Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Magas prolaktin szint fórum

Magas prolaktin szint (beszélgetős fórum)


264. azure_ (válaszként erre: 263. - Mgagi)
2009. máj. 28. 11:11

Nekem legalább egyértelmű volt mitől van. Így viszont nagyon nem egyszerű a dolgod!!! Szorítok, hogy minden rendben legyen! :)

Egyébként amikor jártam erre a kezelésre ott adtak egy Ghynex nevezetű gyógynövényes szert amiből én két üveggel fogyasztottam el kúra szerűen. Ez állítólag növeli a termékenységet, rendezi a hormonokat. Lehet is segített. Keress rá a neten. a www.energy.sk oldalon találsz róla leírást, különböző webáruházakból meg is lehet rendelni. Én persze ott vettem ahol a kezelést végezték.

263. mgagi (válaszként erre: 261. - Azure_)
2009. máj. 28. 09:21
Az álterhességről én is olvastam. Mammográfián vettek mintát a váladékból és az volt odaírva hogy hormonális. Úgy látszik én egy különleges eset vagyokhogy nálam nem mutatkozik a magas prolaktin szint.
262. azure_ (válaszként erre: 260. - Leonee)
2009. máj. 28. 08:33
24 éves voltam mikor először mentem el orvoshoz akkor már 11 hónapja nem volt menstruációm és 80 kg-ra híztam. Aztán valószínű helyreállt, de két éve ismét elkezdtem hízni és gyanús lett ezért kértem nézzék meg a hormonjaimat. Még a doki majdnem okoskodónak is tartott, de én ragaszkodtam hozzá. Megint ugyanaz volt a probléma.
261. azure_ (válaszként erre: 259. - Mgagi)
2009. máj. 28. 08:30
Nekem anno azt mondta a doki, hogy ez álterhesség, olyan mintha a terhes lennél de mégsem. Alapvetően viszont a magas prolactin szint miatt van ami a tejtermelésért felelős hormon. Nem értem.
260. leonee (válaszként erre: 256. - Azure_)
2009. máj. 27. 21:20
Ha 11 év alatt nem segített, akkor megértem,hogy más irányba kezdtél el keresgetni. Én reménykedek benne, hogy leviszi a prolaktint, és akkor abba lehet hagyni. Olvastam,hogy másoknak segített. mindenkinek másra reagál a szervezete, és azt nehéz megtalálni, hogy pont mi az, ami jó.
259. mgagi (válaszként erre: 258. - Azure_)
2009. máj. 27. 19:43
Kíváncsi vagyok a véleményedre. A hormon vizsgálati eredményem rendben volt. A prolaktinom 121mIU/L. Ez nem magas. Na de akkor miért jön tejszerű váladék a mellemből? Ez hogy lehetséges? Hétfőn kezdtem el szedni a bromot. Fél évig kell szednem.
258. azure_ (válaszként erre: 249. - Pólika)
2009. máj. 27. 18:07
Plusz ki kellett ürülnie a szervezetmből a bromocriptinnek és csak úgy indulhatott a babaprojekt. MOndjuk nem tudom már milyen értékeim voltak de a doki majd hanyatt vágta magát. Arra sem emlékszem milyen dózisokat szedtem, de utcára nem bírtam menni olyan rosszul voltam tőle. Két éve leálltam az egészről... Lesz ami lesz alapon.
257. azure_
2009. máj. 27. 18:05
bocsi... Pólika kérdésére válszoltam. csak nem nyomtam a válsz gomra...
256. azure_
2009. máj. 27. 18:05
5000 Ft a kezelés/alkalom. Én hetente jártam, a bromocriptin meg 11 év alatt nem segített :(( Ez három hónap alatt. A súlyproblémáim is normalizálódtak, szóval mondhatom rendbe tettek. Fogyózni ugyan pont most nem tudok mert itt a baba a pocakomban, de már nem is érdekel. :)
255. mgagi
2009. máj. 27. 16:41
Én azt olvastam hogy ettől a gyógyszertől nem lehet hízni. Normalizálódik a testsúly mihelyst a prolaktin is rendben lesz. Ti mit tapasztaltok?
254. mgagi
2009. máj. 27. 09:39
Úgy látszik az én szervezetem jól tűri ha gyógyszert kapok. Különösen nincs semmi olyan panaszom ami gondott okozna. Ma már nem volt hányingerem. Csak fáradt vagyok. De ezt ki lehet bírni.
253. leonee
2009. máj. 27. 09:06
Nekem is csak első napokban jelentkezett, de most már semmi komoly problémát nem okoz.
252. Pólika (válaszként erre: 251. - Mgagi)
2009. máj. 27. 09:00
Ne félj, majd idővel elmúlik.
251. mgagi (válaszként erre: 237. - Pólika)
2009. máj. 27. 07:52

Szia Pólika!

2 napja kezdtem el szedni a gyógyszert. Csak annyit vettem észre hogy nagyon álmos vagyok. Első reggel volt egy kis hányingerem és szédültem meg fájt a fejem. Most is nehéz a fejem. Úgy aludnék.

Van akinek később jelentkeztek jobban a tünetek vagy csak az elején kell erősnek lennie?

250. mgagi
2009. máj. 26. 07:16
Lehet olyan hogy nem mindig magas a prolaktinom? Nekem a 9. napon vették le a vért. Lehet hogy akkor pont jó volt. Na mindegy én ehhez nem értek.A tünetek pedig arra utalnak és kiderül hogy mégsem az. Én a bromot 300 ft-ért vettem.
249. Pólika (válaszként erre: 244. - Azure_)
2009. máj. 25. 21:45

azure és mennyibe kerültek a heti terápiák? Mert a bromo 330 Ft-os ára elég nyomós indok hogy inkább emellett szavazzak.

A homeopátia nekem sem használt, Mastodynont szedtem 2 hónapig, de nem zárkózom el más alternatív gyógymódok elől.

248. leonee (válaszként erre: 244. - Azure_)
2009. máj. 25. 20:17

Szia! én már egy rakás homeopátiás szert próbáltam, meg táplálékkiegészítőt, eddig semmi sem rakott rendbe. Vagyis baba nem lett belőle.

Neked mit ajánlottak? Milyen árban voltak a szerek? csak, mert én már elég sokat költöttem ilyenekre, és nem nagyon hiszek bennük.

247. leonee (válaszként erre: 245. - Mgagi)
2009. máj. 25. 20:15
Pedig az akkor szokott lenni, ha magas a prolaktin. De ezek szerint nem csak akkor.
246. mgagi
2009. máj. 25. 18:23
Utána néztem. Tényleg nem magas a prolaktinom. De az orvos azt írta: a galactorrhoea miatt bromot ír fel.
245. mgagi
2009. máj. 25. 17:10
Voltam házi orvosnál és mikor rákérdeztem, hogy mit jelent a prolaktin mellett az a szám. Azt mondta nem magas a prolaktinom. Az orvos csak a ejszerű váladékozásra adta a gyógyszert. Nem értem akkor ez mi?
244. azure_
2009. máj. 25. 16:51
Sziasztok! Most láttam meg ezt a topikot és lehet én is tudok hozzászólni. Évek óta küzdöttem a hormon problémáimmal a többtízseres prolaktin szintem miatt amit bormocriptinnel kezeltek és agydaganatra gyanakodtak. Tavaly októberben elmentem egy úgynevezett vitális tér terápiára és hát lehet nem mindenki hisz benne, de nekem a heti kezelések segítettek. A hormonszintem visszaállt és az orvosok szerinti meddőségem ellenére 5 hónapos terhes vagyok. :) Nem szedtem semmi szintetikus szert, csak természetes gyógynövény kivonatokat amit ott ajánlottak. Számomra szinte hihetetlen volt amikor január végén pozitív lett a terhestesztem. :)
243. Pólika (válaszként erre: 242. - Leonee)
2009. máj. 25. 14:48

Azon belül is konkrétan itt:


[link]

242. leonee
2009. máj. 25. 14:34
A hipofizis.hu oldalon lehet olvasni az értékekről.
241. mgagi
2009. máj. 25. 13:13
Nem tudom, hogy ez a 121 mIU/L ez mit jelent mennyire magas mert nem írta.
240. Pólika (válaszként erre: 238. - Mgagi)
2009. máj. 25. 13:13

Az embriótranszfer azután jön hogy levettek tőled tüszőt és azt megtermékenyítették. A visszaültetést hívják embriótranszfernek. Ez a lombik program része.

Nekem is 1/2-el kezdte, de nem hallgattam rá. Kezdtem 2 napog 1/4-el, 3 napig 1/2-el és utána egészekel. Így nem volt semmi rossz hatása rám. Nekem azért ennyire magas nem volt. Asszem talán 28 mIU/L.

239. leonee
2009. máj. 25. 13:03

Én is babaprojekt miatt szedem a bromót. én néhány napig csak negyedet szedtem reggel-este, először este vettem be, és szedtem hozzá B6-ot, mert első nap kicsit nyomi voltam, és émelyegtem, de nem volt vészes.

mgagi:Amúgy érdekes, hogy 6 hónapig írta ki neked a doki. nekem 3 hónap után megnézi, hogy leviszi-e?

238. mgagi (válaszként erre: 237. - Pólika)
2009. máj. 25. 12:42

Mi az az embriótranszfer? Miért kell? Meddig kell szedni, ha mégis közben terhes leszek?

Ma váltom ki a gyógyszert. Este kezdem 1 féllel.

Úgy írta az orvos, hogy: 3 napig este fél, majd 2x fél 3 napig, majd r: fél és e:1 3 napig. Utána 2x1 folyamatosan. A prolaktinom 121 mIU/L.

237. Pólika (válaszként erre: 236. - Mgagi)
2009. máj. 25. 11:22

Lehet mellette, én is szedem és holnap lesz embriótranszferem, de utána 1-2 hónpra le kell állni majd.

Majd arra kérlek hogy írd meg te milyen mellékhatásokat tapasztaltál, kíváncsi vagyok rá.

236. mgagi
2009. máj. 25. 11:05
Végre megkaptam a levelet. Délután megyek az orvoshoz. Felírták bromocriptint. 6 hónapig kell szednem. De szeretnénk szeptemberben már a második babán dolgozni. Lehet e melette vagy várjuk meg a végét?
235. mgagi
2009. máj. 22. 16:02
Nos a postán sem jártam szerencsével. Nem tudom hogy hogy kapom kézhez de a türelmem már elfogyott és már nem bírok ki még 1 napot. Pedig kénytelen leszek. Az is lehet, hogy csak a jövő héten kapom meg. De még bízom a holnapban.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook