Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Lopott a gyerekem a saját családtagjaitól... :( fórum

Lopott a gyerekem a saját családtagjaitól... :( (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5
2015. okt. 12. 11:09
Mennyire ismeritek a haverjait?Azoknak a szüleit?
2015. okt. 12. 10:54

Szerintem jól kezeltétek a helyzetet, és tanulni fog belőle. Elhiszem, hogy megdöbbentett a dolog, de sok gyerekkel megtörtént, megtörténik, és mégsem lesz belőlük tolvaj, bűnöző. :)


Sokszor "csak" az van a dolgok mögött, hogy maga körül látja, mások mi mindent meg tudnak venni maguknak, mennyi mindent kapnak, amire neki nincs lehetősége. Ott a kísértés, és nem tud ellenállni neki.

17. t *-*
2015. okt. 12. 10:40
Jól értem, hogy a 100 000 Ft-on kívül még sokat lopott, és ezért kell a zsebpénz 10 000 Ft-okat a mamának adni? :o Akkor mennyit lopott el összesen? Emögött biztos húzódik valami :( főleg, hogy azt nem vettétek észre, hogy mire mehetett el. :( Sajnálom és kitartást!
16. egylanyvagyokcsupanasokkozul (válaszként erre: 13. - Syria)
2015. okt. 12. 10:38
Mi is becsületre lettünk nevelve,ugyanezt a dolgot tovább is adtam,és álmomban se gondoltam volna hogy pont az én fiam tesz majd egyszer ilyen tényleg aljas dolgot hidd el... :(
15. egylanyvagyokcsupanasokkozul (válaszként erre: 12. - Spann)
2015. okt. 12. 10:34

Igen ez biztosan így lenne.

Ha bármi történne őt vennék ott is elő.

Ez nem igazán hiányozna se neki se nekünk!

14. egylanyvagyokcsupanasokkozul (válaszként erre: 11. - Spann)
2015. okt. 12. 10:32
Hiába kérezzük nem tud rá okot mondani hogy miért tette...
13. syria (válaszként erre: 2. - SophieAnne)
2015. okt. 12. 10:23

Egyetértek. Mindenképpen meg kellene találni az okot, miért teszi. Mert oknak lennie kell.


S a legelkeserítőbb, hogy a mai gyerekeknél ez tendencia: elvenni a másét, s még lehet örülni, ha nem erőszakkal, hanem pusztán sunyin. :(


Az én fiaim korosztálya talán az utolsó generáció, akiknek nem jutott eszébe ilyen aljasság.

12. spann (válaszként erre: 9. - Egylanyvagyokcsupanasokkozul)
2015. okt. 12. 10:19

Nem, nem kell a tanárokat bevonni. Ez családi ügy.

Az hiányzik még, hogy az iskolában is megbélyegezzék, minden lopásért őt gyanúsítsák.

11. spann
2015. okt. 12. 10:17

Mindenképpen ki kellene deríteni, miért lopott? Mire kellett neki a pénz?

Kamaszgyerekeknek sokszor óriási terveik vannak, Föld körüli utazás, búvárexpedíció stb., lehet hogy arra gyűjtögette apránként a pénzt. És honnan? Amihez hozzáfér. Még jó, hogy nem bankot rabolt.

Lehet, hogy úgy gondolja, ami a családé, az az övé is. Nyugodtan elveheti.

Vagy kleptomániás.


Beszélni kell komolyan a fejével.

Amit eddig tett, helytelen, senkitől nem vehet el pénzt. Hátha ezt eddig nem tudta.

Nagyon helyes, hogy az ellopott összeget vissza kell adnia, egyébként pedig menjen el dolgozni, ha kevesli a pénzét és keressen.


Azért a biztonság és a csábítás elkerülése érdekében a pénzeteket otthon tartsátok zárható kazettában.

2015. okt. 12. 10:08
nyáron már dolgozott tehát tudja nem egy leányálom összevakarni a pénzt sajnos...
2015. okt. 12. 10:07
igen,erre már mi is gondoltunk
2015. okt. 12. 10:06
Középiskolásként 8-9 órái vannak,és délután 5 után ér haza.Nemigen fér ebbe bele a sport! Mondjuk mindennap van tesijük.
2015. okt. 12. 10:05

segitség és tegyetek valamit minden képpen!

én még tanárokat is be vonnám legaláb is az ofőt segitsen!

2015. okt. 12. 10:03
amúgy meg érdemes lenne valami sportra fel íratni,hogy az foglalja le(mert több van minden gyerekben!)
2015. okt. 12. 10:03

Hát éppen ez az !

Rögtön ezt kérdeztük hogy talán tartozik valakinek?

Vagy zsarolják? Mert szóljon van arra is megoldás. Eljárni nem jár el csak a suliba,éppen ezért fura.Mert ez ahhoz elég nagy összeg hogy elcigizze,elédességezze...És az egésznek semmi látszata nem volt...nem vett ruhát,telefont,látszólag semmi... :(

Szóval passz...

4. cicaanya (válaszként erre: 2. - SophieAnne)
2015. okt. 12. 10:02
igen ezt igy kell meg tudni! igazad van!
2015. okt. 12. 10:01

Sajnos ismerős,igaz nem én gyermekem csinálta de ez tudatos dolog...azt hiszem valamivel ki kell váltani ,hogy meg tudja tanulni pénz értékét!

legyen kis munka,vagy segitsen valahol valakinek és kapjon xforinmtot ,vagy másik meg kell nézni milyenek haverok ...

de segitség kell mert ez nem vezet jóra!

vagy van mit csinálkni gonolom minden háztartásban.....nos csinálja meg! (ez annó bevált dolog volt egy darabbig,úgye ez gyerköce válogatja!

2015. okt. 12. 09:58

Érdemben nem tudok segíteni, mert az én fiaim még picik.

Viszont bennem azonnal az a kérdés merült fel, hogy 100.000 Ft nem kevés pénz, ez annál több, mint hogy a buliba "elvesz" egy kis kiegészítést.


Nincs rossz baráti körben? Nem zsarolja valaki a haverok, ismerősök közül? Esetleg nem udvarol valakinek, akit így szeretne levenni a lábáról? Esetleg drog? Van látszata annak, hogy az eddig eltűnt pénzt - nem a 100-200 Ft-ra gondolok - mire költötte? Ruhák, játékok, bármi? Mert ha nincs, ok nélkül nem lop a gyerek, főleg ha nincs szüksége rá, mélyebbre kellene ásni.

2015. okt. 12. 09:51

Kamasz fiaim vannak.Többször tünedeztek el kisebb pénzek itthonról(100-200Ft),persze a tettes sosem lett meg,hisz bizonyíték híján nincs tettes...Általában a kisebbik fiamnak tünnek el a dolgai is -érdekes módon...

Többször próbáltam lebuktatni őket ,pl megszámoltam a pénzt és otthagytam a gyereket egyedül mikor lett volna alkalma belenyúlni a bukszámba,(külön-külön mindkettőt tesztelgettem) de nem sikerült a tettenérés,mivel akkor épp nem nyúlt bele egyikőjük sem...

Aztán nemrég a nagymamánál jártunk,és mikor indultunk hazafele a nagyobbik fiam visszaugrott a lakásba a telefonjáért mondván ott hagyta. Egyedül ment fel a lakásba,mama lekísért bennünket. Fura volt hogy viszonylag soká került elő a fiam,ahhoz képest hogy csak a telefont kellett lehozza...

Ez a dolog nem hagyott nyugodni,majd miután lefeküdt a fiam este,megnéztem a pénztárcáját, mert rossz előérzetem volt valahogy.

És legnagyobb döbbenetemre 100.000 Ft-ot találtam a bukszájába,eldugva egy titok zsebben! Felébresztettem és addig faggattam míg bevallotta mit tett! Persze eleinte tagadott mindent! Ment a mamának a telefon,nézze meg mi van a pénzével és kiderült hogy bizony onnan van,sőt nem csak ez az összeg hiányzik a félretett pénzből... :(

A fiam meglopta kitudja mióta,mert ahhoz az összeghez rég nem nyúlt a mama :(

Temetésére van félretéve hogy nekünk ne legyen gondunk majd az akkori kiadásokra.

Másnap természetesen a fiamnak kellett visszaadnia a pénzt a mamának...a miértre magyarázatot nem tud adni a fiam...

Most havonta a 10.000 forintját szépen odaadogatja a fiam a mamának hogy visszatörlesszen abból amit elvett eddig!Ezt kiatam neki parancsba!!!

Mama is,mi is leöbbentünk,mert elképzelni se tudtuk volna hogy ez megtörténhet :(

Szerencsére haragja mifelénk nincs a mamának,de nagyot csalódott hogy pont az unokája tette ezt velünk...ráadásul ő az aki mindíg mindenben támogat bennünket :(

És a legmegdöbbentőbb hogy olyan a fiam azóta,mintha semmi nem történt volna...mintha fel sem fogná mit tett :(

Itthon is zárnom kell a pénzt ezekután,vagy mi lesz? :( Nagyon el vagyok keseredve...

Nem ilyennek neveltük.Ami tőlünk telik mindent megadunk neki!

Közöltük vele ha még 1 pénzeltűnés lesz itthon akkor a családsegítőnek és rendőrségnek bejelentjük a történteket és intézetbe kerül!

Vállalnia kell a tetteiért a felelősséget,már büntethető korba lépett! Hát ennyi!

Érdekelne valaki járt e hasonló cipőben,és ott mi történt a továbbiakban. Vagy egyáltalán hogyan lehetne kezelni a helyzetet ???

Nagyon de nagyon össze vagyok zavarodva,mert mégiscsak a gyerekemről van szó...

Viszont a végtelenségig nem hagyhatom ezt a

gyerekcsínynek nem nevezhető dolgot...

Valamit tennem kellene...

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook