Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 ... ❯❯
50338. eritrea (válaszként erre: 50336. - Ditkebaba)
2021. jún. 27. 22:08

De jó ezt hallani 😊

Nagyon örülök! Sokszor gondolok rád és lassan vissza is áll az életed a régi kerékvágásba ❤

Írok majd persze, ha lesz mit. 😊Egyelőre előkészülök. A hétvégeken meg programokat szervezek családdal, gyerekekkel. Utána úgyis kb a 4 fal marad 😊

Vigyázz magadra, puszillak 😘💋

50337. yallah2
2021. jún. 27. 21:39

Sziasztok!!!

A Mai nap jubileum számomra. Ugyanis pont ma 5 éve, hogy átestem a totális méheltávolításon. Nekem ott az égegyvilágon semmi nem maradt.

Visszaemlékszem arra a napra.

Reggel lementem a kórházkertbe, mondván, hogy pár napig úgysem tudok. Fél 9 kor hozták a koktélomat. Utána elmondtam egy Miatyánkot. Aztán jöttek értem. A koktéltól mindenmindegy volt. Mindenkit ismertem a teamből kicsit beszélgettünk kaptam bátorító arcsimit. Szépen áttett Csaba az műtőasztalra. Igazgatás, izolálás, vérnyomásmérés, a maszk, aztán a vénás Dormicum, filmszakadás.

Aztán. Suhanások, érintések, hangok, lebegés.

Miért fáj a derekam? Megműtöttek egyáltalán? Ragtapasz homokzsák a hasamon akkor igen.

Érintés a homlokomon... Felnézve láttam egy szájat. Mivan? Jani fiam? Nem, Pista. Hányóra??? Fél négy. De jó átaludtam a délutánt. Sötét. Aztán megint a száj! Mivan? Ébredj már fel! Mer? Este fél 7!!! Miiiiii????

Jesszus Daninak megígértem, ha észhez térek, felhívom.

Na felhívta Pista, beszéltem vele. Meg beszéltem másokkal is, de nem emlékeztem rá. Jól kiütöttek. Különösebb fájdalmat nem éreztem. Este még kaptam egy egész Nubaint a seggembe. Tök jól elvoltam. Többször jött Andika. Mondtam neki, hogy pihenjen én elvagyok. Csengessek ha bajom van. Csengessen a rosseb! Elért a kezem a teásbögréig, iszogattam . Egyszer kétszer majdnem elindultam a klotyóra de rögtön kapcsoltam, hogy a katéter miatt érzem. Hajnalban próbáltam felülni de nem ment még. Fél 5 kor kaptam egy vénás Algopyrint, majd ki akarták venni a katétert de volt benne vércsík így maradt még egy napig. Szóval az Algo után jöttek hárman, szépen felültünk és letusoltam. Jól esett. Egyéb problémám nem volt a remegésen kívül. Az nagyon rossz volt. Gondolom a gyógyszerek. Na meg a koffeinhiány! Többen meglátogattak aznap . Kolléganők. Mindenki hozott kávét. Megittam mindet. Elmúlt a remegés. MIndent összevetve szerencsém volt a műtéttel. 51 éves voltam. Nem bántam meg, hogy kiment minden. Hát így volt.

50336. Ditkebaba (válaszként erre: 50335. - Eritrea)
2021. jún. 27. 16:43
Szia! De kedves vagy köszönöm szépen. Az a "vérezgetés" a mensi volt. Azóta semmi. Még ide szúr oda szúr, meg inkább égő érzést érzek. De alapjában véve jól vagyok. Mindent elvégzek itthon. Szerdán megyek kontrollra, 4 hetesen, mert utána szabin lesz a dokim. Remélem minden rendben lesz. 2 hét múlva szeretnék menni dolgozni. Minden műtét előtt állónak üzenem:Ne féljetek! Egy percig nem bántam meg, hogy rászántam magam!!! 💪😊 Türelmet kívánok Neked a várakozáshoz, várom a beszámolód!
50335. eritrea (válaszként erre: 50315. - Ditkebaba)
2021. jún. 24. 19:53

Ditkebaba, hogy vagy?

Sokat jársz a fejemben 🌼

50334. Kajszi72 (válaszként erre: 50333. - Ditkebaba)
2021. jún. 16. 00:25

A dokik szerint 4 -5 hétig bármi trutyi, vérzéske normális.

De, ha nem múlik, fáj, vagy csak nagyon zavar, parázol, akkor irány a doki, vagy nőgyógyászati ambulancia még a kontroll előtt.

Ha maradt a méhnyak, még akár a mensi is lehet. 🌻

50333. Ditkebaba
2021. jún. 15. 18:27
Sziasztok! Csütörtökön lesz 2 hete hogy műtöttek. Szurkál, feszül, ez gondolom normális. De pár napja a wc papíron véres nyák van, amikor pisilek. Ez normális?
50332. Pave (válaszként erre: 50330. - Kajszi72)
2021. jún. 15. 07:12
Köszi,figyelni fogom!
50331. eritrea
2021. jún. 14. 21:31

Mini helyzetjelentés:

Ma felhívott az orvosom és kaptam új időpontot 😊

Július 9.

50330. Kajszi72 (válaszként erre: 50329. - Kajszi72)
2021. jún. 14. 21:25
Majd elfelejtettem... érdemes feljegyezni a ciklus dátumait, pl. nálad, hogy mikor ér véget a cicifeszkó és a vizesedés, így nem parázol rá, ha mondjuk peteéréskor sajogsz egyet, követni tudod a petefészkeid működését, stb.
50329. Kajszi72 (válaszként erre: 50328. - Pave)
2021. jún. 14. 21:20
Szia. A ciklusodat ugyanúgy vezérlik a hormonjaid tovább, mint műtét előtt, a petefészkeid is melóznak, ha a méhnyak is maradt, lehet mini maszat vérzés is. A tünetek elmúlnak, pont, mint régen. A premenstruációs tünetek idővel enyhülni fognak majd.🌻
50328. Pave
2021. jún. 14. 21:08
Sziasztok,erdeklődni szertnék:én a műtet előtt még javában nem voltam a változó korban,rendszeresen volt verzesem. Éppen ezért a petefészkek megmaradtak. Most időnként olyan furan erzem magam,mint annak idején menzesz előtt; megduzzad a mellem,mintha a szervezet is visszatartaná a vizet stb. Gondolom,a petefeszkek most is dolgozgatnak még. Régen ezek a tünetek a menzesz megerkezésevel elmúltak,na de mi lesz most?! Van valakinek erről tapasztalat? Par nap múlva magától elmúlik? Köszönöm előre is annak,aki megosztja velem a hhasonló "élményeit"
50327. eritrea (válaszként erre: 50324. - Kajszi72)
2021. jún. 13. 09:18

Köszönöm minden szavad, megfogadom! ❤❤❤


Ezen a "gurulós bőrönddel mentem lemondani az időpontomat" mondat mennyire igaz. Azon túl, hogy majd kiköptem a kávét úgy nevettem 😊 hát tényleg fedi a valóságot. Az ember az utolsó utáni pillanatban is reménykedik, még akkor is, ha 110 %-ban tudja, hogy nem lesz műtét..


S igen, a türelem. Na az sose volt, de mintha a férjem írta volna azt a mondatodat rólam, hogy újabb leckét kaptam most türelemből 😊😊


Jelentkezem, ha tudok már valamit.


Legyen szép napotok lányok! 🌼🌼🌼

50326. eritrea (válaszként erre: 50323. - Katyusa71)
2021. jún. 13. 08:39

Köszönöm minden szavad, megfogadom! ❤❤❤


Ezen a "gurulós bőrönddel mentem lemondani az időpontomat" mondat mennyire igaz. Azon túl, hogy majd kiköptem a kávét úgy nevettem 😊 hát tényleg fedi a valóságot. Az ember az utolsó utáni pillanatban is reménykedik, még akkor is, ha 110 %-ban tudja, hogy nem lesz műtét..

S igen, a türelem. Na az sose volt, de mintha a férjem írta volna azt a mondatodat rólam, hogy újabb leckét kaptam most türelemből 😊😊


Jelentkezem, ha tudok már valamit.

Legyen szép napotok lányok! 🌼🌼🌼

50325. Kajszi72 (válaszként erre: 50324. - Kajszi72)
2021. jún. 13. 08:07
Ja... a takony és a köpet jó barátok. Működik az immunrendszer, gyilkolja a betolakodókat. A füled azért fura, mert a trutyi miatt nagyobb a nyomás az orr- és arcüregben, az erős fújás még megnöveli, a fülben meg érezzük a kiegyenlítődést, ott a "szelep". Mint a hegyre fel, hegyről le...❤
50324. Kajszi72 (válaszként erre: 50322. - Eritrea)
2021. jún. 13. 08:00

Tudod, akármilyen közhely, de a nátha virha tényleg 7 napig tart, gyógyszerrel meg egy hétig.

És ha megműtenek úgy, hogy jobban érzed magad, a virha meg bulizik benned, az altatás miatt csodás tüdőgyulladás várt volna rád... minimum.

De én se adtam fel anno, gurulós bőrönddel mentem be lemondani az időpontot.😀

Ezeket a csoda szarokat eleve nem szedhetem, de ha lehetne se enném meg, mert gyomor és máj nyúvasztó mindegyik.

Kaptál egy újabb leckét a türelemről, fogd így fel, máshogy úgy se lehet. 😀

De az már biztos, hogy a legközelebbi időpont előtt vigyáznod kell magadra, minimalizálni fertőződés lehetőségét.

Én konkrétan karanténba raktam magam vagy egy hónapra. Persze ez szélsőség, de megtehettem és a laboros bacim is 2 hónapig tombolt előtte, ezért voltam rohadtúl ráparázva.

Kalap kakit mindenhez továbbra is!🌻

50323. Katyusa71 (válaszként erre: 50322. - Eritrea)
2021. jún. 13. 00:35
Szia!Legközelebb inkább megfázás elleni gyógyteát igyál mézzel gyömbérrel , citrommal sok C vitaminnal rengeteg folyadek az lehet hamarabb segít. A paracetamol tartalmú porok csak elnyomják a tüneteket.Köhögésre meg izlandi zúzmó szopogatós tabletta vagy szirup. Csodákra képes. Nekem mindig segit. Én is műtét előtt iszonyú beteg voltam ezekkel másztam ki belőle.Vigyázz magadra gyógyulj és pihenj!
50322. eritrea (válaszként erre: 50320. - Kajszi72)
2021. jún. 12. 21:52

..hát Kajszi, és kedves lányok, elkiabáltam kedden ezt az energikus vagyok dolgot nagyon. Nem energikus voltam, csak nem éreztem, hogy szarul vagyok.. mert azt már akkor teljesen elfelejtettem, hogy ezekkel a neocitran, meg coldrex és társai bogyókkal az ember nem érzi a megfázás tüneteit 😊🙃😊 rhinatiol coldot szedtem szombattól szerda délig kb. Aztán abbahagytam és persze megérkeztek a tünetek is. Még ma sem vagyok teljesen oké, sokszor fáj a fejem, csúnyán köhögök és az orrom is ontja a cuccot. (A fülem is néha olyan fura orrfújáskor.)

Igaz csökkenő a tendencia, remélem már csak pár nap.


A lényeg, hogy eszembe jutott, hogy ezek a bogyók befolyásolják a véralvadást, én pedig véralvadási rendellenességgel születtem, vérhígítót szedek. Múlt szombaton-vasárnap bevettem nagyon sok ilyen bogyót, hogy hétfőn jól legyek.

Valaki nagyon vigyázott rám, hogy nem műtöttek meg és nem lett baj a saját idiótaságom miatt..


Azt hiszem soha többet nem fogok ilyesmit bevenni. Megtanultam a leckét. (Légyszi ne szidjatok le miatta, azt hittem rhinatiolt szabad nekem. A többit tudtam, hogy nem, azért vettem ezt, mert ezt javasolták a patikában. Aztán csomót olvasgattam neten és hát altatás/műtét előtt ezeket amúgy nemigen szabad beszedegetni.)


Azt még nem tudom, miért kellett egyáltalán megbetegednem, de már nem agyalok ezen.

Időpontom még nincsen, mert az orvosom (szerintem) szerdától szabin van. Pénteken dél körül hívtam, azt mondta hétfőn-kedden majd egyeztetünk, de feltöltötték a műtéteket és hát elég valószínű, hogy várnom kell.


Nehéz dolog az őszinteség, főleg, önmagunkkal szemben. Ennek ellenére én mégis egy nagyon őszinte ember vagyok és ha hibázok is, mindig színt vallok. Tudom, nem tartozom senkinek magyarázattal egy netes felületen, de hátha valaki hasonló helyzetben lesz egyszer, okul az én butaságomból és nem követ el ekkora ámokfutást egy műtétért ☺


Köszönöm, hogy "meghallgattatok"!

Jó éjt csajok ❤❤❤

50321. eritrea (válaszként erre: 50320. - Kajszi72)
2021. jún. 8. 20:27

Vicces amúgy, mert az első műtéti időpontom március 17-én lett volna.

Március 4-én kellett bemennem mindenféle vizsgálatra a műtéthez. Az összes vizsgálatot megcsinálták aznap, majd hívott az orvosom este 18.32-kor, hogy minden műtétet le kell mondaniuk, mert a kórház covid kózház lesz..

Kb február 10-e óta be vagyok pakolva a bőröndbe és egy nagy táskába, hátha hívnak, hogy mehetek. Azóta a nappalink része a kék bőrönd

😊🌼🌻🌼😊

50320. Kajszi72 (válaszként erre: 50319. - Eritrea)
2021. jún. 8. 19:47

Baszki.... Átérzem. Én az utolsó laboros sorbanállásnál kaptam valakitől valami szemét bacit.

Kitartás! Talán a sors megkímél a kánikulától.

Remélem hamar lesz új dátumod és közeli. 😀🌻

50319. eritrea (válaszként erre: 50318. - Kajszi72)
2021. jún. 8. 15:50

Ó, ne is mond.. 😥😥

A kislányom hazahozott valami vírust az oviból és megbetegedtem péntek estére. Azt hittem 1 nap alatt túl.leszek rajta. Szombaton a világ minden vitaminját és bogyóját beszedtem, vasárnap ki se mozdultam az ágyból. Hétfő hajnalban nem volt más választásom, írtam az orvosomnak, hogy bibis a torkom-orrom és hát mint várható volt, elhalasztották a műtétemet 😭😭😭😭😭😭😭

A sors fintora, hogy ma már pár köhintést és orrfújást leszámítva tök jól vagyok, semmi bajom, energikus vagyok..


Persze marhára el vagyok keseredve, mert ki tudja mikorra kapok újra időpontot 😥😭😥 másrészt viszont biztosan volt oka a sorsnak, hogy így alakult. Még nem tudom mi, de próbálom elfogadni, hogy kb 2-3 napon múlt, hogy túl legyek rajta..


Hát ez van 😟🙄😥

50318. Kajszi72
2021. jún. 8. 15:33
Eritrea, már biztosan túl vagy rajta. Remélem jól alszol a málézólöttytől, nyugiban, és holnap szépen áttotyogsz a szobádba, hogy várd a lufiversenyt a hasadban és próbálgasd a büdösbogár pózokat az ágyból ki- és bekászálódáskor. Kalap kakit! ❤🌻
50317. yallah2 (válaszként erre: 50315. - Ditkebaba)
2021. jún. 7. 10:03
Fájdalomcsillapító?
50316. eritrea (válaszként erre: 50315. - Ditkebaba)
2021. jún. 6. 18:16

Ó, akkor bárhogy vagy nem jó még 😥

Jobbulást neked és gyors felépülést! 💗

50315. Ditkebaba (válaszként erre: 50314. - Eritrea)
2021. jún. 6. 17:36
Igen. Reggel kiraktak. Igaz hogy még csak 3 napos műtött vagyok, de iszonyat gyenge vagyok. Azt hiszem kezd egy kicsit lelkileg kijönni ez az egész. Sehogy nem konfortos. Ha állok szédülök, ha háton fekszem ég, szúr, ha oldalra fordulok húzódik, ha ülök fáj. Bocsi a rinyálásért, de ez van. A bélcsavarodás kaja után, na arról ne is beszéljünk. Tudom tudom legyek türelmes, meg ez sok idő.
50314. eritrea (válaszként erre: 50310. - Ditkebaba)
2021. jún. 6. 16:06
Hazamehettél ma?
50313. edinaedina
2021. jún. 6. 12:00
Sziasztok, korábban már írtam ide, március 9-én volt a méheltávolításom (hasi vágással), petefészek meghagyással. Utána (leszámítva az őrzőben töltött napot) nagyon jól voltam, nem puffadtam, nem volt székrekedésem, nagyon jó volt, hogy nem kell gyakran pisilnem, energikus voltam, kb. az első naptól kezdve sétáltam. Néha volt egy kis hüvelyi diszkomfort érzésem, de úgy voltam vele, pár héttel a műtét után belefér. Úgy kb a 6 hetes kontrollom előtt egyik séta közben úgy éreztem, mint ha valami lenne a hüvelyemben, ki akarna onnan esni valami. Nem volt markáns érzés... Pár nap múlva nagyon fájt a húgyhólyagom, égett a hüvelyem, véreset pisiltem. A hathetes kontrollon hólyaghurutra kaptam gyógyszert, de mivel nem javultam, urológushoz is elmentem, nem látott semmit, de kaptam újabb gyógyszert. Nos, azóta kiderült, hólyaghurutom nem volt, mert pár hét múlva, kb 3 hete kipisiltem egy nagy vesekövet. A hüvelyi fura érzés, néha égő, néha olyan, mint ha lenne benne valami azóta sem múlt el, visszamentem az operáló orvosomhoz, hüvelygyulladást állapított meg. Kaptam arra is gyógyszert, de a tüneteim maradtak. Azt mondta, "azt csak úgy érzem", nincs semmi megsüllyedve, ott már nem bánthat varrat sem... Most újabb orvoshoz megyek, aki talán csinál egy hüvelyi tenyésztést, de ez az idegentest-érzés ott nagyon zavar (már arra is gondolok, hogy újabb vesekő garázdálkodik bennem). Valamelyikőtök tapasztalt hasonlót méheltávolítás után? Köszi, ha válaszoltok.
50312. Kajszi72 (válaszként erre: 50310. - Ditkebaba)
2021. jún. 5. 14:59

Örülök, hogy nem terminátorkodsz.😀

Ha lesz már széklet és nemcsak a gázok, hanem kaja is lesz a bélrendszerben rendesen, akkor nem feszít meg szurkál már annyira odabent.

Espumisan, gyömbéres lötty segíthet. 🌻

50311. Natasa🌸 (válaszként erre: 50298. - Gabacka)
2021. jún. 5. 14:49
Szia,en is úgy gondoltam mint Te, de az én orvosom viszont azt ajánlotta,hogy jobb lenne megtartani a petefészkeket.
50310. Ditkebaba (válaszként erre: 50308. - Kajszi72)
2021. jún. 5. 09:55
Dehogynem kértem, meg hoztam is be. 😀 Rosszabb ha fekszem, nehéz olyan pozíciót találni hogy ne fájjon, égjen, szúrjon. Állni, sétálni jobb. De fekszem is sokat persze, mert amúgy meg gyenge vagyok. Holnap már haza akarnak küldeni, ha lesz széklet.
50309. eritrea (válaszként erre: 50307. - Kajszi72)
2021. jún. 4. 19:43
Köszönöm ❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤
❮❮ ... 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook