Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)

❮❮ ... 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 ... ❯❯
42166. Evili71 (válaszként erre: 42164. - Kriszti1981)
márc. 4. 21:48

Szia Kriszti!

Ez engem is érdekelne! Higítod a citromlét valamivel, vagy úgy iszod ahogy van? És mennyi idő múlva eszel utána?

(én most vagyok 4,5 hetes és eddig bármit próbáltam egyszerűen nem megy a dolog hashajtó vagy pezsgőkúp nélkül... :(. )

42165. Zsuzsa Kun (válaszként erre: 42161. - Kriszti1981)
márc. 4. 21:47
Kriszti igazad van teljesen egyéni ki hogy viseli.
42164. Kriszti1981 (válaszként erre: 42163. - vony)
márc. 4. 21:15
Igen!Anyukám megoldotta. 5 napig itatott velem reggel fél citrom kifacsart levét,éjgyomorra,kell a c vitamin jelszóval.Kedden már hashajtó nélkül mentem wc-re,igaz szorulásom az van,de a héten minden nap volt székletem.Mire rájöttem hogy mitől van ez.
42163. vony (válaszként erre: 42161. - Kriszti1981)
márc. 4. 20:57

Jeeee Kriszti!!!! Holnap kiveszik a katétert???!!!

Juhéj,de szuper!Nagyon ügyes vagy!!!Széklet is alakul?

42162. Zsuzsa Kun (válaszként erre: 42157. - Fürjecske)
márc. 4. 20:45

Szia Fürjecske!

Kérdeztem a dokit és azt mondta meg kell várni a sebgyogyulástNekem a hüvely vége be van varrva.Gondolom azért nem lehet hamarabb.A dokinöm ismeröse a radiologus.Bizom benne.És elég szép pénzt is adok neki.

42161. Kriszti1981 (válaszként erre: 42144. - Zsonett70)
márc. 4. 20:26

Szia!

Szerdán lesz 6 hete hogy műtöttek.Wertheim műtétem volt ami azt jelenti hogy kiszedtek mindent. Kb 5 órás volt.2 napot voltam az őrzőbe,mivel a hátamba volt bekötve a fájdalomcsillapító amit kaptam és csak ott adhatták mert gép adagolta.Műtét napján fél 5 kor fejezték be a műtétet 6 kor már magamnál voltam.Fájdalmam egy percet se volt se akkor se itthon.Másnap reggel 6 kor kelés kiülni az ágy szélére kb 10 perc után indulni kellet megmosakodni természetesen ápolónő segítségével. Utána 3-4 óránkét keltem fel és sétáltam az őrzőbe.Az osztályra saját lábamon kellet kimennem. Onnantól kezdve sétáltam az osztályon körbe körbe. Kb 35 cm vágásom van hosszába.1 hetet voltam kórházba.4-dik emeleten lakunk lift nélkül egy szuszra jöttem fel mikor jöttünk haza.Itthon az első pár napon többet feküdtem mint amit fent voltam,de a 2-dik héttől jöttem mentem,annyi hogy nem cipekedek.Már mennék vissza dolgozni de sajnos csütörtökön kezdem a kemot megelőzés végett,úgyhogy nem tudok menni. Még annyi hogy katéterrel jöttem haza mivel nem érzem hogy mikor kell pisilni,azt holnap vetetem ki. Úgyhogy szerintem mindenki saját maga érzi hogy mennyit tud fent lenni.

Kriszti

42160. vony (válaszként erre: 42155. - Katonca)
márc. 4. 20:20

Szia Katonca!

Hát eztényleg csúcs,hogy én sem úszom meg valami szövődmény nélkül😭

Ma alig ettem valamit,csak zöldséget,gyümölcsöt.Délelőtt még erősen jelentkeztek a fájdalmak,délután már nem volt olyan bírhatatlan.Elmentem sétálni2* ma.Amire hazaérek rengeteg levegő kiáramlik a görcsök után.De már nem voltak annyira elviselhetetlenek.Nem tudom a vakbél hogyan jelentkezik,de nincs hányingerem,lázam,étvágyam is lenne...és lejjebb fáj,mint az epe.Bár azt sem tudom hol van,mert sosem fájt.

Köszönöm,hogy aggódsz értem.💗💗💗

Holnap meglátom,hogy hogyan tovább.Szombaton kezdenék dolgozni.😞

42159. Astra12 (válaszként erre: 42153. - Katonca)
márc. 4. 19:42
Hàny egységeset (NE)?
42158. Fürjecske (válaszként erre: 42021. - Katonca)
márc. 4. 19:19
Ez egy döbbenet amit írtál. Kívánom, hogy otthon mielőbb gyógyuljatok.
42157. Fürjecske (válaszként erre: 42014. - Zsuzsa Kun)
márc. 4. 19:00
Szia Zsuzsa! A helyedben én (bár nem vagyok a helyedben, ezért csak kibicelek) biztosan alaposan átbeszélném újra az onkológusommal, vagy ha kell egy másik véleményét is kikérném, mit lehet tenni, hogy ne legyen 2 hónap. Tudod ezek alatt az évek alatt megtanultam, hogy ha nem vagyok időnként erőszakos, a kutyát nem érdekli az egészségügyben, hogy mit érzek, min megyek keresztül csak egy statisztikai adat vagyok és kész. Szurkolok nagyon Neked!
42156. Katonca (válaszként erre: 42154. - Zsonett70)
márc. 4. 18:50
😘💖🌷
42155. Katonca (válaszként erre: 42122. - vony)
márc. 4. 18:49

Kedves Vony!

Úgy gondolom, nincs mire várnod, irány a doki. Mert azok a tünetek amiket leírtál, nekem vakbélgyulladásra engednek következtetni. Az pedig nem játék. Persze az epehólyag is lehet, lévén az is jobb oldalon fáj. Tudom, neked is eleged van a vizsgálatokból, de mindenképp nézesd meg a pocakod.

42154. Zsonett70 (válaszként erre: 42152. - Katonca)
márc. 4. 18:40
Köszi puszi.😙❤💖❤😙
42153. Katonca
márc. 4. 18:33
Én Clexane-t kaptam, 10 db-ot műtét után.
42152. Katonca (válaszként erre: 42144. - Zsonett70)
márc. 4. 18:30

Nagyon örülök, hogy megérkeztél, már aggódtam mi történhetett veled... Egy pillanatig se gondold, hogy egyedül vagy a tapasztalataiddal. Én is így jártam mint te, műtét után egy napig azt hittem megdöglök. Semmi nem hatott a fájdalmamra, csak amikor altatót adtak, mert fájdalomcsillapítót már nem mertek.

Az első 2-3 hétben többet voltam az ágyban, mint azon kívül. Gyenge voltam mint a fing, ha elkezdtem sétálni úgy éreztem leszakad a hasam a fájdalmaktól. Ne hallgass senkire! Mindenkinek más a gyógyulási tempója. Nem kell egyből maratont futni. Érezni fogod mi esik jól és mi nem.

A sok fekvés azért ártalmas, mert könnyen embóliát, trombózist kaphat az ember. De éppen ennek kivédésére adják a hőn szeretett szurikat.

Türelmes légy önmagaddal! Annyi sétálj amennyi jól esik. A 6 hetet nem véletlen adják. Ha belegondolunk, régen a méheltávolítás után 6 hónap volt a lábadozás.

Gyógyulgassál, vigyázz magadra, a lelkedre is! :*

42151. Tia69 (válaszként erre: 42149. - vony)
márc. 4. 15:23
Elméletileg igen,mivel nekem sigmabél gyulladásom van a bal oldalon kéne fájnia,de nekem úgy általában fáj...néha úgy görcsöl hasam tőle majd megbolondulok,akkor wc-re kell mennem,utána már jó!
42150. Zsuzsa Kun (válaszként erre: 42144. - Zsonett70)
márc. 4. 15:00

Én laparos voltam.A műtét után másnap jött hozzám a gyógytornász.És utána az ágyban már csináltam amit mutatott.Olyan gyakorlatok voltak ami a hasat egyáltalán nem veszi igénybe.Farizom hüvely erösités És láb toráztatás hanyatt fekve

Nekem nagyon jól esett

És alig feküdtem Sokat járkáltam már a kórházban is.Az ülés nem esett jól. Most leszek 6hetes csütörtökön.Most már tudok ülni is ugy hogy nem kellemetlen Nekem a diétát nem mondta senki az étvágyam a mütét óta sajnos nöt nem gyözöm legyalogolni 🙂majd a sugárnál lehet lemegy bár nem vagyok túlsulyos

42149. vony (válaszként erre: 42130. - Tia69)
márc. 4. 14:33
A bélgyulladás is egy helyileg pontosan meghatározható területen fáj?
42148. Astra12 (válaszként erre: 42147. - vony)
márc. 4. 14:32

És ha csinálnál egy kis nem görcsös

hashajtást? Nem pucolódna ki?

42147. vony (válaszként erre: 42136. - yallah)
márc. 4. 14:30

Az biztos,hogy utána fogok járni,csak attól tartok ez nem egy vizsgálat lesz.😥

Muszáj lesz,mert egyre jobban fáj.Vagyis egyre inkább szétáradó fájdalom.

42146. Astra12 (válaszként erre: 42142. - Tia69)
márc. 4. 14:11

Valami légúti vacak volt. Kèt doboz

Zinnatot szedtem be. A savlekötőt

abbahagytam, mert olvastam, hogy nem jó együtt

a vérhígítóval. Az orvosokat ez nem

zavarta. Amúgy sem reflux miatt köhögtem.

42145. Astra12
márc. 4. 14:07

Ez az, hogy senki nem mondja, hogy mi az,

amit akàr erőltetni is kellene, és mit nem

szabad még. Tavaly 1-2 hónap után szétnyílt

a köldöksérvem. Most jobban vigyázok.

Valaki itt írta, hogy az angol protokoll

szerint 3-4 hét csak hanyatt fekvés és

alig ülés, csak séta, hogy a belek ne

nyomuljanak a méh helyére. Ezt próbàlom, de nem

tudom az arányokat. Sokat fekszem, csak hanyatt.

De pl. óatosan felveszek földről dolgokat. Nem

tudom, szabad-e.

A köhögèst valahogy megszoktam, először nagyon fájt. Remélem, nem ártottam vele.

42144. Zsonett70
márc. 4. 13:15
Lányok ki mennyit fekszik,illetve mennyit van fent.Mennyire érdemes saját érdekünkben erőltetni a dolgokat.Hol a normálisnak mondható határ?
42143. Zsonett70 (válaszként erre: 42141. - Tia69)
márc. 4. 13:12
Tutti hogy tisztában van vele,hid el.
42142. Tia69 (válaszként erre: 42140. - Astra12)
márc. 4. 12:41
Nekem vízszintes a vágásom,nem tudok hozzá szólni a függőlegeshez,de én (a férjem) még mindig leragasztom. Nem mondták meddig kell,míg seb van rajt én biztos bekötöm. Neked amúgy jól összejött minden a műtét után! Végül is kiderült mitől köhögtél annyira. El sem tudom képzelni,hogy csináltad,én nem köhögtem,csak minimálisat az altatás után,de azt hittem megpusztulok úgy fájt tőle a hasam. Remélem hamar összeszeded magad. Mennyit vagy fent?
42141. Tia69 (válaszként erre: 42139. - Astra12)
márc. 4. 12:34
Igen,én sem vagyok vékony,én csak 3,5 kg-ót fogytam,remélem még megy le...azért nem tudom mitől függ ki mennyit kap. Hát reméljük a doki tudja.
42140. Astra12
márc. 4. 11:02

De ez kevés torna.

A műtétemet sok bosszantó

nyavalya kísèri. Már az is felemásan sikerült

(méhszáj lent), köhögés, láz, rossz

antibiotikum, téves reflux. Mintha sajogna

egy nemrég betömött fogam.

A függőleges vágásom alsó vége nem tud

rendesen szellőzni, a haskötőt ezek után

fel sem merem venni. Ti hogy csináljátok, hogy

rendesen gyógyuljon?

Két napja a jobb combomon és a bal lábszáramon

megjelent egy-egy kupacban 7 ill. 3 kiütés.

Allergia a vérhígítóra? Nem tudom.

Tudom, ezek semmiségek, pláne más sokkal nagyobb

problémája mellett, de már elmúlhatnának.

42139. Astra12 (válaszként erre: 42129. - Tia69)
márc. 4. 10:43

Elírtam: Clexane 8000 NE (80 mg). Mitől

függ, hogy kinek mit írnak fel? Én is sok

kiló vagyok.

A kórházból -6,5-tel jöttem haza (hatalmas

méhem volt), azóta még 2 lement. Tizenéve

nem volt ekkora a súlyom, aminek örülök, de sajnos az izmaim fogynak. Most próbàlok

lábujjhegyre állni, vissza stb.

42138. Zsonett70 (válaszként erre: 42137. - Evili71)
márc. 4. 10:40
Csűtőrtőkőn mentem be,kora reggel.Majd utána hét péntek délután jőttem haza.Különősebben nem indokolták,így gondolta az orvosom.Pénteken délelőtt kiszedte a varratokat majd hazaengedett.
42137. Evili71 (válaszként erre: 42131. - Zsonett70)
márc. 4. 10:30

Szia Zsonett! Üdv a lábadozók táborában 😊. Nagyon gyors felépülést kívánok!

Miért kellett 9 napig bent lenned?

❮❮ ... 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2018, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Sitemap | Facebook