Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Magas prolaktin szint fórum

Magas prolaktin szint (beszélgetős fórum)


384. leonee (válaszként erre: 378. - Betti031)
2009. jún. 10. 09:13
Gratulálok! Én is örülök, az ilyen történeteknek, mert minket is megerősít! :)))
383. leonee (válaszként erre: 380. - Emmmy)
2009. jún. 10. 09:12
Nekem is csak havi 1 dobozzal ír fel, és mindig újat kell feliratnom. Szóval, ha elfogy, akkor menj vissza hozzá.
382. mgagi (válaszként erre: 381. - Mgagi)
2009. jún. 10. 08:00
Nekm is hónapokon át kell szednem.
381. mgagi (válaszként erre: 380. - Emmmy)
2009. jún. 10. 07:59
Akkor ez azt jelenti hogy addig kell szedned amíg teherbe nem esel. Ha a teszt pozitív akkor elmész a dokihoz és ő megmondja meddig kell még szedned a gyógyszert. Nálad akkor ez a lényeg. A gyógyszer rendbe hozza a prolaktinod, neked pedig akkor sikerül teherbe esned. Ezen van ezek szerint a hangsúly.Akkor lehet próbálkozni! HAJRÁ!!!
380. emmmy (válaszként erre: 375. - Mgagi)
2009. jún. 10. 07:26

Hát pont ez az, hogy az orvos nem mondott semmi konkrétat. Azt mondta, hogy ezt a gyógyszert folyamatosan kell szednem, 2-szer felet. (De több helyen is olvastam, amit leonee írt, hogy először pár napig inkább 2-szer negyedet szedjek, azt hiszem így is fogok tenni.)

Szóval nem adott új időpontot, annyit mondott, ha decemberig nem esek teherbe, akkor menjek vissza. Most akkor ezt a gyógyszert csak 1 hónapig kell szednem elvileg (akkor miért mondta, hogy folyamatosan szedjem)? Vagy úgy gondolta, menjek vissza havonta újat íratni? Nem teljesen értettem. Szerintetek visszamenjek hozzá, ha ez az adag elfogy?

379. Tüncica83 (válaszként erre: 378. - Betti031)
2009. jún. 10. 00:17
Jó olvasni az ilyen történeteket :)
378. Betti031 (válaszként erre: 377. - 5a5c6c6a02)
2009. jún. 9. 23:44

Sziasztok! Nekem van egy 10 hónapos gyönyörű kislányom és előtte én is a bromosok táborát erősítettem. Meddőségi ambulanciára jártam, mert az exférjemmel bromo nélkül nem estem teherbe. Jelenlegi párommal és persze a bromoval az első próbálkozásra megfogant a kiscsaj, így csak annyit mondhatok, hajrá lányok! :o)

A terhesség 12. hetéig kellett szednem a bromot és valószínűleg majd most ismét, mert jelentkeztek a tünetek. Mellékhatások nálam is voltak - hirtelen elalvás, gyengeség, fejfájás -, de 1 hét és hozzászoktam.

Minden jót és sok sikert a babát tervezőknek!

2009. jún. 9. 19:06
Sziasztok! már nem érzek semmilyen mellékhatást, annyira orulok, most voltam a Városligetben sétálni egy 4 orát, és nagyon jol feltoltodtem a napon!nem is vagyok fáradt, sot, most ugy érzem magam mintha kicseréltek volna, lehjet, hogy a bogyinak is koszonhetem...érzem, hogy dolgozik bennem, lassan szerintem meg is fog jonni, legalábbis remélem. annyi mellékhatás talán van, hogy étvágytalan vagyok, napkozben eszmélek fel, hogy még nem ettem semmit...:/ ugy kell figyelnem magamra, mert éhes egyáltan nem vagyok... a pattanások remélem nem lesznek tobben, mert már most idegesitenek, mivel szinte soha nem voltak apubertans kor ota! :( otlet rá?
376. leonee (válaszként erre: 373. - Emmmy)
2009. jún. 9. 17:16

Szia! Nekem azért íra fel a doki a bromot, mert nem estem teherbe, és a prolaktinom is magasabb, de nekem sem olyan egetverően.

Azért ajánlatos néhány napig alacsonyabb dózisban szedni a bogyót, mert nem tudni, hogy reagál a szervezeted. De itt sokan írják, én is, hogy csak az első napokban volt mellékhatása. nekem 1-2 napig volt fáradtság, hányinger, de most már semmi. Én 2-szer negyed szemet szedtem, majd 5 nap után 2-szer felet, és most is 2-szer felet szedek.

Mivel az én dokim egy meddőségi klinkán dolgozik, és a lombikosoknak, inszemeseknek is írnak fel bromót, igy nyugodtan teherbe lehet esni mellette. ez egy hormon, ami a szervezetben úgy hat, a hipofízisen keresztül, hogy csökkenti a megemelkedett prolaktint. Illetve a vetélést is megakadályozhatja.

375. mgagi (válaszként erre: 374. - Emmmy)
2009. jún. 9. 16:44
Az orvos mit mondott. Mikor kell visszamenned kontrollra? Már ha csinál vérvizsgálatot hogy ellenőrizze a prolaktin szintedet.Szerintem várd meg. Főleg ha csak 1-2 hónap múlva kellene menned.
374. emmmy
2009. jún. 9. 16:05
Közben visszaolvastam az írásaitokat és látom, hogy a teherbeesés nem gond a gyógyszer szedése alatt :)
373. emmmy
2009. jún. 9. 16:04

Sziasztok!

Új vagyok ezen a fórumon, és szeretnék tőletek kérdezni, ha nem probléma. Nálam is magas prolaktin szintet állapítottak meg és bromocriptint írtak fel. Először nem akart az orvosom semmit adni, mertr nem vészesen magas (622), de mondtam, hogy szeretnénk már fél éve kisbabát és akkor írta ezt. 2-szer felet javasolt, de több fórumon is azt olvastam, hogy először csak 2-szer negyedet vegyek be. Szerintetek?

A másik kérdésem arra vonatkozna (mivel ezt elfelejtettem megkérdezni a dokitól), hogy a gyógyszer szedése alatt lehet e próbálkozni, vagy arra az időre védekezzünk?


Köszi előre is, ha valaki tud nekem segíteni!

372. mgagi
2009. jún. 9. 12:36
Szóval akkor megnyugodhatok, ha úgy döntünk hogy szeptemberbe jöhet a baba. Októberbe úgy is megyek kontrollra. Úgy vagyok vele ha már orvoshoz kell járnom akkor kivizsgáltatom magam, hogy minden rendben legyen. Ez az évem most erről szól. Hajrá mindenkinek aki úgy döntött most szeretne babát!!!
371. Tüncica83 (válaszként erre: 369. - Mgagi)
2009. jún. 9. 10:37
Azért lehet a gyógyszertől teherbe esni, mert normalizálja a prolaktin szintet, így újra lesz peteérés, és meg is tud repedni a tüsző. A doki szerint, miután beáll a normális szint ez nem csökkenti tovább, csak normális szinten tartja, legalább is az én adagom, Nekem nem kellett emelnem, mindig csak egy szemet kell szednem.
370. leonee (válaszként erre: 367. - Mgagi)
2009. jún. 9. 09:11
Nekem is úgy írta fel a doki, hogy mellette teherbe lehet esni, mert, ha lemegy a hormonszintem, akkor nagyobb az esélyem rá. Ha meg terhes lennék, akkor úgyis szólnom kellene neki, gondolom csinálna hormont, és megmondaná, hogy kell-e szedni, vagy nem.
369. mgagi (válaszként erre: 368. - Tüncica83)
2009. jún. 9. 07:04
Én is bromocriptint szedek. De nekm fél évig kell szednem és ezért kell még várnom. Nekem mindig féllfl kellett emelnem és akkor amikor emelni kellett akkor éreztem rosszabbul magam. Hányinger álmosság. Bár mondjuk álmosnak most is az vagyok. De ki lehet bírni. Igaz, hogy a gyógyszertől hamar teherbe lehet esni?
368. Tüncica83 (válaszként erre: 367. - Mgagi)
2009. jún. 8. 23:15

mgagi!

milyen gyógyszer miatt vártok? bromocriptin? mert nekem azt mondta az orvosom, hogy ha teherbe esem, utána is az első 10 hétben még szednem kell, nehogy újra felemelkedjen a prolaktin szint, és vetélés legyen belőle.

Többieknek: nekem semmi mellékhatása nem volt a bromonak, csak némi aluszékonyság délelőtt, hamar hatott, és már az aluszékonyság is elmúlt. Már szinte normális a hormonszintem, újra van peteérésem, és hetente járok ultrahangra, hogy megnézze mekkora éppen a tüsző, és, hogy meg is reped-e. Ma látott egy 21 mm-eset, szóval ez pont most lesz jó a napokban :)

367. mgagi (válaszként erre: 366. - Leonee)
2009. jún. 8. 21:19
A folyás az nálam is jelentkezik. Mostantól figyelni fogom. Bár ebbe a hónapban én is figyelmes lettem rá egyből eszembe jutott, hogy biztos PÉ-m van. Bár nem egyeztettem a hőmmel. Nem rég volt. Montam is a páromnak, hogy most lehetne próbálkozni. Na de nincs itthon. Ez pech:( De még úgy is várunk vele már a gyógyszer miatt is.
366. leonee (válaszként erre: 365. - Mgagi)
2009. jún. 8. 20:55
Valamikor szúr a petefészek tájéka, de nem minden hónapban, meg tojcsis a folyásom, teljesen vizes. Bocsi a részletezésért.:) De akkor nekem teljesen egyértelmű, hogy pé van, most viszont nem fájt semmi, bár nem is szokott minden hónapban.
365. mgagi (válaszként erre: 364. - Leonee)
2009. jún. 8. 19:55
Nekem is hamarosan meg kell jönnie.Azaz igazság hogyha nem mérném a hőmet akkor én sem tudnám mikor van PÉ-m. Majd rendeződik minden. Te miből tudod hogy van pé-d?
364. leonee (válaszként erre: 363. - Mgagi)
2009. jún. 8. 19:27

Szia! Nekem pé napján nem mindig ugrik fel, hanem inkább utána. Amúgy kezd görcsölgetni a hasam, vagyis pár napon belül meg fog jönni. Ezek szerint nem vettem észre a pé-met. :)


Van olyan is, hogy pé után 5 napon belül fokozatosan emelkedik a hő, és addig nem olyan magas, meg nem minden nap egyforma, az ne zavarjon.

363. mgagi
2009. jún. 8. 19:04

Szia Leonee!

Beszélgettem anyósommal. Szóba hoztam a peteérést és ő azt mondta ha van kiugrás még ha 36.9 akkor az peteérés. Ez a 19. napra esett azután leesett 36.8-ra így maradt 4 napig majd ismét 36.9 de 1 napmúlva megint 36.9 volt. Na én ezt most nem értem. Ez a mostani hőmérőzésem. Nálad mi újság?

362. leonee (válaszként erre: 356. - 5a5c6c6a02)
2009. jún. 8. 11:37
most a mértékegységet nem tudom, de a normálk tartomány 20-ig volt, és nekem első két alkalommal 33 volt, majd a Mastodynon szedése után 3 hónap múlva 41 körüli lett az érték. a neten 60-tól írják azt, hogy enyhén emelkedett.
361. leonee (válaszként erre: 355. - 5a5c6c6a02)
2009. jún. 8. 11:36
pattanások, és miteszerek vannak rajtam is, sajnos most több, mint amúgy szokott.
360. mgagi (válaszként erre: 357. - 5a5c6c6a02)
2009. jún. 8. 07:56
Szerencsére én is jól bírom a gyógyszert nincs okom panaszra. Nekem csak hányingerem volt amikor féllel emelnem kellett az adagot. De utána ez is csillapodott.
359. mgagi
2009. jún. 8. 07:50
Én még nem tudom. Holnap kellene megjönnie. Görcsölget a hasam úgyhogy várok.
358. Tüncica83 (válaszként erre: 357. - 5a5c6c6a02)
2009. jún. 8. 00:14
Szia, én napi 1 szem 2,5 mg-os bromocriptint szedek, 23 nap gyógyszerszedés után jött meg 96 napra. A következős ciklust már 36 napra rövidítette, szóval elég hamar, és elég jól hatott nálam, de ez mindenkinél más.
2009. jún. 7. 23:12
mondta a dokim, hogy valoszinuleg meg fog jonni a mesim mikozben szedem a gyogyszert, kb nektek mennyi ido után jott meg a gyogyszer szedés kezdetétol?
356. 5a5c6c6a02 (válaszként erre: 354. - Leonee)
2009. jún. 7. 23:09
szio! Neked milyen magas volt? mert az enyém 1 honap után egybol visszarendelt, hogy lássuk hat e, vagy a másik N betus kell?!
2009. jún. 7. 23:08
jaj, és elfelejtettem mondani, elkezdtem kipattogni, pattanások lettek rajtam, mintha a második pubertáns koromat érném!nektek is jott ki, ez a bogyitol van, hogy hat?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook