Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Magas prolaktin szint fórum

Magas prolaktin szint (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
4164. Ágio8405 (válaszként erre: 4163. - Pici Manócska)
2022. márc. 16. 15:17
Nem értem miért hagyatta abba… 🤷‍♀️ Nekem anno azt mondta a nőgyógyász addig szedjem amíg nem esek teherbe és ha sikerült azonnal hagyjam abba, de nem egy nőtől hallottam hogy miután sikerült a baba első pár hétben még szedniük kellett. 🤷‍♀️
2022. márc. 16. 11:13

Sziasztok.

1000feletti prolaktinra kaptam 2xfél szem Bromocriptin tablettát.

Ami egy hónap alatt levitte alig 50-re a prolaktinom.

Aztán a doki azt mondta hogy gyógyszert ne szedjem tovább és két hét múlva vérvétel...az ma volt ma újra 640...

Két hét alatt vissza ment a felére...🤷

Gondolom most újra kapom majd a gyógyszert.


Eddig semmilyen képalkotó vizsgálatot nem kért...

De remélem most már fog...

Mellette jelenleg enyhe IR és kezelt pajzsmirigy alulműködés van...


Babát szeretnénk amúgy...egy vétèlèsem már volt korai szakaszban 😑

4162. Ágio8405 (válaszként erre: 4161. - Mesi713)
2021. szept. 25. 07:16
Ami okozhat esetleg az nem tudom okozhat-e ilyenagasat. Nekem alig emelkedett volt egyszer azt hittèk hashi de aztán utána soha többen nem volt többet magasabb. Nekem akkoriban kiderült nk sejt emelkedettség is az okozhat pluszban emelkedett atpo-t,de nekem az sem volt vészes eredmény. Hozzáteszem ez nagyobb gond teherbeesèhez mint a hashi. Valószínűleg nekem a gluten tartott fenn gyulladást és amikor gluten mentes teljes értékű növényi etrenden voltam sz helyre hozhatta, ezért is sikerulthetett 9,5 év után. De nekem alapból a pco a gond, de ebben is kicsit csodabogár vagyok mert nem feltétlen ir eredetű a pco-m. Az is lehet hogy hogy neked ha kapsz pm potlast és a prolaktin is lejjebb megy már sikerül is, sokan vannak így.
4161. Mesi713 (válaszként erre: 4160. - Panna07)
2021. szept. 24. 15:13

Szia Panna!


Igen az volt az első amire gondoltam, de nincs semmi erre utaló tünet az ultrahangon. Persze lehet, hogy attól még az van csak kezdeti.. remélem az endokrin doki “kiokosít”. Erre írtam, hogy vajon okozhat e más is magas Anti Tpo-t?!


Dr. Alföldi Sándornál járt már valaki? Vélemény? Én hozzá megyek majd a Szent Imrébe.

4160. Panna07 (válaszként erre: 4159. - Mesi713)
2021. szept. 24. 13:54
Szia! Az nagyon jó ha az ultrahang szerint rendben a pajzsmirigyed. Magas anti-tpo-t okozhat a Hashimoto betegség, másnéven autoimmon pajzsmirigybetegség. Nem kell megijedni, pajzsmirigy gyógyszert szoktak rá adni, mindenképpen jó endokrinológus kell hozzá, aki időnként kontroll alá veszi az állapotod.
4159. Mesi713
2021. szept. 24. 13:47

Sziasztok!


Sikerül ma elmennem PM UH-ra. Még várom a hivatalos leletet, de azt mondták semmilyen tünetet nem látnak, szép sima, nem gyulladt, nincsenek HM tünetek.


Nem tudom mi egyéb okozhat magas anti tpo-t. Az Endokrinológus + természetgyógyász konzi még hátra van, de mindenesetre bizakodom.

4158. Mesi713
2021. szept. 23. 14:53

Köszönöm!


Most bejelntkeztem természetgyógyász konzira, illetve PM UH-ra Dr. Bata Pálhoz következő szerdára. Jövő hét közepén remélem már többet tudok, addigra a természetgyógyász is elkészíti az elemzést ha mindne jól megy.

4157. Ágio8405 (válaszként erre: 4156. - Mesi713)
2021. szept. 23. 14:17
Már az atpo is mutatja a hashimotot. Az uh azért kell milyen állapotban van a pm, vannak-e göbök stb. Gyógyszer erre tuti kell. De az nem is gyógyszer hanem maga a hormon pótlása amiből nem termel eleget. A sok hus is lehet ludas baba témában. Nem véletlenül vagyunk sokan akiknek a teljes érzékű növényi étrend hozta meg a babát. Nekem pl 9,5 èv sikertelenség után.
4156. Mesi713 (válaszként erre: 4155. - Ágio8405)
2021. szept. 23. 12:12

Szia Ági!


Igen, a cukorterhelésen gondolkoztam, illetve a PM UH-n még az endokrin időpont előtt, hogy "felkészülve" menjek(gondolom az sztks doki az UH-t nem helyben csinálná meg!? így azzal tovább menne az idő). Nőgyógyásznál tavasszal voltam a szokásos éves szűrésen, ő nem látott semmi problémát.


Bizakodom azért, hogy nem Hashimoto (ha jól tudom a PM UH ad erre pontos választ).


Ajánlottak természetgyógyászt akihez elmennék még, hogy ha a doki csak gyógyszert írna fel, illetve PM diétát.


Amúgy alapvetően egészségesen étkezem, sportolok, testsúlyom is normális (176 cm, 60 kiló, inkább izmos alkat vagyok). Napi 1 deci laktózmentes tejet iszom a reggeli kávéhoz, teljeskiörlésű kenyér heti szinten max 4-6 kis szelet, alapvetően sok húst eszem főleg zöldséggel, ami talán ludas lehet a tésztaételek heti 2x kb. Édesség szinte csak akkor ha menszi előtt nem bírok magammal.


Egyedüli tünetnek mondanám, hogy nem jön össze a baba, bár tudom, hogy rengeteg "apróság" van ami tünetnek számít már PM rendelleneségnél amire nem is gondolunk.

4155. Ágio8405 (válaszként erre: 4154. - Mesi713)
2021. szept. 23. 11:32
3 pontos cukor és inzulin terhelesre menj el előtte. Valószínűleg úgyis kérne így meg megspórolod az időt és esteleg egy újabb konzit csak amiatt. Azt jó ha tudod sok endokrinologus sajnos nincs tisztában a pajzsmirigy és inzulinrezisztencia problémàkkal. Mondjuk erre a pm laborra talán ad már potlast, ha nem nem jó helyen jársz. A tsh is magas. 0,5-1 között az igazi de max 1,5-ig fér bele. T3 t4 meg a maximumhoz közel jó. A gluten mentes étkezés amúgy sokaknak javít a hashimoton. Tejtermeket is érdemes lenne elhagyni. Uh-on kis cisztakat nem látott a petefészkeidben a nőgyógyász? Egy pm uh sem árt, ha belefér.
4154. Mesi713
2021. szept. 23. 10:40

Sziasztok!


Segítséget, véleményt szeretnék kérni tőletek. 8 hónapja próbálkozunk sikertelenül a babával. A nőgyógyászom elhajtott amikor labort kértem, így elmentem magán úton. Nagyon magas lett az anti tpo és a prolactin is, illetve a tsh sem tökéletes ha babaprojekt van. :(

Háziorvos erre már adott beutalót endocrinologushoz, de még 1 hónap mire mehetek, továbbá attól is félek, hogy csak gyógyszeres kezelést ajánl.


3. Ciklusnapon alábbiak az értékek:

Luteinizáló hormon 7,69

Follikulus stimuláló hormon 11,47

Progeszteron 1,5

Ösztradiol 288

Totál tesztoszteron 1,68

Prolactin 1125

TSH 3,283

Szabad T4. 10,83

Szabad T3. 3,95

Anti-TPO 659,13


Olvastam, hogy pajzsmirigy uh lenne szükséges a magas anti tpo miatt. Esetleg cukorterhelés a prolactin kapcsán?! Őszintén szólva nagyon kétségbeestem, ha bármi okosat tudtok mondani azt megköszönném. Érdemes e endokrinolugus előtt még elvégeztetnem magánlaborban valamit? Természetesen ez most prioritást élvez de nem szeretném “fölöslegesen” elkölteni a havi fizetésem. :(


Előre is köszi a hozzászólásokat.


U.i. Dr. Alföldi Sándorhoz kaptam időpontot a Szent Imrébe

4153. Roni1000 (válaszként erre: 4152. - Panna07)
2021. máj. 27. 12:58
Köszönöm:)
4152. Panna07 (válaszként erre: 4151. - Roni1000)
2021. máj. 26. 17:24
Szia! Szerintem nézesd meg a 3. napon a következő ciklusban. Amúgy a prolaktin mivel stresszhormon, folyton változik, egy mérés alapján én nem szednék rá gyógyszert.
4151. Roni1000
2021. máj. 26. 13:11

Sziasztok,


Segítséget szeretnék kérni.

Voltam cukor és hormon vizsgálatokon, enyhe ir és enyhe pm alülműködésem van, amire kaptam gyógyszert. Ez rendben is van, viszont az orvostól kaptam prolaktrinra is gyógyszert bromocripint. Még azt nem mertem elkezdeni mert olvastam mennyi a mellékhatása, főleg, hogy az ir és pm gyógyszert is most kezdtem el.

Az értékem amire adott az 406 mIu/L (átszámolva elvileg 19 ng) , de a vizsgálat nem a 3. napon hanem a 21. napon vették le , nem tudom, hogy az számít e, vagy valóban már magas ez az érték , hogy gyógyszert kell rá szedjek? Köszönöm a válaszokat

4150. Rax (válaszként erre: 4149. - Ágio8405)
2021. jan. 17. 16:57
Köszönöm szépen!
4149. Ágio8405 (válaszként erre: 4148. - Rax)
2021. jan. 13. 23:04
Kapsz rá gyógyszert majd biztos és ha jól emelekszem az hamar le is viszi. De majd az orvos biztos elmondja. Viszont ha van egyen gond, pl ir vagy pm alulmuködés ( gyakran azok miatt csúszik el a prolaktin) és ha azok nincsenek kezelve sajnos kevés az esély a sikerre hiába jó a prolaktin.
4148. Rax (válaszként erre: 4147. - Ágio8405)
2021. jan. 13. 13:54

A papíromon 29.2 a ref határ és én reggel voltam vérvételen. :(

Amíg ez az értékem nem jön rendbe, addig nem is mehetek inszeminációra? :(

4147. Ágio8405 (válaszként erre: 4146. - Rax)
2021. jan. 13. 12:43
Mi a ref határ. Általában az a mértékegység van ahol ha jól emlékszem 500 körül van a max. A prolaktinrol azt kell tudni hogy éjszaka van a csúcsa. Ami a reggelinek akár duplája is lehet. Tehát akkor jó egy prolaktin értek ha a ref határ alsó felében van.
4146. Rax
2021. jan. 13. 12:24

Sziasztok!

Nekem a prolaktinom 35,4 lett, minden más hormon értékem jó.. Ez az érték nagyon rossz?

2020. nov. 25. 12:41
Sziasztok! Tudom van kulon ilyen topik, de sok ideje inaktiv. Az orvosom hyperprolactinaemiat, Hypothyreozist, inzulin rezisztenciat, bal mellben levo fybroadenomat, kezdodo hisztamin intoleranciat allapitott meg. D vitamin is alacsony, kortizol magas, szokasos finomsagok. Az 50 mikgrogrammos L-thyroxin kordaban tartja a pajzsmirigyet. Viszont a prolaktinom eleg magas (1085,7 mIU/l a nyugalmi, terheles utan 8634,7 mIU/l). Erre kaptam Norprolacot /9 napja szedem fokozatosan emelve a 75 mikrogrammra/ es tegnap nagyon rosszul lettem tole (eddig is etvagytalanna tett, plusz napi 5-6x fura de nem fajdalmas feszulest ereztem a mellkasomban par masodpercre, de tegnap minden kijott belolem es ajulashoz is nagyon kozel voltam). Azert Norprolacot kaptam, mert evekkel ezelott a Bromocriptintol ajultam el, aminek szedeset abba is hagytam. Megyek MR-re is majd, de azon gondolkodok van e alternativa bromocriptinre es norprolacra. Vagy lehet ezt hagyni kezeletlenul? (30 eves no vagyok, es nem vagyok biztos benne, hogy szeretnek gyereket)
4144. Ágio8405 (válaszként erre: 4143. - Cathy32)
2020. nov. 5. 21:23
Van ismerősöm akinek 5000 körül volt amikor kiderült, norprolac le vitte neki 1500 körülre és azzal már beindult a peteérése és teherbe is esett. adenomád nincs? egyéb hormon gond? pco? inzulinrezisztencia?
4143. Cathy32
2020. nov. 5. 18:19
Sziasztok! Lassan 2, 5 éve kezelnek gyógyszeresen. A legalacsonyabb szint 1200as érték volt. Van valaki, aki hasonló értékekkel küzdött?2600ról indítottunk, most Norprolacot szedek, Bromón túl vagyok. Azt mondják a dokik, h elég egyedi eset vagyok, én meg már tanácstalan. dostinex várna rám, de attól tartok....mint epilepsziás. Tapasztalatok?
2019. máj. 28. 10:06

Sziasztok!

2szem Dexametazon a közel 500kortizolom 14.4re levitte illetve a közel 800as prolatinom 150re...

Ezzel az èrtèkkel megyek vissza jövö héten.

Szerintetek ez mit jelent!??

Valami ilyesmi gyogyszert kell majd szednem?

4141. Ágio8405 (válaszként erre: 4140. - Safire)
2019. máj. 23. 22:29
A cukor terhelés milyen lett? Csinaltass inzulint is mert igy sajnos csak sejtés lehet rá de sokaknak tökéletes a cukor miközben egekben az inzulinok. Tsh mennyi?
4140. Safire
2019. máj. 23. 21:11
Tsh, t4 rendben van, gondolom emiatt a t3-at nem csinálták meg a laborba hiába kérte a doki. Prolactin 723, Peg utáni 701, lh/fsh kicsit magas 1.27, hgh jó, kortizol 523. Igf még készül. Ez a mostani, 2 hónappal a műtét után. Uh vizsgálat volt pár az elmúlt két évben,nem voltak ciszták. Volt még egy vérvétel, ami nem tudom pontosan mi annak a hormonnak a neve, a doki annyit mondott, hogy azt mutatja, hogy sok tüszőt termelek. De nem adta oda az eredményt. Ha jól emlékszem 6.2 volt az érték. Sima cukorterhelés volt, nem inzulinos.
4139. Ágio8405 (válaszként erre: 4138. - Safire)
2019. máj. 23. 13:58
milyen vizsgálataid voltak? 3 pontos cukor inzulin terhelés? pajzsmirigy? (tsh,t3,t4,atpo,atg) nöi hormonok? amh szint? pco-ra utalo uh kép? a prolaktinra sokaknak kell szedni gyogyszert mindig ha épp nem vár babát vagy nem szoptat.
4138. Safire
2019. máj. 23. 13:18
Sziasztok! Fgátló tabletta abbahagyása után nem állt vissza a ciklusom, ennek már két és fél éve. Magas volt a prolaktinom, bromocriptint szedtem rá, az érték beállt, de nem volt peteérésem. Meddőségi központba jártunk, mikor gond lett a látásommal és kiderült, hogy adenomám van, márciusba műtöttek. Most újra magas a prolaktinom, bromocriptint írt megint az endokrinológus. Vérzés azóta sincs. Van valakinek tapasztalata, hogy ilyen műtét után mennyi idő alatt áll vissza a ciklus? A meddőségi központba visszavárnak, az ottani dokit nem igazán hatotta meg, hogy nekem ilyen műtétem volt, az endokrinológus szerint az felejtős, mert nem ott van a baj. Tanácstalan vagyok nem tudom kinek higgyek. Volt vagy van valaki hasonló helyzetben?
4137. Ágio8405 (válaszként erre: 4136. - Pici Manócska)
2019. máj. 16. 09:18
inzulint kéne nem a hba1c a fontos. amikor már ott bibi van, nagy bibi van. a te értéked már IGT sajnos inzulinrezisztencia utáni állapot. azt kéne tudni mennyire van kimerülve a hasnyálmirigyed, ha még jo magasak az inzulinok emellett az a jobb mert akkor szépen vissza hozható ir-be még van inzulin tartalék. kortizolra azt mondják vérböl pontatlan. nyálbol kell naponta többször nézni 3 vagy 5 alkalommal. magán laborban lehet kérni hozzá felszerelést és oda bevinni és kiértékelik.
2019. máj. 16. 00:01

Nem mondta a prolatinra hogy huuu de magas csak azt hogy közepesen emelkedett....


Amugy nem tudom 4.napon 678mIU/l volt 24.en 789mIU/l


kortizol 498nmokL volt 140-640között a REF tartomány...


80%lett a tényleges prolatemia vagy mi...


Most voltam dokinál ujra megnézzük a prolatint meg a kortizolt is...

Ugy hogy este elötte be kell vennem 2szem Dexamethasone tablettát...


Aztán utanna ujra vissza kell mennem...


Közben lett egy szar cukor terhelèsem...

Ami èhgyomri 5.6 120perces 8.2 lett...

Ez miatt néznek mèg egy HbA1c is...

Jun 3-an lesz egy pm uh is aztán utánna vissza kell mennem...

4135. Ágio8405 (válaszként erre: 4132. - Pici Manócska)
2019. máj. 2. 18:02
az nem a legjobb, de mondjuk az ir már igy is alap ilyen inzulin mellett, meg 5,5 fölötti 0 perces cukornál is az egyértelmüen. :-(
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook