Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mi a legjobb módszer a herpesz megelőzésére, kezelésére? fórum

Mi a legjobb módszer a herpesz megelőzésére, kezelésére? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯
2010. jún. 6. 12:33
Sok herpeszes fórum van már, keresgélj bennük!
2010. jún. 6. 12:31

Szaiasztok!

Érzem,hogy sajnos herpesz lesz a számon,de most nem jött jókor,mert jövőhéten életem bulija lesz:(És nem szeretnék így kinézni.A gond az,hogy enkem mindig min.1hónapig tart egy herpesz.És most érzem a számon,h ki fog jönni.Valamilyen praktikát nem tudtok rá?Fogkrém,vagy Telviran vagy vmi..légyszi segítsetek:(

659. viac24 (válaszként erre: 656. - Pitypang1)
2010. máj. 25. 16:01
szia!!A teafaolaj tényleg jó!!Sokszor kend be vele ha van időd szinte minden órába!!Vatta pmacs,teafaolaj!Ha olyan helyen van tedd rá nyugoddtan a pamacsot!!Nekem azóta ki se jött amióta teafaolajozok!!:)
658. 289fab1d6b (válaszként erre: 656. - Pitypang1)
2010. máj. 23. 07:54
Bioptron lámpa esetleg?? Azt hallottam segít.
657. esőcsepp (válaszként erre: 656. - Pitypang1)
2010. máj. 23. 03:18
Hát ami azt illeti, ne sok mindent tudsz tenni, max. jegelni, hogy csökkentse a duzzanatot. Mielőbbi gyógyulást Neked!
2010. máj. 22. 11:19
nekem hosszú idő után tegnap jött ki herpesz a számon. először kenegettem teafaolajjal, mert azt olvastam egy nap alatt elmúlik tőle. nem történt semmi, ezért fél nap után elkezdtem az aloe növényben lévő géllel kenni. most a szám kétszeresére dagadt, húzódik és olyan mintha belecsípett volna egy méhecske. igaz a kis hólyagocskák már alig látszanak, de gondolom csak az óriási duzzanat fedi el őket. volt már valakinek ilyen tapasztalata? mit kéne tennem?
655. 8b3b3f9973 (válaszként erre: 641. - Ibolya-jazmin)
2010. máj. 15. 11:02

Milyen gyógyszert neve, amit felírt az orvos?

Nekem valami olyanra lenne szükségem ami a herpesz megelőzésére való, és akár hosszú távon is szedhető.

654. esőcsepp (válaszként erre: 652. - Ibolya-jazmin)
2010. máj. 7. 09:19
Csak megerősíteni tudom az előttem szólót, a Klacid biztos nem a herpeszre lett felírva. Lehet, hogy valami baktérium garázdálkodott a szervezetedben, ami az immunrendszeredet is gyengítette, és ezt csípte fülön az antibiotikum. Így lehet párhuzamot vonni a gyógyszer és tünetmentes időszak között. További herpeszmentes napokat!
653. Adrienn20 (válaszként erre: 652. - Ibolya-jazmin)
2010. máj. 6. 15:38
nem kötekedni akarok mert egyszer már volt félreértés közöttünk itt, de a klacid egy antibiotikum, semmi köze a herpesz vírushoz, ezt felsőlégúti betegségekre szokták írni, tehát azt más problémára kaptad.
2010. máj. 6. 10:36

sziasztok


nemrég írtam, hogy mindenki próbálja ki a kamillateát. amikor érzed, hogy kezd viszketni akkor kell lemosni az érzékeny bőrt.

Amúgy ajánlatos elmenni egy jó bőrgyógyászhoz. Decemberben voltam, kaptam 2 hétre való gyógyszert(Klacid volt a neve a gyógyszernek), és azóta hala Istennek nem jött ki. Azelőtt 2 hetente volt. Az egyik el se múlott, a másik mar jött ki.

651. kacago325 (válaszként erre: 649. - 71e454bee5)
2010. ápr. 30. 09:06
No,ezt én is kipróbálom!
650. shineee
2010. ápr. 29. 22:05

sziasztok!


Nekem kb. 10 perce jött ki egy herpesz, még időben észrevettem... Nekem sokszor az elmaeset vált be. Fogsz egy vattakorongot, átitatod almaecettel és rárakod, tartogatod a herpeszen. Próbáljátok ki!

2010. ápr. 14. 13:23
Sziasztok! Nekem a ricinusolaj jött be nagyon herpeszre. Valamelyik nap éreztem, hogy valami nincs rendben, már láttam a pici hólyagokat is. Kentem rá jó vastagon a ricinusolajból, és pár órával később már semmi nem volt a számon.:)
648. Szapora
2010. ápr. 14. 13:20

Sziasztok!


Gyerekkorom óta küszködök ajakherpesszel.

Sokmindent kipróbáltam, a gyógyszeres kezeléstől a természetes gyógynövényekig.

90%-a bevált a kipróbált dolgoknak.

Számomra az első számú az, amelyet egyetlen szakirodalom sem elmlít: a körömvirág.

Úgy gondoltam, hogy ezzel a sokoldalú, csodálatos gyógynövénnyel fogom kezelni a herpeszemet, mert amelett hogy kiváló vírusölő, a bőr legfontosabb tápanyagait is tartalmazza.

Szóval körömvirág-krémmel kezeltem a herpeszem.

Reggel éreztem, hogy herpeszem lesz, ami 1-2 nap múlva szokott hólyagos lenni. Be is kentem.

Estére már akkorák voltak a hólyagok a számon, mint még soha.

Nem illyedtem meg, hiszen tudni kell, hogy a körömvirág felgyorsítja a hólyagok kifakadását.

Márnapra szépen burjánzottak a hólyagok (amelyek ekkor már kissebbek voltak, csak többen).

De nem viszketett, nem égett és nem fájt az ajkam.

Harmad nap már a hólyagok 80%-a eltűnt és az nap végére a maradék is feladta a harcot.

Szóval 3 nap alatt megnyertük a harcot.

Terészetesen még idő kellett, mire az ajkam tökéletesen helyreállt, de ilyen hatékony kezeléssel eddig még soha nem találkoztam.

Próbáljátok ki, remélem nektek is pozitív élményben lesz részetek!

Kenegessétek naponta többször is, még ha elmúlt is, akár az egész ajkatokat, hiszen a körömvirágtól nagyon szépek lesznek az ajkak is.

És ami még nagyon fontos: Az egyszerű horzsolástól a melanómáig (bőrrák) a világon a legjobb gyógymód a körömvirág!

Használjátok egészséggel.

2010. ápr. 12. 19:46

Sziasztok!

Mióta az eszemet tudom, ídőről-időre kínlódok a herpesszel... Genyó dolog... Észrevettem hogy gyakorlatilag akkor és csak akkor jön ki, ha pl valaki után ugyanazzal az evőeszközzel eszek vagy ugyanabból a pohárból iszok, egyszóval ha másvalaki nyálával kerülök kapcsolatba -már elnézést :) Tavaly aztán hosszú idő után újra párkapcsolatba kerültem és a csóktól is csúnyán kiütött a szám minden randi után (korábbam sosem volt ilyen), ezért aztán ilyenkor elvonultam mindenki elől 3 napra amíg újra emberek közé lehetett menni... Így csak hetente egyszer-kétszer találkozgattunk, amire szalonképes lettem :S Viszont ha a nyoma még meg volt a számon, akkor újabb nem jött, csak amiután már teljesen nyomtalanul meggyógyult az előző. Így sakkozgattam a randikkal jó két hónapig, amialatt egyre kisebb és kisebb herpeszek jöttek elő újra, míg végül aztán nem jött több és lehetett akármikor találkozni. Ennek a kapcsolatnak aztán vége lett és hosszú ideig megint nem volt egy szem hepreszem sem, csak ha véletlenül lenyaltam a kanalat valaki után, stb. (Ezekre egyébként nagyon figyelek most már, mindig tiszta evőeszközt-poharat veszek elő.) Idén tavasszal aztán új kapcsolatba kerültem, és számítottam a tavalyi herpesz-ügyletre, ami megint be is jött sajnos :S, de ezúttal sokkal enyhébb változatban, nem is olyan gyakran. Még a két hónap egészen nem telt el, ezért még számítok néhány további herpeszre, de remélem, hogy aztán rendeződik ismét.

Próbálkoztam eleinte a Zovirax-szal, de arra szinte már immunis vagyok, nem oszt nem szoroz, a Compeed tapasszal, ez egész jó, meg beszedtem egy adag Lizin-t is. De nekem ha ki akar jönni a herpesz, akkor ki is jön, nincs mese, se semmi praktika :( Emellett egyébként egészségesen táplálkozom, sok folyadékot iszom, a vérképem és a testsúlyom is jó, kocogok és tornázom, C-vitamint szedek, szóval nem hiszem, hogy az immunrendszeremmel lett volna és lenne most is baj.

Van valakinek hasonló tapasztalata? Elképzelhető, hogy az immunrendszerem valamiféle betolakodónak tekinti az új embereket és kell neki ez a két hónap, hogy rájöjjön, hogy hoppá mégsem?

2010. ápr. 10. 22:34

Nekem hál istennek nincsenek pattijaim, a kolleganőm kinyomja a pattit és töményen vattával ráteszi.Szépen leszárítja!Vagy megelőzésképpen a kritikus területet(ahol zsírosodésra hajlamos a bőr áttörölgeti vagy csepegtet vízbe pár cseppet és ezzel mossa meg esténként az arcát!

Sokkal szebb a bőre!

Hozzáteszem erre a célra én még nem próbáltam!És vigyázni kell mert nagyon szárít!

645. gulyasanitu (válaszként erre: 643. - Maxité)
2010. ápr. 10. 22:29

A tenyeredbe öntsd a sampont 15-20 cseppet csepegtess bele,keverd el az újaddal és 5-10percig hagyd rajta!

Ez így elég tömény,de a férjemnek nagyon "beteg" volt a fejbőre!Állandóan vakrta és hámlott és büdi is volt!

Ha nincs ilyen gondod tegyél kevesebbet!

644. maxité (válaszként erre: 634. - Gulyasanitu)
2010. ápr. 8. 21:04
Írtad, hogy pattanások leszárítására is jó, de csak kimondottan oda kell kenni, mert szárít. Szerinted a pattanások kinyomkodásából megmaradt barna foltokra is jó, vagy azt csak jobban kimarná?
643. maxité (válaszként erre: 626. - Gulyasanitu)
2010. ápr. 8. 21:01
Hajmosásnál hogyan kell használni?
642. viac24
2010. ápr. 8. 18:45
én napjában többször/amikor eszembe jutott/bekentem,és tényleg elmúlt ;)
2010. ápr. 8. 13:09

sziasztok


mar nagyon rég nem írtam erre a forrómra (hala Istennek nem volt szükségem) én kb. 10-15 evet küzdöttem a herpesszel, eleinte ritkábban jött ki de a vége fele mar hetente.

Régről ismerek egy tuti bőrgyógyászt, csak valahogy sosem mentem el hozza ebbe az ügybe, de tavaly decemberben elegem lett és elmentem hozza.

Kiderítette, hogy a herpeszem mellett van meg stafilococusos bacim, ami a kettő együtt óriási hólyagokat eredményez, meg felpuffadt szájat, és későre elmúló sebeket.

Irt gyógyszert, és azóta 4 hónapja egyszer se jött ki.

Amúgy azóta szedem a grapefruit cseppet és mindenfele vitamint magamba tömök,meg kamilla teával mosom minden este az arcom, főleg a számat, mert azt mondta a doki hogy a herpesz csak akkor jön ki ha oka van rá, és ne hagyjam, előzzem meg :)

Persze ez nem szentírás csak sokat segít hogy pozitívan állok hozza azóta :)

mindenkinek sikeres harcot kívánok :)

2010. ápr. 7. 20:39

nagyon szivesen :)

szerintem annyi idő alatt el is mulasztja

ha visszaolvasol láthatod, h van akinek 1 nap alatt eltüntette, minnél hamarabb elkezded kenni annál hamarabb elmúlik, ha nemrég jött ki és még pici akkor nagyon hamar elfog múlni

2010. ápr. 7. 19:09
2-3 nap alatt azért látszik valami változás?
2010. ápr. 7. 18:53
köszönöm
637. viac24
2010. ápr. 7. 18:38
igen én is így csináltam ;)
2010. ápr. 7. 18:11
a teafaolajat higitatlanul használd, de csak a herpeszedet kend be vele mert nagyon szárit, fültisztitóval könnyen bekenheted vele
2010. ápr. 7. 12:02
Sziasztok! Az előbb vettem teafaolajat 5ml-es kiszerelésbe. Azt szeretném megkérdezni hogy hogyan használjam. Simán csepegtessem az ajkamra vagy 1 kis fogkrémre aztán úgy a herpeszre? Hány nap alatt tünteti el?Kérlek segítsetek
2010. ápr. 6. 21:46

:):):)teafaolaj a tuti szer!

Olyan vagyok már mint 1 kétlábonjáró teafaolaj reklám.

Épp 1 másik fórumon ecsetelem hogy milyen tuti körömgombára.

Tényleg nagyon sok mindenre lehet használni és teljesen kész vagyok tőle.Már az egész környezetem ezt használja.

A keresztlányomnak pikk-pakk eltüntette a pattanását.

A mosogatógépbe tettem a mosószer helyére 10 cseppet és elindítottam 20 perces üres mosogatást.Szépen lefertőtlenítette a gépet és az atkákat is elpusztította.

1-2 csepp a sportcipőbe és volt lábszag nincs lábszag!:):)

633. viac24
2010. ápr. 6. 21:35
én is a nagyobbat vettem,és nem volt rajta magyar szó,csak a dobozán!!!;)
632. esőcsepp (válaszként erre: 631. - Gulyasanitu)
2010. ápr. 6. 15:16
Szia! Olyannyira nem vonlak kétségbe, hogy ma el is menten, és vettem teafaolajat, bár remélem, sokáig nem lesz rá szükség. Remélem jót vettem, mert két féle volt: az egyik illóolaj, pici üveges, a másik nagyobbacska, de nem magyar. Én a nagyobbat vettem, remélem jót választottam.
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook