Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Magas prolaktin szint végleges kezelése fórum

Magas prolaktin szint végleges kezelése (beszélgetős fórum)


11. Luck86 (válaszként erre: 5. - Agika24)
2014. ápr. 4. 19:58
A nővéred szed fogamzásgátlót?
10. Luck86
2014. ápr. 4. 19:58
Egyébként, ha a Bromocriptin mellé fogamzásgátlót szedek (Dienille), akkor az csökkent a Bromo hatásán? Vagy így teherbeeshetek, vagy nem is befolyásolja?
2014. ápr. 3. 21:11
Köszönöm a hasznos válaszokat!!!!! Az orvos azt mondta, hogy "visszacsinálja" a daganatot és csak addig kell szedni. Erről mi a tapasztalatotok? Mármint, hogy tényleg csak egy bizonyos ideig kell szedni, aztán rendben lesz? Vagy a Bromo is csak egy tipikus gyógyszer, addig hat amíg szeded, hosszútávú hatása nincs?! Egyébként a dokim azt mondta, hogy a magas prolaktin szintet a terhesség teljesen helyrehozza, de én még nem akarok babát :)
2014. ápr. 3. 17:55

Nekem is volt magas prolaktinom,de nem volt daganatom.KOnzultálj az orvosoddal ha daganatra ganakodna gondolom lett volna ct,vagy mr vizsgálatod.

Hormontermelő daganatot nem gyógyit meg egy gyógyszer sem.

2014. ápr. 3. 17:29

Nekem is huszonévesen magas prolaktin szintet állapítottak meg, de semmiféle daganat nem került szóba - ezt itt a Hoxán olvastam meglepődve.


Én csak 1-2 hónapig szedtem a bogyót, aztán abbahagytam. Akkoriban inszemre jártam - sikertelenül. Aztán abbahagytam az inszemet is, gyógyszert is. 3 év múlva spontán teherbe estem és ma már van egy 10 éves kisfiam.


Ezek szerint a magas prolaktin szint magától is megszűnhet, egyébként nem estem volna teherbe.

2014. ápr. 3. 17:13

Nekem is ez a problémám, és már 3. hónapja szedem ezt a gyógyszert. Mellékhatása 3 napig volt, szédültem kicsit, de teljesen elmúlt, és sokat javult az életminőségem. Viszont ragaszkodj az MR-hez, mert nagyon fontos, hogy mit mutat! Nekem nincs ott semmi, azt mondta az orvos, hogy valószínűleg csak valami mikroelváltozás. Viszont azt mondta, hogy van olyan stádium, amikor műteni kell, de ez ritka. (Orrlyukon keresztül műtik, ha tényleg szükséges, szóval nem lékelnek koponyát, ami azért nem mindegy!)

Most megyek vissza az orvosomhoz, mert lassan lejár a 3 hónap. Viszont nekem a tüneteimből jöttek vissza... Napi 2x1-et szedek.

Meglátjuk mi lesz!

2014. ápr. 3. 16:49
ìgy van, ez nem rák ez nem olyan daganat, mint az a daganat! rengeteg nö él ezzel együtt, szedi a gyógyszert és ugyanolyan teljes életet tudnak élni! ez a gyógyszer tényleg karbantartja és ha csak ez a problémäd akkor totäl helyre äll a hormonhäztartäsod! Mellékhatäs talän az elején volt hogy szédülgetett, vagy esetleg ment a hasa. De a szédülést többször mondta!
2014. ápr. 3. 16:46

Nehogy rákosnak tituláld magad!

Nekem is magas, de semmi baja az agyalapi mirigyemnek :) Napi fél szem Bromo tökéletesen karban tartja.

2014. ápr. 3. 16:46
Köszönöm a válaszodat! És a nővéred tapasztal valamilyen mellékhatást? Nekem egyébként nem biztos, hogy daganat van, az orvos azt mondta nem fontos az MR mert anélkül is kezelni kell... És azt is mondta, hogy kb. 1 évig kell szedni és minden helyreáll.
2014. ápr. 3. 16:40
Szia, bär nekem nincs ilyen problémäm, de a testvéremnek igen. Ö is ugyanezt a gyógyszert szedi, ettöl a daganat nem fog elmúlni, pont azzal segít, hogy nem fog toväbb nöni. De lehet önmagätól se nöne, de igen csak a tüneteket kezeli. Ha nem szeded a gyógyszert akkor ismét megnöhet a prolaktin szinted. A növéremnek úgy tudom, élete végéig kell szedni a gyógyszert, és úgy tudom, hogy neki olyan 3 mm az a "daganat".
2014. ápr. 3. 16:33
Sziasztok! Nemrég megállapították, hogy magas a prolaktin szintem, amit elvileg az agyalapi mirigy daganata (is) okozhat, mivel nem vagyok terhes. Bromocryptin nevű gyógyszert szedek majd rá. Az lenne a kérdésem, hogy ez a gyógyszer tényleg elmulasztja a daganatot, vagy csak tüneti kezelés és ha abbahagyom ismét megnő a prolaktin szintem? Valaki jár hasonló cipőben? Előre is köszönöm a válaszokat!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook