Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)

❮❮ ... 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 ... ❯❯
42608. Evili71 (válaszként erre: 42607. - Evili71)
márc. 27. 09:47
Ja, a "májáttét" csak egy ártalmatlan érgombolyagocska volt, de ezzel már nem vártam meg az uzsokit...
42607. Evili71 (válaszként erre: 42564. - Girlpower)
márc. 27. 08:03

Kedves Petra!

Én is hozzád hasonló cipőben jártam és szintén az Uzsokiban kezdtem a kivizsgálást de később váltottam.

Október végén derült ki hogy műteni kell.

A méhemben miómák voltak, ami nagyon durva vérzéseet okozott (1,6 volt a vsasam...) a jobb petefészkemem egy 11 cm-es belső növekedést mutató ciszta, a bal petefészkemen egy kicsi ciszta. A nagy ciszta miatt volt tumormarker és ct vizsgálat. Az előbbi jó eredményt mutatott, de ugye tudjuk h nem 100%-os biztonságú. A ct nem volt teljesen ok, karácsony előtt közölték velem hogy lehet h májáttétem van de szerintük nem ngy eredetű. Itt az Uzsoki úgy döntött hogy január közepén ráérnek tovább vizsgálgatni. Ja, az Uzsokiban nem volt saját dokim, akit megkértem nem vállalta a műtétet, akit a gép dobott (egy kezdő doki) az nem volt túl felkészült. A többieket nem ismertem. Egyébként úgy akartak műteni mint Téged, laparral indítva és szükség esetén nyitott műtétre áttérni.

Ekkor egy belgyógyász barátunk tanácsára felkerestem egy nőgyógyász onkológus daganatsebész dokit egy másik kórházban, végül ő műtött meg.

A dokim az alapos vizsgálat után azt mondta hogy nem tudja kizárni h a jobb oldali cucc egy borderline tumor (határeset, kívül még jóindulatú de belül már vannak benne rosszindulatú sejtek), ezért mindenképpen hasi műtétet javasolt, mert a tumort egyben akarta kiszedni hogy véletlenül se kerüljön bele a hasüregbe semmi. Nekem is volt műtét közbeni szövettan és szerencsére csak jóindulatú daganat volt, ami konkrétan felzabálta a petefészkemet. A rendes szövettan is csak jóindulatú elváltozásokat igazolt.

Hosszanti vágásom van 2 hónapja műtötték, kisebb kellemetlenségeket leszámítva jól vagyok, már dolgozom.

Ha bármi kérdésed van Írj nyugodtan!

42606. Astra12 (válaszként erre: 42577. - Katonca)
márc. 26. 23:17
Mi jöhet még?!? Nem lehet mondani, hogy unatkoznál, az élet mindig produkál nektek valami újabbat. Szerencse, hogy nem lett komolyabb baj!
42605. Astra12 (válaszként erre: 42567. - Katonca)
márc. 26. 23:12
Jó lesz már a nyugalom ott lent!
42604. Katonca (válaszként erre: 42601. - Csakpihe)
márc. 26. 23:01

Remélem ennek a több hónapnyi szenvedésnek végre vége lesz! Igyekszem kitartani!

Szurkolok neked, minden rendben menjen jövő héten!

Gyere majd mesélni, mi volt!

42603. Katonca (válaszként erre: 42600. - Kriszti1981)
márc. 26. 22:50

Akkor neked kell szabályozni, mikor kell pisilni? Gondolom meg van hány óránként kell elmenni wc-re. Mert ugye ha sokáig pang a vizelet, fertőzést kaphatsz. Meg előbb utóbb a záróizom magától kiereszti a vizeletet. Hát büszke lehetsz magadra, amilyen kitartással viseled a nehézségeket.

Június közepére elfogy a kezelésed, utána a hajad is rendbe jön. Bátor légy, mint eddig!

42602. Katonca (válaszként erre: 42599. - Girlpower)
márc. 26. 22:40
Csakis pozitívan szabad ennek a műtétnek neki menni. Szükség lesz a lelki erőre és a család támogatására. És itt leszünk neked mi is! :)
42601. Csakpihe
márc. 26. 21:07
Sziasztok, Üdvözletem az újaknak is! Néha bele bele olvasok a fórumba, ha nem is minden hozzászólást. Katonca látom Nálad nem tűnnek el egyszerűen a problémák, meggyötörnek rendesen.( Kitartás Neked. Nekem jövő héten kell majd mennem a következő kontrollra, meg MR vizsgálatra.
42600. Kriszti1981 (válaszként erre: 42597. - Katonca)
márc. 26. 20:58
3 hetente most csütörtökön megyek a 2-dik ra.A hajhullást mondta a doki hogy nem lesz hajam és hogy utána olyan szép lesz hogy mindenki irigyelni fogja. A pisilés az megy,ingerem az még mindig nincs.
42599. Girlpower (válaszként erre: 42598. - Katonca)
márc. 26. 20:53
Köszönöm szépen! A vérképem novemberben derült ki, hogy rossz, így az lassan javul. Mindenképp meg kell gyógyulnom, fel kell neveljem a gyerekeimet és alig várom, hogy egészségesen dolgozhassak:)Elvileg a legjobb kezekben vagyok, nagyon fogok igyekezni a gyógyulásban.
42598. Katonca (válaszként erre: 42596. - Girlpower)
márc. 26. 20:33

Nagyon sok erőt kívánok neked a műtéthez!

Sajnos ezek a nőgyógyászati nyavalyák a vérképet is tönkre teszik. Az enyém is tropa volt. A fájdalmakról nem beszélve. Persze lelkileg nem könnyű, de arra gondolj, ez az út vezet oda, hogy újra egészséges légy!

42597. Katonca (válaszként erre: 42592. - Kriszti1981)
márc. 26. 20:29

Kedves Kriszti!

Megkérdezhetem tőled, hogy hogyan kapod a kezeléseket? Arra emlékszem, hogy hat van neked kiírva. 3 hetente kapod?

A pisiléssel most hogyan állsz, van némi ingered már? A hajhullásra mit mond a doki?

42596. Girlpower (válaszként erre: 42593. - Honey0201)
márc. 26. 20:27
Mielőbbi jobbulást Neked is. Úgy látom nem lehet előre kitalálni mi lesz. Bízom az orvosomban és a szerencsémben. Két császárom volt, mondták, hogy most nehezebbre készüljek. Köszönöm a válaszokat, próbálok hangolódni a jövő hétre. Nekem február végén derült ki, kóros vashiány és hasfájás miatt kellett kivizsgálás. Azóta kb egy hónap telt el, remélem hamarosan véget ér és mind meggyógyulunk!
42595. Girlpower (válaszként erre: 42592. - Kriszti1981)
márc. 26. 20:17
Sok erőt kívánok hozzá!
42594. Katonca (válaszként erre: 42581. - Honey0201)
márc. 26. 20:15

Nincs szokásos menü. A három gyermekemmel szoktam egyeztetni, mit ennének. Lévén már nagyok.

Évekig nagy teríts-meríts volt nálunk. A férjemnek sok közeli barátja van, össze-szoktak állni, és a társaság hölgy tagjait végig látogatták. A fiaim is mentek a csajokhoz, meg persze hozzánk is. Haverostól. Én élveztem, mert a fiatalok tegeződtek velem, és sok titkot megtudtam tőlük húsvétkor. :)

Most jelen pillanatban a férjem és a fiaim kigyógyulóban vannak a hagyományból, azt mondták kiöregedtek a locsolkodásból. Most éppen a 14 éves lányom miatt kezdenek a kispasik jönni... :)

Szóval biztos, hogy tojás festés, sütés-főzés még mindig lesz! :)

Nekem még van olyan emlékem, hogy szódásüvegekkel locsoltak. Azzal kezdődött a húsvétom: átöltözés. :)

42593. Honey0201
márc. 26. 20:04
Nekem is wertheim műtètem volt, de a hólyagomnak nem lett semmi baja. A katètert a műtèt utáni harmadik napon levettèk, azóta gond nèlkül megy a pisilès ;) a szèkelès amig rendeződtek a belek nehezrbben ment, de egyre jobb. Most a kemo után pár napig van szèkrekedès, de kibirható.
42592. Kriszti1981 (válaszként erre: 42590. - Girlpower)
márc. 26. 19:56
Kemora most megyek másodszor csütörtökön.Az elsőnél nem volt semmi bajom azon kívül hogy fájtak a csontjaim meg két napig fáradt voltam ,meg most kezdett hullani a hajam.
42591. Kriszti1981 (válaszként erre: 42590. - Girlpower)
márc. 26. 19:53
Nem voltsemmi panaszom augusztusba éves rákszűrésre mentem ott derült ki.5 hét után vettetem ki a katétert addigra tanultam meg haspréssel pisilni.5 órás volt a műtétem este 5 körül toltak ki. Reggel 6 kor fel kellett kelni nővér segítséggel megmosakodni felöltözni. Utána 3-4 óránként keltem magamtól mentem sétálni.Nem éreztem semmi fájdalmat simán ment minden.
42590. Girlpower (válaszként erre: 42589. - Kriszti1981)
márc. 26. 19:32
Jó ég! Mindenképp van ilyen katéter?:(Sikerült megtanulnod? A szorulás is általános tünet? A műtét előtt volt fájdalmad? Engem nyom a ciszta, fáj a hasam, nyomódnak a belek és a húgyhólyagom. Én félek a talpraállástól is, ekkora sebbel szörnyű lehet. A kemoterápia mennyire visel meg? Ez valami enyhe fajta vagy olyan rémes, mint a filmeken?
42589. Kriszti1981 (válaszként erre: 42587. - Girlpower)
márc. 26. 19:18
Én 37 vagyok.A szövettanom petefészek rosszindulatú daganata,de hála az égnek nem volt áttétes.Azért kapok utókezelést mivel azt mondta a dokim hogy ez ilyenkor standard eljárás.Nehogy a véráramba bent maradjon valami.Én a műtétről annyit tudok mondani hogy 1 hétig voltam kórházba,abból 2 napot voltam őrzőben mivel olyan fájdalomcsillapító kaptam amit csak ott tudtak adni mert egy gép adagolta,és a derekamba volt bekötve ilyen kis csővel.Fájdalmam nem volt egy percet sem se a kórházba se itthon.Hasi katéterrel jöttem haza mivel a wertheim műtét egyik velejárója hogy újból meg kell tanulni pisilni,meg nagyon szorulásos leszel.4 hétig kellett itthon vér hígított adni magamnak.Ha van kérdésed szívesen válaszolok
42588. Kriszti1981 (válaszként erre: 42586. - Girlpower)
márc. 26. 19:09
Ha jól tudom az országba ő az egyik legjobb ebbe a műtétbe. Engem a társa műtőt.
42587. Girlpower (válaszként erre: 42585. - Kriszti1981)
márc. 26. 19:03

:( Mielőbbi jobbulást kívánok!

Hát én is 35 vagyok... Mekkora volt a cisztád? Nekem a méhemben mióma van elvileg.

Neked is jó lett a szövettan és úgy kapsz kezelést? Hogy viseled? Ez a műtét nagyon félelmetesen hangzik önmagában is:( Van valami tanácsotok a legnehezebb időszakra?

42586. Girlpower (válaszként erre: 42584. - Honey0201)
márc. 26. 18:57
Az Uzsokiban. Ungár doktor. Próbálok nyugodt maradni, de nagyon nehéz:)
42585. Kriszti1981 (válaszként erre: 42564. - Girlpower)
márc. 26. 18:55

Szia!

Nekem januárba volt werthei műtétem. Úgy indultunk hogy a méhembe van valami,nem tudták pontosan megmondani,és az egyik petefészkemen van ciszta.Na a műtét alatt kiderült hogy a petefészkem volt rákos és már egy kicsit átterjedt a méhemre is ,így kiszedtek mindent.A műtét alatt fagyasztásos szövettant csinálnak ami körülbelül mondja csak meg az eredményt.A rendes szövettan 2-3 hét.Engem Pesten műtöttek.Kapnom kell 6 kemot is,megelőzés végett mivel kiszedtek mindent de még nagyon fiatal vagyok és még a sejtem gyorsan növekszik.Azt itt Győrbe kapom .35cm hosszú vágásom van.

42584. Honey0201 (válaszként erre: 42583. - Girlpower)
márc. 26. 18:46
Köszönöm ;) Tèged hol műtenek?
42583. Girlpower (válaszként erre: 42580. - Honey0201)
márc. 26. 18:39
:) Jobbulást kívánok! :) Reméljük így is marad!
42582. Luca07 (válaszként erre: 42575. - Katonca)
márc. 26. 18:19
Szia!Remélem a hèten.Ma akartam időpontot kèrni de vagy foglaltt volt vagy nem vették fel vagy ha felvették is közöltèk hìvjam őket később,Holnap megint ez lesz a program ,,á kiakasztó ez
42581. Honey0201 (válaszként erre: 42579. - Katonca)
márc. 26. 18:07
Van nálatok ünnepi menű ilyenkor? Vagy olyan süti ami tuti mindig van húsvètkor?
42580. Honey0201 (válaszként erre: 42571. - Girlpower)
márc. 26. 18:05

Kecskemèten műtőttek, ott is kapom a koktèlt( èn csak így hívom). Pár napig rossz utána, nekem az izületeim fájnak

Sokat alszom olyankor abban a pár napban. Más tünetem nincs. Ja de plüssfej vagyok ;D

42579. Katonca (válaszként erre: 42563. - Honey0201)
márc. 26. 17:49
Épp ma agyaltam rajta, jövő héten már lehet sütiket sütni. Vasárnap (ápr. 1) már húsvét lesz!!!
❮❮ ... 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2018, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Sitemap | Facebook