Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Magas prolaktin szint fórum

Magas prolaktin szint (beszélgetős fórum)


24. csehe
2008. máj. 30. 09:42

Igen az lényeges, hogy ne idegeskedj, sőt még a baba miatt sem. Nekem akkor jött össze , mikor azt mondtam, hogy jó, ha nem, hát nem... Közben nem dolgoztam pár napig, és most itt ugrál, rosszalkodik a kislányom. Megérte várni rá. :):)

Neked is összejön, ne félj. :)

2008. máj. 30. 09:32
Most derült ki, hogy 2 kolleganőmnek is hasonló problémája van.Ha nem terveznénk gyereket ki se derül.Lehet, hogy sokkal több nő küzd vele és nem is tud róla?? Lehet, hogy a mindennapi idegeskedésekre egyből reagál a hormonrendszerünk??Akkor tényleg 2 hét szabi a peteérés idejére és nem foglalkozni semmivel és senkivel.Olvastam már, hogy a legtöbbször igy jön össze a baba.Tehát kedves Palenkas, itt a nyár adj magadnak egy kis szabit!!
2008. máj. 29. 22:25
Ja, és még azt írja, hogy 25-40 között a stressz okozhatja, 100 felett tumog gyanu. Tehát én a 32,4 szintemmel hátha csak a stresszes kategóriába tartozom!!!
2008. máj. 29. 21:42

Prolaktinszint:

nem terhes: 2,8-29,2 ug/l vagy 58-619 mlu/l

terhes: 9,7-208,5 ug/l vagy 206-4420 mlu/l

Ezeket találtam.

Az enyém 34,2 ug/l, erre azt mondta a dokim, hogy mérsékelten emelkedett.

Még ma beveszem a bromo-t, aztán majd látjuk. Hétfőn vagy kedden megjön, s aztán 3.napi vérvétel. Nagyon-nagyon kíváncsi vagyok.

2008. máj. 29. 15:19
Megnézem Leo könyvében benne van a másfajta mértékegység is.
19. csehe (válaszként erre: 18. - Miciona)
2008. máj. 29. 14:48
Igaz, nekem már 3mm-es hipofizis adenomám is van... :S
2008. máj. 29. 08:46
nekem 582 volt. A labor papir szerint 390-ig normális. A másik mértékegységet nem tudom pontosan. Ahogy olvastam máshol, másoknál 1000 felett is lehet, de akkor már nincs peteérés sem, és sokszor a hipofizis adenomájával is együttjár.Nekem most lement 200 alá és nem kell szednem.Ha nyár végéig nincs baba, újra nézzük+ nekem is petevezető átfújás
2008. máj. 28. 16:27
nekem 300 körüli..de úgy tudom, hogy többféle mértékegységgel mérik..állítólag 600-ig normális..a doki mégis felírta, mert ugyan nem kóros, de a babához kb.100 kell..november óta szedem a bromot, azóta sajnos semmi..ha most is megjön megyek petevezető átfújásra:(
16. tücsi29 (válaszként erre: 14. - Palenkas)
2008. máj. 28. 16:26
hello..vagytok?
15. csehe (válaszként erre: 14. - Palenkas)
2008. máj. 28. 16:00
nekem 900 körül volt....
2008. máj. 28. 09:46
Arra lennék kíváncsi, hogy mennyi volt a szintetek a bromo előtt. A normál állítólag 29,2-ig van. Nekem 32,4 volt, a dokim azt mondta, ez mérsékelten emelkedett szint.
2008. máj. 28. 09:31
Sziasztok! Most voltam a dokimnál, egy hónapig szedtem a bromot és teljesen visszaállt a normál értékre.A doki nem irt fel többet, de több helyen olvastam, hogy felmehet újra az értéke, ha abbahagyják a szedését.Igaz azt is olvastam, sokszor csak egy "löket" kell, hogy beálljon a normál szint.Remélem én utóbbiak közé tartozom és nem megy fel újra.Nyár végéig, ha nem esem teherbe, újra kezdjük a vizsgálatokat.Volt valaki akinél elég volt egy havi adag beszedése????
12. csehe
2008. máj. 24. 14:25

Sziasztok!

Nekem is magas volt a prolaktinszintem, ezért nem is estem teherbe, ez 2005-ben volt. Nekem is kellett szedni a bromokriptint, és pár hónap után sikerült a terhesség. Amint kiderült, az orvos azt mondta, hogy nem kell már szednem a gyógyszert. Gyönyörű kislányom született, aki lassan 2 éves. Én viszont újra bromokriptint szedek, de már endokrinológus írta fel. A szoptatás elhagyása után újra megjelentek a tüneteim, így kerültem kivizsgálásra, és gyógyszerezésre. Nekem pár hónap alatt elég jól csökkent a prolaktin szintem, de az endokrinológus szerint legalább 1 évig kell szednem így is. Ja, és MRI-n találtak egy 3 mm-es daganatot, ami okozhatja.

A gyógyszer felírásakor nekem felhívta a figyelmemet a doktornő, hoyg közvetlenül alvás előtt vegyem be, amikor már ágyban vagyok , mert nagyon leviheti a vérnyomást elsőre, kb 1 hét alatt hozzá lehet szokni. A másnap reggel sem volt egy leányálom egyébként. :)

2008. máj. 22. 08:31

Sziasztok!!!


A nővéremnél is magas a prolaktin szint,,,már vagy 2-2 és fél éve szedi a bromot,,de neki van egy daganata


de valszeg ezt a gyógyszert el sem hagyhatja.


3 havonta kontroll,és a bromo szinten tarja:)

2008. máj. 22. 08:29
Sziasztok, kíváncsi vagyok mindenki véreredményére a Bromo után. Lement-e? Mennyi idő után? S a továbbiakra.
2008. máj. 21. 09:55
Sziasztok! Én most szedem egy hónapja a bromot.Egy negyeddel kezdtem, aztán emeltem, igy nem volt semmilyen mellékhatása.Sőt! nekem előtte mindig nagyon erősek voltak a premenstruációs tünetek/ mellfeszülés,hasfájás stb./,most meg semmi bajom.Pénteken vérvétel.Remélem a prolaktin is lemegy,bár peteérésem van, de baba már 7 hónapja nem sikerül.
2008. máj. 20. 16:34

Sziasztok!Palenkás hívására jötem a fórumra és nagyon köszi neki!

Melinda75,tőled kérdezném,hogy abbahagytad a bogyót és rögtön teherbe estél?Nekem azt mondta a doki,hogy ha terhes lennék véletlenül akkor is kell szednem a 20.hétig.Te is szedted,vagy leálltál? és ha leálltál akkor miért?Az orvos mondta,hogy már nem kell szedned?

Köszi a választ előre is,remélem kibogozod a sok kérdést.

2008. máj. 19. 11:44

sziasztok! Nekem is magas volt, de a doki azt mondta, hogy akár az idegeskedéstől is felmehet egy bizonyos szintig. Ha éppen a vérvétel előtt elédtolakodtak:)

Úgyhogy nekem egyenlőre még nem írt fel semmit.

2008. máj. 18. 19:57

Sziasztok!Nekem is magas volt a prolaktinszintem a gyerekek előtt.Emiatt nem is estem teherbe.

Mikor kiderült kaptam Bromo.-t.Úgy emlékszem 2*0.5szemet szedtem.Én nem éreztem mellékhatását.Viszont 2hét alatt rendbe jött a prolaktinszintem.

Ja és 2hónap múlva már a pocakomba volt a kislányom.

2008. máj. 18. 19:50
Sziasztok. Elvileg nekem is magam van/volt a prolaktin szintem, de már nem értek semmit. Ma mentem volna koponya MR-re a prolaktin miatt (1470 volt az érték), erre pont ma kiderült, hogy terhes vagyok. A dokim szerint ilyen prolaktinszinttel nem lehet teherbe esni, úgy látszik nekem mégis sikerült. Vagy lehet, hogy már terhes voltam mikor nézték a szintet, csak erre nem gondolt senki. Szóval dillemában vagyok, 28-án megyek UH-ra.
4. Dia1
2008. máj. 16. 16:17

Szia Palenkas,


én tavaly a Closti mellé kaptam a Bromot. Egy szemmel kellett kezdenem. Az első éjszaka elájultam tőle, csúnyán bevertem a fejem és két nap kórház lett belőle. Azt mondták ez miatt van, ne szedjem tovább (hozzá teszem a nődoki úgy írta, ki hogy a hasára ütött). Aztán a baj ellenére tovább szedette velem és négy hónap szedés után sem lett baba, így leálltam vele. Az ájulás otthon után egy hétig táppénzen voltam, de kemény mellékhatásai vannak a gyógyszernek. Szédülés hányinger. Aztán mintha hozzászokna az ember, de néha még azért éreztem hogy nem vagyok tőle túl jól.

3. palenkas (válaszként erre: 2. - Melinda75)
2008. máj. 16. 10:26
Még azt szeretném kérdezni, hogy Te nem is akartál babát amíg szedted a gyógyszert, vagy csak nem sikerült teherbe esned. Mit értesz azon, hogy két évig szedted, aztán semmi. Helyreállt a szinted? Spontán teherbe estél, vagy más módszerrel? S amikor teherbe estél, mennyi volt a szinted? Az enyém 32, úgy láttam, hogy a normális 24-ig van. Az enyémre azt mondta a doki, hogy mérsékelten emelkedett. Köszönöm, hogy válaszolsz.
2. melinda75 (válaszként erre: 1. - Palenkas)
2008. máj. 16. 10:17

Szia!

Nekem is magas volt a prolaktinszintem 2002-ben. Akkor én is ezt a gyógyszer kaptam. nem tudom neked milyen adagot írtak fel, nekem fokozatosan kellett emelnem egy negyedről egész kettőre. Igaz az első pár napban én is rosszul voltam, de aztán megszoktam. Két évig szedtem a gyógyszert.Aztán semmit. Most szülés előtt állok (38. hétben) Elsőre teherbe estem, minden leletem jó, úgyhogy én jól jöttem ki ebből az egészből.

Sok sikert és kitartást neked is.

2008. máj. 16. 08:12

Tegnap voltam egy másik orvosnál. Azért döntöttem amellett, hogy mást is megkeresek, mert a régi dokim nem csinál uh-t, így azért mindig máshoz kell menni, és ez nem jó.

Akit most ajánlottak, egy fiatal orvos, mikor meglátta a véreredményemet, melyen mérsékelten emelkedett a prolaktin szint, azt mondta, hogy ezt hogy nem kezelte a másik orvos, mert ilyen szinttel biztos, hogy nem esek teherbe, ha ezt nem kezelik gyógyszeresen.

Azt mondta, hogy több kismamája van azonban, akik a gyógyszeres kezelés mellett/után egészséges babát szültek. Szóval biztatott. (gondolom mindenki ezt teszi)

Felírt egy Bromocriptin nevű gyógyszert, tegnap este vettem be az első szemet, két óra múlva ki is pakoltam az egész vacsorát. (mellékhatások között első helyen hányás szerepel) Nem tudom, vajon a gyógyszer is kijött?

Mit szóltok ti ehhez az egészhez?

Volt valakinek hasonló problémája, akinek már azóta van babája? Vagy más hormonja nem volt jó, de gyógyszeresen kezelték, és jó lett?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook