Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Magas prolaktin szint fórum

Magas prolaktin szint (beszélgetős fórum)


324. Pólika (válaszként erre: 323. - Ol.ga666)
2009. jún. 5. 09:36

szia,


Itt egy link, ebben biztosan megtalálod.


[link]


Feltételezem te is bromocriptint kapsz majd, mint mi itt mindannyian.

2009. jún. 5. 09:17

Sziasztok!

Kb 2 hónapja észrevettem, hogy a jobb mellemből nyomásra fehér váladék ürül. Jártam az onkológián, ahol rögtön kenetet vettek belőle és laborba küldtek. Meg van az eredményem, ahol a Prolactin szint: 408,9 mIU/l. Ebben szeretném segítségeteket kérni, hogy mi az az érték ami már magasnak számít?

Válaszotokat köszönöm!

322. mgagi
2009. jún. 5. 09:05
Jobban jársz ha lefekvés előtt veszed be. Én is úgy csinálom, hogy ne aludjak el tévézés közben.
2009. jún. 4. 23:23
Eddig csak a hányinger volt, hálIstennek, és még csak feleket veszek be, majd szombattol jon a 2×1 darab! már alig "várom"!fáradság is van, de az inkább csak este jelentkezik,kb olyan 5 fele!
320. mgagi
2009. jún. 3. 19:05
A fáradtságot még én is kibírom vhogy. Na de a hányinger. Nekem csak reggel volt. Majd kitapasztalod milyen tüneteket okoz.
2009. jún. 3. 18:56
koszi, de mondjuk most fáradt vagyok, nem tudom, hogy azért mert tényleg ki vagyok merulve, vagy a bogyi miatt :) az nem baj, ha fáradtság tor rám, csak hányingerem ne legyen! azt nagyon nem szeressssem :/
318. mgagi
2009. jún. 3. 18:12
Szorítok hogy ne legyen semmi komolly mellékhatása.
2009. jún. 3. 16:52
de sajnos nem tudok mit csinalni, mivel senki nem tud helyettesíteni mert kevesen vagyunk,meg megy szabira kollégám :/ most vettem be az elso felet...
316. mgagi
2009. jún. 3. 16:10
Pedig pont az első napokban fogod jobban érezni a gyógyszer hatását.
2009. jún. 3. 15:56
ha minden jol megy, jovohéten van két napom szabad egymás után, majd akkor pihizek á, de addig muszáj meloznom ezerrel!!!:(
314. mgagi
2009. jún. 3. 15:32
Szerintem nem olyan vészes. Ki lehet bírni. Csak akkor felborul az ember napja. Most ki se mozdultam itthonról mert ezt a dózist jobban megéreztem mint a múltkorit.
2009. jún. 3. 14:56
Igen, mondta a dokim, hogy sokan rosszul reagálnak erre... azt mondta, hogy ha egy hét mulva még mindig rosszul vagyok tole, vagy olyan mellékhatás jelentkezik ami nincs leirva a betegtájékoztaton, akkor menjek vissza és kapok egy másikat valami N betüset, ami valami 10000 forint vagy menniy!?ma este kell bevennem az elso felet lefekvés elott, hát kiváncsi vagyok, remélem nem fogok hányni!3 nap mulva kell bevennem az elso egészet reggel, addig csak fél reggel és fél este, lassan emeli, mert azt mondta, hogy nagyon eros gyogyszer...
312. Pólika
2009. jún. 3. 14:33
Én sem híztam, mondjuk nem is hánytam, sőt nem volt semmilyen kellemetlenségem. Én mondjuk csak napi 1x -et szedek. De szerencsés vagyok, mert nagyon sokan megsínylik.
311. mgagi (válaszként erre: 310. - 5a5c6c6a02)
2009. jún. 3. 14:33
Nem tudom hogy rád hogy fog hatni a gyógyszer. Nekem fokozatosan emelték a gyógyszert. 2x1- et szedek mától. Megéreztem hogy növeltem az adagot. Délután el is aludtam. Az orvosod nem fokozatosan emelte a gyógyszered. Én féllel kezdtem. 3 naponta kellett emelnem.
2009. jún. 3. 14:28
Sziasztok! most jottem vissza a dokitol! 2690 volt az értékem a 40-530 kozotti határon, 5-szöröse! :( meglepődott a doki, írt fel bromo-t, 2 dobozzal, első 3 napon napi 2-szer fél darabot kell bevennem, utána meg napi 2-szer 1! kiváncsi leszek! 26.án vissza kell mennem vérvételre, Július elsején meg hozzá, hogy mennyire vitte le a prolaktin szintemet!azt mondta, hogy nem fogok hizni ettol a bogyotol, mert leginkább fogyni fogok a hányinger meg a hányás miatt, meg nem lesz étvágyam valszeg ilyen magas érték mellett...remélem nem fogok elaludni munka közben, viccesen mutatnék állva, tálcával a kezemben :)
309. mgagi
2009. jún. 3. 10:49
Tudom, de nem gondoltam volna, hogy ennyire érezni fogom ha már a nagyobb dózist szedem. Egésznap csak aludnék. Hányingerem is olyan hogy legszívesebben hánynék.
308. Pólika (válaszként erre: 307. - Mgagi)
2009. jún. 3. 10:03
Igen, sajnos ez a Bromo mellékhatása.
307. mgagi
2009. jún. 3. 09:02
Most már 2x1 kell szednem. Megis érzem olyan hányingerem van. Legszivesebben hánynék. Aludnék is.Olyan nyomott vagyok.
306. Pólika (válaszként erre: 305. - 5a5c6c6a02)
2009. jún. 3. 07:29
Ez nagyon bromo gyanús. Ha babát szeretnétek azt mindenképpen le kell hozni normál értékre.
2009. jún. 3. 00:57
Sziasztok! mivel ma dolgoztam, nem tudtam elmenni a leletért, de betelefonáltam, és mivel nem lehet telefonon keresztul eredményt mondani, csak rejtve mondta, hogy minden rendben, kivéve a prolaktinnal van baj, mert az a normál érték 4szerese, rákérdeztem, hogy kb 1000korul van, erre azt mondta, hogy 2000...amugy minden már osztrogén, tesztoszteron, fhs, lh jo, csak ez nem...holnap reggel megyek be a leletért, megmutatom a nogyogyinak és akkor délután mondom, hogy mi volt, irt e gyogyszert vagy még van vizsgálat?másra nem kuldott eddig...jo éjszakát..
2009. máj. 31. 10:09
Kedves Kiara! Örülök, hogy nyugodtabb vagy. A legjobbakat kívánom továbbra is!
2009. máj. 30. 23:40
Jó estét! voltam tegnap nőgyógyásznál, elküldött prolaktin vizsgálatra, vért vettek, nézet még ösztrogént, tesztoszteront, fhs-t, lh-t! szerdán lesz eredmény hála az ünnepeknek! :) nem baj, nem vagyok ideges, mert megnyugtatott, hogy valoszinuleg magas lesz, ne ijedjek meg, és utána menjek vissza ha megvan az eredmény és meglátjuk a többit! hüvelyi ultrahangra is kuldott...arra csutortokon megyek. de koszonom a biztato szavakat, nagyon rendesek vagytok :D így már sokkal jobban érzem magam és nem parázok annyira mint amikor írtam...tudom, hogy meggyógyulok! :Dmajd megirom, hogy mi lett az eredmény, ha lehet! :D jó éjt
302. leonee (válaszként erre: 301. - Mgagi)
2009. máj. 29. 15:21
Amúgy lehet is írni Leo-nak, aki az oldalt szerkeszti, és ha tud, akkor válaszol is emailben. nekem egyszer válaszolt, másodjára elfelejetett, de gondolom elfoglalt, és sokan is írnak neki.
301. mgagi (válaszként erre: 300. - Leonee)
2009. máj. 29. 13:43
Nem igazán talátam rá meg a választ de azért még átnézem.
300. leonee (válaszként erre: 299. - Mgagi)
2009. máj. 29. 13:31
A hőmérsékleti görbe fülecskénél vannak a magyarázatok, a hő alakulása a ciklusban, és a példagörbéknél meg rengeteg példa, hogy kinek milyen hőgörbéje van, babásan, vagy anélkül.
299. mgagi (válaszként erre: 298. - Leonee)
2009. máj. 29. 13:26
Köszi megtaláltam. Azon belül mit nézzek ha a hőgörbére vagyok kíváncsi?
298. leonee (válaszként erre: 297. - Mgagi)
2009. máj. 29. 13:19
jó. írd be a keresőbe, hogy babatervezok, és elvileg ezt fogja elsőnek kidobni. hátha úgy jobban rá tudsz menni.
297. mgagi (válaszként erre: 296. - Leonee)
2009. máj. 29. 13:17
Biztos jó ez a cím? Nekem nem jön be. Pedig kíváncsi vagyok rá. Egyébként köszi!
296. leonee (válaszként erre: 295. - Mgagi)
2009. máj. 29. 13:08

ezen az oldalon mindent megtudsz a hőmérőzésről. Én itt okosodtam ki. :)

[link]


A lényeg, hogy mindig ugyanakkor mérd, ha tudod, és a legjobb szájban, vagy hüvelyben. Én szájban mérem, egy digitális hőmérővel.

A 36,5 teljesen normális, de sok mindentől függ, ha a mensi idején még fennvan a hőd.

295. mgagi
2009. máj. 29. 08:57
Ébredési hőmet nézem. Diagrammot csinálok ezért kérdeztem.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook