Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Lopott a gyerekem a saját családtagjaitól... :( fórum

Lopott a gyerekem a saját családtagjaitól... :( (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5
49. 16b5d6ae34 (válaszként erre: 40. - Anya4005)
2015. okt. 12. 21:04
Zsaroló... annak aztán mindegy, hogy kitől, mitől szerzi a gyerek a pénzt! Miért kellene tudnia a nagymama pénzéről?
2015. okt. 12. 20:41
Ha egy gyerek rendszeresen lop, a szülőknek mindenképpen el kell gondolkozniuk a lehetséges okokon. Ha a háttérben a szülői odafigyelés vagy a szeretet kifejezésre juttatásának hiánya áll, azt mielőbb pótolni kell. Ha ez valamiért nem megy olyan könnyen, vagy a lopás ennek ellenére rendszeressé válik, érdemes tanácsot kérni a gyerekpszichológustól,vagy pszichiátertől.Mert felnőttként visszafordíthatatlan következményei lesznek ha egyszer bűnügyi nyilvántartásba kerül, onnan soha nem törli ki senki!
47. Channa* (válaszként erre: 40. - Anya4005)
2015. okt. 12. 20:10

Persze ez is régen volt már.

A bátyám lement a boltba és nem ért haza időben, így apukánk utána ment, és azt látta, hogy a tesómat körülállja 5-6 kicsit idősebb fiú és pont azt ecsetelik neki, hogy vagy a pénzét kell odaadnia, vagy lopnia kell a boltból nekik piát vagy megverik és elveszik tőle erőszakkal a pénzt. A tesóm úgy 12 éves lehetett, a srácok 14. Szerencsére aputól megijedtek és elfutottak, De ezután hetekig kísérgettek minket a suliba...


Tehát ilyen is lehet a háttérbe.

2015. okt. 12. 20:00

Lehet, hogy valamelyik haverjától kapott ilyen ötletet.

Van egy ismerősöm, akinek a gyereke játékokat lopott a tescóból, ami úgy derült ki, hogy az anyjának feltűnt, hogy új játékai vannak. Elsőre azt mondta a gyerek, hogy cserélte valamire, aztán bevallotta, hogy lopta egy osztálytársával.

Ennek a kis srácnak nem volt szüksége lopásra, mert tök normális körülmények között él/élt, meg volt mindene. A másiknak kicsit kevesebb, de az sem indokolta. Azzal beszélte rá a másikat, hogy nem kell könyörögni az anyjának, hogy vegye meg, illetve nem kell semmit megígérni érte...

2015. okt. 12. 19:53

És mit mond, mire költötte? Lehet ebből kiderülne az ok.

A miértre mi sem szerettünk válaszolni gyerekként sem és még most sem.

44. Channa* (válaszként erre: 7. - Cicaanya)
2015. okt. 12. 19:51
Minek? Ebben mit tudna segíteni egy tanár. Jó, hogy nem már nagydobra verik, hogy itt egy tolvaj, mindenki nevelheti, ahogy tetszik!
43. 388b941089 (válaszként erre: 41. - Anya4005)
2015. okt. 12. 19:28
Ez szerintem nem ilyen egyszerü. Valami nagyon fèlrecsúszott, amit nehèz lesz a helyes útra visszaterelni. Ha egyáltalán sikerül.:(
2015. okt. 12. 18:30

Valami probléma lehet, ha ilyet tesz.

Esetleg szakember (pszichiáter)?

2015. okt. 12. 15:59

Egyébként eljátszanék a gondolattal,hogy mi van,ha csaj van a dologban? Egy nyaklánc,egy új teló a szülinapjára,csak,hogy imponáljon a fiú?



Leállok,mert még sok elméletem lenne...

40. anya4005 (válaszként erre: 39. - 388b941089)
2015. okt. 12. 15:57

A zsarolás kicsit fura: honnan tudhatná egy zsaroló (és akkor már valószínűleg szintén iskolás gyerek), hogy a mamánál halomban áll a pénz???

Az ilyen iskolai "addideapénzed,mert felpofozlak" kemény gyerekek a zsbpénzre hajtanak általában,meg a kajára,esetleg az új cipőre...

Annyira hülye meg egy gyerek sem lehet,hogy önként felajánlja a nagymuti temetési pénzét!

39. 388b941089 (válaszként erre: 38. - 16b5d6ae34)
2015. okt. 12. 15:50
Hát igen, meg kéne tudni, hogy nem-e kábszerre költi, vagy zsarolják, akármi lehet. Tanárokkal is kéne beszélni, ők látnak-e valamilyen változást a gyereken.
2015. okt. 12. 14:12
Ismeritk a barátait? A barátai hátterét?
37. Sirga (válaszként erre: 33. - Pepita Dalma)
2015. okt. 12. 14:04
"Megszelidíteni". Gondolod, ha a szüleinek nem nyílik meg, akkor egy idegennek - még, ha pszichológus is - igen? Persze, meg lehet próbálni, nem mindegyik olyan, mint, akihez nekem volt "szerencsém". Első körben mégis inkább a nyugodt, meghitt beszélgetésekkel próbálkoznék.(Nyilván fokozatosan.) És, még mielőtt bárki félreértene: egy pillanatig se hibáztatom a szülőket!
2015. okt. 12. 13:52

Őszintén?

Fogalmam sincs mi lett volna a helyes dolog.

Mindíg minden problémát igyekszünk megbeszélni.

Próbáljuk "kisfelnőttként" kezelni őket,szerintem a verés nem old meg semmit sem!

Soha nem is voltunk ennek a híve!

Lehet ez is hiba volt részünkről!

Ki tudja...

2015. okt. 12. 13:00
Szerinted az megoldotta volna a dolgokat? Szerintem az csak rátett volna egy lapáttal.
2015. okt. 12. 12:50

A diszkréció nagyon fontos, pláne családi körben! Még az sem jó, ha a tesók is tudnak róla.

De sajnos egy idő után saját magát buktatja le, mert már nem csak otthon próbálkozik. :(

Remélem, hogy sikerül közelkerülni hozzá és őszintén tud beszélni a problémájáról.

33. Pepita Dalma (válaszként erre: 24. - Sirga)
2015. okt. 12. 12:37

Csak azért gondoltam a pszichológusra, mert a gyerek nagyon be van zárkózva. Nem nyílik meg, nem ad magyarázatot és így a megbánás is elmarad. Tehát nyitott marad egy következő elemelésig, csak jobban fog vigyázni.

Ha ki lehetne belőle szedni, hogy mikor volt az első alkalom és visszamenőleg végigmenni a dolgokon, akkor egyszerűbb eset lenne és otthon is elintézhető. De, ha a szülőnek nem nyílik meg, elhárítja a válaszokat, akkor mi mást lehetne tenni?

2015. okt. 12. 12:33

Nagy, de nyugodt, indulatmentes elbeszélgetés.


Zsarolják valamivel?

2015. okt. 12. 12:27
Köszönöm szépen mindenkinek hogy próbál tanácsokat adni,mert ez a dolog mégsem olyan amit nagyon ki lehetne tárgyalni az ismerősök körében akár!
2015. okt. 12. 12:25

Zsebpénz nálunk van,nem mondom hogy mindent meg tudunk venni neki,de hiányt nem szenvednek.

Nagyobb kiadásra van hogy 1-2 hetet várnia kell,de megkapja ami szükséges! Számítógép,laptop,okostelefon mind megvan amire vágyott...szóval nem is értem hogy miért kellett mindez...

2015. okt. 12. 12:22
Lehet nálunk is a testi fenyítés kellett volna,mert a disznóságaiért sosem kapott ilyen brutális büntetést...jó szobafogság,játékmegvonás stb volt,meg alapos fejmosás,de verni nem vertük soha!
28. egylanyvagyokcsupanasokkozul (válaszként erre: 24. - Sirga)
2015. okt. 12. 12:19

Azt mondja nem ő vette el a többi pénzt.

(Nyáron unokatesók is hozzáférhettek egyébként...de az ember senkiről nem feltételezne ilyesmit ugyebár,mondjuk annak ellenére hogy unokatesókkal voltak zűrök pénzügyi téren is)

De én nem hiszem el a fiamnak hogy nem ő volt azokután hogy ezt a pénzt is mindenre esküdözve tagadta...pedig ő volt!

A legmegdöbbentőbb hogy semmi látszata nincs annak hogy neki ennyi pénze lett volna valaha is!Nem költekezett,nincsenek új cuccai stb...

És nem 2 Ft-okat keresünk...

2015. okt. 12. 12:17

Ehyszerűen,még mai fejjel sem tudok rájönni,annó miért kezdte el.

Nekünk nem volt zsebpénz ugyan,de amit tudott anyám,azt megadott nekünk. Nem ittunk kólát minden nap,de csak emiatt én nem kezdtem lopkodni (mert eleinte ő ilyesmire verte el a pénzt).

Tényleg remélem,hogy megoldódjon,mert nagyon nagy károkat tud ez okozni a családi kapcsolatokban!

2015. okt. 12. 12:17

Unokatesóm volt ilyen, a sitten végezte, pár éve szabadult, 8 évet ült. Velem egyidős.

A családi háttér katasztrófa, szülei ütötték-verték. Meglett az eredménye.

2015. okt. 12. 12:13

Köszönöm hogy ezt leírtad.

Remélem idáig nem süllyed a fiam :(

24. Sirga
2015. okt. 12. 12:12

Abban egyetértek, hogy nem kell mást bevonni - megbélyegzésre, előítéletre adhat okot.

Próbáld megbeszélni vele, mi lett a korábban elvett pénzek sorsa! Némi irányt, támpontot adhat. Ha lényegtelen dolgokra - kóla, chips - ment el, vagy el se költötte, mindenképp hiányérzetre gondolnék. Bizonytalannak érezheti magát, mert valami hiányzik neki, amit megfogalmazni sem tud. Nem gondolnám egyből, hogy kleptomániás, és - saját tapasztalatom alapján - pszichológushoz se vinném. Szerintem ezt csak Ti tudjátok megoldani. Hatalmas feladat.

2015. okt. 12. 12:10

Nem egyedül nevelem a gyerekeket.

Oké amiről írsz az 1.000 Ft .

Azt simán el lehet verni.

Na de ennyit??? Hova?

2015. okt. 12. 12:08

Mivel idén új iskolába került,így csak 1-2 osztálytársat ismerünk és a szüleiket.

Gyakorlatilag nem ismerjük őket sajnos!

2015. okt. 12. 12:08

Sajnos a nővérem is ilyen! Nem írhatom,hogy volt,mert a mai napig nem lehet egyedüé hagyni egy szobában,ha valakihez átmegy (én még a címünket sem adom meg neki).

Kamaszként kezde,kisebb összegekkel,aztán jött az 500 majd 1000 forint,az arany nyaklánc,és gyakorlatilag minden,ami mozdítható.

Pár éve a nagyink összes aranyát ellpta,beadta a zaciba. Én akkoriban sokat voltam a mamánál,és rögtön én lettem meggyanúsítva,mert a nővéremet nem kevés összegekkel támogatta a mama,fel sem merült benne,hogy még lop is mellé. Aztán,néhány hét múlva a tesóm felajánlotta a mamának megvételre a zálogcetliket...

Persze,a mama azóta is támogatja: beiskolázára,gyógyszerre,orvosra kér pénzt,mindig kap is,a gyerekek miatt (4 van neki).

Otthon nem tudták anyuék megoldani a dolgot,pszichológust és családsegítőt is bevontak (vagy hogy hívták régen,nem tudom),de semmi nem vezetett eredményre. Aztán,mikor elköltözött otthonról,jöttek a haverok,akiknél aludt 1-2 napig,és sorolták,mi tűnt el: pénz,cipő,ruha,ékszer.

A legszebb,hogy sokszor elajándékozgatta a lopott cuccot,nem is tartotta meg.

Mindig minden segítséget megkapott,százszor lett megbocsájtva minden,tiszta lappal indulhatptt volna...nem élt vele,csak ideig-óráig.

Azt kell írjam,sajnos még kleptomániát sem diagnosztizáltak nála. Akkor legalább lenne ok.

Tudom,nem segítettem,de remélem,találtok valami megoldást,és nem jut oda a fiad,mint a nővérem!

Azt még hozzá tenném,hogy látszólag ugyanazt a nevelést kaptuk mindhárman,a valóság az,hogy őt mindig sokkal jobban pátyolgatták,még a hülyeségei után is.

2015. okt. 12. 11:50

Én mindenképpen bevonnék egy külsős embert, egy pszichológus személyében. Az segít az önértékelésében és amit nem mond el otthon, azt elmondja a pszichológusnak.

A százezer nagyon nagy pénz, már nem lehet gyerekcsínynek mondani és nem tudni, hogy miért, mikor, és kitől fog még elemelni. Addig kell vele foglalkozni, amig önmaga is rájön tettének súlyára.


Lehet hogy egyedül neveled?

A fiam kb.15 évesen vett el kb.ezer Forintot a fiókomból, amire rögtön rájöttem. Csak vele és a férjemmel beszéltük meg. Soha többet nem fordult elő. Flipperezésre, cigire kellett volna neki.

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook