Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Magas prolaktin szint fórum

Magas prolaktin szint (beszélgetős fórum)


354. leonee (válaszként erre: 353. - 5a5c6c6a02)
2009. jún. 7. 23:08

Szia Kiara! Szoritok neked, hogy jobbak legyenek az értékeid a vérvételen.

Nekem 3 hónapi szedés után kell visszamennem kontrollra. Nem sieti el a dokim.

2009. jún. 7. 23:02
Sziasztok! Már enyhültek a hányinger érzéseim, tegnap hánytam csak reggel egy pogácsa után! most jol vagyok hálIstennek! :) Én 26.-án megyek megint vérvételre, akkor ellenorzik, hogy mennyire vitte le az igen magas prolaktin szintemet! (2690 volt)De, nem szédulok, eddig előtte nagyon szédultem, jobb a kozérzetem, csak néha vagyok fáradt, semmilyen mellékhatása a hányingeren kivul nincs... az elso-két napon volt iszonyu szájszárazságom, az Atlanti óceánt ki tudtam volna inni! :) most jobb, nagyon orulok, az értékem is bizti lejjebb lesz!
352. Pólika (válaszként erre: 350. - Mgagi)
2009. jún. 7. 22:57
igen, magas volt, csak az erre utaló tünetek hianyoztak...
351. leonee (válaszként erre: 349. - Pólika)
2009. jún. 7. 22:08
Váladékom nekem sem volt, csak prolaktinom is enyhén magasabb, ezért kaptam. Peteérésem is volt, amit a hőgörbe is érzékeltetett, illetve a szervezetem is. Viszont mellékhatása csak az első két napon volt.
350. mgagi (válaszként erre: 349. - Pólika)
2009. jún. 7. 21:37
Magas volt a prolaktinod nem?
349. Pólika
2009. jún. 7. 21:32

akkor én nagyon abnormális vagyok: nem volt váladékom, mindig volt peteérésem, és mindig pontos volt. mégis a bromón kötöttem ki.

a bromónak nagyon gáz mellékhatásai vannak, ne legyetek kiakadva ha felborít minden eddigi megszokottat.

348. mgagi
2009. jún. 7. 21:30
Időnként érzem hogy egy kicsit fáj a hasam. Kíváncsi leszek mi lesz belőle. Most úgy vettem észre hogy nem jött semmi a mellemből. Ez már jó jel. Azt hiszem már csak a ciklusomnak kell ezek szerint rendbe jönnie. Nálad is ez a helyzet?
347. leonee (válaszként erre: 343. - Mgagi)
2009. jún. 7. 21:24
amikor nem szedtem még a bromot, akkor volt egyszer, hogy kimaradt 1 ciklus. amúgy meg ingadozik, néha 28-30 napos, de általában ettől több szokott lenni.Nekem most furcsa módon az egyik mellem fáj, a másik inkább csak kicsit érzékeny, és a pé előtt sosem szokott fájni, ezért sem tudom most mi van... :S
346. leonee (válaszként erre: 344. - Pólika)
2009. jún. 7. 21:21
Tök jó neked, hogy olyan hamar hatott. Nekem a dokik mondták, hogy kb. 1-2 hónap. nekem sosem volt pontos a ciklusom, és most sem lett az.
345. mgagi (válaszként erre: 344. - Pólika)
2009. jún. 7. 20:40
Én azt vettem észre hogy nincs peteérésem. Mivel még hőmérőzöm onnan tudom. Most először van ilyen.
344. Pólika
2009. jún. 7. 20:38

Visszaolvasva titeket én nem tapasztaltam hogy változott volna a ciklusom, bár nekem eddig is óramű pontossággal 28 naposak voltak, de állítólag akinek ettől eltérő helyrehozza.

Nem igaz hogy csak hónapok múlva hat, mert nekem szedés után 2-3 héttel volt ellenőrzésem és hatott a gyógyszer, tehát elmondható hogy pár hét leforgása alatt visszaállítja normális szintet.

343. mgagi (válaszként erre: 342. - Leonee)
2009. jún. 7. 17:26
De még nem volt olyan hogy kimaradt volna a ciklusod? Én csak annyit érzek az egészből, hogy a számított menzesz előtt 1 héttel elkezdek fájni a melleim. Bár most nem annyira mint a bromo szedése előtt. Mást nem érzek. Majd kiderül. A naptárom szerint 10-én kellene megjönnie. Vagy +2 nap. 3 nap múlva kiderül. Igazából most annak örülnék ha időben jönne. Mert 2 hét múlva megyünk ballagásra és ha meg van nincs semmihez se kedvem.
342. leonee (válaszként erre: 341. - Mgagi)
2009. jún. 7. 15:51

Eddig a hőmérőzés segített, és meg is éreztem a pé-met sokszor, és onnan kb.14-15 napra szokott megjönni. Amikor Mastodynont szedtem, akkor viszont 17 nap is volt a pé-től. Most viszont semmit sem tudok, mert ebben a hónapban alig hőmérőztem.Szóval nem tudom mit alkotott nálam a bromo ebben a ciklusban.

Nekem pé után nem is szokott másnap nagyot emelkedni a hő, hanem fokozatosan megy fel kb. 36,5-ről 36,9 vagy 37-ig. Valamikor csak 36,8-ig. Általában a mensi napján le is esik, meg érzem is előtte, hogy görcsölget a hasam. ezek a jelek nekem elég egyértelműek.

341. mgagi (válaszként erre: 339. - Leonee)
2009. jún. 7. 07:21
Te tudtad vhonnan hogy megfog jönni? Így hogy nincs peteérésem nem tudom mikor jön el a piros nap.
340. mgagi
2009. jún. 6. 20:02
Tudom én is csodálkoztam rajta, de a közepén még a közelében sincs.Mindig a vége felé kezd el emelkedni. Sőt a menzesz előtt 1 nappal is fönt van. Nem esik le. Pedig anno amikor csináltam ezt akkor tudtam, hogy ha leesik akkor hamarosan megjön. De most semmi.
339. leonee (válaszként erre: 338. - Mgagi)
2009. jún. 6. 19:52
Én ovulációs mikroszkópot használok, de használtam már én is ovu tesztet. Lehet, hogy máskor van pé-d, mint gondolnád. az a 4 nappal mensi előtt elég érdekesen hangzik, mert elvileg 14 nappal előtte kell lennie.
338. mgagi
2009. jún. 6. 19:45
Legközelebb hőmérőzés helyett kipróbálom az ovulációs tesztet. Egyszer biztos.
337. leonee (válaszként erre: 336. - Mgagi)
2009. jún. 6. 19:22
Lehetséges, hogy azért kell annyi ideig szedned. Én 3 hónapos szedés után megyek vissza kontrollra.
336. mgagi (válaszként erre: 335. - Leonee)
2009. jún. 6. 18:19
Akkor lehet hogy ezért is kell szednem fél évig. Mert nem mondhatnám normálisnak a ciklusomat. De már egyébként sem szeretném erőltetni a hőmérőzést csak hajtott a kíváncsiság.
335. leonee (válaszként erre: 334. - Mgagi)
2009. jún. 6. 18:14
Kb.5 hete. Az előző ciklusom végén kezdtem el szedni, és reméltem, hogy normálisabb lesz a ciklusom, mert amúgy nekem általában hosszabbak a ciklusaim. De egyenlőre nem történt változás. Elvileg több hónap is lehet, mire hatni kezd... :(
334. mgagi (válaszként erre: 333. - Leonee)
2009. jún. 6. 18:06
Te mióta szeded?
333. leonee (válaszként erre: 332. - Leonee)
2009. jún. 6. 17:56
Mármint nem volt még pé-m.
332. leonee
2009. jún. 6. 17:55
Nekem most úgy tűnik, hogy befolyásolja, mert egyenlőre nekem sem volt, és így nagyon ki fog tolódni a ciklusom. Abban reménykedtem, hogy pont az ellenkezője lesz, és nem kitolódik, hanem előbbre jön.
331. mgagi
2009. jún. 6. 17:33
A gyógyszer befolyásolhatja a ciklusomat? Azért kérdezem mert még hőmérőzöm és mára várta, a PÉ-met. Az eddigi észrevételeim szerint új hold előtt 1 nappal volt. Legalább is idáig. Kb 4 nap múlva pedig megkéne jönnie. Ti mit vettetek észre?
2009. jún. 5. 16:27
Norprolac lesz az n-betűs gyógyszer, de róla is olvashatsz a lapon amit előbb írtam, a Bromocriptin által okozott hányingerre ellen is van tipp.
2009. jún. 5. 16:23

[link]


Itt van sok információ, de labor értéknél mindig figyelni kell a mértékegységre!!! Egyébként a laborok mérései - például: a műszerek miatt - eltérőek, így a leleten látott adatok a döntőek. (Mert a leleten fel kell tüntetni a referencia értéket, azaz a normális tartományt - az akkor az etalon.) A kiértékelést természetesen orvos végzi, ő más hormonok arányával összehasonlítva is tud kellő következtetéseket levonni, szükség esetén kezelni.


A mellválladékozást - szoptatáson és hormonzavarokon (agyalapi mirigy baj, pajzsmirigy gond,pcos) kívül - néha mellbetegség is okozhatja, ezért kérik a mellultrahangot. Ha a páciens valamilyen gyógyszert szed érdemes megnézni, hogy a gyógyszer mellékhatása között nincs-e ilyen tünet. Ha ez is kizárt nem árt azért még megismételni vérvizsgálatot, mivel a hormonok értéke gyakran változik... A gyakori mellnyomkodás sajnos szintén előidézhet válladékozást. Most azonban az ultrahang eredménye ami a következő lépés. Szerintem az orvosod rendesen utána akar nézni és lelkiismeretesen utána jár is a dolognak, hiszen küld a vizsgálatokra, ahogy azt kell. Hogy mi okozza azt majd ő fogja megállapítani, de kell az az ultrahang eredmény is.

328. mgagi
2009. jún. 5. 10:39
De ha tudnak rá neked választ adni akkor légyszi írd meg.
327. mgagi
2009. jún. 5. 10:38
Ne aggógj én sem értem.
2009. jún. 5. 09:58

Köszönöm a válaszokat!

Én ezt találtam:

nem terhes 2.8 - 29.2 µg/l 59 - 619 mIU/l

terhes 9.7 - 208.5 µg/l 206 - 4420 mIU/l

változó korban 1.8 - 20.3 µg/l 38 - 430 mIU/l


Tehát még benne van a normális értékekben:)Ennek azért örülök. Még jövő héten mennem kell egy mell UH-ra, mert oda is elküldött. Ha nem a prolaktinom a magas akkor viszont nem értem a váladékozást:(

Még egyszer köszönöm a segítséget.

325. mgagi (válaszként erre: 323. - Ol.ga666)
2009. jún. 5. 09:46
Nos én utána néztem és 500mIU/l fölötti már magas. Nekem is normális a hormon szintem mégis jön a mellemből váladék. Én is kaptam rá bromocriptint. Te is azt fogod kapni. Nekem fél évig kell szednem.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook