülyeségektől szenvedni?megnehezíti az egész életet...ígyis van elég gondja az embernek,még ez is.Amúgy nekem eddig a Lizin volt a leghatásosabb más nekem nem annyira segített még majd az Aloe Vera növényt kipróbálom látom sokan írták,hogy mennyire jó.
533. ibolya-jazmin (válaszként erre: 532. - Vacskamati8)
2009. dec. 15. 08:57

szia


nekem nagyon reg van herpeszem, igaz mindig csak a szajamon es oromban jon ki, de ez veglegesen nem kezelheto, es ez vonatkozik minden egyes fajtajara.

Szerintem szedd be a gyogyszert, ha most jott ki eloszor, mert lehet, sot sztem hasznalni fog es vissza tudja szoritani hosszabb idore.

Vannak ezen a forumon olyanok is akik jobban ertenek ehez(szakmailag)es sztem nekik is ez a velemenye

aztan ha csak ujbol elojon es esetleg gyakrabban akkor majd kiserletezhetsz hogy mi a jobb neked, mert sztem mindenkinek mas hasznal, pl aloe vera novenyben levo gel, vagy kamilla teas borogatas, vagy a grapefruitmag csepp is eleg jo nekem


en a szajamat ecettel is szoktam torulni, es attol nem duzzad meg, meg nem jon ki neha, de neked a nemi szervedre nem ajanlom:)

remellem hosszu idore megoldodik a problemad:)

2009. dec. 14. 19:33
Sziasztok!Nekem is kijött a herpeszem, most először, ráadásul a nemi szervemen. A barátomnak, akivel egy éve együtt vagyunk a száján szokott kijönni kb félévente(csak ott), és vszleg tőle kaptam el, közvetlen érintkezés útján.(vagy lehet h előbb, csak eddig nem jött ki, soha sehol) Szóval neki múlt héten herpeszes volt a szája(már kezdett elmúlni,így nem fájt neki és hozzámért ott.(értitek:) Ezután 3-4 nappal jöttek a hólyagok, pénteken nem jutottam el nőgyógyászhoz, nagyon fájt, vettem patikában epavirt,és grépfrútmagcsppekt, hevizos kenőcsöt, plusz magneb6-ot és c-vitamint is tolom magamba. ma jutottam el dokihoz, akinek elmondtam mi történt, hogy én nem tudtam, h a herpesz 2 típusa keresztbe is fertőzhet(tehát szájról-lefelé, vagy fordítva) Ránézett, mondta, h igen ez herpesz simplexnek tűnik,majd fölírt isoprinosine-t(12 napig napi 2-t), és kenőcsöt. Na most a kérdésem az lenne azoktól akiknek esetleg már volt ott lent hasonlóan szerzett, vagy hasonló herpesze, hogy szerintük beszedjem-e ezt a sok gyógyszert, vagy kúráljam ki magam pl lizinnel? Erről olvastam, h nagyon jó herpesz ellen ez van pl az epavirben is, és szombat óta, mióta szedem rohamsoan szárad és javul a dolog. Szóval nekem ez az első herpeszem, az állítólag fájdalmasabb akárhol is legyen, viszont az isprinosine-en azt olvastam, h akinek gyakran előjön és makacs az szedje. Lehet valamilyen szervi következménye annak ha természetes úton kúrálom ki magam, és nem tömöm tele magam isprinosinnel? (Ezt azért kérdzem mert pl régen volt candidám és arra is először vmi durva gombaölő cuccot írtak fel, ami nyilván csak tüneti, utána 2 hónap mulva visszajott, viszont miota odafigyelek h mit eszem, azóta kb 1 éve nm jött elő) bocs, h ennyit írtam, de nagyon nagy dilemmában vagyok, és nem tudom mit csináljak... ezek a szerek igazából ha vkinek normális az immunrendszere akkor csak kárt tesznek benne. Lehet, valami nagyobb bajom attól ha pl lizinnel kezelem ki, nem ezzel a durva virusölő cuccal? Nagyon jó lenne ha valaki segíteni tudna.
531. Mayalina (válaszként erre: 530. - Boszics)
2009. dec. 13. 08:44
Az aloe-nak sok fajtája van. Érdemes olyat választani, amelyiknek hosszú, alul domborodó világoszöld levelei vannak.
530. Boszics (válaszként erre: 514. - Esőcsepp)
2009. dec. 13. 05:17
Köszi!
529. Mayalina (válaszként erre: 528. - Adrienn20)
2009. dec. 10. 20:04
Szivesen! :)
528. Adrienn20 (válaszként erre: 527. - Mayalina)
2009. dec. 10. 19:07

én ugy tudom a gél se jó mert nyákos székletet okoz.mármint a növényből jövő.

ezt az aloe gélt lehet megpróbálom majd.

köszi

527. Mayalina (válaszként erre: 526. - Adrienn20)
2009. dec. 10. 18:39

Ha csak az átlátszót eszed, az nem okoz hasmenért. A körülötte lévő sárgás hártya a hashajtó.

Viszont az evészeti célra ajánlom az FLP natur aloe gélt.

Nem csak herpesz ellen jó! Én pl a parlagfű allergiámat sok éve msot először éltem gy meg, hogy nem akartam kidörzsölni a szemem a helyéről, és egyszersem dugult be az orrom. Mindez azért, mert minde nreggel ét evőkanál aloe géllal kezdtem a napot (és azóta is).

526. Adrienn20 (válaszként erre: 525. - Mayalina)
2009. dec. 9. 20:26

én is azt mondom:tényleg jó az aloe ráadásul amit nagyon szeretek benne h átlátszó!

nappalra tök jó mert nem fehér lesz a szád.

én ugy szoktam h nappalra aloe éjjelre herpesin krém vastagon.

2 nap és alig látszik.

kár h nem lehet megelőzés céljából megenni,illetve meg lehet enni de akkor hashajtó:)

525. Mayalina (válaszként erre: 521. - Adrienn20)
2009. dec. 8. 19:04

Bocsesz, nem akarok beleszólni a vitátokba, de írtad, hogy: "rengeteg jó dolog van herpeszre ami működik pl aloe növény grapefuitmag csepp bioptron lámpa de tarósan szedve a gyógyszert nem jön elő míg az elözöek csak tüneti kezelések."


Nem győzöm ismételni önmagam: ha már a feszítést, viszketést érzem, és esetelni kezdem a növénnyel, akkor ELŐ SEM BÚJÁIK A PÖTTY! Egyáltalán semmi nem jelenik meg...

524. Adrienn20 (válaszként erre: 523. - Ibolya-jazmin)
2009. dec. 8. 13:32

nem tudom miert huzod igy fel magad :) ne idegeskedj kijön a herpeszed :)

csak szoltam azokhoz akinek nincs 9000 ftja csak ugy akkor abbol a pénzből már megveheti 3 havi herpeszgyógyszerét is.

amugy egy ideig mindegyik használ tök mindegy h melyiket veszed aciclovirt vagy a másikat csak az előbbi olcsóbb ennyi:)

mindegyikbe ugyanaz van csak más gyártja és az 1ik gyár 3000ftért a másik 8000ért adja.ennyi

nah jobbulást mindenkinek.

és eljen az aloe :)

523. ibolya-jazmin (válaszként erre: 522. - Adrienn20)
2009. dec. 8. 13:11

jah bocs....te szakmebeli vagy...es mindent tudsz...amiert erdelyben lakom lehet jobb orvosunk mint Magyarorszagon, nem vagyunk semmivel sem elmaradottabbak...


ezen a forumon te is konyorogtel h vki adjon mar vmi jo tanacsot a herpesre, mert semmi sem hasznal... hat en is csak tanacsot adtam bkinek aki ezzel kuzd...ha nem erzed magadra ervenyesnek, akkor nem kell valaszolj,lehet h vki ugy erze h neki is hasznalhat ez a gyogyszer, mindenkinek mas vallik be


en sehol sem irtam hogy vki adjon mar

tanacsot...ugy erzem van eleg tapasztalatom a herpesszel kapcsolatban


az ugyet lezartnak tekintem, nem kell valaszolj, koszi es szep napot

522. Adrienn20 (válaszként erre: 521. - Adrienn20)
2009. dec. 8. 12:43

amugy meg nem a szkmám szerint adok tanácsot hanem mint állandó herpeszes h nekem mi vált be

azt léccives meg ne te mond már meg h az általam bevált módszer kinek ajánlgatom és kinek nem.

és nem mondtam h ne csináld amit az orvosod mondott csak felhivtam pár dologra a figyelmed mert ennek a fórumnak ez a lényege.és nem mindenkinek van 9000 ftja probálgatni olyat ami elvileg nem is olyan jó.

521. Adrienn20 (válaszként erre: 520. - Ibolya-jazmin)
2009. dec. 8. 12:41

nem mondtam h nem lehet próbálkozni sőt kell is csak ha valakinek nem jön be semmi és már pszihésen is rosszul érzi magát a herpesz miatt akkor cska a gyógyszer segít.

figyelj az aciclovirtól pl a 800 mgostól hogy lenne erősebb????:) az 5 nagyobb szám mint a 8? :) ennél is annál is vannak miligrammok általában 200 400 800.nem erősebb más.de az aciclovir hatásosbab herpesz ellen mint a másik.ne vitatkozzunk már az egyetemen tanított szakgyógyszerészi könyvekkel .)

jah bocs erdélyben biztos ő a legjobb itt magyarországon nerm hiszem.

amugy rengeteg jó dolog van herpeszre ami működik pl aloe növény grapefuitmag csepp bioptron lámpa de tarósan szedve a gyógyszert nem jön elő míg az elözöek csak tüneti kezelések.

és ha ilyen tájékozott vagy akkor azt is tudnod kéne h a herpesz NEM lehet kiirtani a szervezetből semmivel sem!!!

520. ibolya-jazmin (válaszként erre: 517. - Adrienn20)
2009. dec. 8. 10:54

ja es persze szedni lehet evekig a gyogyszert, csak semmi ertelme, mert mikor abbahagyod akkor ujra elojon

nekem 15 eve van es 2*fel evig szedtem, akkor egyszer se volt, es amikor abbahagytam akkor ket het utan elojott

519. ibolya-jazmin (válaszként erre: 517. - Adrienn20)
2009. dec. 8. 10:46

hat tudod lehet h szerinted kamu, szerintem meg nem

A Valtrex 500 erosebb mint az aciclovir, es ezt nekem is a gyogyszertarba mondtak, ugy h ergo, nem lehet kideriteni h te vagy okosabb vagy az en gyogyszeresznom:)


es a borgyogyaszom tudosi cimet kapott nemreg, ugy h itt nalunk Erdelyben O a legjobb


Es ha "jo" gyogyszereszno vagy kene tudd h a herpes nem kezelheto inaktiv fazisban, mert nem kepes hatni ra a gyogyszer(es ezt a neten is igy irja, meg a szakkonyvekben is) es ha allandoan szeded akkor azert nem ver ki, mert epp szeded es az megakadalyozza, de mindenki tudja h a vegtelenig nem lehet szedni a gyogyszereket, mert az csak art:(

sztem gyogyszereszkent nem adhatsz ilyen tanacsot egy forumon, hogy evekig kell szedni ahoz h ne jojjon elo a problema, az olyan mintha homokba dugnad a fejed

igenis ki kell probalni minel tobb fele kezelest, mert sztem is visszaszorithato, ugyanis a tesveremnek is hetente volt anno, es egy orvos adott 5 szem tablettat, aminek sajnos nem tom a nevet es az orvos mar nem el, es tobbet azota sem vert ki, es ennek mar 20 eve:)

ugy hogy sztem brobalkozni kell

2009. dec. 7. 16:58

Én vagyok a refrén! :-)

Semmi kenőcs, pláne semmi gyógyszer. Aloe növény levágott levele.

Márciusban volt utoljára (akkor fedeztem fel a növényt) herpeszem.

Azóta egyszer éreztem úgy, mintha ki akarna bújni megint, de gyorsan vágtam a levélből, egész nap ecsetelgettem vele, így ki sem bújt.

Se fájdalom se seb,és semmi idegen "műanyag" a szervezetembe.

Továbbra is ajánlom! :-)

(Bocs,ha uncsi!) :-)))

517. Adrienn20 (válaszként erre: 515. - Ibolya-jazmin)
2009. dec. 7. 14:03

sztem ez az "ország legjobb bőrgyógyásza" a legnagyobb kamu...csak a pénzt szedi ki belőled nem látod?

a vaciclovir hatóanyag már ezer éve van és sokkal olcsóbb gyógyszerben az aciclovir egyik alfajtája de nem olyan hatásos herpesz ellen mint az aciclovir.ergo hülyeség megvenni reklám az egész(gyógyszertárban dolgozom)

másrész igenis vissza lehet szoritani a herpesz inaktiv fázisba!

nekem hetente(!!!!!!!) volt herpeszem egy éve szedem a legolcsóbbat hisz ugyanaz a hatóanyag mindegyikben csak más a gyártó és az elmúlt 1 évben 3szor volt.

akkor miert is nem kezelhető???? :)

516. b301545e50 (válaszként erre: 501. - Adrienn20)
2009. dec. 7. 09:01

Köszi a tanácsot, a bőrgyógyász mondta, hogy 3 hónapig szedjem, fél évig nem jött elő, 1 hete újra kijött az a .... :( De 2.5 nap alatt eltűnt úgy, hogy csak Zoviraxot kentem rá, ha megint kijön, megyek dokihoz és kiiratom megint, de akkor 1 évig fogom szedni!

Nem akarom mindig figyelni, és mást se akarok fertőzni...

2009. dec. 7. 08:53

Szombaton voltam az orszag legjobb borgyogyaszanal, es azt mondta h azert ver ki ilyen gyakran, mert vmikor a seb stafilococus bacival megfertozodott es ez a baci elteti a herpes virusomat

paff...

ilyen diagnozis meg nem hallottam a herpesemre, hatha bejon

30000 FT-ra irt gyogyszert


ja es megjelent a legujabb herpes elleni gyogyszer, Valtrex 500(vagy Vaciclovir) a neve es azt mondta a doki h ez a legjobb most. Kb 7-8000 Ft egy dobozzal, amibe 10 szem van es 3*2 kell bevenni 5 napig(vagyis kell 3 dobozzal)amikor erzem h jon ki, vagy ha mar megjelentek az elso holyagok. Azt mondta hogy csak aktiv fazisban kezelheto, maskor hulyeseg gyogyszert venni be.


egy probat mindenkepp meger:)

514. esőcsepp (válaszként erre: 513. - Boszics)
2009. dec. 5. 17:36
Szia! Az OBI-ban láttam kb. 1400 ft-ért.
513. Boszics
2009. dec. 4. 18:37

Én évekig használtam a Zovirax, Aciclovir krémeket, de sajnos egy idő után nem nagyon használtak. Egy ideje már csak Compeed tapaszt használok, ami valóban drága, viszont nekem a leghatásosabb és nem is használom el az egész dobozzal egyszerre.

A hozzászólások között olvastam az aloeverás kenegetést is, ki fogom próbálni:) Mennyibe kerül egy ilyen növényke?

512. macsss
2009. dec. 4. 18:01
Nekem ami most bejött: Cyteal gél és Ialugen plus krém. A kettőt együtt használva sokkal szebb lett, bár még mindig nem múlt el teljesen. De egy sima herpeszt szerintem könnyebben eltüntet.:)
❮❮ ... 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook