Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 ... ❯❯
50511. Melcsi 75
2021. nov. 7. 21:45
Beírtam egy orvos nevet amit nem tudom,hogy szabad-e,de nem ő műtött,hozzá csak véleményért ultrahangra mentem.A nevét adminisztrátor nem tudná törölni?Én nem tudom hogy kell...Bocsánat!!!
50510. Melcsi 75
2021. nov. 7. 21:40
MONCSI Szia.A méhnyak miattam maradt bent,megkérdeztem az orvost,hogy maradhatna e,azt mondta igen.Annak örülök,hogy a méhtestet kivették,mert állandóan összetapadt a hólyagommal,és nagy fájdalmakat okozott,és ahogy kivették a méhtestet megszünt a hosszú évekig tartó bal oldali derékfájásom,amire nagyon sok fájdalomcsillapítót szedtem.A méhnyakam most azért kellett kivenni,bár én nem akartam,én csak azt szerettem volna ha az összenövéseket oldják,de Koppán professzor szerint egy gócközpont,és szerinte az is okozhatja a fájdalmakat,nem zárta ki a méhnyak adenomiozist,de szövettan a végén nem igazolta.Ezért is dolgozom most talán fel ezt a dolgot nehezen,mert úgy érzem feleslegesen lett kivéve.Ráadásul műtét után pisilni sem tudtam 10 napig volt katéterem,majd önkatétereznem kellett. Gondolkozok örökbe fogadáson is.Ideiglenesbe voltak már nálam yorkik,és azóta szerettem meg azt a fajtát.Yorkikban is van sok árva kutyus sajnos,nem is gondolná az ember.Tényleg nagyon hálásak a mentett kutyusok.Köszönöm szépen Moncsi! Nagyon ügyekszem,ügyekeznék én a gyógyulással,már annyira várom,hogy végre fájdalom mentes napjaim legyenek.Olvastam te sem tudsz jól aludni.Probáltad már a Sedacurt,ez egy gyógynövény,engem elálmosított,de én nem szedem már,mert endometriozisom is van,és az egyik növény benne átalakul nem tudom,hogy helyesen írom e le a szervezetben fitoösztrogénné,endo betegeknek nem jó.Ha gondolod,és nincs endod,akkor próbáld meg hátha segít az alvásban.KAJSZI,ha olvasod,és te sem tudsz aludni,próbáljátok ki,hátha segít!
50509. Molcsi (válaszként erre: 50508. - Molcsi)
2021. nov. 7. 21:00

Melcsi

Gyógyulj és fogadj örökbe menhelyről Csodaszép kutyuk vannak ott és rendkívül hálásak!

(kicsit átírta a szöveget a telóm)

50508. Molcsi (válaszként erre: 50504. - Melcsi 75)
2021. nov. 7. 20:51

Megkérdezhetem elsőre miért volt a döntés, hogy marad a nyak? Mi történt utána, miért kellett mégis kivenni?

Gyógyulj és fogadj örökbe menhelyre! Csodaszép kütyük vannak ott és rendkívül hálásak!

50507. Molcsi (válaszként erre: 50502. - Kajszi72)
2021. nov. 7. 20:47
3 ébredés? azta dejó neked 😁 átlag 5x kelek fel minden éjjel, gondoltam is írok a jesszuskának, hogy egy átaludt éjszakát kérek karácsonyra
50506. Melcsi 75
2021. nov. 7. 20:39
Kajszi72 Köszönöm szépen a megnyugtató szavaidat.Majd egy kistermetű kutyust szeretnék,Yorkit.Bár én minden kutyát szeretek.Köszönöm,hogy panaszkodhatok.Ennyire még sosem voltam magam alatt.Igaz már vagy 8 műtétet biztos túléltem. Talán most türelmetlenebb vagyok.Sok volt már a fájdalmakból,és már nagyon akarok tünetmentes napokat,de az még nincs,és tudom magamról,hogy én sajnos lassabban gyógyulok,vagy jobban érzem a fájdalmakat mint mások.Én nem is tudom hogy képzeltem,hogy ez a hüvelycsonk pillanatok alatt meggyógyul,és nem fog fájni...Köszönöm,hogy meghallgattál,és hogy panaszkodhattam,el is bőgtem magam,jó érzés hogy van aki segíteni akar.Igen tudom mondtátok,hogy vannak fekete napok,és ezzel is vigasztalom magamat.Nagyon hálás vagyok,neked,nektek,hogy így segítetek azoknak akiknek szükségük van rá.
50505. Kajszi72 (válaszként erre: 50504. - Melcsi 75)
2021. nov. 7. 19:54

Melcsi, ez most azért rosszabb, mert egyszer már befejezettnek érezted ezt az egész műtétesdit, gyógyulósdit. Végigjártad a nem könnyű utat, feldolgoztad, lezártad.

Ez a második műtét kinyitotta ezt a lezárást, újabb kérdésekkel, miértekkel terhel, elbizonytalanít.

Megkérdőjelezi a múltat és a jövőt is.

De ha emlékszel, írtuk többen is, hogy vannak megmagyarázhatatlan fekete napok, amikor minden kilátástalannak tűnik, az ember úgy érzi, mintha egy hideg, nyálkás burokban lenne.

Lehet, Te most találkozol ezzel először.

Elmúlik.

A hátrányt is az előnyödre fordíthatod, a műtét utáni lét, a gyógyulás minden buktatóját ismered már, tudod mire kell figyelned, tudod, mikor terhelheted magad jobban. Felépülési profi vagy. 🙂

Az emelni, szexelni is ugyanúgy, mint elsőre, türelemmel, átgondolva, fokozatosan.

Indiai sz arudvart mindenhez!🌻

Amúgy milyen kutyust szeretnél?

50504. Melcsi 75
2021. nov. 7. 18:15
Sziasztok.Kérlek nyugtassatok meg hogy ezen mindenki átmegy,és ez is elmúlik...Amikor kivették a méhtestet lelkileg jól voltam.De most hogy kivették a méhnyakat annyi kérdőjel van bennem.Most úgy érzem magam,mintha innentől mindennek vége lenne.Fogok tudni majd,persze nem most majd!!Pl:emelni? Olyan dolgokat csinálni amihez erőt kell kifelyteni?Olyan nullának érzem magam,azt hiszem depis lettem.Elterveztem ha jobban leszek lesz egy kutyám,az talán majd helyre billent,leköti a figyelmemet.Mindig is vágytam rá,csak sose mertem belevágni.Ezen az érzéseken Ti is átmentetek?
50503. Kajszi72
2021. nov. 7. 17:24
Na, ba szki, nekem itt még senki nem írta eddig, hogy virágnyelven a pillangók röptét elemezgetem. 😂😂😂
50502. Kajszi72 (válaszként erre: 50494. - Kitty7016)
2021. nov. 7. 17:20

Kitty, Te nem véleményt írsz, hanem megkérdőjelezed a szavahihetőségünket. Én pedig nem szeretem, ha hazugnak neveznek.

Az általánosításaidnak meg semmi értelme. Azok a nők meg mi itt....???

Te vagy, aki nem hajlandó belátni, hogy igenis lehet másképp.

Dühöngesz, vádaskodsz, az egyetlen érved a csak.

Egy biztos, én nem fogom a hátralévö életemet picsogva végig vegetálni, és elfogadni azt a hülyeséget, hogy akkor mostantól vége a világnak, mert megváltozott a testem, mert nincs méhem, petefészkem vagy mert begolyóztak a hormonjaim.

Én ki tudom röhögni magam, amikor minden ok nélkül elkap a hormonbőgés. Én odaállok a tükör elé és elmondom magamnak, hogy nincs semmi baj, csak a köcsög hormonjaim miatt vagyok depis. Sőt, másoknak is elmondom, hogy nem hülyültem meg, csak idegesítő érzelmi reakcióim vannak.

Nem bújok el a világ elől, nem utálom azt, aki megússza enyhébb tünetekkel.

Nem kapok idegbajt, ha háromszor ébredek fel éjszaka szarr á izzadva. És akkor se nyekeregtem, amikor szárazabb lett a hüvelyem. Vettem sikosítót.

Millió oka lehet annak, hogy csökken a libidó, képzeld, még az ösztrogén túltengés is okozhatja.

És igenis lehet tenni a libidó csökkenés ellen.

És aki szerette és élvezte a szexet, az tesz is ellene.

De aki a saját csiklójához sem mer hozzáérni, mert pfúúújjj, vagy nem tud nyíltan beszélni a párjával, mert szégyelli még kimondani is, hogy hüvely meg sikosító, annak tényleg csak a csoda hozhatja vissza az életébe a szexet.

50501. Tim70 (válaszként erre: 50500. - Erika52)
2021. nov. 7. 16:48

Nincs mit köszönni 💖 kérdezz nyugodtan, mind végigjártuk ezt az utat.

Üdv: 💖Timi

50500. Erika52 (válaszként erre: 50498. - Tim70)
2021. nov. 7. 16:29

Szia Timi!

Köszönöm a tanácsot, és a válaszodat.❤

50499. Tim70 (válaszként erre: 50495. - Kitty7016)
2021. nov. 7. 16:23

Szia Kitty!

Sajnálom, hogy nem azt látod a sorok között, ami oda van írva és mindent támadásnak veszel. Ha olvasod a fórumot, láthattad, hogy soha nem simogattuk senkinek a buksiját, mert azzal a szőnyeg alá sepernénk a dolgokat. A saját tapasztalatomat írom és írtam le a maga nyers valóságába. Ha tetszik a stílus olvasd el ha nem görgess tovább. K...a nem volt könnyű itt senkinek és baromi sokat tettem azért, hogy " sikersztori" legyek. Magam részéről lezártnak tekintem a témát, tedd te is azt.

Üdv: Timi

50498. Tim70 (válaszként erre: 50496. - Erika52)
2021. nov. 7. 16:15

Szia Erika!

Kilenc hónapig még a gondolata is elkerült a szex-nek. Legelőször kezd el újra megismerni magad, mi ami jó mi ami kellemetlen.

Utána bevonhatod a párod a játékba, lassan de biztosan célba érsz. Használj sikosítót, könnyebb lesz ellazulni. Nem tudom téged mi fog izgalomba hozni, de kisérletezz és ne utasitsd el élből. Film, könyv...stb.

A betegség tudattol kell legelőször megszabadulni és lásd meg magadban a szépet, a NŐT.

Üdv: 💖Timi

50497. Süti 2 (válaszként erre: 50493. - Kitty7016)
2021. nov. 7. 15:46

Ne hargudj ,nem akartalak megbántani.

Szép napot!

50496. Erika52
2021. nov. 7. 15:45
Sziasztok! Július 26-án volt hasi méheltávolításom petevezeték,petefészek és a méhnyak is ment. Tavaly júliusban volt egy méhnyak konizációm, és sikeresen eltávolítottak ép széllel egy 6mm-es tumort. A tanácsotokat szeretném kérni, mert ezeket a műtéteket nagyon nehezen viseltem lelkileg. A problémám az, hogy én sem kívánom a szexet mióta kiderült a betegségem, a műtétek után meg egyszerűen írtózom még a gondolattól is hogy a párom hozzám érjen. Mit tanácsoltok, mit tegyek?
50495. Kitty7016 (válaszként erre: 50492. - Tim70)
2021. nov. 7. 15:23
Megfogom írni a sok nőnek abban a csoportban akik a libidó hiánytól szenvednek annak ellenére,hogy műtve sem voltak,hogy kilógnak a sorból es ők a hibásak érte.
50494. Kitty7016 (válaszként erre: 50490. - Kajszi72)
2021. nov. 7. 15:18
Én elfogadom a más véleményét, de itt nincs elfogadva az ha valakinek más a véleménye es mas a tapasztalata,én Molcsi aggodalmàt is megėrtem,azert írtam, de ő is le lett hurrogva.maradjon akkor csak a 2 -3 ember siker története, aztan majd mindenki megtapasztalja.Elnézėst amiert mås a vélemėnyem,annak ellenėre,hogy kutyam,macskam volt es van,viragom,udvarom is volt es van.Senkit nem zavarok többet.
50493. Kitty7016 (válaszként erre: 50491. - Süti 2)
2021. nov. 7. 15:06
Legyen ugy,hogy nem tanultam,de vannak akik jó modort nem tanultak,nem Magyarországon születtem es nem is ott ėlek 3 év alatt nem sokszor zavartam.ezutan ennyit sem fogok,kilépek,mert itt csak jót szabad mondani,kioktatás van, ahogy Molcsi írta,annak aki mas vélemėnyen van.Remėlem ha nehezen is de valahogy megértelmezed te ėrtelmiségi anyaországi magyar!
50492. Tim70 (válaszként erre: 50489. - Kitty7016)
2021. nov. 6. 21:23

Szia Kitty!

Az óriási különbség igaz, de nem rosszabb mint előtte.

Három év tapasztalatával mondom, hogy van libidó, van élet, van szex...és még sorolhatnám.

Kajszinak minden sora igaz, valóban először fejbe dől el minden, majd magadnak kell érte tenned, hogy jobb legyen. 😊

A "sok 45 év feletti ismerősödnek" pedig üzenem, hogy nem hálálkodni kell a férjüknek amiért nem tudnak NŐKÉNT élni, megélni dolgokat, hanem rázzák meg magukat és tegyenek érte, hogy ez megváltozzon.

Üdv: 💖Timi

50491. Süti 2 (válaszként erre: 50489. - Kitty7016)
2021. nov. 6. 14:19

Nem tanultál helyesen írni?

Se füle se farka...

50490. Kajszi72 (válaszként erre: 50489. - Kitty7016)
2021. nov. 6. 10:19

Kitty, már három éve ugyanazt mondod: Kiherélni a dokikat, minden rettentő rossz lett, nincs normális nemiélet műtét után, érzéketlen a hasad.


Az én hájamon is maradt érzéketlen terület, de lassan, lassan egyre kisebb lesz.

Nem fogom helyesbíteni a téves ismereteidet, mert már sokszor megtettük.

Inkább kérdezek:

Te mit tettél magadért, az egészségedért, az életminőséged javulásáért?

Változtattál valamin a műtét után?

Sétálsz? Futsz? Biciklizel? Tornázol? Egészségesebben táplálkozol?

Kipróbáltál bármit, ami örömet okozhat és még eddig nem próbáltad? Kötsz? Horgolsz? Lett kutyád, macskád? Orchideát nevelsz?

Dekorálsz? Kertészkedsz?

50489. Kitty7016 (válaszként erre: 50487. - Kajszi72)
2021. nov. 6. 09:47
Eltünik az teljesen.fejben sem lehet iranyitani, mert ha lehetne akkor sikosito se kellene senkinek,hiaba gondolod hogy akarod ha testnek nincs reakcioja az erintesre.sok sőt nagyon sok menopauzaban levő nő akinek megvan a petefeszke es a mehe nulla libidorol beszel sőt minusz libidorol.ösztrogen hiany.ismerek olyat aki megcsalta a ferjet is annyira fontos volt a szex es most az uj pasival sem megy ha elmaradt a havija(semmi nøgyogyaszati beavatkozasa nem volt).a mehnyak megtartasarol volt szo.nekem nincs,de szerintem jobb ha van .ott vannak idegvegződesek.es ha annyira felesleges,akkor miert tartja meg sok orvos?(biztos nem azert mert felesleges).a regi dokik tanacsara űzennem,hogy egy dolog amit a kõnyvben leirnak es mas dolog megélni.es szivesen megneznem a sok ferfi nődokit kiherelve a 2 heregolyot,hogy milyen fickosak .nem allt fenn esetenben a korai elkezdes es a nyomas.szemtől szembe sok 45 felletti ismerősöm elmondta,hogy nem tudnak együtt lenni es hálás a ferjnek ,hogy megerti,de ezt csak azutan mondtak,miutan en is műtve voltam.tehat van ez az oldal is es bekell mutatni minden oldalt.mindennek van ára es következmenye.ez nem plasztikai műtet.ha a fel hasam tõbb mint 3 eve zsibbadt akkor zsibbadt lehet bennt is ami van.Lett bėl õsszenövesem is,puffadas,az eletben maradas es az egeszseg megtartasa a cėl,de van járulekos veszteseg is bőven.
50488. Molcsi (válaszként erre: 50486. - Bitta77)
2021. nov. 5. 22:18

Szia Bitta, majd írd meg mit írt elő az onkológus. Sugárkezelésben van tapasztalatom. Erőt és kitartást a kezelésekhez. Minden rendben lesz, ha már most ilyen gyorsan gyógyulsz.

Molcsi

50487. Kajszi72 (válaszként erre: 50485. - Kitty7016)
2021. nov. 5. 21:54

Szia Kitty. Azért nem tűnik az el teljesen, néha csak szunnyad kicsit. Öreg dokik azt szokták mondani, hogy szexelni kell, akkor is, ha lassabban jön el a nagy kívánalom. Akár önkielégíteni is rendszeresen, akkor a rutin visszahozza a vágyat.

És az se mindegy, hogy fejben hogy áll hozzá az ember.

Ha valaki úgy érzi, hogy a méhe nélkül már nem teljes értékű nő, akkor az is rendesen gátolja a vágyat a szexre.

Vagy műtét után túl hamar kezdte újra, teli félelmekkel a türelmetlen párja nyomására, és így begyűjtött néhány kellemetlen élményt, ami aztán megnehezítette a továbbiakat.

Mindkét változatra volt már példa itt az oldalon.

50486. Bitta77
2021. nov. 5. 18:57
Sziasztok. Túl vagyok a műtéten 3 hete, már itthon lábadozok, sőt, néhány napot már dolgozgattam is. Hatalmas méretű tumor miatt távolítottak el mindent, a hasamon egy 30 cm körüli vágás van, de már szépen gyógyulgat. Tegnap jött meg a szövettan eredménye is, ami elszomorított, mert bíztam abban, hogy jóindulatú lesz, de nem így lett. Hétfőn irány az onkológus. Ahhoz képest, hogy mekkora volt a baj, nagyon gyors ütemű a felépülés, a leadott 20 kilóból már kezd egy kevés visszakúszni :)
50485. Kitty7016 (válaszként erre: 50484. - Molcsi)
2021. nov. 5. 16:53
Petefeszkek nelkül libido sem lessz,igy nem a hüvely hossza vagy a mehnyak legnagyobb gond,oriasi a különbseg az előtte es az utani dolgokkal.
50484. Molcsi (válaszként erre: 50483. - Tim70)
2021. nov. 5. 06:11

Jó reggelt Nektek! Köszönöm, Timi! Örülök, hogy rátaláltam a csoportra.

A műtét januárban lesz, van időm felkészülni. Erre van bármi javaslat? Sport, torna, intimtorna, kaja stb.? Előtte és utána, mire figyeljek?

50483. Tim70 (válaszként erre: 50480. - Molcsi)
2021. nov. 4. 23:16

Szia Molcsi!

A hüvely mérete nem fog drasztikusan változni. Szűkebb lesz és óvatosabban kell behatolni, de ha el tudod magad engedni hidd el rendbe lesz. Újra kell tanulni és tapasztalni néhány dolgot ez tény, de van élet a mütét után, mely minőségében sokszor jobb mint előtte. Nyilván a partnereden is sok fog múlni, de elmondás alapján 😊 (mert ezt is megkérdeztem 😂) nincs különbség a műtét előtti és utáni érzetben.

Nyugodtan kérdezz töllünk bármit.

Mi is sírtunk, ordítottunk kínunkba a tehetetlenségtől, takarítottunk figyelem eltereléshez, és vártuk a bíztatást az "öreg motorosoktól 🙏"

Üdv: 💖Timi

50482. Kajszi72 (válaszként erre: 50480. - Molcsi)
2021. nov. 4. 16:20

Molcsi, ha most megéled a jó szexet, ha nem vagy prűd vagy gátlásos, ha azon kevesek közé tartozol, akik képesek hüvelyi orgazmusra, akkor nagyon, de nagyon valószínű, hogy ezek a dolgok nem tűnnek el az életedből a műtét után sem. És nem azért, mert én ezt most leírom, hanem mert megélted a jót, újból vágyni fogsz rá, és mindent meg fogsz tenni, hogy visszakapd azt az érzést.

És bőgj nyugodtan, semmi szégyellni való nincs a sírásban. Erre itt bíztatni szoktuk az újakat, lehet és kell is sírni, ordibálni a semmibe, beolvasni az univerzumnak, dühöngeni... mert van bőven feldolgozni és elfogadni való.

A sírás a tested és a lelked védekező mechanizmusa, mert így oldódik a benned lévő stressz, hogy a tehetetlen dühből ki tudj majd lépni.

❮❮ ... 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook