Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Lopott a gyerekem a saját családtagjaitól... :( fórum

Lopott a gyerekem a saját családtagjaitól... :( (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5
109. syria (válaszként erre: 16. - Egylanyvagyokcsupanasokkozul)
2015. okt. 13. 18:30
Elhiszem. A megoldásnak csak az őszinte beszélgetést tartom. Tudom, ez a legnehezebb, de nincs jobb ötletem. :(
108. Muraja (válaszként erre: 106. - Viva70)
2015. okt. 13. 17:03

Szalj re rolam nem neked irtam !

Ha majd irsz igy legalab 5 nyelven akkor majd szolhatsz !

107. Muraja (válaszként erre: 98. - Egylanyvagyokcsupanasokkozul)
2015. okt. 13. 17:01

Akkor menj jelentsd fel !

Nem az ejnnye kisfiam de probald azt megerteni hogy a srac erzi hogy van bebbed ilyen " kepeseg " hogy feljelenteni a sajatad !

De megis , kik azok a igazi tolvajok kik azok a igazi hazugok ? ( irhatod privibe )

106. viva70 (válaszként erre: 105. - Muraja)
2015. okt. 13. 17:01
Te meg vedd már magad észre, hogy mennyire gáz, amiket a fórumokba írkálsz. Nem beszélve a borzalmas, egyik-másik helyen értelmezhetetlen írásodról.:(
105. Muraja (válaszként erre: 103. - Viva70)
2015. okt. 13. 16:56
Kapjal minnel elöbb !
2015. okt. 13. 16:07

Eszembe jutott még az internet. A szexoldalak, telefonok stb. Erről sem számolna be Nektek.

Utána lehetne nézni, merre látogat, milyen neveken irogat, kivel tart kapcsolatot, jár-e internetkávézóba stb. Gondolom van okostelefonja, amit el lehet kérni tőle, sőt büntiből is szüneteltethető.

103. viva70 (válaszként erre: 98. - Egylanyvagyokcsupanasokkozul)
2015. okt. 13. 15:30

Muraja hozzászólásait nem kell komolyan venni. Én mindig sikítófrászt kapok, ha meglátom.:(( De, szerintem vagyunk még itt így páran...


A kérdésedre válaszolva, okosat sajnos nem tudok tanácsolni. Büntetni kell a gyereket a lopásokért mindenképpen..., aztán, hogy lesz-e eredménye...?

102. ab61752c45 (válaszként erre: 100. - Rosszmájú laci)
2015. okt. 13. 15:28
ügyeslaci.
2015. okt. 13. 15:28

Elsőre biztosan nem mondja el, de nem is ez a cél. A pszichológus sem erre fogja kihegyezni a problémát, de el fog jutni oda és ti is jobban megismeritek a gyereket.

Pár alkalom után már nem lesz idegen a gyereknek és sokkal könnyebben megnyílik, mint gondolnánk.


A lényeg, hogy megértse, nem ellene vagy, hanem érte.

A következő probléma egy valóban jó pszichológust találni. Sajnos drága. Úgy tudom, hogy egy-egy alkalom 10 ezer Ft és családterápiát is javasolnak. Talán fiatal férfi, vagy nő, de ezt ti jobban tudjátok, hogy melyik passzolna hozzá. Az államihoz beutalót kell kérni. Ott is vannak jó pszichológusok, nem muszáj priváthoz menni.

2015. okt. 13. 15:22
Száz.
2015. okt. 13. 15:18
nem tudom,de szerintem ez csak súlyosbodik.
2015. okt. 13. 15:13

Itthon egyszer egyszer tünt el pénz 1-200 Ft már írtam korábbi hozzászólásban!

Volt hogy tesónak eltűnt 2x is!!!! 1000 Ft.

Akkor betudtuk a szeleburdiságának,mondván az eszét is elhagyja sokszor,biztos a pénzt is kirántotta valahol!

De ezekszerint akkor is a fiam volt,utólag elképzelhetőnek tűnik!Bár akkor nem lett meg a pénz!

Most a 100.000 meglett!

Konkrétan!

Azért valahol határt kellene húzni nem???????????

Mégis meddig hagyjam a dolgokat fajulni????

Ezt egy ejnye-bejnyével nem lehet lezárni szerintem!

15 éves!!! És büntethető korba lépett!

Tunia kell hogy a tetteinek súlya van!

A felnőtteket ezért bezárják!!!!

Mégis mit kellene csinálnunk akkor szerinted????

Mindíg többet és többet engejünk egy ejnye kisfiammal??????

Szerinted ez mire vezetne???????????

2015. okt. 13. 15:08
Az új környezet lehet ok de azért ki kéne deríteni hogy tényleg ez volt e az első kísérlete vagy voltak már előzmények mert ez se mindegy.
2015. okt. 13. 15:08
ez borzasztó lehet,nálunk nincs olyan,hogy pénzt nem lehet elől hagyni.de sajnos a testvéremnél volt.
2015. okt. 13. 15:04

Igen néha sérelmezi hogy épp nem vele foglalkozom,ezt észrevettem.

Nem az összes pénzt vette el,de ez nem mentség semmire se...

A suliváltás az nem magatartási probléma miatt volt,egyszerűen továbbléptünk felsőbb iskolába.

Most 9.-es lett.

Teljesen más suli,más város és más emberek,tanárok stb...

A pszichológuson már egyébként régóta gondolkodunk vele kapcsolatban,de azt hiszem itt az ideje.

Bár nem tudom ha nekünk nem mondja el a dolgait,akkor egy pszichológusnak megtenné e?

94. Muraja (válaszként erre: 87. - Vidékiasszony)
2015. okt. 13. 14:46

Foruminditto ahogy leirja fia nem tudott sjat maga adni magyarazatott hogy miert cselekedett igy .Lehet söt talan az is a fia ki a erzekenyebb kategoriaba tartozik , van sok fiatal ki magakörul egy " lathatattlan falat epit " közben sok dologra magyarazatott keres . Sok gyerek meg a sajt szulöböl is kierez dolgokat amit meg a szulö sem tudatos rola . Ahogy irja a foruminditto ha meg 1 x megtörtenik ez akkor felfogja jelentenni a sajat fiat a rendörsegen , iskolai tananari karnal , pychologusnal etc. Carl Jung psykiater szerint ez meg van mindenkiben de kiben hogy milyen diszpozicio hoza ki ezt az eletben . Ennek nem kell hogy feltetlenul rossz kimenetenuk kell lennie , egyszeruen a srac erzi azt az anyjabol hogy kepes lenne sajat fiat feljelenteni . Azt hogy a fiu nem tud ra magyarzatot adni az sem meglepö mert tan maga sem tudja hogymi az a fö ok ami erre a erre a cselekedettre ra vitte .Igen ez tan furcsanak tunik elsönek de nem kizart . Felig tudat alatt es valahol tudatosan benne van hogy az anyjaban nem erez bisztonsagot.

Az a összeg amit " lenyult " nem muszaly hogy pont annak kell hogy legyen veve lehetett volna barmi mas is. Azon kivul igen is kell hogy legyen plane mar e korban kispenz minden fiatalnal es nem allandoan csak a penz fontosagat es erteket kellene ki emelni hanem egyszeruen mind mindennapi eletszukseglet.

93. Érdekes73 (válaszként erre: 83. - Anya4005)
2015. okt. 13. 14:27
Ez az apránként hozzászoktatás jó módszer mert megtanulják a pénzt használni. Mentem én is vásárolni már 4-5 évesen is de azóta már jobban kell figyelni a gyerekekre.
92. Érdekes73 (válaszként erre: 80. - Anya4005)
2015. okt. 13. 14:21
Nem lehet mindenkinek megfelelni a lényeg a gyerekeknek összességében jó legyen de azért nem teljesen jó ( legyenek korlátok is ) :)
2015. okt. 13. 14:19
Car ügy a 15 év meg veszélyes kor :( A középiskolában sok olyan hatás érheti a gyereket amikor nemet kéne mondania. Mert testileg már nem igazán gyerekek de agyilag...
2015. okt. 13. 14:17

Láttam én is ilyen jeleneteket :(

Ösztöndíj : hát akkor ez azért most nagy tanulság lesz neki.

89. Érdekes73 (válaszként erre: 72. - Bichi)
2015. okt. 13. 14:15
Persze minden viszonyítás kérdése de szerintem olyannak aki nem érzi a pénz súlyát annak nem szabad ennyit adni egyszerre. Van aki takarékosnak született van aki olyannak hogy kifolyik a pénz a kezéből.Nekem a nagyobbik a második kategória :) Hát én ezért sem adtam a gyereknek zsebpénzt csak úgy és pláne nem ennyit.
2015. okt. 13. 14:10

Mivel nem egy őszintén feltáró vallomást tett, így az sem hihető el, hogy ez volt az első alkalom. Pláne, ha már régebb óta érzed, hogy el-eltűnt már némi pénz.


Nem tudjuk, hogy kimarkolta-e az összeset, vagy hagyott-e maradékot. Ha hagyott, megszámolta-e, hogy mennyit vett ki? Miért pont százat? Ha hagyott pénzt, feltételezte, hogy akkor nem veszik észre.


(Nem mentség, de egy gyereknek nem jelent semmit, hogy a mama a temetésére gyűjtötte, sőt ő azt értelmetlennek találja és felesleges pénznek.)


Mivel írtad, hogy a közelmúltban iskolaváltásra került sor, s ha az is valamilyen probléma miatt lehetett, mélyebbre kell ásni.

Ha nem juttok vele dülőre, előbb-utóbb pszichológus segítségét kell kérni. Főleg mielőtt nagykorúvá válna.


Megpróbálhatod elvinni valahová, ahol csak ketten vagytok és beszélgetni. Nem csak erről a dologról, hanem mindenről. A te életedről és az övéről. Ahol több gyerek van egy családban, olyan ritkán adódik, hogy az "anyukám csak az enyém legyen egy rövid időre".

87. Vidékiasszony (válaszként erre: 85. - Muraja)
2015. okt. 13. 14:09

Nem feltétlenül értek veled egyet!

Azért ha a tanulás rovására megy a számítógépezés(nem ír miatta leckét,nem készül stb)

akkor szerintem meg kell vonni tőle!

Legalábbis korlátozásokat kell bevezetni!

Az iskolai eremény miért ne lenne releváns???

Hiába tökéletes képességű a gyermeke,ha a tanulásba nem fektet energiát egyáltalán!

Lehet hogy tudásilag 5-ös de csupán 2-3-asra teljesít mert esetleg lusta,nem éreklik a dolgok.

Viszont ezzel valahol már korlátozva lesz pl.továbbtanulás terén,mert esetleg egy egyetemre ahova képességei szerint illene fel sem veszik...

Arra is kíváncsi lennék a szülőket mire neveli a gyerek azáltal hogy a nagyszülőjét meglopja???

Ebben mégis milyen csodát lehet felfedezni-erre kíváncsi vagyok!

2015. okt. 13. 14:08
Lehet hogy túl sokat kapott vagy túl könnyen így nem érzékeli a pénz értékét próbáljatok vele erről is sokat beszélgetni.
85. Muraja (válaszként erre: 81. - Vidékiasszony)
2015. okt. 13. 13:51

Eröszak csak eröszakot szul ! gyerekek többet ertennek meg mind a szulö valaha ell is tudna kepzelni. .Soha mem tiltottam ell egyiket sem plane a szamitogeptöl ., ma ez a egyik fiam kenyere .Egy Eu vezetö banknak a szisztem fejlesztöje . En csak anno a akkor legjobban teljesitö gepet liszaltam szamara amikor 6 -ba jart . Meg a Googel sem volt aktualis csak is a programok foglaltak le .

Ikoslai eredmenyei nem volta relevantsak hisz a iskola nem tanit az etre csak arra hogy minnel jobb birkak legyenek a fiatalokbol - szofagdok . Lehetöleg ne sajat maguk gondolkodjanak es ne add eg ne hogy ök legyenek a sajat eletuk mestere .

Es meg egy dolog nem en neveltem a gyerekeimet hanem ök engem ! minden nap egy csodat tartak fell elöttem hogy jo akartatal messzire lehet jutni..

Es kulömben az hogy erre vagy arra nevelni egy gyereket - milyen jogon ? a gyerek csak egy rövid idöre van nalunk - szulöknel azert hogy sok -sok szeretett kapjon es bisztosnsagot erezen hogy könnyeb legyen szamar az elet utja ...

84. anya4005 (válaszként erre: 82. - Vidékiasszony)
2015. okt. 13. 13:38

Hála az égnek nem komolyabb az ilyen diliségeknél,mikor nem értünk egyet.

Ez bizonyára azért is van így,mert tényleg ritkán van itthon a párom,így nem is annyira naprakész a fiúkból! Tegnap is,ahogy belépett,már súgtam a fülébe,hogy a nagyot megdícsérték az oviban,mert jó volt! Nyilván úgy ment be a szobába,hogy "Hallom...". Szóval,igyekszem felzárkóztatni,de sokszor nem is találkozunk.

Ahogy írtam,szerinte engedékeny vagyok,és nem vagyok következetes. De ez a hasonló dolgokra igaz!

83. anya4005 (válaszként erre: 69. - Érdekes73)
2015. okt. 13. 13:33

Nálunk még a két törpének is vannak kiadásai: ha vásárolni megyünk,mindig kapnak 300-300 forintot,hogy valamelyik általuk választott játékba bedobálják (tudod,ezek a kisautó,lovacska és társai). Nincs azzal baj szerintem,ha egy gyerek zsebpénzt kap,ha megengedheti a szülő magának (nekem sose volt). Valahogy meg kell tanítani a gyereknek,hogy mi a pénz értéke,és,hogy mire tudja értelmesen elkölteni. Számomra,ha pl. randira fogják költeni,az értelmes,de ketté harapnám őket,ha játékgépbe dobálnák (már nehezen megy,tudom,csak példa)!

A nagyobb baj,hogy a konkrét esetben szinte nincs is elfogadható magyarázat arra,mire költötte volna a pénzt...Mert engem ez érdekelne! Ha carban van,azt a szüleivel kéne első körben megbeszélnie,ha pedig valami blődségre kellett neki,akkor azt is,max. nem kapja meg a kért összeget!

82. Vidékiasszony (válaszként erre: 80. - Anya4005)
2015. okt. 13. 13:29

Ja! Én valami komolyabbra gondoltam :)

Ezek csupán "lényegtelen" csekélységek :)

Nem is lehet katonásan nevelni a gyerekeket,nekik is ki kell engedni a gőzt valamikor :)

81. Vidékiasszony (válaszként erre: 73. - Muraja)
2015. okt. 13. 13:26

Szerintem sem megoldás állandóan verni a gyereket.

No jó néha elszakadhat a cérna nem mondom.

Mi is csapkodhatnánk őket reggeltől estig bizonyos napokon mikor nem lehet velük bírni...

Az én fiam is annyi idős épp mint a fórum indítóé!

Az agresszió továbbvivése nem feltétlenül igaz.

Unokatesóm nagyon durva dolgokat tett gyerekkorában,amiért az apja sokszor nagyon elverte gondolom azt hitte ezzel kordában tudja tartani a hülyeségeit.Még fiatalkorúak börtönébe is került mert jó heccnek találták a haverjaival hogy betörtek éjjel 1 ABC-be.Vagy éppen egy épülőfélbe levő 4 emeletes sorházban szarrá verték minden emeleten a fürdőszobai berendezéseket (kád,csap,ajtó stb)

Vajon erre mi visz rá valakit is hogy megtegye???

A szülei őt is próbálták tisztességre nevelni...hát szegényeknek nem jött össze!

Később felnőttként eldöntötte hogy ő nem emel kezet a gyerekeire.A gyerekeit pont ezért mert ő sokat kapott gyerekkorában sosem ütötte meg!Talán éppen ezért kezelhetetlenné vált sajnos a fia,és 2 évig intézetben nevelkedett mert a szülők nem tudták kezelni a dolgait.16 évesen került intézetbe.

De kissé eltértem az eredeti témától...

Bizony van mikor az ember tanácstalan lesz hogyan tovább mert nem erre nevel,vagy nem ezt várná el a gyerekétől,vagy éppen elképzelni se tudna róla dolgokat amiket pedig megtesz!

80. anya4005 (válaszként erre: 79. - Vidékiasszony)
2015. okt. 13. 13:24

"sajnos" nálunk a gyereknevelés majdnem egésze az én feladatom. Sajnos,mert ez azért van,mert apa állandóan dolgozik,sajnos,mert a másik fele leginkább az óvoda dolga (már) és nem sajnos,mert mindezt így vállatuk.

Természetesen már most nálunk is vannak itt is ott is bepróbálkozós akciók,ilyenkor mi is egyeztetünk.

Olyasmit engedek meg (és a párom úúúúúútálja),ami nem feltétlenül van hosszú távon kihatással az életükre,de akkor,ott jól esik! Pl. nem zavar,ha a kocsiban ÖÖÖÖÖÖÖÖ-znek,mikor hepe-hupás az út,és az sem zavar,ha birkóznak a kertben. Viszont: Öööööö-zni csak egy ideig lehet,birkózni pedih kizárólag a füvön (a nagyobb esések elkerülése végett). Az apjuk utálja a kocsis jelenetet is,és azt is,ha bírkóznak,mert inkább csendben homokozzanak. De engem nem zavar!!! Gyerekek!!! Ja,az Ööö-zést meg nyilván az infantilis anyjuktól tanulták,mert egyszerűen csak jó!

Ilyenekre gondoltam,nem alapvető nevelési elvekre. Igaz,sokszor mondja a párom,hogy engedékeny vagyok,(mások szerint túl szigorú),de hülyülni jó dolog!!!:D

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook