Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? fórum

Méheltávolítás - akinek elvégezték már ezt a műtétet, megosztaná velem a tapasztalatait? (tudásbázis kérdés)


2009. okt. 30. 09:02
Na,most vagyok paff...az Annye dokija meg azt írja,nem kell szednem a gyógyszert...akkor most mi van?Van itt még olyan ember,akinek maradt egy petefészke?Neki írtak vmilyen hormont?
990. 3d3ae91143 (válaszként erre: 988. - E787536870)
2009. okt. 29. 21:00
Küldtem neked privit.
2009. okt. 29. 20:55

Szia.

Tényleg addig kell járni a nődokikat míg az egyik hajlandó elvégezni a műtétet:(

2009. okt. 29. 20:49

Sziasztok!

Én 38 éves vagyok és 8 éve szenvedek vérzés probmákkal., ekkor műtöttek többszöri P3 és HPV miatt.A műtét óta állandóan bevérvik a méhem (vizeléskor, székeléskor)Egy kis hasprés és máris vérzek.Több dokinál is jártam, de nem tudnak mit csinálni , csak annyit mondanak - ez nem normális dolog-.Hiába könyörögtem a dokinak , hogy pakoljon ki én már nem szeretnék szülni( van már egy 17 éves fiam)de nem akar egyik sem. Itt olvastam a Hoxan a barátcserje kapszuláról. A bevérzéseket megszüntette , viszon most meg 64 napokra jön csak meg.Ez is elég idegölő.

2009. okt. 29. 20:14
Mennem kéne nekem is majd,de egyenlőre nem akarok orvost látni főleg nőgyógyászt nem:(
2009. okt. 29. 19:16
Sajnos a rákszűrést nem úszom meg, csak link vagyok, mert már egy hónapja menni kellett volna:(
2009. okt. 29. 19:01

Igen tudom..

Nálam ugyan ez volt..

Aztán idén úgy döntöttem nem hagyom magam,addig megyek orvosokhoz míg valaki nem vállalja a műtétet,mert már nem lehetett úgy élni ahogy én éltem:(

984. baa8646580 (válaszként erre: 983. - 3d3ae91143)
2009. okt. 29. 18:44
Én már 4 éve megmondtam, hogy nem akarok szülni, de rám sem bagóztak:( Állandóan azt hajtogatták, hogy minimum 3 gyerek, meg 35 éves kor. Hát, az előbbit nem tudtam produkálni, de az utóbbit igen:) Még mindig keresem az új nőgyógyászt, mivel aki műtétre küldött, már régen rénszarvasokat kerget valahol Skandináviában:) Minden jó doki külföldre megy:(
2009. okt. 29. 18:37

Az a baj,hogy az elsődleges szempont az,hogy valamennyire helyrehozzanak,hogy szülni tudj..

Addig míg beért petesejtjeid vannak,és kezelhető a betegséged nem veszik ki a méhet..

Az endometriozisnál is leírják,hogy a műtét függ az életkortól,a szült gyermekek számától is..

Persze ha már valaki kiszenvedte ezt a 11évet akkor megműtik...Nekem eleinte meg sem mondták,hogy ez a betegségem!

982. baa8646580 (válaszként erre: 981. - 3d3ae91143)
2009. okt. 29. 16:22

Szia! Tudod, én is hasonló cipőben járok, bár én soha nem akartam megszállottan gyereket. Most csak azt sajnálom, hogy éveket vesztegettem el az életemből, mire normális dokit találtam. Könyörgöm: mondja már meg valaki, hogy miért nem akarják műtétre küldeni a nőket?!

Azon gondolkodom, hogy soha nem jár ezeken a fórumokon nőgyógyász, aki válaszolna a kérdéseinkre? Nekik sem ártana, ha megismernék a gondolatainkat, véleményünket.

2009. okt. 29. 15:41

Szia Cat:)



Engem 11év endometriozis után műtöttek meg,gyermekem nincs,de már olyan stádiumban voltam,hogy nem volt értelme a méhet bennhagyni.

34 éves vagyok,és ha használtak volna a hormonok ez alatt a 11év alatt és a rengeteg műtét,én lennék a legboldogabb..

980. baa8646580 (válaszként erre: 953. - 3d3ae91143)
2009. okt. 29. 14:39

Szia! Örülök neki, hogy jobban van, olyan aranyos!:) A hormonok... Nem tudom, hgy örüljek-e, hogy megvan a petefészkem. Menstruáció helyett a peteérésem érzem, régebben fel sem figyeltem rá, hogy mikor van, most pontosan tudom...

Nem tudom most mi van, de két nőt is műtenek a környezetemből. Állítólag azért, mert én is olyan könnyen megúsztam, és nekik is évek óta meg kellene csinálni. Csak eddig az orvosaik nem küldték őket műtétre, de most erőszakosak voltak.

2009. okt. 29. 13:26

"Az endometriosis rejtélyes betegség, amely a nõket a reproduktív életéveikben érinti.

A név az "endometrium" szóból származik, amely a méh belfelszínét borító szövet. A méhnyálkahártya minden hónapban a menstruációs ciklus során felépül és leválik.

Az endometriosis betegségben az endometriumhoz hasonló szövet található a szervezet más területein, a méh üregén kívül. Ezen a méh üregén kívül elhelyezkedõ endometrium szövetet nevezzük endometriosis csomónak, implantátumnak vagy növedékeknek. Ezek a csomók fájdalmat, meddõséget és sok más problémát okozhatnak.

Az endometriosis csomók leggyakoribb elhelyezkedése a hasüreg, magába foglalva a petefészkeket, a petevezetoket, a méhet függesztõ szalagokat, a hüvely és végbél közötti réteget, a méh külsõ felszínét és a medence hashártyaborítékát. Ezen szigetek ritkán elõfordulhatnak hasi sebészeti beavatkozások hegében, a gátmetszés hegében, a belekben, vagy a végbélben, a hólyagban, a hüvelyfalban, a méhnyakban vagy a szeméremtesteken. A hasüregen kívül a tüdõben, a végtagokon is észleltek már endometrialis csomókat. Ezek azonban igen ritkák.

Az endometriosis megbetegedés nem rosszindulatú, rákos megbetegedés, hanem egészséges szövetnek nem szokványos helyen való elõfordulását jelenti (Az elmúlt néhány évben gyakrabban írtak le az endometriosissal bizonyos összefüggésbe hozható más rosszindulatú megbetegedést).

Az endometriosis csomók a méh nyálkahártyához hasonlóan reagálnak a nõi hormonokra a menstruációs ciklus során. Minden hónapban hasonlóan felépülnek, és menstruatios vérzés formájában leválnak. Szemben a méh nyálkahártyájával, a méh üregén kívül elhelyezkedõ endometriosis szövet számára nincs lehetoség a testüregbõl való kijutásra. Ennek eredménye belso hasüregi vérzés, a szövettörmelék szétesése majd kijutása a csomóból, a csomót övezõ területen következményes gyulladással és hegképzõdéssel. A csomók megrepedése esetében. Annak elhelyezkedésétol függõen egyéb szövõdmények is felléphetnek - újabb területre való szóródás, összenövések képzõdése, bélvérzés vagy elzáródás, hólyag mûködési zavar - vérvizelés, görcsös vizelés - egyéb panaszok. A tünetek általában az idõ elorehaladtával romlanak, bár bizonyos esetekben a tünetek javulása majd újra kialakulása a jellemzõ."

2009. okt. 29. 13:25
41 éves vagyok.még van egy petefészkem,talán amiatt,meg a többi szervem miatt is adják a hormont,hogy elsorvasszák a méhnyálkahártya szigeteimet....mert nekem vannak ilyenek,ezért azzal hogy kivették a méhet és a petefészket,még nem zárult le teljes mértékben a kezelés...
977. kivi 71
2009. okt. 29. 12:48
Nem tudom te hány éves vagy?Nekem azért vettek ki mindent mert így biztos hogy eltünik az endo,és nem kell semmilyen hormon.Igaz két gyermekem van és 38 éves vagyok.
2009. okt. 29. 12:11
Tegnap beszéltem egy másik nőgyógyásszal,aki szintén azt javasolta,a danovalt szedjem.Kérdeztem tőle,nincs-e vmi más,aminek kevésbé van mellékhatása.Azt mondta,van,de az mégjobban károsítja a szervezetet,csontritkulást okoz pl., ami visszafordíthatatlan...egyébként már kezdem érteni az egészet,hogy mi miért van.Mivel még van egy petefészkem,addig "ugyanúgy" működnének a hormonjaim,mint eddig,azaz a méhnyálkahártya szigeteim kapnák az utánpótlást.Ezért adják a danovalt, hogy ezt az utántermelést leállítsák, és haggyják elsorvadni a szigeteket...ha ez megtörtént,akkor leállítják a gyógyszert, és visszatérhet az egy petefészkem a "normális kerékvágásba".Viszont ha nem szedném, ez az endometriózis kiújulhatna, és akkor hiába műttettem meg magam,a problémák nem szűnnének meg teljesen.Hiába, csak tudják ezek az orvosok, hogy mi a jó nekünk...és ha bízunk benne, akkor remélhetőleg jó is lesz,csak ki kell várni!És nem szabad bebeszélni,hogy számtalan mellékhatása van a gyógyszernek:nem is kell rá gondolni.Csak arra, hogy ez nekünk jó lesz...én így állok hozzá a dolgokhoz.
975. klenca (válaszként erre: 974. - 3d3ae91143)
2009. okt. 29. 11:50

Igen, mert az egyik hormon elfelejtett termelődni, úgy a második felében a két mensi közt.

PROVERA lett felírva, nem reklám, csak receptre kapható.

2009. okt. 29. 10:01

Miért írtak fel neked hormont?

Ha hatott volna,nem vették volna ki a méhed?

973. klenca (válaszként erre: 972. - 3d3ae91143)
2009. okt. 29. 09:55
Nekem méhkivétel előtt egy másikat írt fel, de sajna egy gixer beugrott: Megfáztam, s olyan nagyon, hogy antibiotikum kellett. Másnapra odalett a hormon addigi szuper hatása, így végül a méhet is ki kellett venni, amit nem bánok. Most már...
2009. okt. 29. 09:50
Lehet,hogy az az orvos csak azt a hormont írhatja fel.
971. klenca
2009. okt. 29. 09:49
Miért pont a Danoval-t írta fel?
2009. okt. 29. 09:43

Én sokfélét szedtem..

Ha nem vagy jól ettől a hormontól,akkor az orvos,úgyis leállítja.Vagy elküld máshoz aki írhat fel másik fajta gyógyszert.

969. vvcsilla (válaszként erre: 968. - 3d3ae91143)
2009. okt. 29. 08:12
és amikor abbahagytad,eltüntek a tünetek?vagyis mikor állt vissza minden normálisba?priviben küldd már el légyszi, mi az a más,amit írtak...köszi szépen
2009. okt. 28. 19:25

Igen mást írattam,csak ezekkel a gyógyszerekkel az a baj,hogy pl ezt a Danoval felírhatja a te nőgyógyászod,de másik fajta hormont már nem.

Van erre kimondottan olyan nőgyógyász aki a hormonokat kiírhatja.

Nekem kb 2 hét múlva kezdődött..

Gennyes pattanások az arcomon,túlzott szőrnövekedés (arcon is),verejtékezés,izzadás,de nagyon komoly szinten,szédülés.hajhullás,mély hang...

967. vvcsilla (válaszként erre: 966. - 3d3ae91143)
2009. okt. 28. 19:01
és milyen mellékhatások?és mikor jöttek elő?és mit csináltál,mást írattál?
2009. okt. 28. 18:29

Én szedtem a gyógyszert,és az összes mellékhatása kijött..

Állítólag ez már egy elavult hormon gyógyszer,ennél vannak már sokkal jobbak is,de én tényleg nem értem miért kell.

Nekem a rendes felülés,kb műtét után 3-4 héttel sikerült.Bár még ma sem az igazi,engem keresztbe vágtak,köldöktől szeméremcsontig,és ilyenkor sok ideget,izmot is átvágnak,azoknak elég hosszú a regenerálódási ideje.

(junius 11.-én volt a műtétem)

Tornával én még nem próbálkoznék most sem,talán majd a 6.hónap elteltével,de hát én kicsit félek,mindenhez óvatosan állok hozzá..

Szerintem ahogy érzed,majd mindent szép fokozatosan...Mindenkinél más a gyógyulási idő,és függ a vágástól is.

2009. okt. 28. 18:17
hát nekem nem írt,de most már mindegy.megkérdeztem egy másik dokit, ő is azt mondta, szednem kell, az endo miatt...fél év, vhogy csak kibírom.innen szedte vki?Egyelőre nincs különösebb gondom,már étvágyam van,kicsit fáj ugyan a derekam,de nem hiszem hogy ettől lenne,mivel még sokat fekszem,hétfőhöz egy hete volt ugye a műtét.Pár kérdés:mikorra várható, hogy az ember "normálisan"felül? és szerintetek mikor járhatok majd tornára,ahova eddig jártam?Ahhoz 2 hónap elég?
2009. okt. 28. 10:29

Nemsokára válaszolni fog..

Nekem mindig reggel vagy délelőtt ír!

2009. okt. 28. 09:54
Sajnos még nem írt semmit...pedig nagyon várom!
2009. okt. 27. 18:41

Nincs mit..

Azért majd írd meg neki mi a véleménye.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook