Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 ... ❯❯
50358. Pancsus2
2021. júl. 21. 12:19

Sziasztok!


Új vagyok a ,,bajtársak’’ között.

Június 14.-én volt az S.O.S. Laparotómia (köldöktől lefelé) méh és mindkét petefészek eltávolítò műtétem, Petefészek tályog miatt.

34 éves vagyok, gyermekem még sajnos nincs :(

Azt szeretném kérdezni tőletek, hogy volt- e más is úgy, hogy hormonpòtlást nem javasolt az orvos, csak természetes tabit- Remifemin? Mennyi idő múlva voltatok jobban? Én jelenleg 5. hetes műtötten, iszonyat feszült- ingerült vagyok, rengeteg hűhullámmal párosítva.

Pár napja fehéres enyhén sárga kevés folyást is észleltem, nem viszket, de aggòdom miatta, hogy ez normális-e?

Dokim szabin van, majd csak augusztusban tudok hozzá menni.


Válaszaitokat előre is köszönöm!

Mindenkinek a legjobbakat kívánom! 🌺

50357. G.eva74@ (válaszként erre: 50356. - Katyusa71)
2021. júl. 17. 11:15
Katyusa, Nagyon hasznos informàciò🙂. Köszönöm.
50356. Katyusa71 (válaszként erre: 50352. - G.eva74@)
2021. júl. 17. 09:42
Szia!Nekem május 7én volt a méheltávolító műtétem egy 1 kg 20 cm mioma miatt. Már teljesen jól vagyok.A Rómert Magánkórházban Lőkös dr műtött. Szerdánként van Bpen a magánrendelése. A barátnőmet meg a Bata dr ő székesfehérvári hétfőn pénteken műt Bpen.A magánrendeles Székesfehérvár.
50355. G.eva74@ (válaszként erre: 50354. - Eritrea)
2021. júl. 17. 06:28
Eritrea Köszönöm a vàlaszod.
50354. eritrea
2021. júl. 16. 13:43

S aki mellettem feküdt, kb 125 kg biztosan megvolt. Őt Vermes doktor műtötte.

De egymásnak asszisztálnak. Pl az én orvosom asszisztált a hölgy műtéténél.

50353. eritrea (válaszként erre: 50352. - G.eva74@)
2021. júl. 16. 13:41

Engem egy hete műtöttek Budapesten a Honvéd kórházban (Podmaniczky-Dózsa Gy.u.).

Kecskés doktornő operált ki egy medicin labda nagyságú miómát, petevezeték-, méheltávolítással. A petefészkek maradtak. (Ő fogalmazott így, hogy medicin labda.) De Vermes doktor, Gulyás doktor betegeivel feküdtem benn. Nekem mindhárman szimpatikusak és emberségesek voltak. A nővérek szintén.

Szerda óta vagyok itthon.

50352. G.eva74@
2021. júl. 16. 13:15
Sziasztok, ùj vagyok a tèmàban. Ma voltam hasi uh-on, ahol drnő következőket mondta. Nagy a mèhem(18×15),teljesen àtalakult a szerkezete. Van benne egy 9×7,5-es mioma. Orvost keresek Budapesten vagy Szèkesfehèrvàron, aki foglalkozik jelentős tùlsùllyal rendelkezökkel is. Tudtok valakit ajànlani?
50351. eritrea
2021. júl. 14. 14:01
Itthon vagyok 😊
50350. Katyusa71 (válaszként erre: 50349. - Eritrea)
2021. júl. 13. 13:50
Ez jó hír:) Ez szokott lenni a feltétele hogy hazaengedjenek akkor hamarosan az is bekövetkezik. Otthon könnyebb lesz minden.Gyógyulgass:)
50349. eritrea (válaszként erre: 50348. - Katyusa71)
2021. júl. 13. 13:34

Szia, már könnyebben közlekedem, kelek-fekszem.

Tegnapra volt 3 programozott kakika, kaptam előző este bogyót.

Viszont ma reggel meg 2 spontán kakika volt.

Még itt vagyok benn.

50348. Katyusa71 (válaszként erre: 50345. - Eritrea)
2021. júl. 13. 12:05
Szia!Remélem minden rendben:) Mikor hagyhatod el a kórházat?
50347. Marika Szebeni (válaszként erre: 50343. - Mammer45)
2021. júl. 12. 19:24
Szia! Kèrdèsedre nem tudok èrdemi választ írni. Nálam 57 èvesen történt a műtét, a változó kor kimaradt. Olvasgassál, gyógyuljál, totyogjál, vigyázz magadra!Nem szabad siettetni semmit, a tested úgyis jelez majd.
50346. Kajszi72 (válaszként erre: 50345. - Eritrea)
2021. júl. 10. 07:48
Üdv utána❤! Csak ahogy jólesik, úgy csináld. Pihenj, totyogj, gyógyulj! Kalap kakit! 😀🌻
50345. eritrea (válaszként erre: 50342. - Kajszi72)
2021. júl. 10. 06:08

Hát az volt, szuszmákolás 😊

Valami bitang cuccot kaphattam, mert nagyon fájt a pocim, aztán azonnal elmúlt a fájdalom és úgy bekábultam, hogy hihetetlen.


Már fel kellett kelnem, mosakodtunk és pici totyogás megvolt. A pocim az mocorog, mintha pukizni kellene, de nem jön semmi se 😊

50344. Mammer45
2021. júl. 9. 21:36
Reméltem= remegtem
50343. Mammer45
2021. júl. 9. 21:22
Sziasztok. Új vagyok itt, de rögtön megtaláltam ezt a fórumot. Sajnos én is beálltam a sorba. A történetem a következő: pont a szülinapom, 06.29-én kezdtem el érezni, hogy valami nem stimmel. Rosszul voltam, fájt a hasam. Reméltem, pedig kinn 40 fok volt. Tudni kell rólam, hogy csak a halálom megyek dokihoz. Másnap azért csak elmentem. Megvizsgált és mondta, hogy egy tályog van a bal petefészkemen, ami kifakadóban van. De hátha meg tudjuk menteni, kaptam gyógyszert. Szedtem 5 napig, de csak ugyanúgy fájt, visszamentem másik dokihoz, mert az aki vizsgált Szabin volt. Ő azt mondta, hogy a tályog mellett a jobb petefészkemen ciszta is van. De ekkor már megőrültem a fájdalomtól. Sürgősségi beutalót adott Kistarcsára. Elmentem, a recepciós hölgy "kedvesen" közölte, hogy 5-ik emelet, pedig addig már alig álltam a lábamon. Ott is megvizsgálták, felvettek, de meg kellett várni a főorvost másnap. Kaptam antibiotikumot, attól jobban lettem. Másnap egy sereg doki nézte az ultrahangom és nem tudták mi, de nagy katyvasz lehet benn, mondták, azonnal műtő. Miután felébredtem, közölték, hogy mindent ki kellett szedni, mert kifakadt a tályog. Csak a méhnyak maradt meg. Kérdezték, hogy volt-e vakbél műtétem. Mondtam hogy nem. Mert nem találták, feloldódott a tályogban. Már 3 napja benn voltam mikor közölték, hogy vért kell kapnom, mert nagyon rossz a vérképem. Itt tartok, holnapra produkáljon kell egy kis akit, mert addig nem veszik ki a csövet a hasamból. Kérdésem felétek, hogy utána, az ok, hogy nem lesz menstruáció, de hormonok hogy fognak dolgozni, a változó kor hamarabb jön, egyáltalán hogy éltétek ezt meg? Nekem már van 3 gyerek plusz már unoka is.
50342. Kajszi72
2021. júl. 9. 12:51
Akkor most már biztosan szuszmákolsz a málézólöttytől... pihenj, gyógyulj, holnapra jó totyogást és gyengéd lufiversenyt! Kalap kakit mindenhez! ❤😀
50341. eritrea
2021. júl. 9. 06:26

Köszönöm ❤

Már megy az infúzió, fásli, beöntés, minden megvolt. Úgy néz ki, első leszek.

A bátorító tabi itt van mellettem, szólnak amikor be kell vennem.

Jelentkezem majd 😊

50340. Ditkebaba (válaszként erre: 50331. - Eritrea)
2021. júl. 8. 22:20
Szia! Én is nagyon szorítok Neked! Minden rendben lesz! Majd jelentkezz! Én ma vagyok 5 hetes műtött, hétfőn megyek dolgozni. 😊
50339. Katyusa71 (válaszként erre: 50331. - Eritrea)
2021. júl. 8. 21:58
Szia! Szorítok Neked holnapra! Vigyázz magadra. Túl leszel rajta utána minden jobb lesz. Én már tapasztaltam majus 7én volt a műtétem már dolgozom:) Majd irj ha lesz erőd hozzá. Kata
50338. eritrea (válaszként erre: 50336. - Ditkebaba)
2021. jún. 27. 22:08

De jó ezt hallani 😊

Nagyon örülök! Sokszor gondolok rád és lassan vissza is áll az életed a régi kerékvágásba ❤

Írok majd persze, ha lesz mit. 😊Egyelőre előkészülök. A hétvégeken meg programokat szervezek családdal, gyerekekkel. Utána úgyis kb a 4 fal marad 😊

Vigyázz magadra, puszillak 😘💋

50337. yallah2
2021. jún. 27. 21:39

Sziasztok!!!

A Mai nap jubileum számomra. Ugyanis pont ma 5 éve, hogy átestem a totális méheltávolításon. Nekem ott az égegyvilágon semmi nem maradt.

Visszaemlékszem arra a napra.

Reggel lementem a kórházkertbe, mondván, hogy pár napig úgysem tudok. Fél 9 kor hozták a koktélomat. Utána elmondtam egy Miatyánkot. Aztán jöttek értem. A koktéltól mindenmindegy volt. Mindenkit ismertem a teamből kicsit beszélgettünk kaptam bátorító arcsimit. Szépen áttett Csaba az műtőasztalra. Igazgatás, izolálás, vérnyomásmérés, a maszk, aztán a vénás Dormicum, filmszakadás.

Aztán. Suhanások, érintések, hangok, lebegés.

Miért fáj a derekam? Megműtöttek egyáltalán? Ragtapasz homokzsák a hasamon akkor igen.

Érintés a homlokomon... Felnézve láttam egy szájat. Mivan? Jani fiam? Nem, Pista. Hányóra??? Fél négy. De jó átaludtam a délutánt. Sötét. Aztán megint a száj! Mivan? Ébredj már fel! Mer? Este fél 7!!! Miiiiii????

Jesszus Daninak megígértem, ha észhez térek, felhívom.

Na felhívta Pista, beszéltem vele. Meg beszéltem másokkal is, de nem emlékeztem rá. Jól kiütöttek. Különösebb fájdalmat nem éreztem. Este még kaptam egy egész Nubaint a seggembe. Tök jól elvoltam. Többször jött Andika. Mondtam neki, hogy pihenjen én elvagyok. Csengessek ha bajom van. Csengessen a rosseb! Elért a kezem a teásbögréig, iszogattam . Egyszer kétszer majdnem elindultam a klotyóra de rögtön kapcsoltam, hogy a katéter miatt érzem. Hajnalban próbáltam felülni de nem ment még. Fél 5 kor kaptam egy vénás Algopyrint, majd ki akarták venni a katétert de volt benne vércsík így maradt még egy napig. Szóval az Algo után jöttek hárman, szépen felültünk és letusoltam. Jól esett. Egyéb problémám nem volt a remegésen kívül. Az nagyon rossz volt. Gondolom a gyógyszerek. Na meg a koffeinhiány! Többen meglátogattak aznap . Kolléganők. Mindenki hozott kávét. Megittam mindet. Elmúlt a remegés. MIndent összevetve szerencsém volt a műtéttel. 51 éves voltam. Nem bántam meg, hogy kiment minden. Hát így volt.

50336. Ditkebaba (válaszként erre: 50335. - Eritrea)
2021. jún. 27. 16:43
Szia! De kedves vagy köszönöm szépen. Az a "vérezgetés" a mensi volt. Azóta semmi. Még ide szúr oda szúr, meg inkább égő érzést érzek. De alapjában véve jól vagyok. Mindent elvégzek itthon. Szerdán megyek kontrollra, 4 hetesen, mert utána szabin lesz a dokim. Remélem minden rendben lesz. 2 hét múlva szeretnék menni dolgozni. Minden műtét előtt állónak üzenem:Ne féljetek! Egy percig nem bántam meg, hogy rászántam magam!!! 💪😊 Türelmet kívánok Neked a várakozáshoz, várom a beszámolód!
50335. eritrea (válaszként erre: 50315. - Ditkebaba)
2021. jún. 24. 19:53

Ditkebaba, hogy vagy?

Sokat jársz a fejemben 🌼

50334. Kajszi72 (válaszként erre: 50333. - Ditkebaba)
2021. jún. 16. 00:25

A dokik szerint 4 -5 hétig bármi trutyi, vérzéske normális.

De, ha nem múlik, fáj, vagy csak nagyon zavar, parázol, akkor irány a doki, vagy nőgyógyászati ambulancia még a kontroll előtt.

Ha maradt a méhnyak, még akár a mensi is lehet. 🌻

50333. Ditkebaba
2021. jún. 15. 18:27
Sziasztok! Csütörtökön lesz 2 hete hogy műtöttek. Szurkál, feszül, ez gondolom normális. De pár napja a wc papíron véres nyák van, amikor pisilek. Ez normális?
50332. Pave (válaszként erre: 50330. - Kajszi72)
2021. jún. 15. 07:12
Köszi,figyelni fogom!
50331. eritrea
2021. jún. 14. 21:31

Mini helyzetjelentés:

Ma felhívott az orvosom és kaptam új időpontot 😊

Július 9.

50330. Kajszi72 (válaszként erre: 50329. - Kajszi72)
2021. jún. 14. 21:25
Majd elfelejtettem... érdemes feljegyezni a ciklus dátumait, pl. nálad, hogy mikor ér véget a cicifeszkó és a vizesedés, így nem parázol rá, ha mondjuk peteéréskor sajogsz egyet, követni tudod a petefészkeid működését, stb.
50329. Kajszi72 (válaszként erre: 50328. - Pave)
2021. jún. 14. 21:20
Szia. A ciklusodat ugyanúgy vezérlik a hormonjaid tovább, mint műtét előtt, a petefészkeid is melóznak, ha a méhnyak is maradt, lehet mini maszat vérzés is. A tünetek elmúlnak, pont, mint régen. A premenstruációs tünetek idővel enyhülni fognak majd.🌻
❮❮ ... 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook