Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Lopott a gyerekem a saját családtagjaitól... :( fórum

Lopott a gyerekem a saját családtagjaitól... :( (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5
79. Vidékiasszony (válaszként erre: 68. - Anya4005)
2015. okt. 13. 13:09

Eleinte nálunk is előforult ilyen egyikünk megengedi amit a másik nem dolog.

Aztán a gyerekek visszaéltek vele.

Éppen ezért ha jönnek hogy lehet e ezt meg azt megkérdem apa mit mondott?

Ha mondja hogy apa nem engedte meg,akkor a gyereket jól le is cseszem hogy akkor miért jön hozzám ha apa azt mondta nem lehet!

Mi általában párommal közösen megbeszéljük mi legyen!

78. egylanyvagyokcsupanasokkozul (válaszként erre: 71. - Bichi)
2015. okt. 13. 13:01

A mamához elmentünk másnap és a fiamnak kellett visszaadnia a pénzt.

Elég nagy szégyen volt neki hidd el!

De mondtuk ha elvenni el tudta akkor adja is vissza! És magyarázza meg az egészet.Természetesen nem akarta...

De meg kellett tennie.

A magyarázata persze ott sem volt meg!

Volt beszélgetés is párom,fiam,mama és én is ott voltunk!

A bulizásról annyit hogy nem jár el itthonról a fiam kizárólag a suli és 1-2 óra haverok-míg van idő a busz indulásáig ,utánna jön haza.Így elképzelni se tudjuk mire kellett neki a pénz pláne ennyi!

77. egylanyvagyokcsupanasokkozul (válaszként erre: 75. - Bichi)
2015. okt. 13. 12:53
15.
2015. okt. 13. 12:53

Semmilyen pénzelvétel nem megengedett itthon!

Hisz a gyerek nem tudhatja az éppen mire kell,mire van félretéve esetleg.

Ha kérnek valamire akkor ha van rá lehetőség akkor kapnak! Ennyi!

Volt már hogy hó végén pl.nem tudtam neki új cipőt venni mert a 2 hetes !!! cipőjét szétrúgta,de fizetéskor megkapta!

Szóval szerintünk nem szenvednek hiányt semmiben!

Na jó milliomosok nem vagyunk,egyes elkényeztetett úrigazdag családdal nem vehetjük fel a versenyt-nem is akarjuk- de megvan mindenünk.

Éppen ezért nem is értjük magát a szitut!

75. Bichi (válaszként erre: 74. - Egylanyvagyokcsupanasokkozul)
2015. okt. 13. 12:52
Mennyi idős a fiad? Az még mindig nem derült ki.
2015. okt. 13. 12:47

Ha arról a havi 10.000-ről írod ami a fiamnak van az az iskolától kapott ösztöníja. Ezt nem mi adjuk neki.

Mellesleg nem 1 olyan gyerek mászkál itt általánosba sem aki 1-2000 forintokkal megy suliba.

Sajnos vannak akik szeretet helyett pénzzel tömködik a gyereküket.

73. Muraja (válaszként erre: 61. - Tattooistvan)
2015. okt. 13. 12:29

Csodalatos apuka ! ugy vernem szajba ....

elhiszem hogy a lanyodnak csak egyszer kellet megmutattnod ....

Tattu apuka; akit csapkodtak gyerekent az tovabb visszi sajnos ...

72. Bichi (válaszként erre: 69. - Érdekes73)
2015. okt. 13. 12:23
Biztos sokan túlzónak tartják a havi 10 ezret, de ha lebontod, hogy az 2 -2,5 ezer forint hetente, az még csak 2 mozijegyre sem elég. Ne adj isten van egy barátnője nem tud neki útközben venni egy üdítőt?
71. Bichi
2015. okt. 13. 12:21

Szerintem is felvágni akart, sajnos a mai fiataloknál az a menő, aki virítani tud. Nincs értékrendjük más, csak a pénz. Ha pénzük van, minden van, akkor vannak ott a haverok is, ha csóró vagy, akkor senki nem foglalkozik vele.

Mondjuk a mennyiség, mármint a 100 ezer, vagy akár még több, azért már eléggé emelt kategória.

Nem tudom, hogy hány éves a bulid, de ha mondjuk elmennek egy szórakozóhelyre, és ott meg akarja hívni a haverokat, elég gyorsan elmegy még ennyi is. Én egyelőre csak beszélnék vele, komolyan, amit talán megért, beleszőve, hogy gondoljon bele, milyen lesz neked így élned, hogy állandóan azon kell idegeskedned, hogy mikor a boltba érsz, még benne lesz-e a pénzed, és milyen irtó ciki, ha nem tudsz fizetni, vagy ilyesmi. Esetleg mondhatod, hogy céges pénz is szokott nálad lenni, amivel másnap el kell számolnod, ilyesmi... A legtöbb kamasz még magához sem őszinte, tehát veled sem lesz az, ezért is a legtöbb válaszuk a "nem tudom", és szerintem soha nem fogja bevallani, hogy miért is tette. Mondjuk nem ismerem a nagymamát, de talán vele együtt kéne megbeszélni a dolgot. Azért, mert minél többen vannak jelen, annál kínosabb a dolog, és hátha abból ért, hogy többé nem akar ilyen helyzetbe kerülni. Én külsőst egyelőre biztos nem vonnék be, főleg nem az iskolából, azzal egy életre megpecsételheted a sorsát. Mondjuk ha továbbra is ilyet csinál, akkor már igen, de akkor sem a sulit...

2015. okt. 13. 12:13
Lehet hogy túl lazán kezeltétek otthon a pénzügyeket .Szerintem 1 ezer forint se smafu. Ha szüksége van rá ( mondjuk van vmi iskolai befizetendő amiről elfelejtett időben szólni ) szerintem elveheti a gyerek ha olyan a helyzet de mondja meg . Ha elvette és titkolja akkor gond van még ha 100 forintról is van szó...
69. Érdekes73 (válaszként erre: 17. - T *-*)
2015. okt. 13. 12:08
Hát nekem a 10 ezer forintos zsebpénz is túlzás. Mire kell ennyi pénz egy kamasznak ? A pénzügyileg megbízhatatlan gyerek kezébe szerintem csak természetbeni juttatás adható.( megvenni neki mindent amire tényleg szüksége van iskolacuccok, bérlet, kaja stb.. ) De eleve minek pénzelni a gyereket ennyire ? Milyen költségei vannak miket kell vennie ? 100 ezer Ft meg pláne nem aprópénz van aki 1 hónap alatt nem keres ennyit :( Vmi komoly gondok lehetnek szerintem is a háttérben. Amit vhogy ki kell deríteni.
68. anya4005 (válaszként erre: 66. - Vidékiasszony)
2015. okt. 13. 11:55

Köszönöm szépen,hogy leírtad!

Próbálok én is szigorú lenni,persze,koruknak megfelelően,de ugyanakkor vannak dolgok,amiket én megengedek,az apjuk meg a haját tépi...

Majd meglátjuk,merre mennek,de remélem,nem lesz nagy harc!!!:D

2015. okt. 13. 11:07

Elhiszem, hogy nem tud választ adni rá. Egyszerűen csak menő akart lenni, lengetni a kezében azt a köteg pénzt a haverok orra előtt :(


Talán túlteng benne a "megmutatom,hogy kivagyok én", mert mint irtad Ő kezdi a kötekedést.....


Nem olvastam végig az összes hozzászólást, ezért nem tudom, hogy ajánlottak-e pszichológust, mert én azt ajánlanék, DEEE: egy "tökös" idős úr személyében !!!!!, ugyanis a fiút nem ajnározni kell, hanem helyretenni.

66. Vidékiasszony (válaszként erre: 65. - Anya4005)
2015. okt. 13. 11:07

Fogalmam sincs az igazat megvallva!

Mondjuk a tágabb családban azt mondják túl szigorúan fogjuk a gyerekeket kiskoruktól kezdve.

Ebben lehet hogy hibáztunk,de el nem tudom képzelni ha nem ezt a nevelést kapták volna akkor most mi lenne velük???

Vannak dícséretek,és vannak fenyítések is nálunk.

Kérünk,nem parancsolunk.

Ha kell 10x elmondjuk amit szeretnénk,de 1x nálunk is betelik minden pohár.

Meg kell tanulniuk hogy vállalják a tetteikért a felelősséget és az esetleges következményeket.

Tiszteletre becsületre neveljük őket,ezzel nincs is baj,de észrevettem sokkal több mindent megengednek maguknak mint amiket mi meg mertünk tenni annakidején!Feszegetik rendesen a határokat.És sajnos nem gondolnak bele az esetleges következményekbe szinte sosem.

Fogalmam sincs mit kéne vagy kellett volna másképp tennünk,nálunk is ez egy nagyon nehéz korszak sajnos!

Sok szülővel tartom a kapcsolatot,és általános probléma ez a mai gyerekeknél,teljesen hasonló gondokkal küszködnek a szülők!

Lusták a gyerekek,nem hajlandóak semmit csinálni csak a net,játék stb...És mindent amit kapnak tök természetesnek vesznek.Nálunk most éppen a mindenről letiltás van a nagyobbnál napirenden,mert a tanulás rovására mennek a hülyeségei.Mivel már nem általánosba jár muszály valamivel kordába tartani mert nagyon nem jó irányba haladnak a dolgai.Minden segítséget igyekszünk megadni nekik ami tőlünk telik.

Hát nagyon mást nem tudok per pillanat írni.

Az elbeszélgetések szinte napi szinten mennek nálunk de nemigazán látom hogy túl sok értelme lenne...egyik fülükön be a másikon ki.

Sajnos nálunk ez a helyzet

65. anya4005 (válaszként erre: 63. - Vidékiasszony)
2015. okt. 13. 10:21

És ez vajon mitől alakult így a mai tiniknél?

Baromira nem támadólag kérdezem,de én még csak gyakorló anya vagyok egy 5 és egy 3,5 éves fiúval (jön már a harmadik is),és nagyon nem szeretnék ilyet átélni!

Te már távlatokban látod,esetleg mit csinálnál másképp...csak a véleményed érdekel!

Nálunk még nagyjából rend van,de még kicsik!

64. Vidékiasszony (válaszként erre: 63. - Vidékiasszony)
2015. okt. 13. 10:13
x diplomásak akart lenni az előbb bocsi,de ez a" D " billentyű időnként kihagy.
63. Vidékiasszony (válaszként erre: 61. - Tattooistvan)
2015. okt. 13. 10:11

Nekem 4 gyerekem van,köztük 2 kamasz fiú 1.5 év különbséggel. (15 és 13.5) .

Bizony mikor már szakad a cérna a legvégső esetben elcsattan néha néha az a bizonyos atyai pofon nálunk is.Néha bevallom a pofon után a fakanál jön.És tudod nálunk mi megy?

Nem ám az mint a mi gyerekkorunkban hogy akár egy nézésből tudtuk hol a helyünk! Nem!

Hanem hallod ám a nagy röhögést a másik szobából,mikor nézegetik ki mekkorát kapott,meg kinek mekkora a hurka a seggén a fakanáltól...

Volt hogy a pofon helyén a gyűrű nyoma bizony ott marat,akkor az volt a röhögés tárgya...

Szóval szerintem a "verés" semmit nem old meg!

A mai gyerekek teljesen máshogy állnak a dolgokhoz mint anno mi!

És ezt az egész környezetemben észrevettem,nem csak nálunk van ez így!

És lehetnek a szülők x iplomásak vagy akár "csupán" szakképesítéssel renelkezők!

2015. okt. 13. 08:52

Hát,basszua,láttam már borzalmas dolgokat,de azok egy nagyon züllött közegben történtek...De az,hogy egy 14 éves szúrni is képes a pénzért...

El nem tudom képzelni,hogyan kell nevelni a gyerekeket,hogy ilyesmit elkerüljünk!


Szerintem amúgy valami terve volt vele...nem hiszem,hogy a 200 forintról csak úgy,próba képpen ugrott át a 100 ezerre! Azért egy ekkora gyerek már tudja,hogy az nem kevés,és,hogy ez nem játék!


Fogalmam sincs,mi lehet az ok! Ha mindent megkap,mindenben támogatjátok,akkor minek??? Jajj,nagyon nem irigyellek,elképzelni sem tudom,mit tennék a helyedben! Teljesen megértem az elkeseredettséged,és a tanácstalanságod! Basszus! Remélem,nálunk nem lesz ilyen!!!

2015. okt. 13. 08:51
Úgy verném szájba, hogy a fal adná a másikat,és még mielőtt elítélne érte bárki,(amit egyébként nagy ívben le....k),mi 5-en vagyunk fiúk testvérek és történt hasonló eset, a 3. pofonnál kiderült mindig melyikünk volt, és köszönném azokat a pofonokat a szüleimnek, ha még élnének, mert a mai fiatalok, nem hogy tartanak, inkább irányítják a nevelésre képtelen, gyenge szülőket! Egyetemista lánykám van, 1 szer emeltem rá kezet, többször nem kellett...
2015. okt. 13. 07:07

Borzalom bizony,és nem tudom miért?????

Én sem hittem volna a saját gyerekemről :(

Ha nem látom a pénzt el se hinném!

Pedig becsületre,tiszteletre, szeretetre neveltük.

Mert mi még ilyen nevelést kaptunk anno.

Mindent megadtunk neki és mégis... :(

Egy világ tört össze bennünk most sajnos! :(

2015. okt. 13. 07:03

Nem tud (vagy akar) választ adni rá.

Azt mondta nem volt vele terve,eztán döntötte volna el mihez kezd vele.

58. anya4005 (válaszként erre: 52. - 16b5d6ae34)
2015. okt. 13. 06:59

Mindent vissza vonok,amit a zsarolásról írtam: elfajzott,beteg világ a miénk,bármi megtörténhet!

Tegnap néztem a híradót: 14 éves gyerek pénzért leszúrt egy 25 éves pasit - csavarhúzóval!

Nem tudom,hova tartunk,de ez borzalom!!!!

2015. okt. 13. 06:14

Ezt csak a motiváció miatt írtam.

Lehet neki is csak hasonló van, mármint az, hogy valaki adta neki az ötletet, mert jgy nem kell tőletek kérnie, stb.

Még érdemes lenne kideríteni, hogy ezt mennyire hirtelen döntötte el. Hogy jutott eszébe?

2015. okt. 13. 06:12

És most első alkalommal mire kellett neki?

Mit akart venni a 100 ezerből?

2015. okt. 13. 06:05
A zsarolást nem tudom elképzelni inkább a fiam kezdi a balhékat,kötekedést!
2015. okt. 13. 06:01

Már írtam előrébb hogy nálunk semmi jele hogy volt + pénz.

Se ruha,se cipő,se semmi!

Még csak el sem jár itthonról iskolaidőn kívül

2015. okt. 13. 05:59

Nem mond semmit azonkívül hogy nem ő tette.

Állítása szerint ez volt az 1. alkalom,és le is bukott

52. 16b5d6ae34 (válaszként erre: 51. - Anya4005)
2015. okt. 12. 22:02
Nem, nem osztálytársra gondolok elsősorban. Nem tudni milyen a gyerek baráti köre...hova jár, kikkel? Kinek mondhatta el magymama spórolását... stb.
51. anya4005 (válaszként erre: 49. - 16b5d6ae34)
2015. okt. 12. 21:58

Ha a gyerek nem keveredett valami egetverő nagy carba,akkor szerintem tinik között játszódik le egy zsarolás. Ha belegondolsz,mekkora IQ-ja lehet egy hülegyereknek,aki az osztálytársát zsrolja,hamar rájössz,hogy nem 100 ezres tételekben gondolkodik! Elszedi a zsebpénzt,kajapénzt,ilyesmi...

Csak "úgy" nem megy oda senkihez az utcán egy fickó,hogy most azonnal adj 100 ezret,vagy kitekerem a nyakad!


Amúgy itt valószínűleg nem zsarolásról lehet szó,mert,ha egy családban a gyerek biztonságban érzi magát (a fórumindító szerint minden ok),akkor a szülőknek szólna előszőr!

50. 16b5d6ae34 (válaszként erre: 48. - Jstefan)
2015. okt. 12. 21:06
Igazad van!
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook