Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 ... ❯❯
50492. Tim70 (válaszként erre: 50489. - Kitty7016)
2021. nov. 6. 21:23

Szia Kitty!

Az óriási különbség igaz, de nem rosszabb mint előtte.

Három év tapasztalatával mondom, hogy van libidó, van élet, van szex...és még sorolhatnám.

Kajszinak minden sora igaz, valóban először fejbe dől el minden, majd magadnak kell érte tenned, hogy jobb legyen. 😊

A "sok 45 év feletti ismerősödnek" pedig üzenem, hogy nem hálálkodni kell a férjüknek amiért nem tudnak NŐKÉNT élni, megélni dolgokat, hanem rázzák meg magukat és tegyenek érte, hogy ez megváltozzon.

Üdv: 💖Timi

50491. Süti 2 (válaszként erre: 50489. - Kitty7016)
2021. nov. 6. 14:19

Nem tanultál helyesen írni?

Se füle se farka...

50490. Kajszi72 (válaszként erre: 50489. - Kitty7016)
2021. nov. 6. 10:19

Kitty, már három éve ugyanazt mondod: Kiherélni a dokikat, minden rettentő rossz lett, nincs normális nemiélet műtét után, érzéketlen a hasad.


Az én hájamon is maradt érzéketlen terület, de lassan, lassan egyre kisebb lesz.

Nem fogom helyesbíteni a téves ismereteidet, mert már sokszor megtettük.

Inkább kérdezek:

Te mit tettél magadért, az egészségedért, az életminőséged javulásáért?

Változtattál valamin a műtét után?

Sétálsz? Futsz? Biciklizel? Tornázol? Egészségesebben táplálkozol?

Kipróbáltál bármit, ami örömet okozhat és még eddig nem próbáltad? Kötsz? Horgolsz? Lett kutyád, macskád? Orchideát nevelsz?

Dekorálsz? Kertészkedsz?

50489. Kitty7016 (válaszként erre: 50487. - Kajszi72)
2021. nov. 6. 09:47
Eltünik az teljesen.fejben sem lehet iranyitani, mert ha lehetne akkor sikosito se kellene senkinek,hiaba gondolod hogy akarod ha testnek nincs reakcioja az erintesre.sok sőt nagyon sok menopauzaban levő nő akinek megvan a petefeszke es a mehe nulla libidorol beszel sőt minusz libidorol.ösztrogen hiany.ismerek olyat aki megcsalta a ferjet is annyira fontos volt a szex es most az uj pasival sem megy ha elmaradt a havija(semmi nøgyogyaszati beavatkozasa nem volt).a mehnyak megtartasarol volt szo.nekem nincs,de szerintem jobb ha van .ott vannak idegvegződesek.es ha annyira felesleges,akkor miert tartja meg sok orvos?(biztos nem azert mert felesleges).a regi dokik tanacsara űzennem,hogy egy dolog amit a kõnyvben leirnak es mas dolog megélni.es szivesen megneznem a sok ferfi nődokit kiherelve a 2 heregolyot,hogy milyen fickosak .nem allt fenn esetenben a korai elkezdes es a nyomas.szemtől szembe sok 45 felletti ismerősöm elmondta,hogy nem tudnak együtt lenni es hálás a ferjnek ,hogy megerti,de ezt csak azutan mondtak,miutan en is műtve voltam.tehat van ez az oldal is es bekell mutatni minden oldalt.mindennek van ára es következmenye.ez nem plasztikai műtet.ha a fel hasam tõbb mint 3 eve zsibbadt akkor zsibbadt lehet bennt is ami van.Lett bėl õsszenövesem is,puffadas,az eletben maradas es az egeszseg megtartasa a cėl,de van járulekos veszteseg is bőven.
50488. Molcsi (válaszként erre: 50486. - Bitta77)
2021. nov. 5. 22:18

Szia Bitta, majd írd meg mit írt elő az onkológus. Sugárkezelésben van tapasztalatom. Erőt és kitartást a kezelésekhez. Minden rendben lesz, ha már most ilyen gyorsan gyógyulsz.

Molcsi

50487. Kajszi72 (válaszként erre: 50485. - Kitty7016)
2021. nov. 5. 21:54

Szia Kitty. Azért nem tűnik az el teljesen, néha csak szunnyad kicsit. Öreg dokik azt szokták mondani, hogy szexelni kell, akkor is, ha lassabban jön el a nagy kívánalom. Akár önkielégíteni is rendszeresen, akkor a rutin visszahozza a vágyat.

És az se mindegy, hogy fejben hogy áll hozzá az ember.

Ha valaki úgy érzi, hogy a méhe nélkül már nem teljes értékű nő, akkor az is rendesen gátolja a vágyat a szexre.

Vagy műtét után túl hamar kezdte újra, teli félelmekkel a türelmetlen párja nyomására, és így begyűjtött néhány kellemetlen élményt, ami aztán megnehezítette a továbbiakat.

Mindkét változatra volt már példa itt az oldalon.

50486. Bitta77
2021. nov. 5. 18:57
Sziasztok. Túl vagyok a műtéten 3 hete, már itthon lábadozok, sőt, néhány napot már dolgozgattam is. Hatalmas méretű tumor miatt távolítottak el mindent, a hasamon egy 30 cm körüli vágás van, de már szépen gyógyulgat. Tegnap jött meg a szövettan eredménye is, ami elszomorított, mert bíztam abban, hogy jóindulatú lesz, de nem így lett. Hétfőn irány az onkológus. Ahhoz képest, hogy mekkora volt a baj, nagyon gyors ütemű a felépülés, a leadott 20 kilóból már kezd egy kevés visszakúszni :)
50485. Kitty7016 (válaszként erre: 50484. - Molcsi)
2021. nov. 5. 16:53
Petefeszkek nelkül libido sem lessz,igy nem a hüvely hossza vagy a mehnyak legnagyobb gond,oriasi a különbseg az előtte es az utani dolgokkal.
50484. Molcsi (válaszként erre: 50483. - Tim70)
2021. nov. 5. 06:11

Jó reggelt Nektek! Köszönöm, Timi! Örülök, hogy rátaláltam a csoportra.

A műtét januárban lesz, van időm felkészülni. Erre van bármi javaslat? Sport, torna, intimtorna, kaja stb.? Előtte és utána, mire figyeljek?

50483. Tim70 (válaszként erre: 50480. - Molcsi)
2021. nov. 4. 23:16

Szia Molcsi!

A hüvely mérete nem fog drasztikusan változni. Szűkebb lesz és óvatosabban kell behatolni, de ha el tudod magad engedni hidd el rendbe lesz. Újra kell tanulni és tapasztalni néhány dolgot ez tény, de van élet a mütét után, mely minőségében sokszor jobb mint előtte. Nyilván a partnereden is sok fog múlni, de elmondás alapján 😊 (mert ezt is megkérdeztem 😂) nincs különbség a műtét előtti és utáni érzetben.

Nyugodtan kérdezz töllünk bármit.

Mi is sírtunk, ordítottunk kínunkba a tehetetlenségtől, takarítottunk figyelem eltereléshez, és vártuk a bíztatást az "öreg motorosoktól 🙏"

Üdv: 💖Timi

50482. Kajszi72 (válaszként erre: 50480. - Molcsi)
2021. nov. 4. 16:20

Molcsi, ha most megéled a jó szexet, ha nem vagy prűd vagy gátlásos, ha azon kevesek közé tartozol, akik képesek hüvelyi orgazmusra, akkor nagyon, de nagyon valószínű, hogy ezek a dolgok nem tűnnek el az életedből a műtét után sem. És nem azért, mert én ezt most leírom, hanem mert megélted a jót, újból vágyni fogsz rá, és mindent meg fogsz tenni, hogy visszakapd azt az érzést.

És bőgj nyugodtan, semmi szégyellni való nincs a sírásban. Erre itt bíztatni szoktuk az újakat, lehet és kell is sírni, ordibálni a semmibe, beolvasni az univerzumnak, dühöngeni... mert van bőven feldolgozni és elfogadni való.

A sírás a tested és a lelked védekező mechanizmusa, mert így oldódik a benned lévő stressz, hogy a tehetetlen dühből ki tudj majd lépni.

50481. eritrea (válaszként erre: 50480. - Molcsi)
2021. nov. 4. 15:30

Megértem, mind így vagyunk ezzel sajnos. Nálam kb ez majdnem fél évig tartott. Borzasztó volt..


De majd túl leszel rajta, rendbe jössz és lelkileg is jobb lesz, hidd el 🥰

50480. Molcsi (válaszként erre: 50475. - Tim70)
2021. nov. 4. 13:29

Szia Timi, köszönöm, hogy leírtad, örülök, hogy nálad minden oké! Mégis nehéz elfogadnom, hogy a mostani több mint tökéletes szex egy része el fog veszni. Ami még aggaszt, hogy a hüvely mérete csökken ha igaz. Ez sem befolyásol semmit?

Biztos előbb utóbb nekem is bejön majd Kajszi humora, de ez még nem az a fázis, kb egész nap bőgök ne haragudjatok a hozzászólásaimért.

50479. eritrea (válaszként erre: 50473. - Kajszi72)
2021. nov. 4. 11:46
Kajszi, én is imádom a humorod 🙂💞
50478. Kajszi72 (válaszként erre: 50476. - Tim70)
2021. nov. 4. 11:39
Köszi Timi! 😁❤
50477. Kajszi72 (válaszként erre: 50474. - Molcsi)
2021. nov. 4. 11:37

A linken egy 2011-ben elhunyt neves szülész- nőgyógyász, akadémikus dolgozata vagy publikációja van.

Az én általam leírt érvek, meglátások ugyanúgy benne vannak, mint azok, amelyek a Te félelmeidet okozzák. Sajnos statisztikai adatok nem mindenhol szerepelnek.

Amit én látok, hogy nem lett alapvetésként leírva - talán mert nem laikusoknak szól, hanem a szakmának - hogy a wertheim műtétet rákos érintettség esetén preferálják, a részlegest meg akkor, ha sem a vizsgált képletekben, sem a családi genetikában nem fordul elő a rák.

Az viszont konkrétan benne van, hogy több megelőző tanulmány nem jelzett összefüggést a méhnyak hiánya és a hólyag ill. végbél problémák között.

Más szemmel olvassuk, egyszerűen azért, mert Te most szembesültél a műtét tényével. Ilyenkor az ember ki van élezve minden negatív csengésű infóra és nagy benne a félelem. Mindannyian, akik itt vagyunk az oldalon, átmentünk ezen a sokkos, meg kell emészteni időszakon.

Kapkodtunk fűhöz- fához, minden betűt elolvastunk, amit csak találtunk a témában. Rendesen össze is zavart minket...

mert a dokik sem értenek egyet mindenben. Nem beszélve a másodkezes, hallomásbeli horrorsztorikról, amiket szintén bőven találni a neten.

De amellett kitartok, hogy nincs két egyforma nő, nincs két egyforma eset, mindenki egyedi elbírálás alá esik, ahol a dokik szigorúan szakmai alapon hoznak döntést. Mi pedig laikusok vagyunk.😁🌻

50476. Tim70 (válaszként erre: 50473. - Kajszi72)
2021. nov. 4. 11:04

Én bírom a humorod! 😂😂😂.

💖Timi

50475. Tim70 (válaszként erre: 50474. - Molcsi)
2021. nov. 4. 11:03

Szia Molcsi!

Három éve volt teljes méheltávolításom.

Ment minden tokkal vonóval, méhnyakkal együtt. Szóval tapasztalat van.😊

Amit Kajszi írt az úgy van. Idézem: "A szex megváltozik, mert a méh orgazmusos összehúzódásai már nem lesznek, szóval lerövidül az orgazmus élmény. A többi hozzáállás és türelem kérdése, mert újból fel kell fedezni, hogy mi, hogyan a legjobb.

Ne parázz, nem szaródik el a szex!"

Csak ismételni tudnám amit leírt. 😁

Semmi gondom, se a szex-el, se mással. Teljes normális életet élek, jobb formába vagyok mint valaha és igazi dögös NŐ vagyok, így nagybetűvel 😂😂.

Ne izgulj és ne görcsölj rá. A türelem amit majd meg kell tanulnod.

Legyen szép napotok!

Üdv: 💖Timi

50474. Molcsi (válaszként erre: 50473. - Kajszi72)
2021. nov. 4. 09:52

Köszi a kalap kakit 😁 mégis azt gondolom a mehnyak kivétele hatással van azoka, amit írtam, rossz irányban. A kivétel mellett csak a rákmegelőzés szól, de engem ez nem győz meg a hátrányaival szemben sajnos.

[link]

50473. Kajszi72 (válaszként erre: 50471. - Molcsi)
2021. nov. 4. 09:12

Nem kioktatásnak szántam, bocsi, ha annak tűnik.

Én nem tudhatom, hogy Te mit tudsz és mennyire vagy tájékozott. Nekem segítőként az a dolgom, hogy a lehető legtöbb információt osszam meg. A pontokba szedett felsorolás a tematizálásban segít, nekem is és annak is, aki olvassa. A humorom meg lehet furcsa.😁

A hüvelyi orgazmusnak semmi köze ahhoz, hogy marad a méhszáj vagy sem.

A méhnyaknak semmi köze ahhoz, hogy lesz-e hólyagprobléma vagy székelési gond.

Mindkét dolog nagyban függ a szövetek általános állapotától, minőségétől, a genetikai terheltségtől, és a már műtét előtt meglévő összenövésektől.

Mégegyszer, sajnálom, ha túl pattogósnak érezted az irományom, sajna itt nincs metakommunikáció.

Kalap kakit mindenhez!🌻

50472. Molcsi (válaszként erre: 50470. - Eritrea)
2021. nov. 4. 08:32

Szia Etitrea!

Köszönöm a válaszod.

Gyógyulást és egészséget kívánok!

M.

50471. Molcsi (válaszként erre: 50469. - Kajszi72)
2021. nov. 4. 08:24
Segítségért és tapasztalatokért fordultam ide, a válaszod köszönöm, bár kissé kioktató. Nem gondoltam,hogy bármi lobogna, de a nyak kivétele befolyásolhatja a húgy és végbélmüködést is, ahogy a hüvelyi orgazmus is megmarad, ha nem veszik ki a nyakat.Ha kiveszik a hüvely is rövidül ne mondd hogy ugyaaz. Ez a papírforma. Ezért érdekelnek a valós tapasztalatokat. Ahogy értettem, te nem vagy érintett? Ismerem a nagybetűs használatot, csak kiemeltem a fontos részt. Nem szamitottam ebben a csoportban kötözködésre van épp elég bajom.
50470. eritrea (válaszként erre: 50468. - Molcsi)
2021. nov. 4. 08:19

Szia Molcsi!

Az orvos döntötte el, hogy mi marad-mi megy. A méhtestnél nem volt kérdés, akkora volt a mióma, muszáj volt kivenni. A petevezetékek prevenciós jelleggel kerültek ki, így mondta az orvos. Volt előtte abráziós műtét, rendben volt a szövettan, így minden más maradt.


A Honvédban műtöttek a Podmaniczkyn.

50469. Kajszi72 (válaszként erre: 50467. - Molcsi)
2021. nov. 4. 07:00

Lehet, hogy nem kapsz rögtön választ, mert nem mindenki néz be az oldalra minden nap.

De:

A műtét során a méhtest támasztó szalagjait áthelyezve érik el a hüvely kitámasztását a kismedencében. Mindig. Méhnyakkal és anélkül is. Szóval nem marad ott lobogva a belsőnkben.

Mivel nem vagyunk egyformák, más a genetikánk, más az anamnézisünk, minden eset elbírálása egyedi.

A szex megváltozik, mert a méh orgazmusos összehúzódásai már nem lesznek, szóval lerövidül az orgazmus élmény. A többi hozzáállás és türelem kérdése, mert újból fel kell fedezni, hogy mi, hogyan a legjobb.

Ne parázz, nem szaródik el a szex!

És nem tudom, hogy tudod-e, de a netes kommunikációban a nagybetűk használata az élő beszéd kiabálásával egyenértékű.😁

50468. Molcsi (válaszként erre: 50466. - Eritrea)
2021. nov. 4. 06:05
Szia, most olvastam a hozzaszolasod, hol műtöttek? Nagyon érdekelne hogy jutottál erre a verzióra mi marad mi kerül ki?
50467. Molcsi (válaszként erre: 50464. - Kajszi72)
2021. nov. 4. 06:03
Köszönöm, hogy leírtad. A petefészkek állapotát valóban nehéz kontroll alatt tartani, de a méhnyak esetében van rákszűrés. Azért az nem véletlenül van ott, tartó funkciója van, megváltozik a szex?! Több a hátránya a kivételnek ha nincs baja most szerintem, mivel azért nincs előírva hogy újra rákos leszek.KÉRLEK írjátok meg nekem a tapasztalatokat! Van itt olyan akinek MEGMARADT A MÉHNYAK DE KIVETTÉK A PETEFÉSZKEKET? Köszönöm.
50466. eritrea (válaszként erre: 50465. - Kajszi72)
2021. nov. 4. 05:23

Kajszi, istennő vagy! 🙂💗 nagyon köszönöm!

44 vagyok, a hormonok elviekben rendben működnek. A méhtestet kivették a miómával együtt és a petevezetőket is. Benn maradt a méhnyak és a 2 petefészek. Ezek szerint nekem is chrobak műtétem volt?

50465. Kajszi72 (válaszként erre: 50463. - Eritrea)
2021. nov. 3. 21:56

Szia. Jó kis feladat...😁

1. A köznyelvben amikor a méhről beszélünk, csak a fordított körte alakú méhtestre gondolunk.

Orvoséknál a méh az egész szervrendszert jelenti, tehát a méhtestet, a méhnyakat, a petefészkeket, a petevezetőket.

2. A Chrobak műtét vagy részleges méheltávolítás, nem a köznyelvi méh értelmezést veszi alapul, hanem az orvosit. A műtét során eltávolítják a méhtestet és a petevezetőket (hogy ne cafogjanak ott gondolom 😁).

Tehát maradnak a petefészkek és a méhnyak.

3. Ha a méhnyálkahártya sejtes állapota már rákmegelőző állapotban van, akkor a méhnyakat is eltávolítják.

4. Ezt a műtétet akkor csinálják, amikor a hormonok már összevissza dolgoznak, állandósult a méhnyálkahártya megvastagodása, de nincsenek sem a képletekben, sem a családi genetikában rákra hajlamosító tényezők.

A petefészkek meghagyása az általuk termelt hormonok miatt történik, így a menopauza lassabban jön el.

A hormonkatyvasz működése még elszaródott állapotban is baromi bonyolult és összetett, és sok más szervünkre is hatással van. A sok rossz mellett, ami okozni tud védelmi szerepet is betölt. Szóval, akinél lehet és még jól működő, ezért választják a petefészkek meghagyását.

Asszem ennyit tudok.😁

50464. Kajszi72 (válaszként erre: 50460. - Molcsi)
2021. nov. 3. 20:39

Szia. Ha a hormonkezelésed előre hozza a menopauzát, akkor a petefészkeid funkciójukat tekintve feleslegesek. Viszont mivel néha aktivizálják magukat, akár több évi kihagyás után is a természetes lefolyású menopauza idején, ciszták alakulhatnak ki rajtuk, ez gyógyszerek mellett is előfordulhat szerintem.

A ciszta sunyi, csak ritkán érezni, hogy ott van. Néha sajog egyet, néha mocskosul fájsz. Ha nem tud felszívódni, és nagyobb méretű lesz, akkor észlelhető igazán. Ilyen esetben jön a műtét. Azt hiszem, a cisztáktól és azok elrákosodásának lehetőségétől féltenek a nőgyogyóid, azért akarják kivenni őket is.

A méhnyakkal is hasonló lehet a szitu, a megelőzés. Már csak azért is, mert a méhtest és a méhnyak két különböző szövete nem egy éles határvonallal válik el egymástól, hanem egy finom átmenettel. ( ezért maszatolunk menstruációkor a méhnyakunkról, mi chrobakosok egy ideig)

Neked, akinek a méhtestrák komoly fenyegetés, az a pár maradék sejtecske a méhnyakon ugyanúgy veszélyforrás.

De én amatőr vagyok, csak levezettem egy logikai láncolatot az ismereteim alapján és konkrét tapasztalatom sincs.

Egy viszont biztos, az, hogy chrobak vagy wertheim, nem kívánság kérdése, ez egy szakmai alapokon nyugvó orvosi döntés.

Kalap kakit mindenhez!🌻

50463. eritrea
2021. nov. 3. 20:33

Kajszi, te baromi jól és érthetően meg tudsz fogalmazni dolgokat🙂

Ha van pár szabad perced, leírnád kérlek, hogy ez a chrobak műtét pontosan micsoda/hogyan zajlik, illetve mikor alkalmazzák?

A neten igyekeztem aprócska feltáró munkát végezni a témában, hogy kielégítsem a kíváncsiságomat, de hát gugli barát miket össze nem hord... ahhhh... 😄😄


Köszönöm! ❤

❮❮ ... 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook