Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mellkisebbítés tapasztalatok fórum

Mellkisebbítés tapasztalatok (beszélgetős fórum)


A fórumhoz képgaléria tartozik: mellkisebbítés képei
1065. Sophie1
2008. nov. 9. 10:54
Legutóbb azt mondta (egy hete), hogy ha van valami újra, hívjam.
1064. virgilius (válaszként erre: 1063. - Sophie1)
2008. nov. 9. 10:53
Ha nagyon aggódsz, akkor menj el mammóra vagy UH-ra. A doki mit javasol?
1063. Sophie1
2008. nov. 9. 10:48
Korábban is volt hasonló, a műtét után nem sokkal, amit mindenhol olvasok mint rövid szövődmény, de maximum egyszer vagy kétszer, most viszont többször, és nagyon furcsa hogy két év után....
1062. virgilius (válaszként erre: 1061. - Virgilius)
2008. nov. 9. 10:32
"hogy faggyú tokosodott be" - na ez az, amit a dokid is mond. Ilyen másoknál is szokott lenni, igaz, nem másfél évesen (mert még nem olyan régi a műtétjük). Korábban nem tapasztaltál ilyet?
1061. virgilius (válaszként erre: 1058. - Sophie1)
2008. nov. 9. 10:30

Igen, arra gondoltam, hogy a melled visszanagyobbodott-e, mert a leírásból "hogy 90-E-s melltartók helyett, újra 85-90-D (nagyritkán C) -seket hordhatok" valamiért ezt értettem, de már látom, hogy félremagyaráztam.

Amit írsz, azok szerintem simán zsírcsomók... ne aggódj.

1060. Sophie1
2008. nov. 9. 10:24
És nagyon köszönöm hogy segítetek.
1059. Sophie1 (válaszként erre: 1057. - Meggy)
2008. nov. 9. 10:23

Értem..

Egyébként nekem is ez volt a gondolatom, hogy remélem varrat (nem pedig nagyobb gond), de előző héten azt mondta a dokim, hogy ez nem lehet varrat mert a legbelsőnek is fél év után fel kellett szívódnia.

Főleg úgy nehéz azt hinnem hogy ez varrat, hogy mindkétt mellemben fel-feljön ilyen cucc..


Hajjj :(((

1058. Sophie1 (válaszként erre: 1056. - Virgilius)
2008. nov. 9. 10:21
Mármint mi nőtt vissza? A mellem nem, hanem a mellbimbóudvar körüli heg alatt kis csomócskákkal kezdődnek ezek a hegek, most pl jelenleg ahogy felébredtem a baloson szépen megnőtt ez az érzékeny duzzanat tegnap óta, (az összesnél ez volt) kb kétszresére, ilyen már volt egyébként, ez volt, hogy ugyan egy hét után, de teljesen felszívódott/elmúlt, de van hogy olyan formában sebbé válik és kifakad amit leírtam.
1057. meggy (válaszként erre: 1054. - Sophie1)
2008. nov. 9. 09:43

Szia Sophie!

Nekem másfél éve volt mellkisebbítő műtétem. Nekem a jobb cicimben nőtt közvetlen a felszín alatt egy csomócska a bimbó körüli varrat alatt, kb. idén áprilisban észleltem először és egyre nagyobb lett. Megijedtam, hogy daganat, mert egyre nagyobb és keményebb lett. Ez kb. szeptemberig nődögélt, a dokim csak nyár végén tudta megnézni, mert húzamosabb ideig külföldön voltam. Egyre jobban idegesített ez a csomó, a doki mikor megnézte, azt mondta, hogy egy belső varrat tokosodott be, semmi gond. És képzeld most elmúlt magától pár hete, pedig a doki kiakarta "venni" egy korrekciós műtét keretein belül.

Neked mit mond rá a dokid?? Ki és hol műtött??

Ha itt nem akkor priviben is megírhatod!

1056. virgilius (válaszként erre: 1055. - Sophie1)
2008. nov. 9. 08:57

Szia! Úgy érted, hogy visszanőtt valamennyire?

Olyan többeknek volt, hogy kis zsírcsomók jöttek ki azon a ponton, amit írsz, kinyomták, elmúlt, de az a heg egyre csúnyább lett emiatt.

Megkérdezhetem, ki műtött? (Priviben akár.)

1055. Sophie1
2008. nov. 9. 03:23

Lehet, hogy kifelejtettem fontos infót az előző hsz.-ból, nézzétek el kérlek.

Ami most így eszembe jut az az, hogy 90-E-s melltartók helyett, újra 85-90-D (nagyritkán C) -seket hordhatok.

1054. Sophie1
2008. nov. 9. 03:19

Sziasztok :)


Új vagyok itt, de a témában annyira mégsem.

20 éves múltam tavasszal, két évvel ezelőtti nyáron, 18 évesen műtöttek. Állandó derék -és hátfájás, stb.. ismeritek.. Nem bírtam tovább, így döntöttünk és azt mondtam fogjunk bele.


A mai napig újracsináltatnám bármikor, bármikor újra elkezdeném ha arról lenne szó, tehát nem bántam meg.


DE.

Kb fél évvel ezelőtt, a mellbimbóm körüli hegek alól, furcsa, először boró aztán nagyobb méretű, érzékeny csomókat vélek tapintani, ami később (egy héten belül) "felszínre jön", és egyfajta sebbé válik, aminek elkezd hámlani a teteje, majd kifakad.. (Ne haragudjatok, remélem nem leszek gusztustalan de tényleg be vagyok tojva hogy mi a franc ez) Ez a kifakadás tulajdonképpen vérsavós gennyes dolognak tűnik, természetesen voltam orvosnál, legutóbb egy hete (van hogy minden harmadik héten előjött egy ilyen, de volt hogy egy másfél -két hónapig semmi), ahol egy kis szikével picit megvágta ennek a sebnek a tetejét, és ugyanúgy kinyomta tulajdonképpen, mint az előző kettőt én otthon, és kitisztította. A folyékony trutyi mellett, egy erősebb nyomás után általában kijött egy picike, ugyanolyan "anyagból" lévő, keményebb gombóc is..


A dokim azt mondta, két dolgot tud elképzelni, az egyik hogy faggyú tokosodott be, a másik hogy egyféle mirigyváladék gyullad be és az jön ki. Nos, egy hete voltam nála utoljára, akkor mondta ezeket, és mondta, bármi van hívjam és menjek.


Na most, lefekvéshez készülve érzem megint, hogy ezúttal a bal (egy hete a jobb oldalon lévővel mentem el hozzá) mellem bimbó-udvar szélén lévő heg egy kis szakasza megint túlérzékeny, hát odanyúlok érzem ám a szokásos kezdeti csomószerűséget :(


Félek, hogy valamit eltoltak, félek hogy most kitalálja hogy újra, pont ott vágja fel ahol amúgyis a legszembetűnőbb a heg. (hozzáteszem még az sem gáz, de ha választani kell a háromféle vágás közt, a többi szinte egyáltalán nem is látszik)


Esetleg volt másnál is ilyen? Ne haragudjatok, elkezdtem végigolvasni az oldalakat, de nem tudnék az idegtől most hirtelenjében közel 40 oldalt elolvasni, és kivárni a kérdésemmel.

Azt hiszem holnap újra felhívom, hogy várható egy következő "kifakadás" ...

Nézegettem plasztikai sebészeti fórumokat, oldalakat, de konkrétan sehol az égi világon nem írtak erről.. A műtét 2 éve volt.. a legbelső varratok is, fél év után fel kell hogy szívódjanak..


:(

2008. aug. 26. 21:46
Köszönöm, sokat segítettél, talán így már menni fog. Már az elindulás :) De még biztos jelentkezem! Köszi még egyszer!
1052. Ildi0325 (válaszként erre: 1051. - Bildikocska)
2008. aug. 26. 13:26

Szia!

Sajnos Tb-re nem sok kórház végzi ezt a műtétet. Pesten kellene megkeresned esetleg a Szent Imre kórházat , ott végeznek nagy gyakorlattal mellkisebbítést ,indokolt esetben ingyenesen. A testsúly 0,5%-át kell eltávolítani mellenként ehhez. Ez valószínű meglenne a Te esetedben, de el kell menni konzultációra mindenképpen. Dr.Kelemen és DR. Jósvay , akiket ismerek névről és láttam a munkájukat képen. Konzultációra nem kell beutaló, csak Tb kártya . A rendelési idő fent van a neten, a kórház honlapján. Elindulásként ennyi, ha kérdésed van, írj! Ha tudok, segítek.

2008. aug. 26. 11:37

Sziasztok!

Valaki segítsen nekem elindulni valamerre... Már tisztára ki vagyok... 22 éves vagyok, és méretem legutóbb 75F-es volt, és már lassan az is kicsi... Nem vagyok több 61 kilónál. Pénzem pedig nem igazán van a műtétre sajnos. Tudnátok nekem segíteni? Előre is köszönöm!

2008. júl. 24. 19:44

Sziasztok!

Van köztetek olyan,akinek Szegeden volt mellfelvarrása a klinikán Dr.Varga Jánosnál esetleg másnál?

Légyszi írjatok privit!Köszönöm!

1049. k.sze
2008. júl. 1. 14:45
Hát minden álmom! :))) Kicsit félek a műtéttől, de várom is!! Vágom a centiket! :) Soká lesz még nov. 19. :(
1048. virgilius
2008. júl. 1. 13:15
Na de lényeg a lényeg, ha ilyesféle a cicid, akkor simán menni fog a kisebbítés B-re is akár.
1047. virgilius (válaszként erre: 1046. - K.sze)
2008. júl. 1. 13:15
Jó kérdés. Gondolom az elején belövellt, és akkor nőtt meg, a bőr pedig nem tud úgy tágulni-szűkülni, ahogy a mirigyek alakulnak. De az is lehet, hogy a szopinál volt valami gond, nem megfelelő technika stb. na de nem akarok átmenni szopis topikba. :D
1046. k.sze
2008. júl. 1. 12:17
Már most is olyan. A szoptatás alatt is olyasmi volt. Nem volt 'duzzadt'. Mondjuk szoptatni is csak pótlással tudtam. Kevés tejem volt :( . Csak, ha kevés volt a tejem minek nőtt meg ennyire? Az a kevéske elfért volna kisebben is :)
1045. virgilius (válaszként erre: 1044. - K.sze)
2008. júl. 1. 12:09
Ismerem a jelenséget... :( De a szopi végére leapad a mirigyállomány valamelyest, és félig üres tejeszacsi jellege lesz. Az csak a jó. :(((
1044. k.sze
2008. júl. 1. 12:07
Hát, jól mondod lógós a javából! :) Terhesség végére megnőttek és úgymaradtak. :(
1043. virgilius (válaszként erre: 1042. - K.sze)
2008. júl. 1. 11:58

Szia! Szerintem simán belefér, mert ha a szopi óta nőttek meg a cicijeid, akkor az inkább lógós lehet, nem pedig telt. Fél év vagy egy év, jó kérdés, a legtöbb orvos ki szokta váratni az egy évet.


Pincike, elég gáz a dokid. nem akarsz esetleg máshol is körülnézni? Pesten nincs szabott ár a hálapénzben. Vagy Győrben, Pécsett is nagyon szép ciciket csinálnak.

1042. k.sze
2008. júl. 1. 11:53

Sziasztok Lányok!

Teljesen új vagyok. Két nap alatt elolvastam mind a 35 oldalt! :)

27 éves vagyok, két gyerkőcöm van (4éves, 7 hónapos). A gyerekek előtt 75 B-C méreteim voltak, most meg 75 E. November 19-én lesz a műtétem. Már nagyon várom és tele vagyok izgalommal! Szeretném a régi méreteimet visszakapni 75 B (max C). Már alig várom. Szerintetek mennyit lehet csökkenteni egy mellen. Gondolom van egy határ. Szerintetek az enyém belefér? November 19-én lesz gy éve, hogy szültem és fél éve, hogy nem szoptatok. valahol azt olvastam, hogy a szoptatás befejezése után 1 évet várni kell. A dokim csam fél évet mondott. ezért is állapodtunk meg ebben az iőpontban. Szerintetek?

1041. 13a6fcd24f (válaszként erre: 1040. - Ea9c78b99a)
2008. jún. 30. 16:42
szia, melyik városban lesz a műtéted?
2008. jún. 30. 16:41
most mégjobban gyűlőlöm a koloncaimat hogy meleg van. szó szerint folyik ki az izzadság alóluk ha nincs rajtam melltartó.őszig azonban várok hogy a sebgyógyulás könnyebb legyen, meg elő kell varázsolnom a hálapénzt, mert hiába indokolt a doki kerek perec megmondta hogy százezer Ft a honoráriuma. na ennyit a hipokrátészi esküről,rohadjon meg!cipelné ő ezeket a dinnyéket és fájna neki úgy a háta mint nekem, még ő fizetne hogy megszabadíthasson tőle.
1039. 13a6fcd24f (válaszként erre: 1037. - Dora81)
2008. jún. 30. 09:21

szia, én pécsi vagyok, ráadásul ismerem a tesódat. (ha minden igaz. Vica)

Tudok Neked mindenben segíteni, én január 17.én esem át rajta itt Pécsett.

1038. évi75 (válaszként erre: 1037. - Dora81)
2008. jún. 26. 21:00

szia!

elöbb mindenképp háziorvos!

nekemvan már két törpém, (két kisfiam)

de azt mondták, hogy ha szeretnék még, akkor nyugodtan, mert fogok tudni szoptatni. engem tavaly októberbenműtöttek. és azóta nő vagyok!!!!!

van még kb 5-8 feles kilóm, de így is megnéznek. végre tudok öltözni, nem fáj a hátam.... sorolhatnám!!!

én azt mondom, vágj bele!!!

ami pár napos kellemetlenség- mert szerintem nem fáj- az megéri!!!

van öbizalmam, szerelmesebb a párom is belém!

el sem lehet képzelni mennyi előnye van!

vágj bele!!!megéri!!!

1037. dora81
2008. jún. 26. 17:07

Sziasztok!

Olvasgatom itt a leírtakat, és mintha csak magamat hallanám.Kamaszkorom óta gyűlölöm a melleimet, de várni akartam a kisebbítéssel a babáig.A kislányom most 10 hónapos, és úgy gondolom itt az idő.Sajnos én is csak Tb által támogatott műtétre gondolhatok.Ugye jól tudom, először a háziorvoshoz kell mennem?27 éves vagyok, később szeretnék még gyereket, de nem szeretnék tovább élni az F kosaras melleimmel.Túl nehezek.A hátam csak 75-ös szóval melltartót is nehéz találni, de gondolom ez itt senkinek nem ismeretlen.Alig várom, hogy az emberek a szemembe nézzenek.....

Pécsett szeretnék orvost találni.Minden segítséget várok, és köszönök!

1036. évi75 (válaszként erre: 1034. - Cb4309480a)
2008. jún. 25. 20:45

szia!

elöször is háziorvosi beutalót kaptam az orthopédiára. ott megállapítottak gerincferdülést, meszesedést és indoklást kaptam a műtétre, rettenetes hátfájásom volt!!!

aztán onnan átirányítottak a sebészetre, ott is kaptam orvosi javaslatot a műtétre, és egy kézzel írt kérelemmel bementem az egészségpénztárhoz (oep) és ott megkerestem az ezzel foglalkozó ügyintézőt.

a kérelembe mindent írj bele, miért szeretnéd, nekem a családban ios volt hasonló probléma, és ott elfajultak a dolgok (hajlott hát). nekem már van két gyerkőcöm, szóval ez sem lehet már kizáró ok.

Na de ott aztán jól elkeserített a csajszi, hogy ezt a műtétet már kivették a támogatott műtétek listájáról.

ez volt hétfőn reggel. de azért ott hagytam az orvosi szakvéleményeket, és a kérelmet, hátha történik valami csoda, mert nekem nem volt fél milkóm, de a hátam már alig bírta!

sírva jöttem ki, de csütörtökön jött a postás, és hozta a levelet, hogy támogatják, mihamarabb vágjak bele és sikeres műtétet kívántak!

gondolhatjátok milyen boldog voltam!!!!!!!!!!!!

hát ez az én sztorim

most mennem kell, altatok, de még jövök és megírom aműtétet!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook