Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Magas prolaktin szinttel kapcsolatos tapasztalatok érdekelnének fórum

Magas prolaktin szinttel kapcsolatos tapasztalatok érdekelnének (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
122. Rax
2021. jan. 13. 12:03
Sziasztok! Nekem minden hormonom jó, egyedül a prolaktinom lett magas :( 35.4 .. ahhoz, hogy sikerüljön a kisbaba, mennyi értéknek kellene lennie?
121. Davidmark (válaszként erre: 117. - Thimany)
2015. júl. 30. 15:57
Szia, megoldódott a magas prolaktin problémád?
120. lexi018
2015. jan. 14. 13:08
Latom hogy regi a forum de irok azert.En fejfajas-migrenre szedtem motiliumos kupot karacsony elott sokszor,es most mar tobb mint 2hete nem jott meg...terhes nem vagyok.Volt valakinek hasonlo?
119. BV81 (válaszként erre: 117. - Thimany)
2014. ápr. 17. 07:41

szia!

Nekem bal oldali microadenomám van és ettől magas a prolaktinom. Ez az újmedicina szerint mit jelent?

Köszönöm a segítséged!

2014. jan. 28. 16:03
Sziasztok! Én múlthéten voltam vérvételen a menzi 3. napján és 110 lett a prolaktinom, az most mennyire magas? mert csillagos lett, és elvileg 40 a határérték. Aki tud segítsen, köszönöm.
117. thimany
2014. jan. 12. 02:34

Sziasztok lányok! Leírom újmedicina szerint mi áll a háttérben, hátha valakinek segítség lesz:

A hipofízis elôlebenye egy ún. falat konfliktusra reagál, magas prolaktin esetén táplálással kapcsolatban, ahol egy családtagot, háziállatot úgy érezheted, hogy nem tudod megfelelôen ellátni, támogatni. Ilyen érzettartalmak lehetnek: "nem tudom a gyermekemet, családomat, háziállatomat táplálni, ellátni, eltartani, támogatni. Ki vagyok számolva. Ha most várandós lennék, a kelengyét se tudnám megvenni. Veszélyben a megélhetés, anyagilag válságbanvagyok, adósságom van, épphogy megélek"...stb.

Saját esetemben a kutyámat nem tudtam ellátni egy külföldre költözés miatt és mivel nagy lelkiismeret furdalásom volt, hogy ôt nem hozhattam magammal elég nagy érzelmi problémát csináltam belôle. A felismerés hozta meg a megoldási szakaszt, és mivel mindig az élethelyzetet kell elsôként megoldani, azóta kitaláltuk hogyan lesz velünk. Azóta éppen túl vagyok az epileptokrízisen, amiben hányásrohamok, hasmenés, hôemelkedés 37,2 , pattanások, lila folt a combomon(nem zúzódás), szem mögötti szúró fejfejás, étvágytalanság, rosszullétek jelentkeztek tetszôleges kombóban. Mire a megoldási szakasz kifut a prolaktinom vissza fog állni a normális értékre(a konfliktus aktív szakasz egyenlô a megoldás utáni szakasszal, így ki lehet mindent számolni). :) Remélem lesznek, akik felismerik majd saját futó konfliktusukat és e mentén el tudnak indulni, hogy megoldják ôket. Sok sikert csajok! :)

116. Kata óvónéni (válaszként erre: 115. - Horcsi666)
2012. szept. 3. 20:42
Gyógyszertárban is megvehető .De van bio,vagyis gyógynövényboltokban is.Nekem a gyógyszertár volt adott,és ezt ajánlották a klinikán is.
115. horcsi666 (válaszként erre: 114. - Kata óvónéni)
2012. szept. 3. 17:45
Szia! A baratcserjet gondolom bio ill gyogynovenyboltban be lehet szerezni?! A ciklusom 4. Napjan mar egyszer megneztek a hormonjaimat, a prolaktinom a felso hatarertek kozeleben volt ugyan, de a tartomanyon belul! A bordoki azt mondta ez magasnak is szamithat, minden szervezet mas, de kicsit olyan erzesem volt h elakadt es nincs tobb otlete mitol lehetnek a ragyak:(
114. Kata óvónéni (válaszként erre: 113. - Horcsi666)
2012. szept. 2. 21:25
A ciklus harmadik napján kell vérvételre menni.Ekkor pontos adatokat kapsz a prolaktin szintedről.Van rá gyógyszer,pl a Bromocriptin,de jó segítség a gyógynövény barátcserje is(PreMens pl).
2012. szept. 2. 20:49
Sziasztok! Szeretnem kerni a segitsegeteket ill mindenfele tapasztalat erdekel! Nekem par honapja durvan kipattogott a borom, de nem sima 3 nap alatt elmulo pattik jelentek meg hanem ezek a gyulladt, fajos vmik! Gondoltam atmeneti problema, majd elmulnak, de nem igy lett!:( elmentem bordokihoz aki mar az elso alkalommal hormonproblemara gyanakodott (magas prolaktinszintre). Beutalot ugyan nem irt hormonvizsgalatra de kaptam antibiotikumot, amitol jobb ugyan a helyzet de nem sokkal! Titeket a nodoki kuldott el hormonvizsgalatra? A ciklus hanyadik napjan esedekes a vervetel es hanyszor kell megismetelni h biztos legyen a diagnozis miszerint magas vkinek a prolaktinje? Meg annyi tuntem van h kozepidoben faj a hasam eleg durvan es a cickoim is feszulnek menzesz elott neha mar elviselhetetlenul! Elore is koszi a hozzaszolasokat! Szep estet!
2012. jún. 13. 12:39
KÖSZI SZÉPEN,MÉG VÁROK VELE CSAK EZ A HORMONTOMBOLÁS KIKÉSZÍT!MA BESZÉLTEM AZ UN TESOMMAL,Ő IS IGY VOLT AZTÁN LEJÁRT A GYÓGYSZERE ÉS MEG BETEGEDETT RÁ 2 HÉTRE!NÁLA MÉG SZOPIK A KISLÁNY 18 HÓNAPOS.BÍZZOM BENNE,HOGY HELYRE ÁLL,MERT NAGYON SZARÚL VAGYOK TŐLE!:(
2012. jún. 12. 22:57
2 hét szeritnem kevés a visszaállásra. Nem csökken le egyik pillanatról a másikra a szoptatás után. Várj még pár hetet és legfeljebb utána kérdezd meg az orvosod és menj el egy vérvételre
2012. jún. 12. 22:25
Azt elfelejtettem,hogy ugyanazt érzem mint amikor magas volt a prolaktinom,és nem tudok szülés óta lefogyni,a terhesség alatt 12 kilót híztam,és abból 9 lement,de előtte volt rajtam 12.a magasprolaktin miatt!igy most 73 vagyok,57-59 helyett.Ma ugy döntöttem,hogy prolaktin vérvételre el megyek,és utánna járok ennek!nehogy baj legyen!az azália mennyi hormont tartalmaz?lehet egyáltalán szedni fog.gátlót magas prolaktin mellett!légyszi akinek van ezzel kapcsolatossan tapasztalata írjon nekem!!köszi
2012. jún. 12. 22:10
SZIASZTOK!NÁLAM IS 2004-BEN MAGS PROLAKTINT TALÁLTAK 5000 VOLT AZ ÉRTÉK,A 10 SZERESE A NORMÁLNAK,Találtak is nálam mikróadenomát,bromot szedtem,és az 4 év alatt el múlasztotta,és vissza is fogytam 75-57 re,ugy derült ki,hogy 6 hónapig nem menseseltem!aztán szedtem napi 4 bromot,és 6 hónap alatt normál értékű volt,aztán mikor az orvos azt javasolta 5 év után,hogy hagyjuk a bromot,megint előjöttek a tünetek,híztam,de a mensim meg volt,és fáradékony is voltam.aztán megint szedtem megint helyre állt 1-3 hónap alatt.az volt a szerencsém,hogy szedtem,mert különben most nem lenne egy gyönyörű 14 hónapos kisfiam.2 hete nem szopik,és várom,hogy meg jöjjön a mensim,mert nagyon fájogat a pocim azáliát szedek,és a 6 hetes mensi óta semmi vérzésem nincs!szerintetek megint a prolaktinom a hibás?és még mindig van tejem egy kevés,csak már nem kell a fiamnak!szóval elég kacifántos ez a prolaktin szint!de bizom benne,hogy helyre áll a ciklusom,mert nem akarunk több babát!
108. vicaevi (válaszként erre: 102. - Rencsibabácska)
2012. máj. 14. 17:26
Mi lett az eredmény? Terhes voltál/vagy?
107. zsike88 (válaszként erre: 106. - S.márta70)
2011. nov. 3. 14:26
Hát.... nálam is minden ok volt...uh én sem értettem. Nehéz dolog ez, de kitartás.... Vannak tőlünk sokkal rosszabb helyzetben lévő nők is.
106. s.márta70 (válaszként erre: 105. - Zsike88)
2011. nov. 3. 07:54

szia!

az új teszt is negativ,a dokim szerint nincs gond,jövhéten ismét vérteszt és majd eldönti hogyan tovább.Csalodott vagyok és dühös!

105. zsike88 (válaszként erre: 104. - S.márta70)
2011. nov. 2. 16:56

Szia!

Nekem ugyan ez volt. Nem tudom, hogy miért. Nekem is rendszeres volt és a bromo elkezdése után 10 napot késett. Pár nap mulva csinálj egy másik tesztet, vagy menj el a dokihoz talán ő többet tud mondani.

2011. nov. 2. 09:09

sziasztok!

nagyon sok kérdésem lenne,talán tudtok segiteni.

kb 1 honapja szedem a bromocripint,a menzeszem eddig mindig rendben volt,de most kimaradt,csináltam tesztet,negativ,lehet hogy a gyogyszer befolyásolja?

103. zsike88 (válaszként erre: 102. - Rencsibabácska)
2011. aug. 17. 15:01
Annak alapján amit leírsz van rá esély. Csináltál azóta tesztet? Mikor kellene megjönnie?
2011. aug. 10. 18:39

sziasztok,


lenne egy kérdésem, hátha tudtok rá valami magyarázatot.júli 19én együtt voltunk a párommal, 20.án megjött.

tudom korai volt még, de mensi után 8 és kilenc nappal csináltam tesztet, amik pozik lettek.

nosz azért csináltam meg, mert mostani mensim óta hirtelen sokat kezdtem enni, sokat jrtam pisilni, sokat aludttam.

voltam 10.napon nőgyógyásznál, persze semmit nem látott, ami ugye várható is volt.

erre utánna két nappal megint csináltam egyett negativ lett.

az evés megmaradt, fáradttság is, a sürü pisilés elmúlt,két kilót hiztam egy hét alatt, na megkell mondjam mindössze 40 kg voltam, igy 42 lettem.

aug 7.én este ittam két pohár sört, kicsit, meg egy üveggel, kicsivel, társaságban, és éjfélkor hazamentem és fürdés után elfeledve a sörözést, csináltam clearblue tesztet, amire azt mondtták 99%-os, meglepetésemre olyan pozitiv lett, ahogy én élek.

na de: reggel ugyan abbol a tesztből elvégeztem mégegyyet, ami meg negativ lett.

felhivtam vácon még aznap reggel a szaniszló dokit, mire feltettem neki a kérdést, lehet e a sörötl pozitiv? és reggel meg negativ?

aztmondtta nem, valszeg valamelyik hibás, de várjam meg a mensi napját és ha megjön ha nem, menjek be kivisgálásra, ugyanis nyomásra valami fehéres, olykor szintelen dolog tünik elő melleimből.

na ezek után kérdem én tőletek? szerintetek terhes vagyok és vajon melyik tesztnek higgyek, pozinak vagy negativnak?

Köszönettel:rencsi

101. stinnes (válaszként erre: 70. - Emóca)
2011. jún. 2. 14:15
Nálam szerencsére már évekkel ezelőtt diagnosztizálták a magas prolaktin szintet (a szintem konstansan 1200 körül volt). Az agyi MR nem mutatott ki daganatot, így a magas prolaktin szint oka ismeretlen maradt. Nálam nem jelentkeztek egyéb tünetek. Az endokrinológushoz hirsutismus (fokozott szőrösödés) miatt fordultam, véletlenül fedezte fel ezt a problémát. A magas prolaktin szint mellett csökkent pajzsmirigyszintet is diagnosztizált, ami a pajzsmirigy autoimmun gyulladásos megbetegedésére utal. Egy szem Norprolacot kaptam, de álmosságot és székrekedést okozott és nem akartam folyamatosan az egy szemet szedni. Külföldi honlapokon szétnéztem és azt találtam, hogy a magas prolaktin és a pajzsmirigyalulműködés lehetséges okaként sokszor felmerül a gluténérzékenység. "Saját szakállamra" elkezdtem a gluténmentes diétát és két hónapra rá a vérvétel döbbenetesen jó eredményt hozott. Azóta fél Norprolacot szedek és nagyon minimális tiroxint, az eredményeim nagyok jók. A gluténmentes diéta biztosan csak a betegek egy töredékének segít, de akinél esetleg a családban felmerült valamilyen formában a gluténérzékenység (rejtett vagy kifejlett formában), annak érdemes kipróbálnia a diétát.
100. b.trix13 (válaszként erre: 99. - Vicaevi)
2011. ápr. 27. 22:59

hát ezt nehéz megmondani.de nekem is voltak terhességre utaló jelek.szóval isten sem tudja eldönteni hogy hogy döntik el hogy állterhes vagy vagy mi vagy.vagy csak bebeszéled magadnak.és nagyon oda figyelsz magadra.

tudod én is abba a hibába estem hogy az inszemnél nem csináltam azokat a dolgokat amiket szoktam és így olyan gyengeség is volt rajtam és még erre rájön a sok sok hormon.ami kifordít néha önmagadból.

2011. ápr. 27. 22:14
Igen, én is úgy tudom, hogy a kismamákhoz hasonlók a "tünetek"... nem tudja valaki, hogy ez azt jelenti, hogy a magas prolaktin szint egyenlő az álterheséggel?
2011. ápr. 23. 17:40
szisztok!nekem a volt férjem lányának van ilyen problémája, modellalkatú, sosem volt súlyproblémája. most 30 éves, és nála is úgy kezdődött, hogy kimaradt a menzije.. ő is gyógyszert szed rá, azt mondj a lehet élete végéig szednie kell. azt mondta,hogy a Rácz professzor mondta neki, hogy olyan, mintha szoptana, akkor ilyen magas az érték.
2011. ápr. 23. 17:34

Sziasztok!

Nem is gondoltam, hogy ennyien vagyunk hasonló problémával...

Én várok még az eredményre. Van már egy 2,5 éves fiam, szeretnénk a következő gyerkőcöt. Sosem szedtem fogamzásgátlót, "csak" számoltam stb. Kisfiam azonnal összejött, most azonban nem akar.... Többször hittem, hogy na most teherbe estem. Az utóbbi hónapokban többször késett a menstruációm, és decemberben valamiért megnyomtam kicsit a mellem, tej cseppent belőle. Több mint két éve nem szoptatok! Elmentem dokihoz, egyrészt elég nagy cisztát talált, másrészt Ő is magasabb prolaktin-szintre gyanakszik. Voltam koponya röntgenen, ott szerencsére semmi, várom a labor-eredményt. Túlsúlyos nem vagyok, bár a rajtam maradt 4-5 kilótól megszabadulni nem igazán tudok. A pattanásokkal meg tizenéves korom óta küzdök.

96. vicaevi (válaszként erre: 95. - Titánia83)
2011. ápr. 15. 22:13
Nagyon köszi, igyekezni fogok.
95. Titánia83 (válaszként erre: 93. - Vicaevi)
2011. ápr. 15. 16:30

Szia!


Én egy prolaktinból gyógyult, jelenleg kismama vagyok.


Annó én is bromot, és norprolacot is szedtem. Nekem is háromszorosa volt az értékem. :(


Ha megfogadsz egy tanácsot, és minden problémától meg akarsz szabadulni (túlsúly, rendszertelen mensi, ingadozó hormon stb.), sürgősen menj el egy Aviva tanfolyamra (5000 ft körül van) és tornázz rendszeresen! Minden gondodat meg fogja oldani.


Én is voltam MR-en, volt microadenomám is. Szóval ha találnának nálad ilyet, no para. El fog múlni, ha teszel érte.


Amellett azonnali életmódváltás. A tanfolyamon majd segítenek a lúgosításban, és az egészséges étkezésben!


Sok sikert!

94. b.trix13 (válaszként erre: 93. - Vicaevi)
2011. ápr. 14. 21:58

túlsúly az van nekem is bőven.de nekem már az inszeminációra kapott hormonoktól is.

ja pattanásra nekem nagyon jó a aknesol.de persze a prolaktinnal is kell kezdeni valamit.

2011. ápr. 14. 21:44

Sziasztok!

Bár látom, hogy nagyon régen nem írtatok ide, de jó volt elolvasni ezeket a bejegyzéseket is.

Nálam nemrég diagnósztizálták a magas prolaktin szintet, kb a 3-szorosa, 1950 az érték.

Azért mentem el orvoshoz, mert elég sok tünetem volt, pattanásos volt az arcom, túlsúly, szőrösödés, fejfájás, a ciklusum is felborult, 32-35 napra jött meg. Ami legjobban zavart az a szőrösödés, és a túlsúly...

Az arcommal elmentem egy bőrgyógyászhoz... A bőrgyógyász nem gondolt semmi rosszra, felírt egy kenőcsőt...

Végül egy ismerősőm segített és eljutottam egy endokrinológushoz, ő kért olyan vérvételt, ahol kiderült a magas prolaktin szintem.

Norprolacot szedek, fokozatosan és este, lefekvés előtt - ahogy a dokim mondta - átalszom a mellékhatásokat... és jövő héten megyek MR-re.

Szeretném leadni a súlyfeleslegemet, de eddig nehezen ment, most talán lesz értelme mozogni és diétázni...

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook