Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 ... ❯❯
50462. Kajszi72 (válaszként erre: 50461. - Ldi)
2021. nov. 3. 20:12

Szia. Ha a maszatolásaid a ciklusod megfelelő napjain vannak, akkor az tök természetes. A petefészkek évek alatt állnak le teljesen és nem varázsütésre.

A méhnyakon maradt nyálkahártya sejtek is lassan adják fel a melót.

Pl. 3 és fél éve volt chrobakom, már kezdődő menopauzában. Idén asszem már nem maszatoltam, de a ciklusom még megvan, a petefészkeim működnek, viszont már nem minden hónapban. A premenstruációs jelek aktív hónapban ugyanúgy megvannak: bevizesedés, cicifeszkó, zabálhatnék, pattanás az államon. Szóval 3 és fél évvel a műtét után!

Egyszerűen írni kell továbbra is, hogy mikor maszatolsz, vagy mikor észleled a menstruáció előtti tüneteket, így nem rémülsz halálra, ha jön valami maszat, mert tudni fogod, hogy a megfelelő időben jelentkezik.

Aki a rákkal riogatott elmehet a büdös francba, valszeg fogalma sincs az egészről, csak imád károgni.

A méhnyakrák tünete pecsételő friss vérzés, nem barnás, nyákos maszatka a klotyópapíron.

Továbbá fájdalmas, akár vérzéssel járó szexuális aktus, sárgás hüvelyi folyás, pisiproblémák és egyebek.

De sajnos az is tény, hogy a rossz nem várja meg az éves szűrést...

De ha beparáztál, inkább menj el szűrésre, minthogy bevonzd magadnak azzal, hogy ezen pörög az agyad egyfolytában.

Tanácsot olyanoktól érdemes kérni, akik nem csak hallottak erről, hanem meg is tapasztalták. És még akkor sem szabad elfelejteni, hogy mindenki más és egyedi, nem vagyunk egyformák, nem ugyanaz és ugyanúgy történik meg velünk, mint a másikkal.

Kalap kakit!🌻

50461. Ldi
2021. nov. 3. 16:48

Sziasztok

Kérdezni illetve tanácsot szeretnék kérni.

Már írtam ebben a fórumba.. Március 1 én volt egy chrobak méh eltávolító műtétem, eddig nem is volt semmi problémám. Viszont most kicsit eléggé megijedtem..

Április közepén mentem vissza kontrollra, ahol mindent rendben találtak, akkor annak idején mikor itt írtam a fórumba a kérdésem az az volt mivel, hogy csak részleges méh eltávolításom volt hogy a későbbiekben jelentkezhet e menstruáció..

erre akkoriban a választ meg is kaptam..

sőt ezt megbeszéltem akkor a nőgyógyászommal is..

április vége felé két három nap volt egy kevés maszatolásom.. viszont azóta semmi egészen eddig a mai nap kora délutánig.. pisilés után vettem észre hogy ismét maszatolni kezdtem..

a kérdésem a következő lenne ,hogy volt e valaki így akinek chrobak műtétet végeztek el, hogy csak pár hónap múlva jelentkezett ugymond újabb maszatolás, illetve, hogy jogos e a félelmem ,hogy kellene e aggódnom, hogy esetleg valami probléma lehet esetleg..

amikor a műtét megvolt abból csináltak szövettant ami teljesen jó lett, tehát akkor semmi kóros elváltozás semmi rákos elváltozás nem volt.. Most azon parázok, hogy várhatok esetleg egy pár napot ,hogy meglássam ,hogy ez a maszatolás ,hogy és meddig tart vagy inkább menjek rögtön nőgyógyászhoz .. Köszönöm szépen ha válaszoltok és elnézést hogy ennyire összeszedetlenül írtam le most ezt az egészet.

Eléggé megijedtem most mert akikkel eddig beszéltem azok közül volt olyan is aki azt mondta hogy azonnal menjek vissza orvoshoz mert attól hogy áprilisban negatív volt a rákszűrésem az még nem jelenti azt hogy nem alakulhatott ki valami rákos elváltozás és esetleg lehet hogy azért kezdtem el maszatolni.. bocsánat egyébként amiért ilyen hosszúra sikeredett.

50460. Molcsi
2021. nov. 3. 07:11
Kedves Csoporttagok! Új vagyok itt, a segítségetekre van szükségem. Röviden, egy évvel ezelőtt mellrákkal műtöttek, hormonérzékeny volt, így 5 évig hormonkezelést kapok (előrehozott menopauza). A méhem tele van miómákkal, amik miatt nem lehet már kontrollálni a nyálkahártyát, mert a mellrákra kapott gyógyszer mellékhatása a méhtestrák .. szóval a méhet el kell távolítani az biztos. Volt küret, nincs semmi negatív elváltozás ezen kívül. Ahova tartozom MINDENT ki akarnak venni, az onkológusom szerinte felesleges a petefészkek eltávolítása. Én pedig a méhnyak eltávolítása ellen is vagyok, részlegeset szeretnék. Ki van itt hasonló szituban? Előre is köszönöm, mindenkinek szép napot és egészséget!
50459. Melcsi 75
2021. nov. 2. 09:03
Kajszi72: Nagyon szépen köszönöm,hogy írtál nekem,és a megnyugtató soraidat,sajnos eléggé parás lettem,mert álltalában soha nem uszom meg a műtéteket normálisan valami mindig közbe jön.A nőgyógyászom már mondta is,hogy hát Melinda magánál mindig lesz valami műtét után.Sajnos most is volt,mert műtét után nemsokára kiderült,hogy nem ürít rendesen a hólyagom...10 napig katéterem volt,majd önkatéterezés.Most már pisilek,most hagytam abba a gyógyszert amit kaptam a hólyagomra az egyiket 2 napja.Remélem most már így is marad,és gyógyszer nélkül is fogok tudni pisilni.Köszönöm még egyszer Szép napot neked!
50458. Kajszi72 (válaszként erre: 50457. - Melcsi 75)
2021. nov. 2. 06:11

Szia Melcsi. Ezzel a műtéttel másodjára abajgattak meg belül, ugyanott. Biztos, hogy ilyenkor a testünk lassabban regenerálódik.

És egy második műtét szükségességét fejben is nehezebb feldolgozni.

Timinek igaza van, ne mérd magad senkihez, mindenkinek más a ritmusa. No meg jönnek- mennek az időjárási frontok is... Légy türelmes önmagadhoz! Nagy kalap kakit mindenhez! ❤🌻

50457. Melcsi 75
2021. nov. 1. 15:39
Tim70 : Nagyon szépen köszönöm,hogy írtál. Én általàban lassabban gyógyulok,mint mások.Megnyugtatál,és köszönöm szépen.
50456. Tim70 (válaszként erre: 50455. - Melcsi 75)
2021. nov. 1. 12:24

Szia Melcsi75!

A belső varratok felszívódása több hónap, ezzel együtt a gyógyulás is.

Igen fájhat, húzódhat, keményedhet a has ez normális lehet nálad is.

Viszont fájdalom és fájdalom között is van különbség, ezt neked kell érezned, hogy ha elviselhetetlen akkor orvos. Nincs két egyforma felépülés,ezért lehet valaki gyorsabban regenerálódik és van aki nem, csak magaddal foglalkoz ne pörögj azon, hogy miért nem...😊.

Jó idő van, sétálj nagyokat a jó levegőn minél többet és nyugodtan pihenj meg amikor a tested jelez. A déli alvás csodákat tesz! 😁

Üdv: 💖 Timi

50455. Melcsi 75
2021. nov. 1. 09:40
Sziasztok. Segítségre, tanácsra lenne szükségem. Ma 4 hete, hogy kivették a méhnyakamat, így már hüvelycsonkom lett. Viszont fáj a hasam, és húzódik. Ez normális még? Azért kérdezem, mert ahogy vissza olvastam a fórumot mindenki olyan jól van, aminek örülök, de akkor én miért nem? Köszönöm, ha valaki válaszol. Szép napot nektek!
50454. ila2 (válaszként erre: 50452. - Kajszi72)
2021. nov. 1. 09:03
Köszönöm :) És tényleg, képes vagyok mindenen bőgni is. Voltam dokinál, elvileg minden rendben a műtét körül. Érdekes, hogy ennyi idő után kezdek lelkileg rottyon lenni. Valamilyen mozgásformán gondolkodom, mit lehetne csinálni biztonsággal? Infratraener pl. mehetne szerinted? Valamit muszáj magammal kezdeni, még nem akarok besavanyodni :)
50453. edinaedina (válaszként erre: 50451. - Ila2)
2021. okt. 30. 10:28
Szia, na ez az, ezen gondolkozom én is. Szuperül voltam a műtét után, aztán 6 hétre rá kezdődtek a gondok (mondjuk egy részének az oka vesekő volt), fura érzés a hüvelyben (több dokival megnézettem: nógyógyász, urológus,urogynekológus - anatómiailag minden rendben)... Ilyen hasfájásos dolgaim kb fél év után lettek. Néha ez rosszabb, néha az....
50452. Kajszi72 (válaszként erre: 50451. - Ila2)
2021. okt. 30. 02:14

Szia. A depi, a rossz közérzet és az álmatlanság a hormon katyvasz következménye is lehet, akár az ösztrogéndominancia ( +erősödő arcszőrzet, libidó csökkenés, hízás, romló fogak, vérnyomásproblémák, stb), akár a menopauza hatásaként (+ hőhullám, éjszakai izzadás, alvásproblémák, hajhullás, hangulatingadozás, hüvelyszárazság, hízás, vérnyomásproblémák, izületi és izom fájdalmak,stb) következtében.

Majd jobb lesz, a mikort sajnos senki se tudja...

A legnagyobb segítség, ha az ember komolyan tudatosítja magában, hogy a hormonjai játszanak vele, azért sír vinnyogva egy macskakaja reklámot látva, azért lesz néha fekete a világ, és nem pedig bedilizett. 😂

A sajgás, fájás lehet meteorológiai jelentés is, de a petefészkek működését is érzi az ember, cisztára is van esély, ami ha nehezen szívódik fel, szintén fájhat.

De ha a pisilés is megváltozott, szerintem menj el dokihoz UH-ra, nézzék meg, hogy a hólyagod hogyan helyezkedett el a műtét után, nincs-e összenövés, egyúttal a petefészkeket is lecsekkolhatják.

Ha nincs semmi fizikális bibi, akkor legalább megnyugszol, jobb lesz a kedved, kipipálsz egy újabb tünetet a hormonkatyvasz hatásai listán...😁

Ha van bibi ( de nincs ❤😁), akkor meg idejében reagáltál, mert fasza csaj vagy, figyeltél a tested jelzéseire.

Mint láthatod, az éjszakai hőhullámos, felébredős időt is lehet hasznosan tölteni, mint én most... 😂😂😂

Kalap kakit mindenhez!🌻

50451. ila2
2021. okt. 30. 00:32
Sziasztok! Februárban, 50 évesen volt a műtétem (teljes méh és petevezetők eltávolítása), petefészkek maradtak. A műtétet is és az azt követő időszakot is viszonylag jól viseltem. Na de most, ennyi idő után... Szúr, fáj, hasogat, rossz közérzet, sokszor étvágyam sincs, állandó pisilés, álmatlanság, nulla életkedv. Most eszmélt a testem a lelkem? Nyugtassatok meg, hogy ez átmeneti lesz. Vagy így maradok? Volt, van valaki így?
50450. hangyaboly (válaszként erre: 50448. - Borsi64)
2021. okt. 29. 19:03

Ez nem hangzik jól. :(

És hogy érzed magad mostanában? Testileg és lelkileg? Ha szeretnél írni erről...

50449. edinaedina (válaszként erre: 50444. - Kajszi72)
2021. okt. 29. 17:40

Szia, voltam, nem láttak semmit :))) És mindig bal oldalon érzem, rendszertelen időközönként.


A műtét óta többször voltam nőgyógyásznál, mint előtte egész életemben. Egy nem múló hüvelygyulladás volt az ok, és ahány doki, annyi diagnózis született. Amúgy fél év alatt jobb lett, pedig az utolsó csodadoktor cuccát még nem is használtam. :)


Fél év után visszamerészkedtem edzésre is, bár a szakma teljesen megosztott, hogy csinálhatom-e. Egyelőre kis súlyokkal nyomom, de eleve, hogy edzek, az nagyon sokat javított mentálisan (is).

50448. Borsi64 (válaszként erre: 50445. - Hangyaboly)
2021. okt. 29. 13:28

Szia Hangyaboly!

Én volnék az egyik akit többször műtöttek. Elmentem rákszűrésre mert már rég voltam, semmi tünetem nem volt. Az orvos gratulált, hogy terhes vagyok, nem volt meg a méhszájam, utána lecseszett, hogy nem veszem észre, hogy nő bennem valami. Kivizsgálás. A tumormarker kimutatta, hogy gond van a petefészkemnél. A CT megerősítette, hogy ciszta és szép nagy. (Egyébként több orvos is vizsgált). Következmény nagyon-nagyon elkezdett fájni a hasam. 1 műtét júniusban, petefészek és petevezetők ki, a méhemhez nem mertek hozzányúlni, mert műtéti körülmények között sem volt meg a méhszáj. Szövettan szerint cisztám nem volt hanem kitágult petevezetékem. Kb 1 hónap gyógyulás vizsgálat aspirációs citológia eredménye rák nincs, véres trutyi van. Következmény elöntött a véres trutyi. WC közelében kellett tartózkodnom, mert állandóan ömlött belőlem. 2. műtét júliusban Crobak műtét. A fájdalom elmúlt a Niagara megszűnt. Boldogság végre jól érzem magam. Szövettan eredménye mindenki meglepetésére, méhtest rák. Októberben 3. műtét méhnyak , nyirokmirigylánc, cseplesz eltávolítás. Júniustól-februárig voltam betegállományban, előtte soha nem voltam betegállományban saját jogon. Az utolsó műtét már nagyon megviselt, ülés hónapokig nem ment, pedig nekem is ülőmunkám van. De függőleges vagy vízszintes helyzet volt a jó.

50447. yallah2
2021. okt. 28. 19:33
A Kanmacska a legjobb.
50446. Kajszi72 (válaszként erre: 50445. - Hangyaboly)
2021. okt. 28. 19:10

A fraktált egészségügyi küret, ocsmány nevén méhkaparás, azt jelenti, hogy külön kezelik a méhnyakról és a méhtestből levett nyálkahártyát. Így meg tudják mondani, hogy van-e elváltozás a sejtállapotokban, na meg, hogy hol és milyen fokú.

Pl. a tartósan megvastagodott méhnyálkahártya (a mészárszékes vérzésnél) már általában cisztikus, azaz betokosodott, gyulladt mini göbök, ciszták vannak benne.

Ugyanígy láthatóak a rákmegelőző állapot vagy a rák sejtszintű elváltozásai.

Szóval a küret egy nagyon fontos mintavételi vizsgálat.

Akiket újra műtöttek, küreti vizsgálatok híján, csak a méheltávolítás utáni laborvizsgálatokon derült ki, hogy már nem csak cisztikus a méhnyálkahártya, hanem rosszabb a képlet, így egy újabb műtét során kivették a petefészkeket és a méhnyakat meg egyebeket is. Magyarán, ha lett volna fraktált küret, rögtön tudták volna, hogy mi a helyzet odabent és nem kellett volna kétszer műteni őket. Ha lejön a konzervdobozról a papír és nem tudod mi van benne, először belenézel és nem kezded el rögtön csukott szemmel kanalazni.😂

50445. hangyaboly
2021. okt. 28. 18:36

Köszönöm, amiket írtatok! Emésztgetem, amit kell...


Kajszi, pontosan miért kellett újra műteni őket, akiket említesz?

"fraktált eü. küret" - Ez nem tudom, mit jelent. Gyors keresés után arra jutottam, hogy a kaparáshoz van köze, de javíts ki ha tévedek.

50444. Kajszi72 (válaszként erre: 50436. - Edinaedina)
2021. okt. 28. 15:45

Edina, ha maradtak a petefészkek, akkor a ciklus tovább működik, a peteérést is megérzi az ember.

Ha sokszor sajogsz, menj el UH-ra, mert nagy esélyünk van petefészek cisztára, ami nem mindenkinél szívódik fel könnyen. ❤🌻

50443. Kajszi72
2021. okt. 28. 15:41
Drága Lali eltévedt... 😂😂😂
50442. Kajszi72 (válaszként erre: 50439. - Hangyaboly)
2021. okt. 28. 15:38

Szia. Én leszek a kemény hang. 😁

Először is, nem a mióma miatt vérzel brutál, hanem az elszaródott hormonális irányítás miatt, a mióma szintén ennek a következménye. A ciklusodban nem érkezik meg a parancs, ami a méhnyálkahártyát visszavékonyítaná, ezért a méhed nehezen tisztul. Hiszen a petesejt beágyazódást váró állapotban lévő, vastag, a méhfalba kapaszkodó nyálkahártyát próbálja kilökni.

Ha vérszegény vagy, a műtét közben is kapsz vért folyamatosan.

Ülni lesz a legrosszabb a műtét után, akár hónapokig is. A belső varratok gyógyulása 3 hónap, ezért is fontos, hogy mozogjunk, így csökken az összenövések esélye. A babzsákot nem fogod szeretni, az ágyból ki-be és a leül- feláll az egyik legnagyobb kihívás, főleg hasi vágással.

Nagy méhet (nagy miómával), ritkán műtenek laparoszkópiával, inkább a hasi feltárást választják.

Amihez ragaszkodj: műtét előtt csináljanak fraktált eü. küretet, így már műtét előtt tisztában lesz a doki a sejtállapotokkal, biztosan tudhatja, mit kell kiszedni.

Asszem tavaly ketten is voltak az oldalon, akiket chrobak után újra műtöttek egy- két héten belül.

Sajnos állami kórházban ez a műtét tényleg napi rutin, magánban meg ritkább. És magán kórházban nem feltétlenül jobb az orvos szakmailag.

És végül, azt a 6 hetet nem véletlenül találták ki...

Aki szerencsés, jól gyógyul, fizikailag egy bivaly, és alapjában egészséges, mint a makk, annak is kell egy hónap minimum a pihire, a nyugira.

Az egy dolog, hogy kiszednek belőled valamit, ami rosszul működik, és fizikálisan összeszeded magad. De lelki vonzata is van ennek a műtétnek, ami előbb vagy utóbb mindannyiunkban tudatosult. Na ehhez is idő kell.

Szóval ne siess, add meg magadnak az időt, amire szüksége van a testednek- lelkednek.

Kalap kakit mindenhez!🌻

50441. eritrea (válaszként erre: 50439. - Hangyaboly)
2021. okt. 28. 15:02

Nem volt erre irányuló vérvizsgálat, mert nem is tudtam róla, nem volt tünetem.

Igazából a műtét előtt volt egy erősebb menzi, a végén kezdtek el fázni a lábfejeim. Azt hittem a légkondi miatt van. Aztán a műtét után is nagyon fáztak a 40 fokos kórházi szobában, de volt pont elég más bajom, nem nagyon foglalkoztam vele. Odahaza, a nyugodt környezetben kezdtem olvasgatni, mert gugli doktor a barátom 🙃🤣😁 bevettem azonnal 2 db vas tablettát és már aznap elmúlt a fázás. Utána folytattam az előző bejegyzés szerint szedni. Azóta is rendben vagyok, szóval nekem egyrészt valószínűleg nem volt olyan nagyon súlyos, mint neked, másrészt meg kivizsgálva se voltam, mert nem tudtam és el is múlt ez a tünet. Szóval csak feltételezem, hogy ez volt a baj.

50440. Lali1979
2021. okt. 28. 13:23
Nálunk darázs volt, szóval a méhekhez semmi közöm. Én félek ezektől az rovarölő szerektől, és egy órán át suvickoltam az ablakot pár héttel később. Ennél már csak az volt szörnyűbb, mikor a kanmacska beült az ablakba és megjelölte az üveget.
50439. hangyaboly
2021. okt. 28. 10:06

Sziasztok! Nagyon köszönöm a válaszokat, tanácsokat, hasznos tapasztalatokat! Arra gondoltam most, hogy kihagynék majd a műtét után 3 hét munkát teljesen, utána meg valahogy megoldanám, hogy babzsákban / félig fekve dolgozzak. De majd meglátom, hogy érzem magam.


Az alapján, amiket írtatok, szerintem maradok a közkórháznál. Hacsak nem tapasztalok elrettentő körülményeket, amikor bemegyek 9-én. Kiderül.


Eritrea, neked a műtéted előtt is súlyos volt a véreszegénységed? Ha igen, hogyan érték el, hogy a műtétre helyreálljon a hemoglobin szint?


Úgy tudom, hogy veszélyes a műtét súlyos vérszegénység esetén, ezért ettől is félek. Nekem tegnapelőtt 70 volt a hemoglobin, kaptam tegnap 2 zacsi vért. Most nem tudom, mennyi, de ha tegyük fel a műtétig lesz még egy olyan durva vérzésem, mint az előző volt, akkor megint alig lesz vérem...

50438. eritrea
2021. okt. 27. 23:59

Sziasztok!


Én is minden nap benézek.🙂 már dolgozom én is. Fizikailag még mindig figyelek a cipelésre-emelésre, de alakul ez is. Semmit nem erőltetek. Kb hasonló a fizikai állapotom, mint előtte, bár belül még biztosan gyógyulgatok. Az orvosom is azt mondta, adjak magamnak fél évet.


Hangyaboly, nekem a 7. héttől volt jobb, addig tényleg pihentem. Max kisebb házimunkák voltak, de tényleg kisebbek. Amikor elfáradtam, lefeküdtem.

A műtét utáni kb 2 hétben egy pohár víz is nehéz volt. Pihenj majd amennyit csak tudsz. Azaz feküdj. Nekem a könyv olvasás se ment, nehéz volt a könyv is. Rátenni meg a hasamra esélytelen volt.

Ne sajnáld magadtól a fekvést, ülni úgysem lesz jó sokáig. Gondolj arra, hogy a tested és te is megérdemled a pihenést-fekvést az eddigi nagy trauma miatt. Amúgy nekem az ülés volt kb 6-7 hétig ami egyáltalán nem ment. Max megettem az ebédet és annyit ültem.

S megértelek, én is sztahanovista vagyok, nehéz volt elfogadni, hogy nem tudok azonnal visszamenni dolgozni. De ha nem szeretnél szövődményeket, pl inkontinenciát 42 évesen életed végéig, akkor nem suhasz vissza hamar munkába és a home office-t is hanyagolod. Tudom, hogy fontos a munka, de az életminőséged mindennél fontosabb. Sajnos az egyik szobatársam, aki azt hiszem most 37 éved, azóta is tena ladyt hord.


Nagy vérveszteség nekem is volt. A 40 fokban is borzasztóan fáztak a lábfejeim a vérszegénység miatt. Miután hazamentem, sok-sok vasat szedtem és kb már aznap elmúlt a lábfázás. Két hónapig szedtem dupla adag vasat, majd további 1 hónapig normál adagot. Azóta csak ami a multivitaminban van. Emésztésem jobb, mint valaha, mondhatom, hogy menetrendszerű, eskü gyerekkoromban sem volt ilyen jó.


A fájdalom: műtét után valamennyivel (ébredés után) nem volt túl kellemes, de hamar észrevették, hogy eléggé fájdogálok és kaptam valami brutált, ami kb 3 másodperc alatt hatott. Utána már nem fájt. A csövek, amíg ki nem vették őket, nem a kedvenceim, de inkább kellemetlen, mint fájó érzés.. sajna muszáj benn lenniük és csak had csurogjon aminek csurognia kell. Ugyanaz a szobatársam belázasodott, mert eltömődött neki az egyik cső és antibiotikummal kezelték. De emiatt ne aggódj, elviekben ritka dolog és nem befolyásolta a hazamenetelt. Vettek tőle vért, látták a jelentős javulást az antibi miatt és utána odahaza is mehetett ahogy eredetileg is hazamehetett volna. Persze előtte valamit matattak a csövön, elkezdett folyni a cucc, majd kivették neki mindkettőtt. Hamar láztalan is lett, szóval bármi történik, nekik ez rutin, jó kezekben leszel.


A magán-közkórház: nem tudom igazam van-e, de talán közkórházban több ilyen műtét van, több a tapasztalt orvos is ebből kifolyólag. Nekik ez tényleg a mindennapjuk része és naponta több ilyen beteget operálnak. Akár kirívó eseteket is sokkal gyakrabban látnak, mint egy magánkórházban, ahol talán kevesebb a beteg, mert hát borsosak az összegek. (Persze tudom, hogy a magánorvosok java is dolgozik vagy dolgozott közkórházban, de valamiért akkor is ezt érzem ezzel kapcsolatban.)

Persze kevesebb az idejük a közkórházban pl egy-egy betegre csevegni. A nővérekre is több beteg jut a közben és nyilván nem luxus a szoba kinézete. Mondjuk én a Honvédban voltam és teljesen elégedett voltam. A műtők nagyon jól felszereltek, az osztályok java része retrósabb. Amúgy a nővérek teljesen elláttak minket, igazából örültem is, hogy nem császkálnak be percenként. Viszont mindig volt idejük ránk, bármit kértünk. Az orvosomat nagyra tartom és kedvelem. A többi orvos is rendben volt.

Igazából minden attól függ, hogy neked mi a fontos. Ha nem gond a pénz és szívesebben lennél egy csinosabb helyen, ahol több idő jut rád, akkor teljesen jó a magán.


A sógornőmet előtte 1 hónappal műtötték epével magánban. Kb 700e volt 2 nap. A műtét másnapján haza mehetett. Ő megbánta, hogy ott műttette magát, igaz nem volt sok választása, mert csak jövőre kapott időpontot államiba műtétre és már borzasztó állapotban volt. Alig tudott enni, rém gyenge is volt már stb.. Azt mondta, államiban maradhatott volna még benn pár napot, ami jobb is lett volna. Pl a fájdalom miatt is, a kiszolgálás miatt is. Odahaza azért ő mégiscsak anyuka és háziasszony, mégha a párja besegített is neki. Ja és a friss epeműtét után valami olyan ennivalókat kapott, amit neki az epe miatt nem is lett volna szabad ennie. Nem is ette meg, de rendelték neki valahonnan a recepciósok. Azért a kórházi kaja ugyan nem a lefinibb, de felkészültebbek vagy valami hasonló...



Most azt tudnám bárkinek mondani, hogy ha teheti, ne várjon a műtéttel. Nekem is hamarabb bele kellett volna vágnom, teljesen más az életminőségem nekem is és persze ha rávetítem a családra, természetesen általam nekik is.


Sok sikert a műtéthez!🍀

50437. yallah2 (válaszként erre: 50435. - Hangyaboly)
2021. okt. 27. 23:40
Laparoscopia után azért nem árt 3 hete pihenni. Ha vágnak akkor 4 et. Homofisznál is!
50436. edinaedina (válaszként erre: 50435. - Hangyaboly)
2021. okt. 27. 17:16
Szia, nekem márciusban volt a műtétem: teljes méheltávolítás volt, baloldali petefészek csonkolással.Előtte a magánorvosom, egy másik, aki beutalt és aki műtött is, azt mondta, ahogy hazaengednek, nyugodtan tudok ülő munkát végezni. Mivel nekem a műtét után (kivéve az első nap) semmi, de tényleg semmi fájdalmam nem volt, az emésztésem is jobb volt, mint valaha stb... dolgoztam is home office-ban. Ennek ellenére szerintem pár hetet hagyj ki, mert ez később visszaüt(het). Időnként most jobban húz, fáj a hasam, pláne a csonkolt petefészeknél, mint a műtét harmadnapján, és feltételezem, hogy nem volt jó neki se a gyors terhelés, se a sok ülés. Aztán lehet, semmi köze hozzá, lehet valami összenövés is, és teljesen más is. Ahogy te, én is sokat variáltam, hogy magánkórház vagy sem: nekem is a legdrágábbhoz volt "kontaktom", de végül Szombathelyen műtöttek államiban. A műtéttől magától ne félj, szerintem az nem akkora hűha (az első 24 óra az őrzőben szar, de ha normálisan csilapítanak fájdalmat, akkor az sem - Szombathelyen ebben nem voltak a a topon), de ha megteheted hagyj időt a pihenésre, akkor is, ha úgy érzed, semmi bajod. Utólag azt mondom, szerencsésebb, akinek utána hosszan fáj, mert az biztos nem ugrál vele, meg nem ücsörög naphosszatt. Én arra gondoltam, hogy azért nem viselt meg a műtét, mert intenzíven sportoltam, és milyen faszagyerek vagyok, de sajnos a belső szerveink tekintetében senki sem az. Szép napot neked is, és gyógyulást, minden rendben lesz.
50435. hangyaboly
2021. okt. 27. 16:51

Sziasztok! Remélem, hogy jár még erre valaki. 42 éves nő vagyok, nemrég derült ki, hogy részleges méheltávolításra lesz szükségem. Megtaláltam ezt a fórumot és végigolvastam idén nyár közepétől. Miómám van, ami olyan brutális vérzéseket okoz, hogy súlyos vérszegénységem lett. Többször kaptam már vért, attól jobban lettem. Viszont a mióma növekedését nem sikerült megfékezni. Minden hónapban annyi vért vesztek, hogy már nincs értelme töltögetni belém. Ezért az orvosom részleges méheltávolítást (Chrobak műtétet) javasol. Nov. 9-én mehetek a kórházba vizsgálatra, arra számítok, hogy ott kiderül, mikor lesz a műtét. Ha van köztetek olyan, aki tud és szeretne válaszolni a kérdéseimre, nagyon szépen megköszönném.

Lakcím szerint a budapesti Szent Imre kórházhoz tartozok, oda megyek nov. 9-én. Van-e valakinek tapasztalata ezzel a kórházzal vagy ottani orvossal? Tudom, hogy nem lehet válogatni, csak kíváncsi vagyok.

Van-e köztetek olyan, aki magánkórházban csináltatta meg ezt a műtétet mostanában? Ha igen, melyikben, ki műtött és mennyibe került? Eddig magánorvoshoz jártam, ő az ország egyik legdrágább magánkórházában műt csak, oda nem mennék.

Ülő munkát végzek és lenne lehetőségem otthonról dolgozni. A műtét után mennyi idő az, amíg egyáltalán nem tanácsos dolgozni és mikortól lehet ülő munkát végezni otthonról?

Szép napot és jó egészséget kívánok mindenkinek!

50434. Borsi64 (válaszként erre: 50433. - Tim70)
2021. okt. 27. 13:13

Sziasztok!

Szinte naponta benézek, de nagyon nagy volt a csönd.

50433. Tim70
2021. okt. 27. 06:45

Sziasztok!

Én is minden nap benézek.😊.

Üdv: 💖Timi

❮❮ ... 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook