Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Magas Prolaktin szint és mikroadenóma fórum

Magas Prolaktin szint és mikroadenóma (beszélgetős fórum)


2015. júl. 28. 16:52
Sziasztok én 26éves vagyok és microadenomat mutatott ki az mr .4honapja szedem a bromocriptint.de egy hónapja fáj a hasam egyfolytában.az lenne a kérdésem hogy akinek van adenomája az tapasztalt e ilyesmit?
2014. jan. 29. 21:15
Sziasztok! Én múlthéten voltam vérvételen a menzi 3. napján és 110 lett a prolaktinom, az most mennyire magas? mert csillagos lett, és elvileg 40 a határérték. Aki tud segítsen, köszönöm.
2013. febr. 1. 20:14
Biztos vagyok benne, hogy lehet babád :) erre van gyógyszer és nem lesz probléma :)nyugi
7. Szomorú26..... (válaszként erre: 6. - Anikoaniko77)
2013. jan. 23. 20:55
Helló.Nekem is hasonló dolgok miatt kellett a vérvétel.Remélem a próféta szól belőled a baba ügyben:)
6. anikoaniko77 (válaszként erre: 5. - Szomorú26.....)
2013. jan. 19. 08:46
Igen van gyerekem és tuti, hogy neked is lehet. Nekem az első gyerekem után jött ki és úgy derült ki, hogy nem jött meg a menstruációm. Itt kezdődtek a kivizsgálások stb. De utána született egy kisfiam :) úgyhogy nyugi semmi baj nem lesz :)
5. Szomorú26..... (válaszként erre: 4. - Anikoaniko77)
2013. jan. 18. 21:50
Kedves Aniko! Köszike a biztatást.Most még egy darabig idegeskedek,mert csak március 26.-ára kaptam időpontot.Nagyon szeretném ha nem 4-5 év lenne mire rendeződnek a dolgok. Hamarosan babát szeretnénk...bár... ha nem rendeződnek a hormonok akkor úgysem fog összejönni.. Neked megkérdezhetem, hogy van-e már gyereked? Milyen tüneteid voltak,hogy ez kiderült?
4. anikoaniko77 (válaszként erre: 3. - Szomorú26.....)
2013. jan. 18. 21:05
Kedves Szomorú26! Nem kell megijedned nekem ugyanez a problémám volt. Kétszer kezeltek vele mert visszaújúlt. Nekem is volt MR. Sőt nekem az értékem 100 volt. A Bromocriptin nevű gyógyszerrel kezeltek csak elsőnek elfelejtette mondani az orvos,hogy ezt nem szabad egyből abbahagyni csak fokozatosan. Vissza is újúlt. Másodjára egy nagyon jó orvoshoz kerültem...egy kicsit hosszadalmas (nekem kb. 4-5 év volt) de hála már lassan 5-6 éve nincs problémám. Úgyhogy nyugi!!
3. Szomorú26..... (válaszként erre: 2. - Barnarizs)
2013. jan. 17. 20:50

Szia:)

De ez egy daganat tipus.Igaz jóindulatú de akkor is daganat.Nekem legalábbis a dokim ezt mondta.Ezért kell kivizsgálni,hogy tényleg ez-e a probléma.Azt is mondta,hogy nem minden esetben műtendő.

Mennyi a prolaktin szintem? Sok labor máshogy nézi az értékeket. Az enyém sem tűnik annyira magasnak. A laboromra 58.30-as érték van.Viszont a labor referenciaértke normál tartományban 5.18-26.53-ig van. A dokim szerint ez nem csak egy enyhén magasabb érték,ezt már kivizsgálni kell mivel több mint a duplája megengedett érték felső határának.Nem tudom.... Remélem,hogy téved... Csak eléggé beparáztatott...

Neked milyen értékeid vannak?

2013. jan. 16. 21:17

Én most megyek MR vizsgálatra.


Ez nem daganat, hanem egy jóindulatú elváltozás. Többnyire gyógyszerrel kezelik, és nagyon jól kordában tartható, gyógyszer hatására többnyire elmúlik.


A műtét orron keresztül történik.


Mennyi a prolaktinod?

2013. jan. 16. 20:59
Magas a prolaktin szintem.Nődokim koponya CT-re akar küldeni.Van köztetek valaki akinek kiderült hogy daganat van az agyalapi mirigyén? Műteni kellett? Ha igen hogy zajlott a műtét? Mennyi időt kellett betegben lennie? Hogy alakultak a hormonok? Kell-e hormon pótlás?Esetleg sikreült-e babásodni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook