Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Magas prolaktin szint fórum

Magas prolaktin szint (beszélgetős fórum)


174. csehe (válaszként erre: 173. - Mgagi)
2009. ápr. 26. 13:53
A mastodynont is adják prolaktin szint csökkentésre. a bromokriptinről annyit, hogy nekem az elején szinte semmi bajom nem volt, de pár hónap után nagyon kikészített. Abbahagytam, helyette a mastodynont szedem. És így is javul azért az eredményem...
173. mgagi
2009. ápr. 26. 11:59
Szerintem a mastodynon csepp nem a magas prolaktin csökkentésére való.Legalábbis amikor utána néztem ennek az egésznek, nem volt szó róla hogy ez segítene. Sőt úgy tudom a homeopátiás szerek nem segítenek a magas prolaktinon. De ha vkinek mégis segített az megírhatja.
172. leonee
2009. ápr. 25. 21:40

Sziasztok! nekem is magasabb a prolaktinom, szedtem 3 hónapig Mastodynont, de sajnos nem segitett, és én is bromot kaptam. Nekem azt tanácsolta a dokim, hogy próbáljam meg negyes szemmel kezdeni, meg szedjek B6-ot, ha hányingerem lesz.

A Mastodynon cseppekről annyit, hogy valakinek használ, valakinek nem.

171. kövi77
2009. ápr. 25. 20:58
Azért köszi!
170. mgagi
2009. ápr. 25. 19:50
Sajnos ezt én sem tudom. Nekem még nincs meg a labor eredményem. Addig én sem tudok semmit.Majd csak 3 hét múlva.
169. kövi77
2009. ápr. 25. 19:30
Ezt a barátcsejét én is olvastam, viszon azzal nem egészen vagyok tisztába, hogy mennyi az az enyhén magas prolaktinszint aminél esetleg segíthet. Mivel kb. 100-500-ig van megadva a határérték, azt gondolnám, hogy az én értékeim 700-800 enyhén magas, de lehet, hogy arra gondolnak, hogy az az érték enyhe, ami megközelíti a felső határértéket (mondjuk kb 400-500 közötti). Bocsi ha bonyolult voltam egy kissé!
168. mgagi
2009. ápr. 25. 13:51
Hallottam. Szerintem ez nem erre a problémára való. Anyósomnak írta föl nőgyógyász. Prolaktinra a bromocriptint, norprolacot és a barátcserje kapszulát találtam.
167. kövi77
2009. ápr. 25. 12:34
A homeoptátiás Mastodyn cseppről hallottál már?
166. mgagi
2009. ápr. 25. 12:29
Azaz igazság, hogy én már utána néztem ezeknek a dolgoknak, és ilyen esetekre a bromot írják fel. Bár orvosa válogatja. Olvastam a barátcserje kapszuláról ami még jó lehet. Ez nem gyógyszer. Nem tudom, hogy milyen, de olvastam olyanról, volt akinek vizesedett a lába tőle.
165. kövi77
2009. ápr. 25. 11:26

Szia mgagi!


Köszönöm a tanácsodat, lehet, hogy az lesz a vége, hogy beszedem. Még azért utánanézek, hogy más módon hogyan lehetne csökkenteni ezt a hormont.

164. mgagi
2009. ápr. 25. 08:11
Szerintem kezd el szedni a gyógyszert. Ha babát szeretnétek akkor mindenféleképpen. Minden gyógyszernek van mellékhatása. De mindenkire másképp hat. Ne félj!
163. kövi77
2009. ápr. 24. 23:33

Sziasztok!


Nekem is Bromakriptint írt fel a dokim a magas prolaktinszintem miatt, de rettegek tőle a mellékhatások miatt, amiket írtatok. Már a doki is mondta, hogy az első 3 nap alatt felügyelet mellett kell legyek. Bár nem annyira vészes a prol.szintem, 700-800, de úgy néz ki pont elég ahhoz, hogy ne essek teherbe, mert a többi értékem jó. Pedig nagyon szeretnénk már kisbabát. Nem tudom mitévő legyek, teljesen tanácstalan vagyok.

Előre is köszönöm a tanácsaitokat!

162. mgagi
2009. ápr. 24. 14:28
Szia müzmüz! Attól még hogy hamarosan megjön nem jelenti azt, hogy elmúlik. Nekem legalábis nem. Menzesz alatt is jön belőle. Szerintem csináltass hormon vizsgálatot ha még nem csináltattál. Ha igen akkor ismételtessd meg.
2009. ápr. 24. 13:17
Asszem el fogok menni, bár már végképp nem tudom mi van. Eddig mind a két mellemen tapasztaltam, tegnap otthon megint megnéztem, és a balban teljesen megszűnt, és a jobból is majdnem teljesen. Igaz lassan meg kell jönnie, lehet azért. De majd figyelgetem magam, és ha már tudok valamit megírom.
160. Katt (válaszként erre: 158. - Müzmüz)
2009. ápr. 24. 09:53
Müzmüz, siman lehet, ne hagyd ra az orvosra, ha azt mondja, hogy ez normalis!
159. mgagi
2009. ápr. 23. 14:10
Ma elmentem az endokrinológiára. Persze csakúgy. Mivel nem volt időpontom azt mondta az orvos várjam meg amíg a rendelés végét. 1 órakor kerültem sorra. megvizsgált és utána küldött vérvételre. Ami viszont borzasztóan fájt! Nyomkodták bennem a tűt mert nehezen akart jönni a vér. 3 hét múlva meg lesz az eredmény. Az orvos postázza, hogy mi a következő lépés. Kíváncsi leszek az eredményre ugyanis ez 9. nap.
2009. ápr. 23. 13:41

Sziasztok!


Nekem is van hasonló problémám, eddig nem is nagyon aggódtam. A dokim azt mondta, hogy mivel nem 28 napos a ciklusom (sokkal több, min 35 nap), ezért lehet változó intezitással ilyet tapasztalnom, és csak akkor menjek vissza, ha nem fehér vagy színtelen. Párommal lassan szeretnénk babát. Az olvasottak alapján akkor viszont lehet elmegyek hozzá, úgyis régen voltam.

157. csehe (válaszként erre: 155. - Mgagi)
2009. ápr. 23. 08:06

El nem küldhet, a sürgős eseteket pedig köteles ellátni.


Lucetta, Ha a prolaktin szinted normális is, de a melled még mindig váladékozik, az nem normális, biztosan küldenek majd újabb vérvételre...

156. mgagi
2009. ápr. 22. 12:15
Olyan kérdés merült fel bennem, hogy ha 3. és a 21. napon vesznek vért akkor meg kell várni a menzeszem vagy akár lehet először a 21. napon is vért venni?
155. mgagi
2009. ápr. 21. 21:20
Azt mondta a párom, hogy menjek be a kórházba keressem meg az orvost. Elküldeni nem küldhet el. Ha az orvos nem lesz talán időpontot fognak adni.
154. lucetta
2009. ápr. 21. 14:18

Mgagi. Köszi. Szerintem én is elkezdem mérni a hőmérsékletemet.

Egyébként azt szeretném még kérdezni hogy volt-e valakinek olyan, hogy a korábbi magas prolaktin szintje egy következő mérés alkalmával normális szintet mutatott? Az még nem jelent gyógyulást nem? Mert én úgy gondolom hogy van valami problémám hiszen továbbra is váladékozik a bal mellem. Eddig kétszer nézték a prolaktin szintemet, egyszer 3szor magasabb értéket mutatott, másodszor pedig normálisat...

153. mgagi
2009. ápr. 21. 13:39
Ki ismeri Dr. Bartha Györgyöt? Ő szolnoki.
152. csehe
2009. ápr. 21. 13:23

Ezekre a problémákra az endokrinológus tud konkrétabb választ adni, a prolaktin szint emelkedés, nem csak nőgyógyászati dologból fakadhat...

Én már végigcsináltam a hercehurcát...

151. mgagi
2009. ápr. 21. 12:56
Csajok! Úgy vágyok már egy másik babára, de azt hiszem hosszadalmas lesz ez az egész hercehurca. Legkésőbb szeptemberben már jó lenne dolgozni rajta.
150. mgagi
2009. ápr. 21. 12:52
A hőmérőzéssel tudod ellenőrizni van e peteérésed. Én a nyelvem alá teszem a hőmérőt. Digitálisat használok. Az a lényeg, hogy mikor fölébredsz még az ágyban kell megmérni. Én a párnám mellé tettem a hőmérőt. Így amikor felébredek mindig ez az első. Mindig ugyan abban az időpontban kell megmérni. Akkor van peteérésed amikor a hőd 37 fok. Én is tudom mikor van. Én az első szülésem előtt csináltam 3 hónapig. Hála az égnek akkor abban a 3 hónapban minden rendben volt. De most úgy érzem vmi nem stimmel. Csináltam egy diagrammot és így vezetem ezt az egészet. Van egy weblap www.ciklus.hu itt a menstruációdat és a peteérésedet is megtudod nézni. Kiszámolja neked mikor kell megjönnie és mikor kell peteérésnek lenni. De jobban jársz, hogyha csinálsz 1 diagrammot , hogy tisztában legyél mindennel.
149. lucetta (válaszként erre: 148. - Mgagi)
2009. ápr. 21. 11:58
Mgagi, köszi a választ. Jövő héten elmegyek egy másik nőgyógyászhoz akit ajánlottak. Elmondom neki a panaszaimat és hogy igenis a végére akarok járni hogy mitől van. Nekem is az az érzésem mintha nem foglalkoznának a dologgal holott érzem hogy nem stimmel velem valami. Nem beszélve arról hogy ha a mell váladékozik (és nem terhességtől) akkor az minden esetben kóros! Ez a hőmérőzés mit jelent pontosan? Nem vagyok tisztában vele hogyan is kell.
148. mgagi
2009. ápr. 20. 17:09

Szia Lucetta!

Én is ebben a cipőben járok. Én 1 hónap múlva megyek nőgyógyászhoz. Más fél hónapja kezdődött. Egyből elmentem a kórházba. Ott az onkológiára küldtek. Az orvos elküldött mammográfiára. Majd amikor visszamentem az eredménnyel azt mondta: " ne foglalkozlak vele majd elmúlik". Most pedig a házi orvosom adott beutalót az endokrinológiára. Sajnos az is idő mire odakerülök. Nekem peteérésem van hellyel közzel olyan 1-2 napos aztán ennyi. Én hőmérőzök már 2 hónapja. Innen tudom, hogy állok.

147. lucetta
2009. ápr. 20. 15:19

Sziasztok.

31éves vagyok és kb. 1 hónappal ezelőtt észrevette a nőgyógyászom hogy az egyik mellemből nyomásra váladék jön. Csináltak egy hormonvizsgálatot és kiderült hogy a prolaktinom 3szor magasabb volt mint a maximum érték. Emellett a hüvelyi ultrahang kimutatta hogy nincs peteérésem. A menstruációm előtt annyira szenvedtem hogy már aludni is alig tudtam annyira duzzadtak és fájdalmasak voltak a melleim.Testileg és lelkileg is szörnyen éreztem magamat.Egyébként pedig évek óta azon dolgozom hogy lefogyjak, szinte alig eszek valamit, rengeteget sportolok és semmi látványos eredmény. A bőröm nagyon cellulitiszes, teljesen tele van hegekkel. Pedig nem vagyok kövér, inkább csak molettebb. 10kgt szeretnék fogyni, de képtelen vagyok. A hormonvizsgálatot most megismételték, mégpedig a menstruációs ciklusom 3.napján. A prolaktin szintem most normális tartományba esett. Nagyon el vagyok keseredve mert tudom hogy valami nem stimmel a szervezetemben és nem tudom milyen orvoshoz forduljak. Van valakinek hasonló tapasztalata? Hallottam hogy a prolaktin szint nagyon ingadozó, lehet hogy ez az oka de mégis hormonproblémás vagyok? A peteérésemet nézessem meg vagy mit tegyek? Segitsetek!

146. csehe (válaszként erre: 145. - Mgagi)
2009. ápr. 20. 14:40
Nálunk elsőre 8ezret, aztán azt hiszem 5t. Bár én már utána a kórházba jártam.
145. mgagi
2009. ápr. 20. 14:35

Mindjárt sírok! Nem kaptam beutalót csak az endrokinológiára. A nőgyógyászhoz hamarabb eljutok mint az endrokinológiára. Ez durva. Anyósom azt mondta 4 hónapos előjegyzés van.

Mennyit kér 1 endokrinológus magánrendelésen?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook